Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

Nick Raider 36
Dado A.
#1 Posted : 10. ožujka 2021. 12:35:50(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.656
Location: Makarska
Nick Raider 36 peta je knjiga iz naše nove ture koja bi uskoro trebala biti u prodaji, a epizode i autori koji vas čekaju u njoj su:

HITAC U POTILJAK (Gianfranco Manfredi / Pasquale Del Vecchio)
ZA UMRIJETI OD SMIJEHA (Gianfranco Manfredi / Piero Dall'Agnol)
NEBESKI PAŠNJACI (Gino D'Antonio / Renato Polese)


Navedene priče u Italiji izvorno su objavljene u redovnim brojevima 106, 107 i 108 u razdoblju od ožujka do svibnja 1997. godine, a vrhunsku ekskluzivnu naslovnicu za ovu našu knjigu ponovno potpisuje genijalni Darko Perović.Smile

Što se radnji priča tiče, “Hitac u potiljak” prvo nam donosi rasplet dvodijelne pustolovine čiji ste početak imali priliku pročitati u epizodi “Ubojica iz Pete avenije” koju smo objavili u prošloj knjizi. Potom nas dvojac Manfredi/Dall'Agnol odvodi u svijet nove televizijske kuće pod nazivom “Big Apple”, a u “Nebeskim pašnjacima” Nick će konačno otići na jedan kratki romantični odmor koji će na kraju - naravno - ispasti sve samo ne odmor.Smile

Na kraju još samo informacija da je naklada 36. knjige Nicka Raidera 200 primjeraka, regularna cijena će joj biti 225 kuna, a tijekom prva dva mjeseca moći ćete je kupiti za 180 HRK.

Bacite pogled:



mmihoci
#2 Posted : 10. ožujka 2021. 13:19:59(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 18.12.2018.(UTC)
Posts: 524
Location: Koprivnica
Ova mi naslovnica čisti "mrak".
Ovo kak Perović crte "pištoljčine" ne bi se ni Prljavi Harry posramio da ima takav.Huh
logo111
#3 Posted : 10. ožujka 2021. 13:26:25(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 7.7.2020.(UTC)
Posts: 31
Location: croatia
I da ne kupujem NR, ovaj primjerak bi uzeo samo zbog naslovnice Love
anto
#4 Posted : 11. ožujka 2021. 13:12:28(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 322
Man
Location: Čačak
Jeeeeeee!
nisam pročitao još ni 34. knjigu (u planu je večeras ili sutra),i taman ću da tempiram čitanje 35.za drugi deo meseca kad dođe u Ford i ova triologija.
Dzek Denijels
#5 Posted : 1. svibnja 2021. 14:59:20(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 6.4.2015.(UTC)
Posts: 115
Man
Location: Srbija
Radujem se svakom trobroju Nick-a, ali priče baš umeju da me razočaraju.
Sve tri priče iz ovog broja su veoma slabe, totalno klišeizirane, jedva dovoljne za "ubijanje" jednog slobodnog popodneva.

“Hitac u potiljak” govori o korumpiranosti policajaca i surovom uklanjanju svakoga ko im se nađe na putu.
Nick će na kraju kroz jedan zamršen zaplet otkriti prave krivce i rešiti slučaj.
Kroz samu priču upoznajemo se i sa nesrećnom sudbinom mladića koji je žrtva disfunkcionalne porodice (pre svega oca ratnog veterana).
Priča je totalni kliše, crterž Del Vecchio-a malo popravlja stvar.

“Za umrijeti od smijeha” govori o tome kako ljudi ne biraju sredstva da bi došli do svog cilja (prvenstveno zarade).
Čelni ljudi televizijskih kuća će u sprezi sa mafijom ukloniti sve zarad podizanja gledanosti i popularnosti.
Ovo mi je najslabija priča, jer ne samo da je zaplet naivno urađen već su i likovi jednodimenzionalni i površni.
Ono što mi se posebno nije dopalo je Dell’agnol-ov katastrofalan crtež.

“Nebeski pašnjaci” su najmanje loša priča u ovom izdanju.
Nick i Violet odlaze na zasluženi odmor na jezero, ali sticajem okolnosti bivaju umešani u obračun kriminalaca i njihovu potragu za davno opljačkanim plenom.
Nick će se u stilu iskusnog policajca obračunati sa kriminalcima i vratiti novac (opet totalni kliše).
Bespotrebno ubacivanje fantastičnih elemenata nije doprinelo boljem kvalitetu same priče.
Crtež korektan.

Sve u svemu preporuka za čitanje samo za okorele fanove Raidera.
Svi ostali apsolutno ništa neće propustiti ako zaobiđu ovaj trobroj.
Carpe diem...
darkwoodaxe
#6 Posted : 15. svibnja 2021. 17:26:39(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 17.1.2013.(UTC)
Posts: 76
Location: Zagreb
Prva priča kao nastavak iz prošle knjige mi je dobra, druga bi mi bila ok da nije odbojnog crteža, više mi je antipatična nego loša, a treća mi se ne ističe ni po kvaliteti ni po grozoti, takve prve zaboravim :).
Inače, Nick me opušta, dinamičan je, priče uglavnom jednodjelne s glavom i repom, likovi simpatični (Marvin i cijela uža ekipa, namrgođeni kepec Alfie...). Šteta što nije barem malo popularniji, tih 200 priča u nekim drugim okolnostima bi Libellus smazao dok ne izgovoriš Zagor :).
Users browsing this topic
Guest
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,046 seconds.