Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

14 Pages«<45678>»
Nathan Never
Dado R.
#101 Posted : 5. rujna 2012. 12:38:04(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.779
Location: Zagreb
vs wrote:
Jerry Krause wrote:
Dado R. wrote:
Treba osmisliti neki kviz koji je isto zanimljiv ali laksi za odgonetnuti, i onda nagraditi pobjednike...Smile

Evo ja se javljam za neki lakši postaviti, a vi nagradite s knjigom.

Moja naknada će biti informacija o točnim datumima izlazaka Nathanovih knjiga u sljedećih godinu dana. Mislim da sam skroman.Smile Cool

ako nagrada bude knjiga, ja već vidin koja će bitLOL LOL LOL

Samo u slucaju kad bi ti pobjedio...BigGrin BigGrin BigGrin
magični vjetar
#102 Posted : 5. rujna 2012. 12:39:46(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 12.2.2012.(UTC)
Posts: 333
Man
Location: Zagreb
Dado R. wrote:
Treba osmisliti neki kviz koji je isto zanimljiv ali laksi za odgonetnuti, i onda nagraditi pobjednike...Smile


Tako me dobro ide u nagradnim igrama u zadnje vrijeme da mi je bolje uopće ne sudjelovati.
vs
#103 Posted : 5. rujna 2012. 12:50:31(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 24.10.2011.(UTC)
Posts: 1.722
Dado R. wrote:
vs wrote:
Jerry Krause wrote:
Dado R. wrote:
Treba osmisliti neki kviz koji je isto zanimljiv ali laksi za odgonetnuti, i onda nagraditi pobjednike...Smile

Evo ja se javljam za neki lakši postaviti, a vi nagradite s knjigom.

Moja naknada će biti informacija o točnim datumima izlazaka Nathanovih knjiga u sljedećih godinu dana. Mislim da sam skroman.Smile Cool

ako nagrada bude knjiga, ja već vidin koja će bitLOL LOL LOL

Samo u slucaju kad bi ti pobjedio...BigGrin BigGrin BigGrin

where do I sign up? Ninja
Jerry Krause
#104 Posted : 11. prosinca 2012. 12:30:30(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 387
Man
Location: Ljubuški
Hajdemo malo rekapitulirati Nathanove izlaske za ovu godinu. Jer, nećemo se zavaravati, što se tiče Nathana za 2012. godinu što je izašlo, izašlo je.

REDOVNA SERIJA:

1. Knjiga br. 43: Grad nasilja/ Utrka sa smrću/ Buđenje Thora 14
2. Knjiga br. 44: Zarobljenici otoka/ Prava priča o Mister Alfi/ Misterij trećeg mjeseca

REPRINT:

1. Knjiga br. 4: Neznančeve oči/ Pakao/ Svemirsko pješaštvo

SPECIJALAC:

1. NN SP 11: Dvostruki identitet

ASTEROID ARGO

1. Pješčani planet

AGENCIJA ALFA: ništa
ALMANAH: ništa
GIGANT: ništa
SUPERBOOK: ništa


Da sad malo udavim sa statistikom:

Za ovu 2012. godinu izašlo: 5 knjiga
Za usporedbu- 2011. izašlo: 9 knjiga
Godinu ranije- 2010. izašlo: 11 knjiga

- Samo 2 knjige redovne serije
- Smanjena naklada na 300 primjeraka
- Agencije Alfa nema cijelu godinu
- Almanaha nema gotovo 3 godine
- Giganta nema 2,5 godine
- Superbook se već dugo najavljuje

Ovo nisu ni žalopojke ni kritike već čisto podsjetnik jednog velikog NN fana koliko je Nathan u padu sa svojim izlascima. Znam, znam, sad će se reći kako su i drugi junaci u padu, kako su tiskare glavni krivac i tako to.

Ali nek ovi podaci budu samo mali vapaj da 2013. godina bude godina u kojoj će se zaustaviti totalni pad i silazna putanja s Nathanovim izdanjima. Pa makar malo usporili 94. reprint Zagorovo izdanje na ovim prostorima.Crying Cool





vs
#105 Posted : 11. prosinca 2012. 14:20:43(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 24.10.2011.(UTC)
Posts: 1.722
jerry, ajde u k.... mislia san da je bilo vise izdanjaBigGrin
al meni se ova godina izlivela s prosjekom jer mi jedan argo vridi ka 4 regularne knjige... a siguran sam da je tako i ostalim fanovimaBigGrin

salu na stranu...

jebiga, situacija je takva kakva je... meni su najnapetije regularne knjige, ovo ostalo mi je nuzno zlo... moran proc 5,6 glupih spin off epizoda da bi dobija jednu koja ima veze s regularnima..

