Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

10 Pages«<45678>»
Mister No kolor 1 & 2
Dado R.
#101 Posted : 30. kolovoza 2021. 13:03:40(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.779
Location: Zagreb
desertfox123 wrote:
Paulo Adolfo wrote:
Dado R. wrote:
Inače, mi o tome rijetko pričamo ali kad smo već kod te teme i kod MNOa zbilja smo se svojski potrudili oko cb biblioteke jer je bilo problema s materijalima.
Pogotovo jer nije bilo materijala iz prve verzije već tutto pa smo originalne prve verzije nabavljali iz raznoraznih izvora da bismo to mogli usporediti, ispraviti ako što treba i slično.
I s ponosom mogu reći da je (nažalost pokojni) Sergio Bonelli u svom uredu od svih stripova držao jedino naše Mister No knjige... a svoje oduševljenje o svim našim izdanjima ponavljao pri svakom druženju.

Drugim riječima, tih prvih 70 i nešto brojeva (ne sjećam se koliko ih tačno ima u tutto verziji) u Libellusu su zapravo kombinacija prve i tutto verzije, ako sam dobro shvatio. Smile
Odlično, zaista odlično! Love Maestralno odrađene knjige, za svaku pohvalu. Kad smo kod toga, zanima me sljedeće: Vidio sam da su za prva 2 broja urađeni reprinti, ali nije se nastavljalo. Je li razlog bila loša prodaja ili nešto drugo? I da li se reprinti unutra u nečemu razlikuju od prve verzije izdanja ili je baš sve isto? Confused Planiram da ih nabavljam (prvu verziju ili reprint, svejedno) pa bolje da sam upućen.
Izvinjavam se ako su već bila postavljena slična pitanja, ali stvarno nisam nigdje mogao pronaći. Smile


Nazalost,u pravu si. Slaba prodaja bila je razlog sto se nije islo dalje od br.2 sa reprintima. Mislim da nisu vidljive neke bitne razlike izmedju originalnog prvog i reprintovanog drugog izdanja pogotovu sto se tice unutarnjeg sadrzaja i izgleda naslovnice osim mozda ona mala etiketa sa natpisom "DRUGO IZDANJE" na poledjini reprintovanih brojeva. ispravite me ako grijesim.

Tako je, drugo izdanje je imalo male sitne izmjene unutra i etiketu da je riječ o drugom izdanju, mislim da to piše i u impresumu.
Slab odaziv na to drugo izdanje bio je razlog zašto nismo nastavili dalje. Kad se o tome piše po forumima ponekad zvuči kao da zbilja ima puno onih koji to žele, mislim na bilo koji reprint.
Dado R.
#102 Posted : 30. kolovoza 2021. 13:06:39(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.779
Location: Zagreb
desertfox123 wrote:
Oki wrote:
Zanimalo bi me još hoće li biti dodatne lekture prijevoda ili će prijevod u potpunosti biti kopiran iz crno bijelog izdanja?
Pitam jer znam da je u samim počecima Libellusa bilo nekih sitnih i reraritetnih propusta😁
Negdje na ovom forumu sam Vas i ja zajebavao za prijevod jer ste u nekoj knjizi Mister No-a c/b biblioteke u prijevodu imali “ovo auto” umjesto pravilnog “ovaj auto” i nepravilnu upotrebu priloga “van”…u nekoj knjizi je pisalo “izađimo vani” umjesto pravilnog “izađimo van”.
Jebiga, ja se sada ne sjećam koje knjige su to bile…



Pravljene su manje ispravke,primjerice 1.knjiga (c/b) MNo kaze"uz sebe" za razliku od 1. knjige Smile Smile (u boji) gdje kaze "uza se"... vidi se na kadrovima obje knjige koje si usporedjivao.


Kad su u pitanju ova naša kolekcionarska izdanja kad god dođemo u priliku da koristimo materijale od prije za bilo što naravno da sve pregledamo i ispravimo eventualne propuste ako ih ima.
Uz toliki obujam posla i brojnost izdanja nemoguće je da nigdje nema sitnih propusta, ako nam se ukaže prilika naravno da ćemo ih ispraviti.
Paulo Adolfo
#103 Posted : 30. kolovoza 2021. 14:23:04(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 19.1.2021.(UTC)
Posts: 412
Location: Bar
@desertfox123
@Dado R.
Momci, hvala na odgovorima! Smile
Kalamburgud
#104 Posted : 1. rujna 2021. 7:57:50(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 31.10.2017.(UTC)
Posts: 37
Dado R. wrote:
Sigurno ne u idućoj turi a za dalje ćemo vidjeti...


