Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

10 Pages«<78910>
Mister No kolor 1 & 2
Oki
#161 Posted : 21. studenog 2021. 16:35:29(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 31.8.2012.(UTC)
Posts: 213
Man
Location: DUGA RESA
Dado R. wrote:
Oki wrote:
Nego, da se ne lažemo, meni je ovo izdanje poput kolor Zagora…kod Zagora sam rekao kupiti ću prvih 20-tak knjiga i to je to, neću dalje, prerastao sam takva štiva i ne trebam bacati novac na to….i par godina kasnije naslagao sam svih 84 brojeva Smile
Najveći motiv skupljanju tih knjiga je to što mi je kćer počela čitati Zagora od prvog broja i sada nema stajanjaBigGrin
Ono kada vidiš dijete da ne visi na mobitelu i da se od sveg srca smije na iste stvari na koje sam se i sam smijao u tim godinama…to je neprocjenjivo!
Ovo izdanje Mister No-a je istih dimenzija kao i kolor Zagor, 296 strana po knjizi jamči “brzo” sustizanje (bar kroz par godina) c/b biblioteke, pa zašto ne, jer sam od crno bijele biblioteke već odavno odustao pošto sam propustio kupiti neke brojeve čija cijena je otišla “u nebo” iako sam s druge strane imao i koristi jer sam neke knjige i prodao po paprenim cijenama (al’ bez brige, zarada od takvih prodaja uvijek isključivo ide na kupovinu novih stripova;)
Ovo knjige su nešto što me veseli i nasatavljam ih skupljati poput Zagora mada ih bar za sada neću davati na čitanje kčerci. Flapper BigGrin Smile BigGrin


Ovo s kćerkom me posebno oduševilo!!! Odaberi s našeg weba knjigu koju želiš i koja je dostupna a da misliš da bi njoj moglo biti zanimljivo i šaljemo joj tu knjigu na poklon.

Izvinjavam se što odmah nisam na ovo odgovorio…ali bilo je ovako:
Iva, ovi dečki što rade ove knjige Zagora bi ti poklonili još neki strip!
Tata…pa ja sam ti sada tek na petoj knjizi, a vidi koliko mi ih je još ostalo….80😁😂😁
Tako da…kaže moje dijete da joj za sada ne treba više apsolutno ništa😁
Možda jednog ljepog dana na nekom interliberu izabere nešto?
A u petak sam se prisjetio da nisam odgovorio na ovaj post jer smo i žena i ja radili cijeli dan…cure bile same kod kuće i crtale😁
Kada sam došao kući sa posla dočekale me sa ovim iznenađenjem:
Edi B
#162 Posted : 21. studenog 2021. 19:41:27(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 6.9.2020.(UTC)
Posts: 78
Location: Split
Znamo ko ce naslijedit Piccinellia😄
Dado R.
#163 Posted : 21. studenog 2021. 22:38:12(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.779
Location: Zagreb
Oki wrote:

Izvinjavam se što odmah nisam na ovo odgovorio…ali bilo je ovako:
Iva, ovi dečki što rade ove knjige Zagora bi ti poklonili još neki strip!
Tata…pa ja sam ti sada tek na petoj knjizi, a vidi koliko mi ih je još ostalo….80😁😂😁
Tako da…kaže moje dijete da joj za sada ne treba više apsolutno ništa😁
Možda jednog ljepog dana na nekom interliberu izabere nešto?
A u petak sam se prisjetio da nisam odgovorio na ovaj post jer smo i žena i ja radili cijeli dan…cure bile same kod kuće i crtale😁
Kada sam došao kući sa posla dočekale me sa ovim iznenađenjem:


Nadam se tom Interliberu... Zbilja lijepa priča i iznenađenje... S razlogom možeš biti ponosan.Smile
Zagor
#164 Posted : 22. studenog 2021. 0:52:32(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 14.11.2021.(UTC)
Posts: 51
Location: Hrvatska
Dado R. wrote:
Zagor wrote:
Nakom procitane prve dvije knjige malo sam listao vidim Lektura i redaktura Branimir Krivic 😳jeli ponovo s vama u suradnji?

Prijevod je isti kao i kod c/b izdanja, pa su i informacije u impresumu sukladne tome.

