Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

5 Pages<1234>»
Libellus predstavlja: Alan Ford (kolekcionarsko izdanje)
Dado R.
#21 Posted : 22. prosinca 2021. 9:20:45(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
Hvala... uzvraćamo pozdrave.
A što se dizajna tiče, mirno spavamo, Melina je kraljica!Smile
Edi B
#22 Posted : 22. prosinca 2021. 9:25:08(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 6.9.2020.(UTC)
Posts: 78
Location: Split
Marko5 wrote:
Lijepa vijest, ipak lagano se brinem radi formata jer ne znam hoće li skenovi tabli koje će te dobiti iz Italije dovoljno dobri da "podnesu" veliki format na kojem će biti tiskani?

Čisto sumnjam da su Dade ovu vijest pustili u javnost, a da nisu xy puta provjerili kako to sve skupa izgleda, i tek kad su bili sigurni da ce skenovi da podnesu veliki format, najavili su ga kao takvog.
Tako da nemaš razloga za brigu.
Eto, ne volim se stavljati u ulogu glasnogovornika, al ovo je hitan slucajBigGrin
Marko5
#23 Posted : 22. prosinca 2021. 14:51:08(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 13.10.2015.(UTC)
Posts: 29
I ja se nadam da će kvaliteta skena biti dobre kvalitete jer onda bi AF na tom velikom formatu stvarno dobio novu dimenziju koju do sada nismo imali prilike doživjeti u bilo kojem izdanju!
danant
#24 Posted : 22. prosinca 2021. 15:16:53(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 17.10.2011.(UTC)
Posts: 201
Man
Location: Novi Sad
Do koje epizode je radio Brixy?
Znajuci Libellus, nakon njega ce naci nekog extra naslednika. Mada su meni ok prevodi i adaptacije sve do kraja Vjesnikovog perioda.

Vise cekam da vidim epizode od Borgisovog perioda.

A ekstra bi bilo i da paralelno krenu i trobroji od 181 (epizoda 541), al vec su odgovorili da nece... ide se po redu samo
JQ
#25 Posted : 22. prosinca 2021. 15:21:30(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 22.12.2021.(UTC)
Posts: 14
Ovo se čekalo :) U narednom postu ispisaću neke svoje ideje koje sam zapisivao u vezi takvog izdanja i nadam se da će vam biti od koristi. Svakako, ako vam treba bilo kakva vrsta pomoći, možete mi se slobodno obratiti.

1. Postoje dva dobra načina za sveobuhvatno Alan Ford izdanje što se tiče Brixija. Prvo je (u slučaju da se ništa ne menja i ostane bukvalno sve integralno), koristiti potpuno isti Vjesnikov (Brixijev?) upis slova kakav je u Vjesnikovom izdanju. Drugi način je neki prikladan alanfordovski font, ali s ispravljanjem Brixijevih ili Bunkerovih logičkih grešaka, tipefelera etc (tipa, u jednom od brojeva Broj Jedan pominje oca? umesto djeda, što bi se dalo ispraviti ili pogrešna referenca na neku epizodu). U ovoj temi sam dosta toga popisao, tako da slobodno možete to koristiti kao neki putokaz http://forum.stripovi.co...SearchTerms=alan%2Cford

2. Niste se izjasnili do kog broja biste išli i tu postoje dva izbora. Jedan je do 200. broja, a drugi do 300. Sve preko toga, nema nekog smisla. I za jedno i za drugo ima opravdanih argumenata i više solucija (izbacivanje treš epizoda, recimo). O tome možemo diskutovati, ako se još nije sasvim odlučilo :)