izvolite to naštampati čim prije, čekamo! Laugh Laugh

btw, ovakva "pomama" dugo nije vladala, šalu na stranu,
dajte do Nove god. još 2 x po 2 Mr.Noa, hvala
Dado R.
#105 Posted : 1. rujna 2021. 8:41:43(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.779
Location: Zagreb
Vjerujem da nećete biti razočarani brzinom objave MNO kolora...Smile
bubo
#106 Posted : 2. rujna 2021. 14:22:16(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 783
Man
Location: mostar
iduće godine stižemo Italijane ))))
cladis
#107 Posted : 26. rujna 2021. 13:56:41(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 15.9.2019.(UTC)
Posts: 327
Location: Austrija
Nikako da upitam a naravno da me zanima , Talijani su navodno , ispravite me ako griješim, najavili 50 prvih brojeva u boji , barem za sada.Mene zanima dali se tu radi o 50 prvih priča bez obzira na dužinu ili baš 50 prvih brojeva od onih standardnih 96-98 strana.
Dado R.
#108 Posted : 26. rujna 2021. 17:43:08(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.779
Location: Zagreb
50 prvih brojeva, epizoda. Ne o 50 prica jer ni ne objavljuju kao priče već jedan po jedan.
Vidjet ćemo kako će to ići dalje. Lako moguće da će nastaviti kao što su napravili i s drugim junacima.
Ali da se osiguraju najave radije manje, u slučaju loše potražnje.
Dado R.
#109 Posted : 26. rujna 2021. 18:46:10(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.779
Location: Zagreb
60 epizoda, krivo sam napisao. Za sad je planirano 60 epizoda.
cladis
#110 Posted : 26. rujna 2021. 20:45:25(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 15.9.2019.(UTC)
Posts: 327
Location: Austrija
Dado R. wrote:
60 epizoda, krivo sam napisao. Za sad je planirano 60 epizoda.

Nadajmo se onda svi zajedno da će to ići dalje , jer to je nešto što treba imati
mister-te-nay
#111 Posted : 5. listopada 2021. 18:35:59(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 5.10.2021.(UTC)
Posts: 16
Location: Zagreb
Ima li sanse za reprint prva dva broja ili povecanje naklade za buduce brojeve? Ovo se dosta brzo rasprodalo.
Junge
#112 Posted : 7. listopada 2021. 8:24:24(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 7.10.2021.(UTC)
Posts: 4
Man
Location: Zagreb
mister-te-nay wrote:
Ima li sanse za reprint prva dva broja ili povecanje naklade za buduce brojeve? Ovo se dosta brzo rasprodalo.


Ponavljam/uključujem se na ovo pitanje Smile
Edi B
#113 Posted : 7. listopada 2021. 10:42:15(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 6.9.2020.(UTC)
Posts: 78
Location: Split
Ako vam moze bit ikakva utjeha, mislim na vas koji niste uspili nabavit prva dva broja, vjerujem da je dobar dio naklade otišao u ruke preprodavača.
Što znaci da ipak ima nade da uspijete nabavit svoje primjerke, jer ce s vremenom krenut preprodaja, doduše pa "malo" vecim cijenama.
Vec je na aukcijama prodan jedan set za 550kn i sinoc na njuškalu za 760kn, prodan je nakon 10 minuta.
Nije velika utjeha, al opet, znajuci da nije svih 300 primjeraka zauvijek otišlo u ruke zagriženih kolekcionara, lakše se diše.
Moj savjet je da se odmah po najavi iduceg/iducih brojeva napravi rezervacija, ili vec sada, moze se napravit trajna rezervacija i nema straha da ce se izdanje rasprodati bez da ugrabite svoj primjerak.
A kao što rekoh, ova prva dva broja ce kad tad naletit.
TEXno1
#114 Posted : 10. listopada 2021. 19:36:53(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 10.10.2021.(UTC)
Posts: 19
Edi B wrote:
Ako vam moze bit ikakva utjeha, mislim na vas koji niste uspili nabavit prva dva broja, vjerujem da je dobar dio naklade otišao u ruke preprodavača.
Što znaci da ipak ima nade da uspijete nabavit svoje primjerke, jer ce s vremenom krenut preprodaja, doduše pa "malo" vecim cijenama.
Vec je na aukcijama prodan jedan set za 550kn i sinoc na njuškalu za 760kn, prodan je nakon 10 minuta.
Nije velika utjeha, al opet, znajuci da nije svih 300 primjeraka zauvijek otišlo u ruke zagriženih kolekcionara, lakše se diše.
Moj savjet je da se odmah po najavi iduceg/iducih brojeva napravi rezervacija, ili vec sada, moze se napravit trajna rezervacija i nema straha da ce se izdanje rasprodati bez da ugrabite svoj primjerak.
A kao što rekoh, ova prva dva broja ce kad tad naletit.


Nažalost ova situacija je ko stvorena za preprodavače, maste brk sa svojih 5 kopija na lageru, taman da ih ubace za koji mjesec za po duplati cijenu.

Žao mi je što gazde Libelusa nisu to otisnuli u bar 400 komada. (sjetimo se ZAGOR 1200 službeno otisnutih)

Po meni bi bilo ispravno da sva izdanja imate u "STOCKU" bar po 5-10 komada za nove čitatelje ili ljude koji nisu uspjeli nabaviti u dato vrijeme.

