Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

35 Pages«<56789>»
HNK HAJDUK SPLIT
Dado R.
#121 Posted : 31. kolovoza 2011. 14:56:31(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
Ja i dalje kazem da je dobar igrac, no nama bi svakako vise znacio jer ste vi tu pokriveni puno, puno bolje.
Mada, ako bi nam se sudilo kao u nedjelju, mozemo mi dovesti cijelu Barcelonu nebi to puno znacilo.
A sad kad sam vidio kakva je karakterna nula, onda mi je draze da je kod vas nego kod nas,
jer takav karakter bi se kad tad pokazao.
Dado R.
#122 Posted : 31. kolovoza 2011. 14:57:14(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
Evo i sluzbeno priopcenje sa hajdukove stranice:

Duboko sam razočaran Šimunićem kao čovjekom koji je dao riječ, dogovorio dolazak u Hajduk,
jučer kaže da ne želi biti uzrok podjele Hrvatske na dva dijela, a zatim potpiše za Dinamo.

Ovo otužno stanje u hrvatskom nogometu će trajati dok god nadležne institucije budu dopuštale da u HNL-u sve ima svoju cijenu,
kao što je očito ima i Šimunićev obraz

Predsjednik Uprave HNK Hajduk Split
Hrvoje Maleš
Dado R.
#123 Posted : 31. kolovoza 2011. 15:17:22(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
Nogometaši Hajduka gostovat će u nedjelju u Gabeli kod bosanskohercegovačkog premijerligaša GOŠK-a.
Trener Krasimir Balakov na raspolaganju neće imati reprezentativce, a početak utakmice je u 17.30 sati.

Napokon ce otici u Gabelu... zovu ih godinama, a mogli bi i na turnir...
Dado R.
#124 Posted : 31. kolovoza 2011. 15:22:14(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
U svlačionici Hajduka više nema Mirka Oremuša. Naime, veznjak Hajduka prihvatio je ponudu koja je stigla u klub te je otišao u Izrael...

Uprava Hajduka u strogoj tajnosti odradila je još jedan transfer. Naime, Mirko Oremuš napustio je Split te je postao novi igrač Hapoela iz Tel-Aviva.

Prema pouzdanim informacijama koje smo dobili iz Izraela pregovori između Oremuša i izraelskog prvoligaša nalaze se u završnoj fazi te će veznjak uskoro potpisati ugovor.

Hajduk i Hapoel dogovorili su da Oremuš ide godinu dana na posudbu, a Hajduk je za to dobio 200 tisuća eura. Međutim, ukoliko se Oremuš pokaže kao pojačanje Hapoel će otkupiti njegov ugovor za 600 tisuća eura.

Uprava izraelskog prvoligaša želi transfer završiti što je prije moguće kako bi uspjeli Oremuša registrirati za Europsku ligu. Sada već bivši igrač Hajduka imat će godišnju plaću od 150 tisuća eura.

Hapeol u skupini Europske lige čekaju PSV, Rapid iz Bukurešta i Legia.
Dok Lester
#125 Posted : 31. kolovoza 2011. 15:47:30(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.265
Man
Location: Velika Gorica, Hrvatska
Ovo je po meni više neuspjeh Hajduka nego uspjeh. Iako je imao puno oscilacija, mislim da Oremuš vrijedi puno više od ovoga.
"Čovjek pun duha i u potpunoj se samoći izvanredno zabavlja svojim mislima." Arthur Schopenhauer
split85
#126 Posted : 31. kolovoza 2011. 16:10:02(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 751
Man
Location: Split
Moraš bit hrabar ili lud da s takvim skromnim nogometnim i životnim znanjem otiđeš u drugu državu igrat.
Očigledno da Hajduka nije briga za dobrobit svoje dice. Mad
Dado R.
#127 Posted : 31. kolovoza 2011. 17:39:04(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
Dok Lester wrote:
Ovo je po meni više neuspjeh Hajduka nego uspjeh. Iako je imao puno oscilacija, mislim da Oremuš vrijedi puno više od ovoga.

