Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

10 Pages«<34567>»
Mister No kolor 1 & 2
Oki
#81 Posted : 29. kolovoza 2021. 13:48:46(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 31.8.2012.(UTC)
Posts: 213
Man
Location: DUGA RESA
Oki wrote:
Zanimalo bi me još hoće li biti dodatne lekture prijevoda ili će prijevod u potpunosti biti kopiran iz crno bijelog izdanja?
Pitam jer znam da je u samim počecima Libellusa bilo nekih sitnih i reraritetnih propusta😁
Negdje na ovom forumu sam Vas i ja zajebavao za prijevod jer ste u nekoj knjizi Mister No-a c/b biblioteke u prijevodu imali “ovo auto” umjesto pravilnog “ovaj auto” i nepravilnu upotrebu priloga “van”…u nekoj knjizi je pisalo “izađimo vani” umjesto pravilnog “izađimo van”.
Jebiga, ja se sada ne sjećam koje knjige su to bile…

Eh…našao sam raspravu za auto…nije bila knjiga iz početka izdavanja, već knjiga 56 “Prorok”

http://www.libellus.hr/F....aspx?g=posts&t=310

Za prilog “van” sada nisam uopće siguran jel to bilo u vašim izdanjima jer ipak mislim da takve propuste radi Marko u fibrinim izdanjima…BigGrin BigGrin
VoltoNacosto
#82 Posted : 29. kolovoza 2021. 16:44:50(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 31.7.2021.(UTC)
Posts: 20
Location: Zagreb
Oki wrote:
Ono što mi se ne sviđa je to što je očito da će uvijek na stranicama do unutarnjih naslovnica biti izbačeno nekoliko vinjeta, ali ako je Gazzettl delo sport tako radio, valjda se pazilo na to da bude što manje štete…


Crying Crying Crying
Edi B
#83 Posted : 29. kolovoza 2021. 18:29:06(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 6.9.2020.(UTC)
Posts: 78
Location: Split
Oki wrote:
Ono što mi se ne sviđa je to što je očito da će uvijek na stranicama do unutarnjih naslovnica biti izbačeno nekoliko vinjeta, ali ako je Gazzettl delo sport tako radio, valjda se pazilo na to da bude što manje štete…

Zašto misliš da ce bit izbaceno nekoliko vinjeta?
Oki
#84 Posted : 29. kolovoza 2021. 18:49:07(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 31.8.2012.(UTC)
Posts: 213
Man
Location: DUGA RESA
Ne mislim…od prve epizode (orginalne talijanske) je izbačena zadnja vinjeta, a iz druge prva vinjeta, pa pretpostavljam da će to biti uobičajena praksa.
Znam kada sam to uspoređivao da se radi o dvije vinjete bez teksta u kojima Mister No drži mitraljez u ruci…
Edi B
#85 Posted : 29. kolovoza 2021. 19:07:23(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 6.9.2020.(UTC)
Posts: 78
Location: Split
Oki wrote:
Ne mislim…od prve epizode (orginalne talijanske) je izbačena zadnja vinjeta, a iz druge prva vinjeta, pa pretpostavljam da će to biti uobičajena praksa.
Znam kada sam to uspoređivao da se radi o dvije vinjete bez teksta u kojima Mister No drži mitraljez u ruci…

Nisan ni skužia, pa jel isti slučaj i kod c/b serije?
Dado R.
#86 Posted : 29. kolovoza 2021. 19:48:47(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
Oki wrote:
Ne mislim…od prve epizode (orginalne talijanske) je izbačena zadnja vinjeta, a iz druge prva vinjeta, pa pretpostavljam da će to biti uobičajena praksa.
Znam kada sam to uspoređivao da se radi o dvije vinjete bez teksta u kojima Mister No drži mitraljez u ruci…

Mislim da se varaš, nije ništa izbačeno... a s kojim si izdanjem poredio? Pretpostavljam što te je možda zbunilo ali možda se i varam.
Oki
#87 Posted : 29. kolovoza 2021. 19:53:34(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 31.8.2012.(UTC)
Posts: 213
Man
Location: DUGA RESA



