Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

2 Pages<12
Spirou & Fantasio 22 - “TRULA OPATIJA”
anto
#21 Posted : 3. lipnja 2020. 23:23:57(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 322
Man
Location: Čačak
Renky wrote:
anto wrote:
Dado A. wrote:
anto wrote:
uf,kakvo neprijatno iznenađenje je ova nova cena.

pretpostavljam da je zbog manjeg tiraža;pre neku sedmicu pomenuše da je Sužanjstvo poskupelo,ali sam bio ubeđen da to neće biti slučaj sa ovim serijalom,i da nas ima dovoljno koji ga kupujemo.
Nažalost,izgleda da nema.


Da... A u budućnosti se može dogoditi i još poneko poskupljenje.:-( Vidjet ćemo kako će se stvari razvijati...

sve dok cena ne pređe 180 kuna mogu nekako podneti.Preko toga,teško - tu definitivno ispadam iz igre.


A jbte Antouane pa nemoj da te ja moran učitFlapper Malo digneš roditeljima tarifu za poklonjenu ocjenu... recimo ovo poskupljenje Spiroua spada u kategoriju poklonjene ocjene sa dva na tri... a kako imaš sigurno više takvih klijenata nego što Libellus godišnje objavljuje Spiroua... možeš i profitiratFlapper Flapper Flapper LOL Love
Ionako sigurno nisi odavno diga tarifu, jel tako?Love Wink

ma tarifa se redovno diže Wink
Dado A.
#22 Posted : 3. lipnja 2020. 23:30:55(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.612
Location: Makarska
BigGrin BigGrin BigGrin BigGrin BigGrin BigGrin
Vigabu
#23 Posted : 7. lipnja 2020. 13:25:24(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 31.8.2015.(UTC)
Posts: 63
Location: Zagreb
Pročitao sam osim Trule opatije (br.22) i brojeve ranije, kao i broj 23 kako bih obnovio sjećanja na trilogiju s Trokutom.

Pitanje za cijenjene libellusovce: Zašto ste br.23 Tora Torapa izdali još prije 11 godina - 2009.? Sada kada smo kompletirali prvih 23, stvarno me zanima zašto ste onda izdali taj broj 23 i čak 11 godina popunjavali rupu?
Renky
#24 Posted : 7. lipnja 2020. 18:48:00(UTC)
Rank: Strip-Autor

Joined: 12.7.2011.(UTC)
Posts: 579
Man
Location: Gradac
Vigabu wrote:
Pročitao sam osim Trule opatije (br.22) i brojeve ranije, kao i broj 23 kako bih obnovio sjećanja na trilogiju s Trokutom.

Pitanje za cijenjene libellusovce: Zašto ste br.23 Tora Torapa izdali još prije 11 godina - 2009.? Sada kada smo kompletirali prvih 23, stvarno me zanima zašto ste onda izdali taj broj 23 i čak 11 godina popunjavali rupu?


EksperimentLOL
Dado R.
#25 Posted : 7. lipnja 2020. 22:10:56(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
Vigabu wrote:
Pročitao sam osim Trule opatije (br.22) i brojeve ranije, kao i broj 23 kako bih obnovio sjećanja na trilogiju s Trokutom.

Pitanje za cijenjene libellusovce: Zašto ste br.23 Tora Torapa izdali još prije 11 godina - 2009.? Sada kada smo kompletirali prvih 23, stvarno me zanima zašto ste onda izdali taj broj 23 i čak 11 godina popunjavali rupu?

Duga prica... ali moze se prepricati ukratko s najbitnijim dijelovima.
Prvi nas projekat iz FB stripova trebao je biti Gaston. Imali smo potpisani ugovor. Ugovor je bio na prva 4 broja za pocetak, bili smo "mladi", iskreni ali neiskusni i razgovarali smo o tome
u drustvu ljudi koje smo smatrali prijateljima. Dok smo bili u fazi pripreme i prije nego smo objavili prvi broj tadasnji vlasnik prava (Dupuis) nas je preko svog predstavnika kontaktirao da je navodno
doslo do greske pa su prava prodali drugoj izdavackoj kuci iz HR (Zagrebacka naklada) ali od broja 5 pa do kraja. Kao to je bilo prije dogovoreno bla bla. Naravno prica ne pije vodu.
Kao prvo imali smo uvid u taj novi ugovor i jasno je bilo iz datuma da je puno kasnije dogovoren nego nas ugovor a drugo kao slucajno greska eto taj ugovor bas od broja 5 a mi imamo prava na 1-4!?
Kad uz to doznate da je Zagrebacka naklada povezana s ljudima koji su bili u nasem spomenutom krugu i da su pravdanja bila tipa ma to su oni preko neke austrijske firme kupili prava... sve jasno.