Care, hoces iskreno, najveci neuspjeh Hajduka je sto uopce ima igrace Oremusove klase u svlacionici.
On je daleko od klase igraca. U jednom pravom Hajduku, on nebi imao mjesta ni na klupi.
Ali nazalost ima Hajduk jos gorih igraca od njega.

I naravno da nije uspjeh ovaj transfer, to je samo zicanje novca za plate.
Dok Lester
#128 Posted : 31. kolovoza 2011. 17:43:40(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.265
Man
Location: Velika Gorica, Hrvatska
Imaš pravo. Ja sam ga prvenstveno gledao kroz prizmu većine njegovih suigrača.
"Čovjek pun duha i u potpunoj se samoći izvanredno zabavlja svojim mislima." Arthur Schopenhauer
Dado R.
#129 Posted : 2. rujna 2011. 20:12:15(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
Gradonačelnik Splita Željko Kerum i zamjenica gradonačelnika Anđelka Visković u petak rano poslijepopodne uputili su pismo predsjedniku Uprave HNK Hajduk Hrvoju Malešu. Pismo donosimo u cijelosti:

"Poštovani gospodine Maleš,

Posljednjih dana, kroz učestala medijska IzvJesca njima izazvane reakcije građana, ponovo svjedočimo jačanju netrpeljivosti između hrvatskog Sjevera i Juga, posebice Splita i Zagreba, a čemu je neposredan povod bio ishod nogometne utakmice HNK Hajduk i RNK Split.

Budući da su dijelom i Vaše izjave kao predsjednika Uprave Hajduka doprinijele takvoj atmosferi, ovim pismom Vas upozoravamo da Grad Split, kao većinski vlasnik Hajduka ne podržava takvu retoriku te smatramo da sve probleme koje Hajduk ima treba rješavati na primjeren način na za to odgovarajućim mjestima.

Razumijemo da su posljednja događanja u nogometu kod Vas izazvala revolt, ali Uprava, kojoj ste na čelu, treba se baviti sportom i rješavati probleme kluba pazeći pri tome da njeni potezi i izjave ne mogu nikome poslužiti u politikanske svrhe.

Sport je plemenita djelatnost, nogomet je posebice u žiži interesa mladih ljudi, a svima nam je jasno koliko Splićanima, i ne samo njima, znači Hajduk. Upravo zbog toga važno je imati na umu da ono što se radi i govori u ime Hajduka ima izuzetno veliku težinu i dalekosežne posljedice.

Split je oduvijek bio otvoreni hrvatski grad, a Splićani gostoljubivi domaćini, i zato ne želimo da Hajduka, zbog izjava i ponašanja njegovih čelnika, itko koristi za podjelu hrvatskog naroda.

Split i Zagreb su dva najveća hrvatska grada, upućeni smo jedni na druge, a dobri i prijateljski odnosi između naših građana doprinose zajedništvu cijele Domovine.

Potrebno je znati stati na balun", završava u pismu upućenom Hrvoje Malešu gradonačelnik Željko Kerum i njegova zamjenica Anđelka Visković.
Dado R.
#130 Posted : 2. rujna 2011. 20:15:21(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
Prije samo godinu dana Hajduk se našao u sličnoj situaciji kao danas. Tadašnji predsjednik Joško Svaguša sazvao je izvanrednu tiskovnu konferenciju i sasuo drvlje i kamenje po Markoviću, Mamiću, HNS-u, sucima i cijelom zagrebačkom lobiju koji radi na sustavnom uništenju Hajduka. Kap koja je tada prelila čašu bila je registracija Hajdukovog mladog igrača Marka Grčića za Dinamo. Bio je to mnogo jači napad na Mamića i HNS nego ovaj sadašnji koji dolazi od predsjednika Hrvoja Maleša. Ipak, Željko Kerum tada nije ni pomislio kritizirati svog prijatelja Svagušu zbog razdora između sjevera i juga. Nije bilo pozivanja da se "stane na balun", štoviše, Kerum je dao punu podršku Svaguši.

- U pravu su oni ljudi koji su reagirali protiv takvog držanja Hrvatskog nogometnog saveza - govorio je tada Kerum.