3. Da li ste za ubacivanje specijalnih brojeva u izdanje? Mislim da bi to bilo dobra ideja. Ukratko ću vam objasniti šta i kako tu treba ići, ako ste za. Ukupno ima (zvanična) 22 specijalna broja koja su tematski raspoređena kao zimske priče (odmor), letnje priče (odmor), istorijske priče. Ako sam dobro prebrojao u te (zvanične) odmor priče spadaju: Božićna priča, Sve uračunato, Družba na krstarenju, Odmor bez odmora, Trullalla-la-yeh, Ananas, Roštiljanje. Osim ovih zvaničnih, imamo i nezvanične specijale (nisu se nikad pojavili u specijlanim, nego u redovnim brojevima, ali tematski spadaju u specijalne). To su po ita. numeraciji:
358 - Sablast iz Cantervillea
363 - Richard III
369 - Hamlet
410 - Agenzia Viaggi Shirley
481 - Ukroćena goropadnica
506 - Patent
510 - Portret Doriana Graya

i u ove specijalne brojeve može ići i TNT rođenje (382). Eventualno još Priče starih vremena, ali meni se lično to nije nešto dojmilo. Takođe, ukoliko je izvodljivo, u spec. izdanje treba razmisliti ubaciti Crnu ružu i specijal s Titom.

4. Ako ste se def. odlučili za trobroje umesto četvorobroja, imaćete problem u nekim brojevima, jer neke trilogije ili dve povezane epizode će morati da se seku (Trilogija Superhik, Povratak Superhika), ali s druge strane sa 75. brojem se Magnusova era završava na 25. trobroju. Ono što se može uraditi je da se ova dva specijala (Tito i Crna ruža ) stave s nekim regularcima i tako se sve ukalupi.

5. Nadam se da ćete imati originalne naslovne, jer se dosta toga vrti oko 100 puta ponovljenih istih (ali da ne budu ni kao italijanska Super Alan Ford Seria Oro) :)

6. Skenovi su veoma bitni. Svojevremeno sam primećivao da orig. ita. znaju da budu znatno čistiji od naših. Recimo, prva strana prvog broja s neboderom, potpuna razlika u Vjesnikovom/SA izdanju u odnosu na italijansko.

Toliko za sad, ali verovatno ću se još nečega setiti u budućnosti :) U svakom slučaju, štagod vam zatreba, stojim (zarad ljubavi prema stripu) na raspolaganju :)
danant
#26 Posted : 22. prosinca 2021. 22:05:12(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 17.10.2011.(UTC)
Posts: 201
Man
Location: Novi Sad
Ja sam takodje veliki poznavalac AF. Citam ga od 1990 od kad sam i naucio da citam. I imam bas sve :)
Nisam se bavio tipfelerima (mada sam zapazio gde se sve pojavljuju kao i pogresne reference, dogadjaji pa cak i citave slike). al sam zato popisivao gde se sve pojavljuje odredjeni prijatelj/neprijatelj (tipa Konspirator epizoda x,y... Od najsitnijeg do najbotnijih (osim ako se pojavio samo jednom, onda ga ne pisem) kao cameo i bas stvarno.

Ovako na prvu vidim da ti je treca stavka puna gresaka (bez ljutnje) :)
Dado A.
#27 Posted : 24. prosinca 2021. 13:52:57(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
CheddarBob wrote:
I ja sam nedavno rekao da neću započinjati kupnju novog serijala jer što je previše, previše je, pa sam ipak morao otvoriti još jedan (osmi! Dampyr) i rekao da je to sad maksimum.

A kako ovo propustiti?! Drool


Hahahaha...BigGrin BigGrin BigGrin Ah taj Bond i njegovo “nikad ne reci nikad”...BigGrin


CheddarBob wrote:

Nedavno smo ovdje na forumu pričali o AF, možda je baš to prevagnulo. :) (Ili se tad još/već bilo kuhalo.)


Predigra je bila duža.BigGrin
Dado A.
#28 Posted : 24. prosinca 2021. 13:55:43(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
Edi B wrote:
Marko5 wrote:
Lijepa vijest, ipak lagano se brinem radi formata jer ne znam hoće li skenovi tabli koje će te dobiti iz Italije dovoljno dobri da "podnesu" veliki format na kojem će biti tiskani?