Bilo kako bilo, dobili smo ulitimatum od vlasnika prava da mozemo objaviti ta prva 4 broja i nikad vise s njima necemo moci suradjivati ili da prepustimo i ta 4 broja Zagrebackoj nakladi,
a zauzvrat dobijamo mogucnost novog projekta i pravo prvokupa na tri serijala po svom odabiru. S obzirom da nismo mogli raditi vise od 4 knjige Gastona odlucili smo da je bolje da to netko objavi
kako treba i da objavi sve, nadajuci se da ce to doista tako i biti. I tu onda dolazimo do Spiroua. Odabrali smo Spiroua kao novi projekt a kao projekte s pravom prvokupa odabrali smo
Plave Bluze, Largo Winch te Buddy Longway. No oni su nam predlozili ili bolje receno uvjetovali i prve brojeve Spiroua koje mozemo ili trebamo objaviti pa tako nismo imali puno izbora.
Prvu knjigu (2. broj) tiskali smo u 1000 primjeraka ali kako to nije bas islo, smanjili smo nakladu. Oni su ocekivali da moze bolje s novijim brojevima i dali nam da objavimo broj 23.
I tako je ispalo da smo nekoliko godina Spiroua objavljivali preskacuci redosljed ali ne bas svojom voljom. A kad smo zeljeli raditi obecane projekte s pravom prvokupa; Plave Bluze, Largo Winch
te Buddy Longway rekli su nam da je dosao drugi izdavac iz HR kod njih u Paris i kupio puno prava na razne junake i izmedjuostalog i na te koji su nama obecani i potpisani u ugovoru.
I ujeo vuk magare... Smile Dok se situacija nije promijenila i poslozila, Libellus postao ozbiljan izdavac a u medjuvremenu se i vlasnici prava promijenili. Pa smo eto uhvatili kronologiju. BigGrin

Inace, vjerujem da vecina ljudi zna da je Ken Parker bio prvi Libellusov projekt... Medjutim manje ljudi zna da je to zapravo trebao biti Alan Ford za koji smo imali predugovor.
Ali dok se cekalo sluzbeno otvaranje firme zbog problema s imenom i taj projekat nam je preotet jer smo bili... kako ono rekoh; mladi, iskreni ali neiskusni...Smile
Mislim da oko Libellusa ima dovoljno materijala da se napise dobra knjiga sa siguran sam jako zanimljivom pricom. BigGrin BigGrin
Obecao bih vam i strip koji bi Renky crtao ali cekamo da zavrsi onaj projekt koji je zapoceo prije 40 godina i spektakularno najavio da je pri kraju, prije nekih 4-5 godina u Mostaru.
mmihoci
#26 Posted : 7. lipnja 2020. 23:18:32(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 18.12.2018.(UTC)
Posts: 517
Location: Koprivnica
Možda sam "star" i neiskusan ali mi se čini da je možda na kraju ispalo sve sasvim dobro.
Zamisli da ste se upetljali s tim serijalima a pogotovo s Alan Fordom (koji možda od 500 i nešto epizoda su najbolje tamo do broja 200-250 i "prožvakan" je više puta do sada) ne bi danas imali: Nathana, Dragonera, Magičnog, Pilota, Strica Martina i itd... ili albume tipa Škorpion, I.R.$, Sužanjstvo, Sherlock...

Ok. Možda sam i malo pristran jer nisam baš neki ljubitelj stripovao tipa kao što su Spirou, Gaston, Plave bluze pa i Alan Ford.

Nisam baš ljubitelj ni Zagora ali mi je svejedno simpatičan ovaj kolor i format pa imam sve vaše brojeve u kolekciji. Možda bi i Alan Forda skupljao u vašem izdanju, tko zna, ali kak mi se sad čini vjerojatnije ne. Spiroua ne skupljam jer mi jednostavno ne "leži".




Dado R.
#27 Posted : 8. lipnja 2020. 1:14:18(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
Mi smo ponosni na svako nase izdanje koje smo objavili od prve do zadnje knjige kao sto se veselimo i svemu onome sto je pred nama.
A da bi to "ispalo" kako je danas "ispalo" morali smo se boriti na raznim frontama; postenjem, krvavim radom, odricanjem, znanjem i iskustvom koje smo skupljali i tako cemo nastaviti.
Tadasnje razocarenje je bilo vise ljudske prirode zbog nacina kako se to sve odigralo a i na taj nacin da ukazem na ponasanje i samog vlasnika prava te time da pojasnim odgovor
na pitanje kako je uopce doslo do preskakanja brojeva kod Spiroua. Tesko je reci kako bi danas izgledalo sve da je to sve proslo normalno, no ja sam poprilicno uvjereno da to
nebi bilo puno drukcije nego je sada. Ne zaboravi da pricamo o 2004. godini kad je sama strip scena bila bitno drukcija. Alan Ford iz danasnje perspektive mozes gledati kao prozvakan vise puta
ali tada je postojao samo prijeratni superstrip i neki pokusaji novog HR izdavaca (Borgis ako se ne varam), koji su neslavno propali, no mi smo tada imali svoj plan za AF.
Svi nabrojani FB (iliti BD) serijali imaju skupa manje stranica od prosjecnih 30 Texovih knjiga i tadasnje trziste je bilo "gladnije" stripa pa je bilo puno vise mjesta i za manje razvikane BD naslove.
Tako da je se tada sve i krenulo drukcije ne znaci da danas nebi imali iste ove junake s istim brojem knjiga.