Nepunih godinu dana kasnije, nakon zajedničkog dodvoravanja prilikom gostovanja u Dnevniku HTV-a, splitski gradonačelnik iznosi potpuno drugačije mišljenje. Svim medijima šalje priopćenje putem kojeg je ukorio predsjednika Hrvoja Maleša zbog njegovih posljednjih izjava. Gradonačelnik Splita često zna mijenjati svoje mišljenje, pa ćemo vas zbog toga podsjetiti na neke izjave tadašnjeg Hajdukovog predsjednika Joška Svaguše, koje je amenovao sam Kerum bez čijeg se znanja ništa na Poljudu nije smjelo dogoditi:

- To je Markovićeva privatna organizacija. Samo sluša što mu govori Zdravko Mamić. Igrača su registrirali mimo svih propisa, dolaze ovdje i vrbuju našu djecu, a imaju četrnaest stranaca. Njima je jedini cilj nas oslabiti. S Vlatkom sam imao nekoliko sastanaka, ne mogu vjerovati da čovjek ima 75 godina, nešto kaže, gleda te u oči, i onda poriče. Kakva je to moralna vertikala, on je zaboravio da je predsjednik Hrvatskog nogometnog saveza, govorio je Svaguša, pa nastavio još žešće:

- Ako je zaboravio što je riječ Hrvatska, onda neka bude predsjednik Zagrebačkog saveza. Ovo je nered koji HNS sustavno brani svojim spletkama. Rade pritisak na izbornika, pa zar je Mamiću malo koliko je prodao igrača preko reprezentacije. Ma, sve rade da nas unište na stoti rođendan, Dinamo je izmislio i svoj stoti rođendan. Prepali su se jakog Hajduka i zato sve ovo rade.

- U prosincu je Skupština HNS-a, u ovakvom sazivu Saveza najbolje je da ljudi iz Dalmacije, ako imaju morala, da daju ostavke na sva tijela u HNS-u. Vlatko Marković je eksponent politike koja misli da ima pravo privatizirati hrvatski nogomet, i to zajedno sa Zdravkom Mamićem. Pa, što oni misle da ćemo mi ovdje cijeli život trpjeti da nam kradu titule i prvenstva, a da mi šutimo, budemo ljudi bez imena i prezimena. Dok je ova ekipa gore, prekidamo sve odnose s HNS-om. Pa, to su ljudi od 75 godina, a u mirovinu se ide sa 65. Dokad misle raditi, do 90 godina. Od svoje druge godine čitam o njima, a imam 38 godina. Kad osvojimo prvenstvo, ne treba nam pehar iz njihovih ruku, neka ga ostave u Zagrebu. Tražimo ostavke od Markovića, Srebrića i ostalih, a na idućoj Skupštini ćemo imati svog kandidata za predsjednika.

- A možda postoji mogućnost da osnujemo još jedan savez, ali da bude hrvatski, a ne zagrebački. Dakle, naši koraci su odstupanje iz HNS-a, da svi članovi iz Dalmacije odstupe i neka oni gore rade sami, tražit ćemo ostavke Markovića i Srebrića. Prekidamo sve odnose s HNS-om - rekao je Svaguša.



- Ne treba nam reprezentacija u Splitu dok Savez vode ovi ljudi. S ovim vodstvom ne prihvaćamo utakmice u Splitu, imamo mi europske utakmice. Kad gore dođu pošteni i čestiti ljudi, onda su Hajduk i Split otvoreni za reprezentaciju. Srebriću sam rekao da nastave igrati u Zagrebu, tamo gdje su bili i dosad. Znate kako oni odlučuju o utakmici. Pitam Markovića zašto nema utakmica u Splitu, a on kaže da odlučuje stožer reprezentacije. Kad pitam stožer, oni kažu odlučuje Marković. Kad pitam Markovića zašto nema Hajdukovih predstavnika u HNS-u, on kaže dogovori se s Grgićem. Grgić kaže dogovori se s Vlatkom. Meni se čini da su se oni sve dogovorili - bio je siguran tadašnji predsjednik Hajduka.
Dado R.
#131 Posted : 2. rujna 2011. 20:16:40(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
Svagusa - radnik bez plate...Cursing ThumbDown ThumbDown
Dado R.
#132 Posted : 2. rujna 2011. 20:17:37(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
Maleš: ''Joe je moj osobni poraz.