Oki
#88 Posted : 29. kolovoza 2021. 19:54:43(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 31.8.2012.(UTC)
Posts: 213
Man
Location: DUGA RESA
…a ovako na prvu, nije nikakva šteta🤪😁
Oki
#89 Posted : 29. kolovoza 2021. 19:56:16(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 31.8.2012.(UTC)
Posts: 213
Man
Location: DUGA RESA
Ovo je Libellus c/b vs Libellus kolor.
Libellus kolor je dosljedan izdanju Gazzetto delo sporta i to je to…
Oki
#90 Posted : 29. kolovoza 2021. 20:18:49(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 31.8.2012.(UTC)
Posts: 213
Man
Location: DUGA RESA
Nego, da se ne lažemo, meni je ovo izdanje poput kolor Zagora…kod Zagora sam rekao kupiti ću prvih 20-tak knjiga i to je to, neću dalje, prerastao sam takva štiva i ne trebam bacati novac na to….i par godina kasnije naslagao sam svih 84 brojeva Smile
Najveći motiv skupljanju tih knjiga je to što mi je kćer počela čitati Zagora od prvog broja i sada nema stajanjaBigGrin
Ono kada vidiš dijete da ne visi na mobitelu i da se od sveg srca smije na iste stvari na koje sam se i sam smijao u tim godinama…to je neprocjenjivo!
Ovo izdanje Mister No-a je istih dimenzija kao i kolor Zagor, 296 strana po knjizi jamči “brzo” sustizanje (bar kroz par godina) c/b biblioteke, pa zašto ne, jer sam od crno bijele biblioteke već odavno odustao pošto sam propustio kupiti neke brojeve čija cijena je otišla “u nebo” iako sam s druge strane imao i koristi jer sam neke knjige i prodao po paprenim cijenama (al’ bez brige, zarada od takvih prodaja uvijek isključivo ide na kupovinu novih stripova;)
Ovo knjige su nešto što me veseli i nasatavljam ih skupljati poput Zagora mada ih bar za sada neću davati na čitanje kčerci. Flapper BigGrin Smile BigGrin
Oki
#91 Posted : 29. kolovoza 2021. 20:23:44(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 31.8.2012.(UTC)
Posts: 213
Man
Location: DUGA RESA
Kod Zagora me “boli” to što mi knjige 12 i 13 imaju onaj Vaš žig “malo oštećene korice”, al’ kod Mister No-a nema šanse da mi se dogodi propust kupovine neke knjige!
Renky
#92 Posted : 29. kolovoza 2021. 21:17:15(UTC)
Rank: Strip-Autor

Joined: 12.7.2011.(UTC)
Posts: 579
Man
Location: Gradac
Oki wrote:
Ne mislim…od prve epizode (orginalne talijanske) je izbačena zadnja vinjeta, a iz druge prva vinjeta, pa pretpostavljam da će to biti uobičajena praksa.
Znam kada sam to uspoređivao da se radi o dvije vinjete bez teksta u kojima Mister No drži mitraljez u ruci…


Paaa... mislim da će u koloru biti sve a da nisi skužija koncept c/b izdanja Libellusa. Tamo je izostavljana prva vinjeta epizode jer se u njoj prepričava radnja prethodne epizode a crtež je uopćeni, najčešće panoramski i bija bi kao šaka u oko u srid knjige da je ostao.
Mislim da C/b izdanje ima samo pokoju pasicu "viška" ali ako nisi to primjetija onda je to dokkaz da je dobro urađenoWink Ili mene oko varaBlink
Juice
#93 Posted : 29. kolovoza 2021. 22:12:04(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 13.9.2012.(UTC)
Posts: 52
Man
Location: Slavonski Brod
@Renki i Oki

Više-manje je tako. Ja koliko sam skužio do sada - te pasice ''viška'' se pojavljuju na prijelazima predzanje epizode u zadnju epizodu u pojedinoj knjizi (c/b biblioteka), a uvjet je taj da zadnja epizoda nema pripadajuću naslovnu stranicu, ali pripada sljedećem broju redovne mjesečne serije i u biti dijeli isti naslov kao prethodna epizoda. Takve pasice viška recimo isto imaju knjiga 2, knjiga 8, knjiga 9, 11, 14 itd. Isti koncept je korišten i u Tex c/b biblioteci. Vinjete ''viška'' su uglavnom uvećani kadrovi nekih prethodnih vinjeta iz epizode ili kolaž više njih. Neka me Dade isprave ako se varam. Smile
Lukeruk
#94 Posted : 29. kolovoza 2021. 22:19:04(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 7.2.2018.(UTC)
Posts: 24
Location: Srbija
Da, ta dva kaisa su naknadno dodata, po debljini linije se oseti. :)
Dado R.
#95 Posted : 29. kolovoza 2021. 22:46:10(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
Oki wrote:
Nego, da se ne lažemo, meni je ovo izdanje poput kolor Zagora…kod Zagora sam rekao kupiti ću prvih 20-tak knjiga i to je to, neću dalje, prerastao sam takva štiva i ne trebam bacati novac na to….i par godina kasnije naslagao sam svih 84 brojeva Smile
Najveći motiv skupljanju tih knjiga je to što mi je kćer počela čitati Zagora od prvog broja i sada nema stajanjaBigGrin
Ono kada vidiš dijete da ne visi na mobitelu i da se od sveg srca smije na iste stvari na koje sam se i sam smijao u tim godinama…to je neprocjenjivo!
Ovo izdanje Mister No-a je istih dimenzija kao i kolor Zagor, 296 strana po knjizi jamči “brzo” sustizanje (bar kroz par godina) c/b biblioteke, pa zašto ne, jer sam od crno bijele biblioteke već odavno odustao pošto sam propustio kupiti neke brojeve čija cijena je otišla “u nebo” iako sam s druge strane imao i koristi jer sam neke knjige i prodao po paprenim cijenama (al’ bez brige, zarada od takvih prodaja uvijek isključivo ide na kupovinu novih stripova;)
Ovo knjige su nešto što me veseli i nasatavljam ih skupljati poput Zagora mada ih bar za sada neću davati na čitanje kčerci. Flapper BigGrin Smile BigGrin