Čisto sumnjam da su Dade ovu vijest pustili u javnost, a da nisu xy puta provjerili kako to sve skupa izgleda, i tek kad su bili sigurni da ce skenovi da podnesu veliki format, najavili su ga kao takvog.
Tako da nemaš razloga za brigu.
Eto, ne volim se stavljati u ulogu glasnogovornika, al ovo je hitan slucajBigGrin


BigGrin ThumpUp
Dado A.
#29 Posted : 24. prosinca 2021. 14:58:48(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
JQ wrote:
Ovo se čekalo :) U narednom postu ispisaću neke svoje ideje koje sam zapisivao u vezi takvog izdanja i nadam se da će vam biti od koristi. Svakako, ako vam treba bilo kakva vrsta pomoći, možete mi se slobodno obratiti.

Prije svega, dobro došao na forum, a potom i hvala na ovome detaljnom postu te velikodušnoj ponudi za pomoć.Smile


Krećem s odgovorima:

JQ wrote:

1. Postoje dva dobra načina za sveobuhvatno Alan Ford izdanje što se tiče Brixija. Prvo je (u slučaju da se ništa ne menja i ostane bukvalno sve integralno), koristiti potpuno isti Vjesnikov (Brixijev?) upis slova kakav je u Vjesnikovom izdanju. Drugi način je neki prikladan alanfordovski font, ali s ispravljanjem Brixijevih ili Bunkerovih logičkih grešaka, tipefelera etc (tipa, u jednom od brojeva Broj Jedan pominje oca? umesto djeda, što bi se dalo ispraviti ili pogrešna referenca na neku epizodu). U ovoj temi sam dosta toga popisao, tako da slobodno možete to koristiti kao neki putokaz http://forum.stripovi.co...SearchTerms=alan%2Cford

Što se dizajna i fonta tiče, naša ekipa je tu baš sjajna i prijedloge oko toga uvijek prepuštamo njima. Tu mirno spavamo.Smile Što se prijevoda tiče, tu ide Brixyjev, naravno, ali ako se negdje pojavi nekakva slučajna greška ili neki tipfeler naravno da ćemo to korigirati. Mi svaki prijevod u svakome svom izdanju prolazimo triput: jednom u Wordu i dvaput u PDF-u, a sve kako bismo sve eventualne greške i tipfelere sveli na minimum. Uz odmah jasnu napomenu da u ovome trenutku mi ne znamo jesu li tipfeleri bili Brixyjeva greška ili greška upisivača na drugim izdanjima. O tome možemo nakon što odradimo prvih nekoliko knjiga jer tada ćemo znati iz prve ruke. I drugi Dado i ja imamo kompletne kolekcije i sva izdanja AF-a tako da ćemo sve vrlo lako moći iskontrolirati i provjeriti. Uostalom, tako radimo i sva ostala svoja izdanja.Smile Što se gore spomenutog popisa tiče, slobodno ga kopiraj na ovaj topic, da bude sve na jednome mjestu. Ako nije problem, naravno...Smile


JQ wrote:

2. Niste se izjasnili do kog broja biste išli i tu postoje dva izbora. Jedan je do 200. broja, a drugi do 300. Sve preko toga, nema nekog smisla. I za jedno i za drugo ima opravdanih argumenata i više solucija (izbacivanje treš epizoda, recimo). O tome možemo diskutovati, ako se još nije sasvim odlučilo :)

Nismo to naglašavali jer se to kod nas podrazumijeva. Sedamnaest godina postojanja i serijali koje objavljujemo jasno sve govore o našemu planu, a ritam od (najmanje) 24 knjige godišnje odaje namjeru da to odradimo u najkraćemu mogućem roku. Ako objavimo cijeli opus onda će svi doći na svoje: i oni koji zagovaraju samo Magnusa, i oni koji zagovaraju do broja 200, i oni koji zagovaraju do broja 300, a i oni koji žele apsolutno sve jer su naprosto - fanovi. Ima li razlike između prvih 75 i brojeva od 76-199? Naravno da ima. Ima li razlike kod samog Magnusa u prvih 75 brojeva i onome iz “Hik hik hura!”? Naravno da ima... Baš kao što ima razlike i između brojeva 100-200 i 201-300, a potom i ostalih koji su uslijedili nakon toga... No, netko baš obožava pratiti cijeli taj razvoj i neke epizode AF-a koje će netko sa strane nazvati trashom obožavatelj grupe TNT će sa zadovoljstvom pročitati... Uostalom, nije li tako kod više-manje svih serijala? I tu ne mislim samo na strip.Smile Istu paralelu možemo povući i s glazbenim albumima i sl... Ali kao što rekoh, sad sam već otišao predaleko.