Svjestan sam danas da se nisam mogao nositi s financijski moćnijima, s 'torbama novca'. To što je Joe pogazio riječ ne može isprati moj gorak okus, rekao je Maleš

Hajdukov predsjednik Hrvoje Maleš preveliki je emotivac. S previše srca i emocija vodi klub, kao da još uvijek sjedi na istoku. Navijačima je to simpatično, no oni koji trezvenije razmišljaju, nalaze mu brojne pogreške. Bitka s Mamićem za Josipa Šimunića jedna je od njih. Bio je to preveliki zalogaj, koji Maleš nije mogao prožvakati, danas je toga svjestan i sam.

- Prelazak Šimunića u Dinamo je moj osobni poraz. Mislio sam da će održati obećanje i doći u Hajduk, ili bar ostati u Hoffenheimu, kada je već izjavio da ne želi dijeliti hrvatski narod. Ali to što je pogazio riječ ne može isprati moj gorak okus. Svjestan sam danas da se nisam mogao nositi s financijski moćnijima, s 'torbama novca'... Ali ako ima nešto pozitivno u svemu, bar smo Dinamu 'izbili' preko 3 milijuna eura iz blagajne - kaže Maleš, koji je najavio i kako će, zbog izigravanja ugovora, Šimunića sudski goniti njegov manager Feri Ramadani.

Veliki derbi je na vratima, strasti su uzavrele preko granica zdravog razuma i svi se boje da ne eskaliraju neželjenim posljedicama. Maleš ne smatra da svojim izjavama dolijeva ulje na vatru, niti će 'gasiti požar'.

- Nisam kriv za ovo što se događa niti ću istupati uoči derbija, i onako me gradonačelnik Kerum 'oprao' da sam puno u medijima. Želim da se zna da osobno nemam ništa protiv Zagreba i da sanjam dan kad će predsjednik Hajduka navijati za Dinamo na Maksimiru u Ligi prvaka, kao i dan kad će predsjednik Dinama navijati na Poljudu za Hajduk u Ligi prvaka. Ali to će se dogoditi tek kad bude pravde i poštenja u hrvatskom nogometu. Do tada...

Maleš je najavio kako je, što se tiče dolazaka, prijelazni rok za Hajduk praktično gotov, još samo treba definirati dolazak Drage Gabrića.

- Odlasci su još uvijek aktualni, tržište u Turskoj i Izraelu je otvoreno i vidjet ćemo što se još dade napraviti. No sigurno je da nećemo prodavati nikoga iz početnih jedanaest.
Dado R.
#133 Posted : 2. rujna 2011. 20:19:15(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
Hajduk prvo treba rijesiti pitanje vlasnika, naci nekoga kome je interesantan, tko ima love, tko ce uloziti i zaraditi.
Ovako docekasmo i taj dan da Kerum moze biti nekome moralna vertikala sto se tice javnih istupa...LOL LOL LOL LOL LOL
Dado R.
#134 Posted : 7. rujna 2011. 23:31:54(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
U momčadi Hajduka ozbiljno se pripremaju za derbi, uostalom kako bi i mogli drugačije? No, žarište zbivanja nekako je danima bilo udaljeno od same momčadi, pa treninzi momčadi Krasimira Balakova duže vrijeme nisu bili u fokusu. Karte za derbi se prodaju - pomalo, tek će se zahuktati prodaja, nema sumnje, ali ulaznice su dostupne i nije to jagma kakva se znala događati ranije.

Posebno ne u kontekstu gostovanja Barcelone ili Stoke Cityja što su bili vrhunci doživljaja na početku sezone. Da se razumijemo, bit će stadion pun i u subotu navečer, ali nije već rasprodan dok pljesneš dlanom o dlan.

Odavna nismo pisali o Hajdukovu sastavu, o određenim slabostima što su iskazane protiv Splita (1:1), a ni u revijalnom okršaju protiv GOŠK-a u Gabeli “bijeli” nisu stigli do pobjede. Međutim, protiv Dinama, obećaju, bit će to utakmica u kojoj će opet oživjeti utrka!