Ovo s kćerkom me posebno oduševilo!!! Odaberi s našeg weba knjigu koju želiš i koja je dostupna a da misliš da bi njoj moglo biti zanimljivo i šaljemo joj tu knjigu na poklon.
Dado R.
#96 Posted : 29. kolovoza 2021. 22:55:53(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
Juice wrote:
@Renki i Oki

Više-manje je tako. Ja koliko sam skužio do sada - te pasice ''viška'' se pojavljuju na prijelazima predzanje epizode u zadnju epizodu u pojedinoj knjizi (c/b biblioteka), a uvjet je taj da zadnja epizoda nema pripadajuću naslovnu stranicu, ali pripada sljedećem broju redovne mjesečne serije i u biti dijeli isti naslov kao prethodna epizoda. Takve pasice viška recimo isto imaju knjiga 2, knjiga 8, knjiga 9, 11, 14 itd. Isti koncept je korišten i u Tex c/b biblioteci. Vinjete ''viška'' su uglavnom uvećani kadrovi nekih prethodnih vinjeta iz epizode ili kolaž više njih. Neka me Dade isprave ako se varam. Smile

Tako je, dobro si skužio. Kako kod tih izdanja ide kompletna priča u jednoj knjizi i taj zadnji ostatak priče kad nebi imao naslovnicu nije imalo smisla stavljati dolje nastavlja se i na idućoj stranici
kratki sadržaj kad zapravo nema prekida i nema naslovnice između. Opcija je bilo i da se ide na preslagivanje pasica ali smo ipak htjeli zadržati originalne table kako i jesu.
Pa smo se odlučili na tu opciju, mi to u našem žargonu zovemo "prijelazi" i bilo nam je bitno da bude naravno od tog autora bez docrtavanja i slično i da sve skupa prati niz priče...
Kako je vrijeme odmicalo skupili smo više iskustva pa danas se u nekim knjigama zapravo moraš dobro zagledati da to možes skužiti, nekad i ja skoro ne skužim kad naknadno pogledam.
I ponekad nam je baš bio izazov pronaći odgovarajuće kadrove jer se recimo priča tu prekine u nekoj dosta delikatnoj situaciji, ali uvijek bismo nešto dobro smislili. Smile

Dakle, ništa nije izbačeno kod kolornog izdanja, sve je tu, samo sad idu po tri priče u jednu knjigu a ne kompletne priče pa tih naših dodanih "prijelaza" u kolornim knjigama nema niti ih treba biti.
Dado R.
#97 Posted : 29. kolovoza 2021. 23:04:10(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
Inače, mi o tome rijetko pričamo ali kad smo već kod te teme i kod MNOa zbilja smo se svojski potrudili oko cb biblioteke jer je bilo problema s materijalima.
Pogotovo jer nije bilo materijala iz prve verzije već tutto pa smo originalne prve verzije nabavljali iz raznoraznih izvora da bismo to mogli usporediti, ispraviti ako što treba i slično.
I s ponosom mogu reći da je (nažalost pokojni) Sergio Bonelli u svom uredu od svih stripova držao jedino naše Mister No knjige... a svoje oduševljenje o svim našim izdanjima ponavljao pri svakom druženju.
Paulo Adolfo
#98 Posted : 30. kolovoza 2021. 11:27:38(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 19.1.2021.(UTC)
Posts: 419
Location: Bar
Dado R. wrote:
Inače, mi o tome rijetko pričamo ali kad smo već kod te teme i kod MNOa zbilja smo se svojski potrudili oko cb biblioteke jer je bilo problema s materijalima.
Pogotovo jer nije bilo materijala iz prve verzije već tutto pa smo originalne prve verzije nabavljali iz raznoraznih izvora da bismo to mogli usporediti, ispraviti ako što treba i slično.
I s ponosom mogu reći da je (nažalost pokojni) Sergio Bonelli u svom uredu od svih stripova držao jedino naše Mister No knjige... a svoje oduševljenje o svim našim izdanjima ponavljao pri svakom druženju.