JQ wrote:

3. Da li ste za ubacivanje specijalnih brojeva u izdanje? Mislim da bi to bilo dobra ideja. Ukratko ću vam objasniti šta i kako tu treba ići, ako ste za. Ukupno ima (zvanična) 22 specijalna broja koja su tematski raspoređena kao zimske priče (odmor), letnje priče (odmor), istorijske priče. Ako sam dobro prebrojao u te (zvanične) odmor priče spadaju: Božićna priča, Sve uračunato, Družba na krstarenju, Odmor bez odmora, Trullalla-la-yeh, Ananas, Roštiljanje. Osim ovih zvaničnih, imamo i nezvanične specijale (nisu se nikad pojavili u specijlanim, nego u redovnim brojevima, ali tematski spadaju u specijalne). To su po ita. numeraciji:
358 - Sablast iz Cantervillea
363 - Richard III
369 - Hamlet
410 - Agenzia Viaggi Shirley
481 - Ukroćena goropadnica
506 - Patent
510 - Portret Doriana Graya

i u ove specijalne brojeve može ići i TNT rođenje (382). Eventualno još Priče starih vremena, ali meni se lično to nije nešto dojmilo. Takođe, ukoliko je izvodljivo, u spec. izdanje treba razmisliti ubaciti Crnu ružu i specijal s Titom.

Sad si ti otišao malo predaleko.Smile Uglavnom, samo opušteno. Iz svega što smo dosad objavili jasno se može vidjeti da volimo red, a to onda može biti i tebi putokaz za odgovor na ovo pitanje.


JQ wrote:

4. Ako ste se def. odlučili za trobroje umesto četvorobroja, imaćete problem u nekim brojevima, jer neke trilogije ili dve povezane epizode će morati da se seku (Trilogija Superhik, Povratak Superhika), ali s druge strane sa 75. brojem se Magnusova era završava na 25. trobroju. Ono što se može uraditi je da se ova dva specijala (Tito i Crna ruža ) stave s nekim regularcima i tako se sve ukalupi.

Da se već nismo odlučili za trobroje onda ne bismo ni stavljali najavu. Ukratko, forma izdanja (u svim našim serijalima, ne samo u ovom) nije rađena da točno poprati nekakve vezane epizode nego da kroz nju objavimo sve epizode.


JQ wrote:

5. Nadam se da ćete imati originalne naslovne, jer se dosta toga vrti oko 100 puta ponovljenih istih (ali da ne budu ni kao italijanska Super Alan Ford Seria Oro) :)

Kao što već rekoh, oko dizajna mirno spavamo...Smile


JQ wrote:

6. Skenovi su veoma bitni. Svojevremeno sam primećivao da orig. ita. znaju da budu znatno čistiji od naših. Recimo, prva strana prvog broja s neboderom, potpuna razlika u Vjesnikovom/SA izdanju u odnosu na italijansko.

I ovdje, samo opušteno...Smile


JQ wrote:

Toliko za sad, ali verovatno ću se još nečega setiti u budućnosti :) U svakom slučaju, štagod vam zatreba, stojim (zarad ljubavi prema stripu) na raspolaganju :)

Hvala puno još jednom na ponudi! Iznimno cijenimo to i - kao i uvijek dosad za sve serijale - stojimo na raspolaganju tebi i svim ostalim ljubiteljima stripa za razgovor, sugestije itd.Smile
Dado A.
#30 Posted : 24. prosinca 2021. 15:02:24(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
danant wrote:
Ja sam takodje veliki poznavalac AF. Citam ga od 1990 od kad sam i naucio da citam. I imam bas sve :)
Nisam se bavio tipfelerima (mada sam zapazio gde se sve pojavljuju kao i pogresne reference, dogadjaji pa cak i citave slike). al sam zato popisivao gde se sve pojavljuje odredjeni prijatelj/neprijatelj (tipa Konspirator epizoda x,y... Od najsitnijeg do najbotnijih (osim ako se pojavio samo jednom, onda ga ne pisem) kao cameo i bas stvarno.