No, da, pristran si BigGrin , AF, Gaston, Spirou i ostali navedeni naslovi su svi redom odlicni stripovi, no ne znaci da se trebaju ili mogu svakome svidjeti.

Vigabu
#28 Posted : 8. lipnja 2020. 12:55:06(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 31.8.2015.(UTC)
Posts: 63
Location: Zagreb
Vauuuuuu!
Zahvala Dadi na iscrpnom objašnjenju situacije (čini mi se kao da si "olakšao" dušu). U svemu tome ima materijala za dobar roman o ljudsko-poslovnim zavrzlamama. Napisao bih onu izlizanu "u svakome zlu nešto dobro" (iako kad se sjetim pokojnog Dražena ne drži voduCrying) - niste mnogo izgubili s Gastonom, a niti s navedenim Integralima, dok je Alan Ford posebna priča. Zašto tako mislim? Po mom skromnom mišljenju - Gaston, Leonardo, Mali Spirou i mnogi drugi bazirani na jednoj tabli s gegom meni nakon nekog vremena postanu zamorni jer se koncept previše ponavlja. Spirou & Fantasio, s druge strane, imaju neki šarm koji se provlači kroz ionako zanimljive priče (vrlo bitan je i odlično prilagođeni prijevod). I ono najbitnije - konačno vrhunsko izdanje kronološki posloženo (za sada br.1-23) čemu na ovim prostorima nema premca. Stigli ste do 1973. godine i broja 23, pa neminovno imam još jedno pitanje (da ne guglam) - koliko ima Spiroua & Fantasia u originalu?
Striposlav
#29 Posted : 8. lipnja 2020. 15:17:10(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 31.10.2018.(UTC)
Posts: 15
Location: Croatia
Pa bilo bi super kada bi mogli nastaviti Alan Ford tamo gdje se stalo sa klasikom,poslje broja 200,kao hc za knjižare.Puno je još epizoda dostupno samo kao prastara izdanja od Vjesnika,a i Borgisova su katastrofa.CPG ima prava navodno za cijelu regiju,ali ne vjerujem da oni imaju namjeru nastaviti klasik od SA,a i ono što rade je i loše i sporo,nažalost.
Dado R.
#30 Posted : 8. lipnja 2020. 20:32:11(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
Vigabu wrote:

Stigli ste do 1973. godine i broja 23, pa neminovno imam još jedno pitanje (da ne guglam) - koliko ima Spiroua & Fantasia u originalu?

Ako se ne varam ima ih 55 u redovnoj seriji.
Renky
#31 Posted : 8. lipnja 2020. 21:14:05(UTC)
Rank: Strip-Autor

Joined: 12.7.2011.(UTC)
Posts: 579
Man
Location: Gradac
Dado R. wrote:
Vigabu wrote:
Pročitao sam osim Trule opatije (br.22) i brojeve ranije, kao i broj 23 kako bih obnovio sjećanja na trilogiju s Trokutom.

Pitanje za cijenjene libellusovce: Zašto ste br.23 Tora Torapa izdali još prije 11 godina - 2009.? Sada kada smo kompletirali prvih 23, stvarno me zanima zašto ste onda izdali taj broj 23 i čak 11 godina popunjavali rupu?

Duga prica... ali moze se prepricati ukratko s najbitnijim dijelovima.
Prvi nas projekat iz FB stripova trebao je biti Gaston. Imali smo potpisani ugovor. Ugovor je bio na prva 4 broja za pocetak, bili smo "mladi", iskreni ali neiskusni i razgovarali smo o tome
u drustvu ljudi koje smo smatrali prijateljima. Dok smo bili u fazi pripreme i prije nego smo objavili prvi broj tadasnji vlasnik prava (Dupuis) nas je preko svog predstavnika kontaktirao da je navodno
doslo do greske pa su prava prodali drugoj izdavackoj kuci iz HR (Zagrebacka naklada) ali od broja 5 pa do kraja. Kao to je bilo prije dogovoreno bla bla. Naravno prica ne pije vodu.
Kao prvo imali smo uvid u taj novi ugovor i jasno je bilo iz datuma da je puno kasnije dogovoren nego nas ugovor a drugo kao slucajno greska eto taj ugovor bas od broja 5 a mi imamo prava na 1-4!?
Kad uz to doznate da je Zagrebacka naklada povezana s ljudima koji su bili u nasem spomenutom krugu i da su pravdanja bila tipa ma to su oni preko neke austrijske firme kupili prava... sve jasno.