AA je uglavnom bezveze, osim ako nije jedna prica u ciloj knjizi
specijalci ponekad ubodu dobru pricu
prvi superbook mi je odlican, drugi, za dilit pleske autorima
almanasi o njegovoj mladosti su mi i donekle zanimljivi
gigante s tehnodroidima ne volim... ustanak i ova zadnja dva su mi po gustu
argo je van konkurencije... jednostavno predivan epLaugh

i sad mos mislit kako je meni, hahahahhaha.... moran svasta pretrpit da dodjen do onoga sta mi je dobroLOL

nego, kakva ti je ova zadnja knjiga? tj. mister alfa backstory?

mislin da se mozemo slozit da je misterij 3. mjeseca dobro nacrtan filler, a zarobljenici otoka... paaa, mislin da su oni vlastorucno uspili odbit i ono malo citatelja sta je ostalo.... iduca NN naklada 100 komadaBigGrin
zeljko
#106 Posted : 11. prosinca 2012. 20:17:13(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 222
Location: Sarajevo
ja sam svoj argo odmah prodao = beze mi jedva sam ga dovršio... ne bih ga više čitao

najdraže su mi redovne serije i specijalci
ostalo onako...
ne treba nam giganata... samo redovna da gari i ostalo prateće da slijedimo kronologiju

elem sve skupa malo
a malo je i najavljeno Crying
vs
#107 Posted : 11. prosinca 2012. 23:06:50(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 24.10.2011.(UTC)
Posts: 1.722
zeljko wrote:
ja sam svoj argo odmah prodao = beze mi jedva sam ga dovršio... ne bih ga više čitao

ti si svoga bar dovrsia, ja san jos na dvadesetoj straniLOL
Jerry Krause
#108 Posted : 11. prosinca 2012. 23:49:50(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 387
Man
Location: Ljubuški
vs wrote:

nego, kakva ti je ova zadnja knjiga? tj. mister alfa backstory?

mislin da se mozemo slozit da je misterij 3. mjeseca dobro nacrtan filler, a zarobljenici otoka... paaa, mislin da su oni vlastorucno uspili odbit i ono malo citatelja sta je ostalo.... iduca NN naklada 100 komadaBigGrin

Ma dobro, Catacchiov crtež u Zarobljednicima otoka već postaje kultan koliko ga čitatelji "obožavaju".BigGrin Ja sam već navikao na karikaturu od njegova crteža, ali bi priča čak i mogla proći da ju on nije crtao. Reality show by Nathan & co, na prvi mo'š mislit, ali da se Medda malo potrudio u scenariju moglo je sasvim dobro ispasti.

Ona treća priča je klasika od Vignina umijeća. Nekako uvijek Vigna solidno započne priču, ali i ovdje pati od nedostatka ideje i već na pola priče se može primijetiti kako će završiti: opet neki ludi znanstvenik u simbiozi sa strojem stvara dar-mar. Predvidljivo!

Mister Alfa? Vidim da su ljudi jako zadovoljni epizodom, ali ja sam ipak malo više očekivao. Valjda sam mislio da će biti u stilu "Tko je Salomon Darver". I priča je krenula u tom smijeru, sviđaju mi se Alfine psihološke igrice i kao je tekao njihov razgovor u prvom dijelu, ali ipak mi je malo previše stereotipna priča o Alfinoj prošlosti. Ok, ima tu vrlo dobrih elemenata, ali ja sam ipak očekivao malo razrađeniji psihološki profil Mister Alfe. Još k tome ispade da je Skotos običan pijunčić. Jebiga, razbi nam total koncepciju, a svi smo u prvom dijelu serijala mislili da je Skotos velika faca.
Olivaresov crtež odličan. Sve u svemu sasvim dobro, ali ne baš u vrhu serijala.
vs
#109 Posted : 12. prosinca 2012. 10:18:55(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 24.10.2011.(UTC)
Posts: 1.722
@jerry
a u principu se slažemo, evo šta san ja napisa kad san pročita knjigu:

prva prica je katastrofalno nacrtana, ne znas je li lik crta rukom ili nogom, scenarij je pokusa dat zanimljiv obrat na temu, skupina kriminalaca na otoku bez zakona, al je nedovoljno razradjeno, pa u kombinaciji s ovim, nazovi crtezom, je nesto najgore sta san procita od NN..

druga, ova o mister alfi, mi je ok, al san razocaran jer san mislia da ce bit vezano uz novije dogadjaje, da ce se objasnit njegov sistem upravljanja svime, a ne samo navest sve negativce u serijalu i rec, je, ja san ih neizravno financira, oni su pijuni, a ja faca, blabla...dio di je prica o njegovom djetinjstvu, koje je btw. klise na kvadrat, mi bas i ne daje razloge za osnivanje njegovog evil empire... al moze proc, nije dosadna i crtez je ok... nakon onog redikula iz prosle epizode, i da san ja crta, mislin da bi bilo gledljivo

treca, neko petljanje sa solarisom, crtez je dosta dobar, pa se moze prozvakat...

sve u svemu, jedna katasrofalna epizoda, jedna dobra, jedna prolazna...


bacia san oko na ove epizode šta dolaze... bit će rataWink
Jerry Krause
#110 Posted : 12. prosinca 2012. 13:25:19(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 387
Man
Location: Ljubuški
Ovo što sad slijedi od Nathana u regularnoj seriji je, bez pretjerivanja, POSLASTICA DO POSLASTICE!!