Nisam znao jer nemam c/.b bibliotekuBlushing
Btw.posla sam ti PMSmile
Zagor
#165 Posted : 22. studenog 2021. 0:55:34(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 14.11.2021.(UTC)
Posts: 51
Location: Hrvatska
Bravo za kcerku Oki,svakako moras biti ponosan👏
aeronauticar
#166 Posted : 13. prosinca 2021. 13:10:49(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 18.4.2020.(UTC)
Posts: 143
Location: Manaus, Brazil
darkwoodaxe
#167 Posted : 20. prosinca 2021. 17:51:54(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 17.1.2013.(UTC)
Posts: 76
Location: Zagreb
782 kune. solidno.
cladis
#168 Posted : 20. prosinca 2021. 19:18:33(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 15.9.2019.(UTC)
Posts: 327
Location: Austrija
Predbilježio sam se na sve brojeve Mister No kolor biblioteke i nemam namjeru odustati uz želju da to ide do kraja serijala, naravno pita se nešto i Talijane.Ali eto prvi produžetak za još 50 brojeva je tu pa se nadajmo najboljem.Ono što me zanima kod ture koja slijedi a kompletna je u znaku upravo ove kolorne biblioteke, je ,sobzirom da je Božić pred vratima, dali će biti kakv popust na kompletnu turu tj. za one koji kupe svih 8 knjiga u komadu.Ono sa Dampyrom je takođe bila super ponuda.Glare Smile BigGrin
Dado R.
#169 Posted : 20. prosinca 2021. 20:06:45(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.779
Location: Zagreb
cladis wrote:
Predbilježio sam se na sve brojeve Mister No kolor biblioteke i nemam namjeru odustati uz želju da to ide do kraja serijala, naravno pita se nešto i Talijane.Ali eto prvi produžetak za još 50 brojeva je tu pa se nadajmo najboljem.Ono što me zanima kod ture koja slijedi a kompletna je u znaku upravo ove kolorne biblioteke, je ,sobzirom da je Božić pred vratima, dali će biti kakv popust na kompletnu turu tj. za one koji kupe svih 8 knjiga u komadu.Ono sa Dampyrom je takođe bila super ponuda.Glare Smile BigGrin

Bit će "popust"! Ali ne na takav način kako si naveo primjer. Smile Neće biti popust na već poznatu cijenu u prva dva mjeseca pa onda za svih 8 knjiga posebna cijena.
Ali će biti "popust" na način da nismo povećali cijenu iako nas zbog cijele krize s repromaterijalima tisak po knjizi MNO kolora košta ravno 44% više nego je to iznosilo kod prve dvije knjige.
Cijene su otišle u nebo pa čak i s tim cijenama nije lako doći do papira i ljepenke te nas i ostala izdanja trenutno koštaju 40-50% više nego smo imali prije par mjeseci.
Tako da je taj "popust" zbilja velik iako se možda nekome neće tako učiniti na prvi pogled. Iskreno se nadam da će se to vrlo brzo primiriti s tim cijenama i nedostatkom repromaterijala jer ovo je užas!

cladis
#170 Posted : 21. prosinca 2021. 6:46:57(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 15.9.2019.(UTC)
Posts: 327
Location: Austrija
Hvala na brzom odgovoru, ja ih uzimam bilo ili ne bilo popusta, jer sam preskočio kompletnu cb verziju, koja je sad za neke brojeve toliko skupa da je u boji jeftinije Smile
jang
#171 Posted : 21. prosinca 2021. 7:00:13(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 18.5.2013.(UTC)
Posts: 72
cene materiala su nenormalne ali svi očekuju da če se to smiriti za par meseci i vratiti u normalu. Možda da i produkciju malo usporite da nebi cene išle u nebo ili vi u minus. Previsoke cene če tjerati ljude da odustaju od kupovine pa če padati tiraži i tako u krug
Oki
#172 Posted : 21. prosinca 2021. 8:11:21(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 31.8.2012.(UTC)
Posts: 213
Man
Location: DUGA RESA
jang wrote:
cene materiala su nenormalne ali svi očekuju da če se to smiriti za par meseci i vratiti u normalu. Možda da i produkciju malo usporite da nebi cene išle u nebo ili vi u minus. Previsoke cene če tjerati ljude da odustaju od kupovine pa če padati tiraži i tako u krug