Bilo kako bilo, dobili smo ulitimatum od vlasnika prava da mozemo objaviti ta prva 4 broja i nikad vise s njima necemo moci suradjivati ili da prepustimo i ta 4 broja Zagrebackoj nakladi,
a zauzvrat dobijamo mogucnost novog projekta i pravo prvokupa na tri serijala po svom odabiru. S obzirom da nismo mogli raditi vise od 4 knjige Gastona odlucili smo da je bolje da to netko objavi
kako treba i da objavi sve, nadajuci se da ce to doista tako i biti. I tu onda dolazimo do Spiroua. Odabrali smo Spiroua kao novi projekt a kao projekte s pravom prvokupa odabrali smo
Plave Bluze, Largo Winch te Buddy Longway. No oni su nam predlozili ili bolje receno uvjetovali i prve brojeve Spiroua koje mozemo ili trebamo objaviti pa tako nismo imali puno izbora.
Prvu knjigu (2. broj) tiskali smo u 1000 primjeraka ali kako to nije bas islo, smanjili smo nakladu. Oni su ocekivali da moze bolje s novijim brojevima i dali nam da objavimo broj 23.
I tako je ispalo da smo nekoliko godina Spiroua objavljivali preskacuci redosljed ali ne bas svojom voljom. A kad smo zeljeli raditi obecane projekte s pravom prvokupa; Plave Bluze, Largo Winch
te Buddy Longway rekli su nam da je dosao drugi izdavac iz HR kod njih u Paris i kupio puno prava na razne junake i izmedjuostalog i na te koji su nama obecani i potpisani u ugovoru.
I ujeo vuk magare... Smile Dok se situacija nije promijenila i poslozila, Libellus postao ozbiljan izdavac a u medjuvremenu se i vlasnici prava promijenili. Pa smo eto uhvatili kronologiju. BigGrin

Inace, vjerujem da vecina ljudi zna da je Ken Parker bio prvi Libellusov projekt... Medjutim manje ljudi zna da je to zapravo trebao biti Alan Ford za koji smo imali predugovor.
Ali dok se cekalo sluzbeno otvaranje firme zbog problema s imenom i taj projekat nam je preotet jer smo bili... kako ono rekoh; mladi, iskreni ali neiskusni...Smile
Mislim da oko Libellusa ima dovoljno materijala da se napise dobra knjiga sa siguran sam jako zanimljivom pricom. BigGrin BigGrin
Obecao bih vam i strip koji bi Renky crtao ali cekamo da zavrsi onaj projekt koji je zapoceo prije 40 godina i spektakularno najavio da je pri kraju, prije nekih 4-5 godina u Mostaru.

I kako sad brbljivac kao ja reći, branim se šutnjomLOL LOL LOL
anto
#32 Posted : 8. lipnja 2020. 22:58:42(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 322
Man
Location: Čačak
mogli bi opet u nekom probranom društvu da najavite kupovinu prava za Ralfa Azama.
Dado R.
#33 Posted : 9. lipnja 2020. 7:27:11(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
anto wrote:
mogli bi opet u nekom probranom društvu da najavite kupovinu prava za Ralfa Azama.

BigGrin BigGrin
Problem je sto si vec previse cesto to spominjao, no uz neku cifru mislim da se to da ispraviti...BigGrin BigGrin
Dado R.
#34 Posted : 9. lipnja 2020. 7:27:57(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
Renky wrote:

I kako sad brbljivac kao ja reći, branim se šutnjomLOL LOL LOL

A cuj, i Wolfgang Bass je morao sutiti, tako da... BigGrin BigGrin
Renky
#35 Posted : 9. lipnja 2020. 16:47:19(UTC)
Rank: Strip-Autor

Joined: 12.7.2011.(UTC)
Posts: 579
Man
Location: Gradac
Dado R. wrote:
Renky wrote:

I kako sad brbljivac kao ja reći, branim se šutnjomLOL LOL LOL

A cuj, i Wolfgang Bass je morao sutiti, tako da... BigGrin BigGrin

I nije mu bilo nimalo lakoLOL LOL LOL
Users browsing this topic
Guest
2 Pages<12
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,129 seconds.