Gledaj sad ovo:

Knjiga br. 45:



Ova prva knjiga započinje s Viettijevom dvodijelnom epizodom "Venti di guerra". Vidimo prve konkretne naznake orbitalnih ratova, terorističke napade, političke malverzacije, puno starih likova u epizodi. Izgleda prava poslastica, a i po UBC-u ima odlične ocjene. Nakon dvodijelne slijedi epizoda "Ombre dal passato", također s odličnim ocjenama. To je u biti nastavak odličnog almanaha "Mladi dani Nathana Nevera" u kojem se opet pojavljuju Nathanovi stari prijatelji iz policije.

Knjiga br. 46:



Ovo je u biti najveća poslastica koju imamo za čitati nakon Sage Alfa. Riječ je čak o trodijelnoj Serrinoj epizodi "Nemico pubblico" i s obzirom na Libellusov način izlaženja epizoda potrefilo se da će sve 3 biti u istoj knjizi. U ovoj epizodi Nathan je lažno optužen za trostruko ubojstvo i to sve pod krinkom političkih malverzacija. Ocjena je 90 % na UBC-u, a čini mi se da će ovdje biti i neki nagovještaji raspada veze s Hadijom.

Knjiga br. 47:



Prva epizoda je Viettijeva "Codice Zero". Još jedna odlična punokrvna gradska epizoda nakon velikih događanja iz prethodne 3.
Nakon nje slijedi "Vita artificiale", Ostinijeva epizoda, a kad je on u pitanju, ne može se pogriješiti. Zanimljivost je da prvi put vidimo epizodu u redovnoj seriji koja je nacrtana ženskom rukom. Riječ je o Patriziji Mandanici.
I konačno, treća epizoda je "Legittima difesa", briljantna epizoda odličnog dvojca Secchi/Calcatera. Što prenijeti iz UBC-a: briljantan Secchijev scenarij i briljantan Calcaterin crtež. Ništa više!
Jerry Krause
#111 Posted : 12. prosinca 2012. 13:27:41(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 387
Man
Location: Ljubuški
I sad nagradno pitanje za sve NN fanove:

Da li mislite da će ovo uspjeti izaći u 2013. godini?
zeljko
#112 Posted : 12. prosinca 2012. 14:31:39(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 222
Location: Sarajevo
sumnjam
možda dvije
dakle NE

najviše volim redovne epizode... stand alone... medjutim toga je izgleda sve manje... a da su dobre...

ne bi bio problem što ne izlazi nathan
već mi je problem što se širi "proizvodnja"
a nathan stagnira

dakle baš nema fanova... Crying
vs
#113 Posted : 12. prosinca 2012. 14:51:11(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 24.10.2011.(UTC)
Posts: 1.722
@jerry
uuuu, ludnica od epizoda, ja san pogleda samo ove tri iduce, ogranicia san se na jednu knjigu, hahahha..
ako bude ka zavjesa tisine, bit ce odlicno, ta mi je uz pjesma za saru najbolja epizoda nakon onih pocetnih

i mislim da ce sigurno izac ove tri knjige u 2013. (samo jebiga, moras uzet u obzir da sam navijac hajduka, tj., najneobjektivnije bice u ovom podneblju, nakon politicaraBigGrin )

@zeljko
a sta nas briga koliko ljudi citaBigGrin .... rekli su ovi iz LL da ce ga izdavat dokle god ima dva zainteresirana fana (a to su dado a. i r.Smile )
a s obzirom da je ostalo jos 100 komada NN 44 na lageru, u ovako kratkom vremenu od izlaska, znaci da ima bar sto puta vise zainteresiranih nego sta je potrebnoBigGrin

al opet moras uzet u obzir sta ima ljudi sta kupuju masu toga, tako da ne mogu sve ispratit kad bi se pocelo izdavat onom brzinom koju bi zelia svaki fan nekog serijala.... ja osobno bi mora onda stvarat prioritete, sta bi me jos vise zivciralo... gore mi je, kad je nesto izaslo pa neman para, nego kad iman, a nista ne izlaziBigGrin

Jerry Krause
#114 Posted : 12. prosinca 2012. 15:22:21(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 387
Man
Location: Ljubuški
Čitaju li Dade ovaj naš vapaj? I mogu li konkretno odgovoriti na pitanje 3 posta iznad?
split85
#115 Posted : 12. prosinca 2012. 17:19:57(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 751
Man
Location: Split
Jerry Krause wrote:
I sad nagradno pitanje za sve NN fanove:

Da li mislite da će ovo uspjeti izaći u 2013. godini?