U taboru “bijelih” najvažnije je da im bude spreman kapetan Srđan Andrić, on je radio zajedno s Marinom Tomasovom u posebnom tretmanu, preskočili su Gabelu i valja vjerovati da će obojica biti spremni i danas s ostalima krenuti u karantenu na Brač. U momčad se vraća Ljubo Milićević, najzvučnije pojačanje Hajduka ovog ljeta imao je tu pegulu da se rano ozlijedi, Australac je preskočio pripreme u Austriji, zaigrao je tek protiv Stokea i onda se opet vratio “u ambulantu”. Sad je spreman.

S Dinamove strane navodno je upitno hoće li nastupiti Australac Joe Šimunić, navodno će ga braća Mamić čuvati za okršaj protiv Real Madrida i reći treneru Jurčiću da ga ne izlaže reakcijama poljudskog vulkana. U redovima domaćih Australac Ljubo Milićević, popularni “Crocodile Dundee”, trebao bi biti ključar obrane. Idealna obrana “bijelih”, ako se Andrić uzmogne vratiti bila bi u tom slučaju Maloča, Milićević, Andrić, Lima!

Trener Balakov je, čini se, napokon odabrao konačnu formaciju, 4-4-1-1 nakon podužeg traganja doima se optimalnim rješenjem i sad je drugo pitanje kamo smjestiti još jedno ovoljetno pojačanje što se još nije nametnulo (dijelom i zbog ozljede, te uboda ose), a to je Ivan Giga Vuković. Može li potentni Crnogorac zaigrati slijeva, tamo gdje je bljesnuo u dva-tri navrata Tonći Kukoč, pa se protiv Splita - ugasio?

Izvjesno je da je Ahmad fiksni napadač, a brat mu Anas lutalica, to je temelj opredijeljenja što je Hajduka nakon početne letargije, naročito protiv Zadra (0:1), ipak izdiglo do drugog mjesta i donijelo mu pobjede protiv Istre i Zagreba s ukupnih čak 7:0... Međutim, na obje te pozicije snagom svoga talenta reflektira i Giga.

Od danas će progovoriti nogometaši, struka, dosta su govorili čelnici o suđenju Bruna Marića u lokalnom derbiju, o odlasku Joea Šimunića u Dinamo. Vratimo se balunu s izvora, na travnjak, riječ imaju igrači...
Dado R.
#135 Posted : 7. rujna 2011. 23:32:57(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
Hajduk bi mogao u bliskoj budućnosti pasti u ruke jedne od najbogatijih obitelji svijeta. Navodno su za kupnju većinskog udjela kluba zainteresirani predstavnici obitelji Lukšić.

Slobodna Dalmacija u svom tiskanom izdanju od četvrtka donosi ekskluzivnu priču da Hajduk želi kupiti jedna od najbogatijih obitelji na svijetu. Radi se o potomcima Andronika Lukšića, porijeklom iz Sutivana, koji bi kupili preko pedeset posto dionica bijelih.

Kako piše Slobodna Dalmacija, Lukšići, najbogatija čileanska obitelj, žele kupiti 56 posto dionica Hajduka te su navodno već kontaktirali čelnike kluba kako bi dobili uvid u njegovo poslovanje.
Dado R.
#136 Posted : 8. rujna 2011. 18:22:38(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
Uoči najvećeg hrvatskog nogometnog derbija, pred novinare su izašli igrači Hajduka Anas i Ahmad Sharbini te najavili dobar nastup splitske momčadi. Istaknuli su kako respektiraju Dinamo, ali i da očekuju pobjedu u subotnjoj utakmici.

U subotu je na rasporedu najveći hrvatski derbi. Na splitskom Poljudu susrest će se Dinamo i Hajduk, a utakmicu su najavili Anas i Ahmad Sharbini, napadački aduti splitskog kluba.