Ja sam recimo za neke TEX kolorce koji su mi falili morao davati gore spomenutim preprodavačima fine pare da popunim.

Umjesto da ko gospon čovjek od izdavača kupim s njihovog webshopa sve što mi fali. (kao što je slučaj kod recimo FIBRE).

Povećali bi zaradu. Kupci bi bili zadovoljni. Preprodavači bi morali raditi neki posao za svoje novce.

Otisnite dio za prodaju ispod pulta, pa držite na 1 komadu stanje na webshopu i mir. Ipak smo mi balkanci neće nam smetati.
Dado R.
#115 Posted : 10. listopada 2021. 22:08:45(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.779
Location: Zagreb
Još jedan koji sve zna bolje od nas... BigGrin BigGrin BigGrin
Prožvakano milijun puta, čitaj stare postove ako te zanimaju odgovori. Ali... pa da, zapravo te ne zanimaju jer ti ni nemaš pitanja već si sve naveo kako stvari stoje...Smile
cladis
#116 Posted : 11. listopada 2021. 5:51:53(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 15.9.2019.(UTC)
Posts: 327
Location: Austrija
Baš naprotiv prijatelju , ovo izdanje je kako sam na prvoj stranici napisao , bilo prava pljuska preprodavačima, meni je tip za posljednjeg kangačeira tražio 800 kn a sad sam ga nabavio u boji za 200 kn . U tom postu sam dodao da se idem odmah predbilježiti za trajnu rezervaciju i mirno mi more.I ja sam platio masno neke Tex i Zagor knjige, zato sad uzimam ovako pa ti preporučujem isto.Smile
aeronauticar
#117 Posted : 11. listopada 2021. 8:25:45(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 18.4.2020.(UTC)
Posts: 143
Location: Manaus, Brazil
Kada se netko novi uključi na forum, možda bi bilo dobro da uzme mjesec dana i dobro prouči sve teme i objave, a ne krenuti odmah sa savjetovanjem izdavača koji izdaje čak i naslove koji ne donose profit - već samo kako bi završili započeto. Meni je to jedino bitno. Kod Libellusa priča izdavanja traje i ne prekida se kao kod bezbroj izdavača dosad.
A preprodavača će uvijek biti i oni će uvijek hvatati neku svoju priliku. I svi koji se nismo pretplatili na vrijeme na određene serijale to smo osjetili. Međutim, odluka je vlastita. Ja sam bio zahvalan što sam mogao kupiti i od preprodavača tih nekoliko brojeva. Sad je i to gotovo nemoguće jer nemaju niti oni. A meni je osobno više žao kad neki ljubitelj stripa prekine skupljati kolekciju pa prodaje da bi zaradio kao uvidi priliku...

Možda bismo svi mi skupa mogli poraditi na promociji stripa u cijelosti. Posebno, kod mlađih generacija jer vjerujem da, iako je digitalno doba, uvijek bi se našao neki novi ljubitelj stripa. Tako svi mi kao ljubitelji stripa i kolekcionari ne bismo trebali strepiti hoće li naklada pasti s malih xy na još manjih z komada ili sl. (neću ni pomisliti - ugasiti se Scared)


Edi B
#118 Posted : 11. listopada 2021. 12:27:32(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 6.9.2020.(UTC)
Posts: 78
Location: Split
cladis wrote:
Baš naprotiv prijatelju , ovo izdanje je kako sam na prvoj stranici napisao , bilo prava pljuska preprodavačima, meni je tip za posljednjeg kangačeira tražio 800 kn a sad sam ga nabavio u boji za 200 kn . U tom postu sam dodao da se idem odmah predbilježiti za trajnu rezervaciju i mirno mi more.I ja sam platio masno neke Tex i Zagor knjige, zato sad uzimam ovako pa ti preporučujem isto.Smile

U pravu si Cladis, al ima ljudi koji nisu stigli nabavit ove nove kolorce
cladis
#119 Posted : 11. listopada 2021. 17:41:35(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 15.9.2019.(UTC)
Posts: 327
Location: Austrija
Da na žalost uvijek će biti netko tko ostane bez neke knjige koju želi , moj savjet za ubuduće ,rezervacija , naročito za serijal koji vrlo brzo ode iz prodaje ,jer poslije čekaš i čekaš kao ja Magičnog br.1 a njega neeeemaSad
Edi B
#120 Posted : 11. listopada 2021. 20:25:41(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 6.9.2020.(UTC)
Posts: 78
Location: Split
cladis wrote:
Da na žalost uvijek će biti netko tko ostane bez neke knjige koju želi , moj savjet za ubuduće ,rezervacija , naročito za serijal koji vrlo brzo ode iz prodaje ,jer poslije čekaš i čekaš kao ja Magičnog br.1 a njega neeeemaSad

Bio ti je dva puta u zadnja dva mjeseca, ja ugrabio jednogFlapper
Users browsing this topic
Guest (2)
10 Pages«<45678>»
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,167 seconds.