Ovako na prvu vidim da ti je treca stavka puna gresaka (bez ljutnje) :)


Odlično!Smile

Kao što rekoh, i mi imamo kompletne kolekcije i stoga sam siguran da ćemo imati o čemu pričati u godinama koje su pred nama.Smile
JQ
#31 Posted : 24. prosinca 2021. 17:34:57(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 22.12.2021.(UTC)
Posts: 14
Dado A. wrote:


Pripremajući izdanje, viđao sam raznolike greške. Eto, ovako na prvu, znam da je Brixy cenzurisao Grunfovu majicu Ein Volk, Ein Reich, Ein Fuhrer. Ako bi vam pomoglo, mogao bih da pogledam ponovo te prve epizode, pošto sam relativno skoro to sređivao :) Danas mi je, isto, skrenuta pažnja za Cirana, koji se tako naziva u Trojici iz Yume (kakav je u ita. originalu), ali je kod nas poznat kao Nosonja, pa bi se i na to mogla obratiti pažnja.

Što se tiče specijalaca, to sam napomenuo, jer to može kasnije da bude mina. Vi volite red, i to je poznato, ali Bunker i ne baš :D Pod pretpostavkom da se objavljuje celi opus, za neku godinu (tamo oko 450. broja), doći će do papazjanije između objavljivanja specijalnih brojeva (i c/b i obojeno) u redovnoj seriji. U svakom slučaju, neka ostane moj upis za specijalce i koji su brojevi sve zastupljeni, možda promenite mišljenje za koju godinu.

Jasno je meni bilo deset minuta posle ispisanog posta šta ste objavili, ali nije pre :) Hteo sam da vam brže-bolje napišem neka svoja zapažanja oko tih detalja, tro, četvoro ili petobroj - suština ostaje ista.
JQ
#32 Posted : 24. prosinca 2021. 17:59:28(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 22.12.2021.(UTC)
Posts: 14
Sad sam pogledao, pa sam se prisetio :)

Kroizer se u orig. i u prvom broju naziva tako. Kasnije menja ime u Kreutzer ili Krajcer/Krojcer. Pa eto, da znate da treba da bude Kroizer (recimo, u Naredniku Gruberu je Krajcer).
Dado A.
#33 Posted : 24. prosinca 2021. 18:09:51(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
JQ wrote:
Dado A. wrote:


Pripremajući izdanje, viđao sam raznolike greške. Eto, ovako na prvu, znam da je Brixy cenzurisao Grunfovu majicu Ein Volk, Ein Reich, Ein Fuhrer. Ako bi vam pomoglo, mogao bih da pogledam ponovo te prve epizode, pošto sam relativno skoro to sređivao :) Danas mi je, isto, skrenuta pažnja za Cirana, koji se tako naziva u Trojici iz Yume (kakav je u ita. originalu), ali je kod nas poznat kao Nosonja, pa bi se i na to mogla obratiti pažnja.

Što se tiče specijalaca, to sam napomenuo, jer to može kasnije da bude mina. Vi volite red, i to je poznato, ali Bunker i ne baš :D Pod pretpostavkom da se objavljuje celi opus, za neku godinu (tamo oko 450. broja), doći će do papazjanije između objavljivanja specijalnih brojeva (i c/b i obojeno) u redovnoj seriji. U svakom slučaju, neka ostane moj upis za specijalce i koji su brojevi sve zastupljeni, možda promenite mišljenje za koju godinu.

Jasno je meni bilo deset minuta posle ispisanog posta šta ste objavili, ali nije pre :) Hteo sam da vam brže-bolje napišem neka svoja zapažanja oko tih detalja, tro, četvoro ili petobroj - suština ostaje ista.