Drugim riječima, tih prvih 70 i nešto brojeva (ne sjećam se koliko ih tačno ima u tutto verziji) u Libellusu su zapravo kombinacija prve i tutto verzije, ako sam dobro shvatio. Smile
Odlično, zaista odlično! Love Maestralno odrađene knjige, za svaku pohvalu. Kad smo kod toga, zanima me sljedeće: Vidio sam da su za prva 2 broja urađeni reprinti, ali nije se nastavljalo. Je li razlog bila loša prodaja ili nešto drugo? I da li se reprinti unutra u nečemu razlikuju od prve verzije izdanja ili je baš sve isto? Confused Planiram da ih nabavljam (prvu verziju ili reprint, svejedno) pa bolje da sam upućen.
Izvinjavam se ako su već bila postavljena slična pitanja, ali stvarno nisam nigdje mogao pronaći. Smile
desertfox123
#99 Posted : 30. kolovoza 2021. 12:17:41(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 18.3.2015.(UTC)
Posts: 14
Location: USA
Paulo Adolfo wrote:
Dado R. wrote:
Inače, mi o tome rijetko pričamo ali kad smo već kod te teme i kod MNOa zbilja smo se svojski potrudili oko cb biblioteke jer je bilo problema s materijalima.
Pogotovo jer nije bilo materijala iz prve verzije već tutto pa smo originalne prve verzije nabavljali iz raznoraznih izvora da bismo to mogli usporediti, ispraviti ako što treba i slično.
I s ponosom mogu reći da je (nažalost pokojni) Sergio Bonelli u svom uredu od svih stripova držao jedino naše Mister No knjige... a svoje oduševljenje o svim našim izdanjima ponavljao pri svakom druženju.

Drugim riječima, tih prvih 70 i nešto brojeva (ne sjećam se koliko ih tačno ima u tutto verziji) u Libellusu su zapravo kombinacija prve i tutto verzije, ako sam dobro shvatio. Smile
Odlično, zaista odlično! Love Maestralno odrađene knjige, za svaku pohvalu. Kad smo kod toga, zanima me sljedeće: Vidio sam da su za prva 2 broja urađeni reprinti, ali nije se nastavljalo. Je li razlog bila loša prodaja ili nešto drugo? I da li se reprinti unutra u nečemu razlikuju od prve verzije izdanja ili je baš sve isto? Confused Planiram da ih nabavljam (prvu verziju ili reprint, svejedno) pa bolje da sam upućen.
Izvinjavam se ako su već bila postavljena slična pitanja, ali stvarno nisam nigdje mogao pronaći. Smile


Nazalost,u pravu si. Slaba prodaja bila je razlog sto se nije islo dalje od br.2 sa reprintima. Mislim da nisu vidljive neke bitne razlike izmedju originalnog prvog i reprintovanog drugog izdanja pogotovu sto se tice unutarnjeg sadrzaja i izgleda naslovnice osim mozda ona mala etiketa sa natpisom "DRUGO IZDANJE" na poledjini reprintovanih brojeva. ispravite me ako grijesim.
desertfox123
#100 Posted : 30. kolovoza 2021. 12:56:11(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 18.3.2015.(UTC)
Posts: 14
Location: USA
Oki wrote:
Zanimalo bi me još hoće li biti dodatne lekture prijevoda ili će prijevod u potpunosti biti kopiran iz crno bijelog izdanja?
Pitam jer znam da je u samim počecima Libellusa bilo nekih sitnih i reraritetnih propusta😁
Negdje na ovom forumu sam Vas i ja zajebavao za prijevod jer ste u nekoj knjizi Mister No-a c/b biblioteke u prijevodu imali “ovo auto” umjesto pravilnog “ovaj auto” i nepravilnu upotrebu priloga “van”…u nekoj knjizi je pisalo “izađimo vani” umjesto pravilnog “izađimo van”.
Jebiga, ja se sada ne sjećam koje knjige su to bile…



Pravljene su manje ispravke,primjerice 1.knjiga (c/b) MNo kaze"uz sebe" za razliku od 1. knjige Smile Smile (u boji) gdje kaze "uza se"... vidi se na kadrovima obje knjige koje si usporedjivao.
Users browsing this topic
Guest (3)
10 Pages«<34567>»
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,136 seconds.