"Igra se u Splitu pred punim Poljudom i Hajduk je tu favorit iako je Dinamo kvalitetna momčad", rekao je Anas Sharbini kojemu je novi trener Hajduka Krasimir Balakov odredio novo mjesto na terenu. Umjesto na lijevoj strani, sada igra u sredini terena što je pozitivno utjecalo na njegove igre: "Puno više mi odgovara igrati u sredini nego lijevo, stvarno se dobro osjećam na ovoj poziciji, tu sam bliže golu, bratu i veznim igračima. Otkada sam promijenio poziciju počeo sam igrati i nadam se da ću nastaviti tako", prenosi njegovu izjavu službena klupska stranica.

Sharbini je istaknuo kako je velika prednost Hajduka trener Balakov kojega smatra kvalitetnijim od Dinamovog stratega Krunoslava Jurčića: "Mi igramo doma i sigurno smo favoriti. Imamo puno boljeg trenera nego oni, uvjeren sam to i siguran sam da ih je pročitao. Nadam se da ćemo biti taktički bolji. Oni imaju kvalitetu sigurno, a sad da su puno bolji od nas, to ćemo vidjeti za dva dana", zaključio je Anas.

Ahmad Sharbini sretan je što se u novoj sezoni uspio izboriti za mjesto u početnom sastavu: "Zadovoljan sam što sam dobio priliku, napokon igram u kontinuitetu, trener mi vjeruje, dao sam dva gola, mislim da igram dobro, ali vjerujem da mogu i puno bolje. Kakav mi je bio status prije trener Balakova, sada sam i više nego zadovoljan", izjavio je te pohvalio novog trenera: "Mi koji smo svakog dana s njim znamo kakav je Balakov. On je stvarno vrhunski trener i vrhunski čovjek."

Stariji Sharbini s optimizmom očekuje utakmicu protiv Dinama: "Svjesni smo Dinamove kvalitete, imaju vrhunske igrače, ali mi imamo svoju publiku imamo svoje kvalitete i to moramo iskoristiti. Motivirani smo više od njih, moramo biti agresivni i zabiti gol što prije."

"Već sam zabio gol Dinamu kad sam bio u Rijeci i daj Bože da zabijem i sada u dresu Hajduka", izjavio je te se osvrnuo i na hrvatskog reprezentativca koji je pojačao Dinamovu obranu: "Svi znamo Šimunićeve kvalitete, on je vrhunski igrač, a ja ću dati sve od sebe da on ima problema sa mnom."
Dado R.
#137 Posted : 11. rujna 2011. 4:22:03(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
Hajduk je ostao neporažen u derbiju s najljućim rivalom, a njegov trener Krasimir Balakov bio je zadovoljan konačnim ishodom s obzirom da je njegova momčad gotovo cijelu utakmicu odigrala s igračem manje...

"Bila je to dobra utakmica. Govorilo se da će Dinamo doći ovdje razmišljajući o Realu, no vidjeli smo da nije bilo tako. Žao mi je zbog mojih igrača što smo dobili crveni karton već u 20. minuti. Moja koncepcija je tada potpuno pala u vodu",
rekao je Balakov.

"Na poluvremenu smo imali vremena da popričamo i da popravimo neke stvari uoči nastavka. U drugom dijelu bilo je teško igrati s igračem manje. Mogu samo pohvaliti sve igrače, dali su sve od sebe. I sad idemo dalje, nema druge."

Jeste li razočarani suđenjem?

"Nisam ja onaj koji treba komentirati to. Imam svoje mišljenje, ali ne želim o tome javno."

Jeste zadovoljni igrom s igračem manje?

"Dobro smo stajali, moram skinuti kapu igračima. Ima stvari koje moramo popraviti, idemo po korak do nivoa na koji želimo doći. Treba vremena za to."


Dinamove šanse protiv Reala - kakve su?

"Želim im dobru utakmicu i ako uzmu bod, to će biti veliki uspjeh. Svaki bod koji neka naša momčad osvoji u Europi je dobar za hrvatski nogomet."


Jeste li uočili razliku između ostalih utakmica i najvećeg derbija?

"Igrao se nogomet, utakmica je bila dobra. Nije se igralo kaotično. To je dobro za nogomet i za ljude koji su došli na stadion. Derbi je derbi, ja sam to osjetio."