Dao bih ruku u vatru da Grunfovu majicu nije Brixy cenzurirao nego neki urednik iznad (takva vremena bila, sjetimo se da neke epizode uopće nisu bile objavljene), ali nema brige za to. Taj dio nama neće proći. A što se Nosonje/Cirana tiče, to je već legendarna greškica koja se svima može potkrasti. Naravno da ćemo takve očite stvari korigirati, ali ništa drugo - ni jedno jedino slovo - nećemo dirati. Uostalom, te greškice su samo iznimke koje potvrđuju pravilo i toga zbilja nema puno.Smile

Eh, što smo mi sve dosad u suradnji s autorima u ostalim serijalima korigirali nakon što bismo opazili nekakvu nelogičnost ili grešku...Smile Ali kako o tome mi nikad ne pišemo na forumu takve stvari opaze samo oni superfanovi koji detaljno sve seciraju. A što se AF-a tiče, mi to doista i jesmo. Uostalom, 2004. godine upravo je Alan Ford trebao biti naš prvi projekt, ali... Pričali smo već o tome, nećemo se ponavljati.Smile
dudemeister
#34 Posted : 24. prosinca 2021. 18:10:26(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 29.12.2011.(UTC)
Posts: 114
Man
Location: Madchester
Stvarno mislim da ste samo vi mogli da se setite da nam polako ali sigurno slabi kolektivni vid i da će nam trebati sve veći formati kako odmiče vreme. Smile Ali bez zezanja, hoće li prelom biti sa više od dva kadra po stranici? Meni svejedno (i onako su dosta veliki u originalnom formatu) ali sam radoznao.
JQ
#35 Posted : 24. prosinca 2021. 18:13:45(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 22.12.2021.(UTC)
Posts: 14
82. strana, Traži se Alex Barry, tekst treba da glasi Bud je pazio na Alexa Barryja, a ne na Alana Forda, kako stoji. Proverite i 55. stranu, tu je Martin, a na 82. se pominje Bud, a Alan na 75. vidi leš tog istog čoveka :)
Dado A.
#36 Posted : 24. prosinca 2021. 18:17:22(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
JQ wrote:
Sad sam pogledao, pa sam se prisetio :)

Kroizer se u orig. i u prvom broju naziva tako. Kasnije menja ime u Kreutzer ili Krajcer/Krojcer. Pa eto, da znate da treba da bude Kroizer (recimo, u Naredniku Gruberu je Krajcer).


Samo opušteno. Kod nas neće biti različitih imena...Smile

Premda, čisto da i to odmah raščistimo, nekad i scenarist(i) tu znaju napraviti kaos pa nekog lika potpuno preimenovati... Ali budući da ćemo imati na raspolaganju originalne materijale, originalni prijevod i kompletnu kolekciju svih originala i reprinta onda tu nema zime... Za nas će to biti business as usual... Sve standardno kao i dosad, kao što radimo sve ostale serijale...Smile
Zagor
#37 Posted : 30. prosinca 2021. 23:15:25(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 14.11.2021.(UTC)
Posts: 51
Location: Hrvatska
Dado A. wrote:

Naš će biti originalni Brixyjev, jedan jedini tako da tu neće biti greške. Kao u originalnoj seriji...Cool

Nadam se da ce te ispraviti i u pocetnim epizodama npr.Udar munje gdje Debeli sef zove Broja Jedan "Vasa Milosti" kao i Gazda u Sef
Smile
dudemeister
#38 Posted : 31. prosinca 2021. 8:40:06(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 29.12.2011.(UTC)
Posts: 114
Man
Location: Madchester
Da li će biti dva kadra po stranici ili to još nije rešeno?
Dado A.
#39 Posted : 31. prosinca 2021. 10:25:20(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.610
Location: Makarska
dudemeister wrote:
Da li će biti dva kadra po stranici ili to još nije rešeno?


Dva, naravno, to nije upitno.
VoltoNacosto
#40 Posted : 31. prosinca 2021. 11:28:47(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 31.7.2021.(UTC)
Posts: 20
Location: Zagreb
I, kada će prvi brojevi? Sutra, prekosutra???BigGrin
Users browsing this topic
Guest (2)
5 Pages<1234>»
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,188 seconds.