Oče.
Te tri, možda dva reprinta, almanah, specijal i jedna alfa.
Gigant je bonus LOL
split85
#116 Posted : 12. prosinca 2012. 17:21:56(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 751
Man
Location: Split
Jerry Krause wrote:
Ovo što sad slijedi od Nathana u regularnoj seriji je, bez pretjerivanja, POSLASTICA DO POSLASTICE!!

Gledaj sad ovo:

Knjiga br. 45:



Knjiga br. 46:




Knjiga br. 47:



Ovo su moji favoriti za na korice. BigGrin
Renky
#117 Posted : 12. prosinca 2012. 19:34:58(UTC)
Rank: Strip-Autor

Joined: 12.7.2011.(UTC)
Posts: 579
Man
Location: Gradac
Hm... pa zar pravi poznavatelji Nathana ne znaju da izdanja prate kronologiju što bi značilo da ako nema, recimo almanaha ili nekog drugog izdanja van regularne serije, znači da redovne epizode nisu došle do broja uz koji su originalno izašle u Italiji.Znači možemo govoriti o eventualnom kašnjenu redovnih brojeva što povlači kašnjenje i popratnih izdanja iako se nebi kladija na pesimistične prognoze za narednu godinu.Wink
IgorT
#118 Posted : 12. prosinca 2012. 20:00:00(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 15.7.2011.(UTC)
Posts: 52
Man
Location: Split, Hrvatska
Za mene je ova godina bila godina povratka Nathanu. Iskreno, nisam puno razumio ni priču ni crtež kad je slobodna počela sa Nathanom. Sa Ludensom sam nastavio skupljanje (i čitanje) više onako reda radi. A kad je Libellus nastavio cilu priču sve skupa mi je postalo još i preskupo tako da Nathana dugo nisam pratio.
Do ove godine....U kratko vrijeme sam popunio redovnu seriju, specijalce, almanahe i gotovo sve gigante pa s obzirom na sve ovo tema rekapitulacije godine za mene je i više nego dobra. Žao mi je zbog redovnih konzumenata:)) da nije izašlo više izdanja, ali za mene odlično.
Što se tiče kvalitete priča jednostavno FENOMENALNO!!!! Svaki bonelli serijal ima ono nešto, neki je bolji neki lošiji, ali za mene Magični i Nathan definitivno iskaču od prosjeka. Samim tim ovi budući brojevi šta ih je Jerry naveo spadaju mi u najočekivanija izdanja za sljedeću godinu.
Jerry Krause
#119 Posted : 12. prosinca 2012. 22:14:17(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 387
Man
Location: Ljubuški
Renky wrote:
Hm... pa zar pravi poznavatelji Nathana ne znaju da izdanja prate kronologiju što bi značilo da ako nema, recimo almanaha ili nekog drugog izdanja van regularne serije, znači da redovne epizode nisu došle do broja uz koji su originalno izašle u Italiji.Znači možemo govoriti o eventualnom kašnjenu redovnih brojeva što povlači kašnjenje i popratnih izdanja iako se nebi kladija na pesimistične prognoze za narednu godinu.Wink

Ma naravno, ništa se ne smije preskočiti. Ove 3 knjige redovne serije povlače za sobom 1 almanah, 1 specijalac, 1-2 Agencije Alfa, a trebao bi i bar 1 reprint, 1 najavljeni Superbook i 1 gigant. To je 10 knjiga, mislim nemoguća misija.

Prije otprilike godinu dana Dado A. je najavljivao Nathana za 2012. godina i rekao da će to biti Nathanova godina. Među ostalim je najavljivao i Superbook za razdoblje oko Mafesta. Vjerujem da je to mislio u najboljoj namjeri kao veliki NN fan i sad mislim da će Dade biti puno oprezniji s najavama.

S tim u vezi, mislim da su ovih 10 knjiga koje bi trebale pokriti i one gornje 3 knjige redovne serije čista utopija.Crying
Renky
#120 Posted : 12. prosinca 2012. 22:17:16(UTC)
Rank: Strip-Autor

Joined: 12.7.2011.(UTC)
Posts: 579
Man
Location: Gradac
Ajmo viditBigGrin ja se ipak nebi kladijaFlapper
Users browsing this topic
Guest (3)
14 Pages«<45678>»
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,150 seconds.