Ma jok…upravo suprotno-treba produkciju ubrzati dok cijene materijala ne odu u neboBigGrin
Štampaj nova izdanja dok se možeFlapper !!!
Oki
#173 Posted : 21. prosinca 2021. 8:21:30(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 31.8.2012.(UTC)
Posts: 213
Man
Location: DUGA RESA
Meni će ova sljedeća tura definitivno biti “najgora” ikad po pitanju fizičkih aktivnosti.
Rezervirao sam knjige u SKAB-u i sada treba pokupiti osam knjiga po 300-tinjak strana, ali imam planBigGrin
Za izvedbu plana bih trebao znati dali će knjige biti dostupne 23.12 u SKAB-u pošto sam za taj dan obećao ženi i djeci da ću ih voditi na advent u Zagreb.
Onako…šetnjica po Zagrebu, pa ono-eh moram pokupiti neke stripove u striparnici i onda uvalim svakoj po knjigu dvije u ruksakLaugh
U izdavačkom planu stoji da će tura biti vani 22.12. pa se nadam da će to biti tako?
jang
#174 Posted : 21. prosinca 2021. 8:33:45(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 18.5.2013.(UTC)
Posts: 72
Oki wrote:
jang wrote:
cene materiala su nenormalne ali svi očekuju da če se to smiriti za par meseci i vratiti u normalu. Možda da i produkciju malo usporite da nebi cene išle u nebo ili vi u minus. Previsoke cene če tjerati ljude da odustaju od kupovine pa če padati tiraži i tako u krug

Ma jok…upravo suprotno-treba produkciju ubrzati dok cijene materijala ne odu u neboBigGrin
Štampaj nova izdanja dok se možeFlapper !!!

uzimam i stripove za kolege, zbog najavljenih 36 novosti u mjesec dana jedan je odustao od Tex Biblioteke a dvojica (obojica) od Mister No Color Biblioteke. Imaš puno kolekcionara koji kupuje sve ili ništa.
Dado A.
#175 Posted : 21. prosinca 2021. 9:55:23(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.651
Location: Makarska
Oki wrote:
Meni će ova sljedeća tura definitivno biti “najgora” ikad po pitanju fizičkih aktivnosti.
Rezervirao sam knjige u SKAB-u i sada treba pokupiti osam knjiga po 300-tinjak strana, ali imam planBigGrin
Za izvedbu plana bih trebao znati dali će knjige biti dostupne 23.12 u SKAB-u pošto sam za taj dan obećao ženi i djeci da ću ih voditi na advent u Zagreb.
Onako…šetnjica po Zagrebu, pa ono-eh moram pokupiti neke stripove u striparnici i onda uvalim svakoj po knjigu dvije u ruksakLaugh
U izdavačkom planu stoji da će tura biti vani 22.12. pa se nadam da će to biti tako?


Napisali smo “očekivani datum objavljivanja” jer smo upravo takvu informaciju i mi dobili. Sutra ćemo biti pametniji, ali nadajmo se da će sve biti po planu.Smile

Naravno, čim budemo imali nekih novosti - javljamo!Smile

Dado A.
#176 Posted : 21. prosinca 2021. 10:37:29(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.651
Location: Makarska
jang wrote:
Oki wrote:
jang wrote:
cene materiala su nenormalne ali svi očekuju da če se to smiriti za par meseci i vratiti u normalu. Možda da i produkciju malo usporite da nebi cene išle u nebo ili vi u minus. Previsoke cene če tjerati ljude da odustaju od kupovine pa če padati tiraži i tako u krug

Ma jok…upravo suprotno-treba produkciju ubrzati dok cijene materijala ne odu u neboBigGrin
Štampaj nova izdanja dok se možeFlapper !!!

uzimam i stripove za kolege, zbog najavljenih 36 novosti u mjesec dana jedan je odustao od Tex Biblioteke a dvojica (obojica) od Mister No Color Biblioteke. Imaš puno kolekcionara koji kupuje sve ili ništa.


A gle, svima bi nam bilo draže da je to išlo po planu od jedne ture mjesečno, ali na višu silu nitko od nas nije mogao utjecati.

Premda razdoblje s promotivnom cijenom traje dva mjeseca (praktički do kraja drugog mjeseca), razumijemo da je nekome to previše, a naročito u situaciji ako nije ostavio sa strane neka sredstva u periodu kad nije bilo izdanja.

Vezano za ovu dvojicu koja su odustala od Mister Noove kolorne biblioteke, oni će zasigurno dobro proći jer je potražnja toliko velika da mogu lijepo unovčiti ta dva broja i prodati ih za puno veći iznos nego što su ih platili.