Dado R.
#138 Posted : 11. rujna 2011. 4:28:39(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
Hajduk je odigrao hajducki i zasluzeno ostao neporazen doma protiv dinama jos tamo od 2007. ako se ne varam.
Dinamo je u nekim dionicama bio bolji, pogotovo na samom pocetku drugog dijela, no Hajduk je svoje sanse trazio iz kontri
i imao je nekoliko vrlo izglednih prigoda. A ne smije se zaboraviti da smo i gol postigli s igracem manje, i prakticno
smo igrali skoro cijelu utakmicu s desetoricom. Ono sto me posebno raduje sto su momci stojali poprilicno dobro na terenu
i za razliku od nekadasnjih utakmica i sezona, fizicki su mogli izdrzati do kraja, vidi se da se kod ovog trenera nesto i radi...

Dinamo je dakako i dalje u debeloj prednosti i tesko ce negdje gubiti bodove, no Hajduk prije svega treba gledati sebe i nastaviti
pobjedjivati ostale utakmice, a ako se negdje eventualno kakav kiks i dogodi, probati to maksimalno iskoristiti.

Atmosfera na stadionu i navijanje je za cistu desetku, takvo sto se moze vidjeti samo na Poljudu, ali mi i dalje smeta ubacivanje baklji u teren.
Dado R.
#139 Posted : 11. rujna 2011. 4:42:43(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
A ako Balakov ne smije javno o sudjenju, ja smijem...BigGrin BigGrin

Nisam bas posve zadovoljan sudjenjem, smatram da je moglo biti i bolje.
Primjerice nije se primjenjivao isti kriterij za zute kartone, Brkljaca je olako iskljucen.
Na stranu to sto je on glupan, kojem ovo nije prvi put ovako nesto, no misljenja sam kad mu je vec dao prvi zuti u 10. minuti zbog prigovoraog,
onda je prije drugog zutog mogao barem napraviti jednu usmenu opomenu. Ili ako je vec odabrao takav kriterij, onda ga je trebao primjenjivati
na svim igracima u obje momcadi. Ali za iste faule, kakav je Brkljaca napravio za drugi zuti, nije dao nista Simunicu, Ibanezu, Vidi...
Simunic je tek pri kraju utakmice zaradio prvi zuti... Ovim nejednakim kriterijama, Hajduk je ostecen jer je igrao s igracem manje vise od 70 minuta.
Druga stvar gdje je Hajduk dobro ostecen je svirano zaledje kad je Tomasov imao cistu sansu za gol, jer je isao sam na vratara.
O zaledju nije bilo rijeci, o tome moze posvjedociti i ova slika: http://i53.tinypic.com/28je96x.gif

S druge strane, mislim da Sammir nije trebao dobiti zuri karton, kontakt je postojao i po meni trebao je biti faul.
Ali ne penal, kako neki govore, jer faul je nastao na rubu kaznenog prostora, i svira se tamo gdje je nastao a ne gdje se igrac na kraju srusi.
Iz istog razloga nije mogao biti ni penal za Hajduk ono u 89. minuti, sudac je to dobro procjenio i stavio na rub sesnesterca.
A kod Ibanezovog gola nije bilo zaledja, igraci su bili u ravnini i mislim da je sve regularno.

Dakle, nije bilo sudjenje da je bilo prevelikog navlacenja za jedne, da je se ovako sudilo i protiv Zadra i protiv Splita
sumnjam da bi dinamo bjezao svih 5 bodova. No, kad pogledam sve realno, Hajduk je malo ostecen zbog sviranog zaledja iz 66. minute
te nejednakog kriterija za kartone zbog kojih su ostali s igracem manje u 20. minuti.



Dado R.
#140 Posted : 11. rujna 2011. 4:44:38(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
I Btw. ne znam kako je Lima zalutao u nas nogomet, i u Hajduk, ali on je stvarno odlican igrac na svojoj poziciji.
Mi u repki nemamo takvog, a kamoli u nasoj ligi. Meni osobno puno je bolji od Strinica kojeg smo prodali koji igra za repku.
No bojim se, nece proci dugo i ode on u neku novu, bolju ligu...
Users browsing this topic
Guest (2)
35 Pages«<56789>»
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,187 seconds.