A i inače, situacija s dužim strip-serijalima oduvijek ima istu problematiku. Ako idu sporije - stižu nam mailovi i upiti “može li to malo brže, želim doživjeti kraj serijala”; ako idu brže dolaze nam mailovi “usporite malo, ne možemo to pratiti”. Generalno, nije moguće zadovoljiti i jedne i druge, a mi pokušavamo balansirati između tih dviju krajnosti, uz odgovornost da se sve to privede kraju.

Naravno, svjesni smo da će nekome to biti prebrzo, ali dobro je to što se ti stripofili uvijek mogu riješiti naših izdanja (potražnje uvijek ima) i prebaciti se na praćenje drugih izdavačkih kuća koje imaju sporiji ritam i koji njima više odgovara. Nekome bi i 300 naših knjiga godišnje bilo premalo, a nekome su i 4 kiosk izdanja u godini dana - taman. Live and let live, sto ljudi sto ćudi...

Naše naklade su relativno male i svjesni smo da neće puno ljudi u konačnici imati naše kompletne kolekcije, ali oni koji nas prate sa sigurnošću znaju da će na kraju na polici/policama imati zaokružen serijal. Tijekom ovih 17+ godina - od 11.11.2004. naovamo - svojim smo djelima jasno dali svima do znanja što mogu očekivati od nas. Ne volimo puno pričati, draže nam je raditi, premda kroz današnje komunikacijske kanale i društvene mreže ljudi s viškom vremena i bez previše obaveza mogu lako stvoriti dojam nekakve “grandioznosti”, ali na kraju se mrtvi broje i kad se u konačnici podvuče crta lako se vidi tko je radio, a tko palamudio...

I naravno, jasno nam je da netko obožava palamuđenje, privid i laganje samog sebe, ali treba biti realan i naprosto shvatiti (i prihvatiti) da mi kao izdavačka kuća jednostavno nismo za takve osobe... Pa zamisli samo da mi po svakome izdanju lupamo po 300 postova... Dosad bismo i drugi Dado i ja imali po pola milijuna objava tipa “planiramo ovo”, “planiramo ono”, “to ćemo, ovo ćemo” itd... Na ovim prostorima demagogija je nacionalni sport od pamtivijeka, ali nesretnim izvaranim ljudima je dosta demagoga i oni žele konkretne rezultate, a to je ono što im mi svojim radom i djelima osiguravamo. Koliko će takvih ljudi na kraju svakoga našeg serijala biti - nemamo pojma, ali to i nije na nama. Naše je da svoj dio posla odradimo odgovorno i kako treba jer ni na što drugo ne možemo utjecati, a ako netko više voli par knjižica i gomilu obećanja godišnje - sjajno! Kao što rekoh, live and let live...

I eto moj Jang, raspisah se ja...BigGrin Valjda je to zato jer se nismo odavno vidjeli, ali nadajmo se da će i ovo sranje uskoro proći i da ćemo se konačno svi zajedno opet vratiti u normalu. Pozdravi cijelu ekipu u Sloveniji i nadam se da ćemo uskoro imati mogućnost popiti koje piće zajedno.Smile
jang
#177 Posted : 21. prosinca 2021. 11:31:14(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 18.5.2013.(UTC)
Posts: 72
slažem se sa svim što si napisao. A to da ne odustajete od započetih serijala među kolekcionarima vam je jaka deviza.
aeronauticar
#178 Posted : 23. prosinca 2021. 23:40:52(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 18.4.2020.(UTC)
Posts: 143
Location: Manaus, Brazil
Edi B
#179 Posted : 25. prosinca 2021. 0:15:07(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 6.9.2020.(UTC)
Posts: 78
Location: Split
ZoranC
#180 Posted : 25. prosinca 2021. 7:59:02(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 21.9.2013.(UTC)
Posts: 293
Location: Uelzen, Njemacka
Edi B wrote:
https://www.njuskalo.hr/europski-strip/mister-no-kolor-1-2-rasprodano-izdanje-oglas-36313052

A što reći na ovaj vlak?
Nije ni skupo, kad se uzme u obzir da je postarina od ca. 30 kuna ukljucena u cijenu. O, Bogo blagi!
Kupujem brojeve 1 i 2 ako neko prodaje po promo cijeni. Tad bih krenuo s ovom edicijom. Drugacije NE!
Users browsing this topic
Guest
10 Pages«<78910>
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,141 seconds.