Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

5 Pages<12345>
Libellus predstavlja: Alan Ford (kolekcionarsko izdanje)
Dado R.
#41 Posted : 31. prosinca 2021. 12:16:57(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
VoltoNacosto wrote:
I, kada će prvi brojevi? Sutra, prekosutra???BigGrin


Ako kaniš imati stripove danas, počni kukati jučer. Mi ništa ne obećavamo i to ispunjavamo... BigGrin BigGrin
Kalamburgud
#42 Posted : 1. siječnja 2022. 11:19:24(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 31.10.2017.(UTC)
Posts: 37
Smile Smile AF je vijest godine/ san mnogih kolekcionara je objedinjenje cijele AF kolekcije, od 1 pa do najnovijih priča (600 +)
Bravo, bravo, bravoLove Love Love
Sawitch
#43 Posted : 1. siječnja 2022. 18:49:50(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 4.8.2011.(UTC)
Posts: 68
Man
Location: Zitiste
Planirate li i Maxmagnusa?
cladis
#44 Posted : 1. siječnja 2022. 20:27:33(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 15.9.2019.(UTC)
Posts: 327
Location: Austrija
VoltoNacosto wrote:
I, kada će prvi brojevi? Sutra, prekosutra???BigGrin

Polako prijatelju tek su prošle godine najaviliBigGrin
Dado A.
#45 Posted : 2. siječnja 2022. 14:37:22(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.656
Location: Makarska
Kalamburgud wrote:
Smile Smile AF je vijest godine/ san mnogih kolekcionara je objedinjenje cijele AF kolekcije, od 1 pa do najnovijih priča (600 +)
Bravo, bravo, bravoLove Love Love


Love
Dado A.
#46 Posted : 2. siječnja 2022. 14:37:58(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.656
Location: Makarska
Sawitch wrote:
Planirate li i Maxmagnusa?


Čekaj, pa tek smo apsolvirali da si od nekih izdanja morao odustati, a ti bi sad već i neka nova!?BigGrin BigGrin BigGrin
Sawitch
#47 Posted : 2. siječnja 2022. 14:56:51(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 4.8.2011.(UTC)
Posts: 68
Man
Location: Zitiste
Prodao sam 1-200 HC od SA pa sam napravio neki buffer, pa da znam da li da liferujem i Maxmagnusa :D

Ima jedna izreka mog starog pa je i ovde primenljiva: “u grob ces me oterati” :D
Dado A.
#48 Posted : 2. siječnja 2022. 16:16:46(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.656
Location: Makarska
Sawitch wrote:
Prodao sam 1-200 HC od SA pa sam napravio neki buffer, pa da znam da li da liferujem i Maxmagnusa :D

Ima jedna izreka mog starog pa je i ovde primenljiva: “u grob ces me oterati” :D


LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL
Wallace
#49 Posted : 2. siječnja 2022. 18:20:17(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 12.1.2017.(UTC)
Posts: 28
Location: Duga Resa
I ja prodao SA komplet i počinjem s Libellusovim AF

https://www.stripovi.com...00-strip-agent/19049913/
petrovic.mm
#50 Posted : 3. siječnja 2022. 5:25:17(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 5.12.2014.(UTC)
Posts: 116
Man
Location: Beograd
Dobra vest, naravno da bi verovatno većina želela u boji ,ali i ovo je super samo da bude konačno pravo izdanje.

Sawitch
#51 Posted : 3. siječnja 2022. 10:52:59(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 4.8.2011.(UTC)
Posts: 68
Man
Location: Zitiste
Kakva boja za AF? To je onda propast.
Diskach
#52 Posted : 3. siječnja 2022. 10:57:30(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 8.12.2018.(UTC)
Posts: 193
Sawitch wrote:
Kakva boja za AF? To je onda propast.



AF u boji izgleda grozno... imam onih 17 brojeva i 4 specijala od S-A...
Marko R
#53 Posted : 3. siječnja 2022. 12:41:19(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.5.2014.(UTC)
Posts: 69
Man
Location: Srbija
petrovic.mm wrote:
Dobra vest, naravno da bi verovatno većina želela u boji ,ali i ovo je super samo da bude konačno pravo izdanje.


Boja u AF-u? "većina želela"?? Jesi li siguran da misliš na ovu planetu i u ovoj dimenziji realnosti LOL...
Marko R
#54 Posted : 3. siječnja 2022. 14:01:17(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.5.2014.(UTC)
Posts: 69
Man
Location: Srbija
Ono što će biti vrlo zanimljivo za ovo konkretno izdanje je izbor PAPIRA. Libellus koristi beli za većinu izdanja, ali za AF nisam siguran. Možda bi onaj iz Fibrinih (reprinta) Alvara i Drakule bolje pasovao...
petrovic.mm
#55 Posted : 3. siječnja 2022. 14:22:13(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 5.12.2014.(UTC)
Posts: 116
Man
Location: Beograd
Marko R wrote:
petrovic.mm wrote:
Dobra vest, naravno da bi verovatno većina želela u boji ,ali i ovo je super samo da bude konačno pravo izdanje.


Boja u AF-u? "većina želela"?? Jesi li siguran da misliš na ovu planetu i u ovoj dimenziji realnosti LOL...



Ha,ha, stvar ukusa....Smile BigGrin
Marko5
#56 Posted : 3. siječnja 2022. 14:27:53(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 13.10.2015.(UTC)
Posts: 29
Zakonom bi trebalo zabraniti bojanje Magnusa.
channel0
#57 Posted : 3. siječnja 2022. 14:34:48(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 18.9.2015.(UTC)
Posts: 101
Marko R wrote:
Ono što će biti vrlo zanimljivo za ovo konkretno izdanje je izbor PAPIRA. Libellus koristi beli za većinu izdanja, ali za AF nisam siguran. Možda bi onaj iz Fibrinih (reprinta) Alvara i Drakule bolje pasovao...

ja glasam za beli Smile
na skenovima vrh izgleda, a na žutom već imamo
Dado A.
#58 Posted : 3. siječnja 2022. 21:12:00(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.656
Location: Makarska
Marko R wrote:
Ono što će biti vrlo zanimljivo za ovo konkretno izdanje je izbor PAPIRA. Libellus koristi beli za većinu izdanja, ali za AF nisam siguran. Možda bi onaj iz Fibrinih (reprinta) Alvara i Drakule bolje pasovao...


Prije nekoliko dana netko mi je spomenuo da se negdje (nemam pojma gdje, i drugi Dado i ja smo već više od 10 godina aktivni samo na ovome forumu) razvila priča o izboru papira.

Ukratko, taj dio ćemo - kao i uvijek - odraditi na način da ćemo se odlučiti za ono što budemo smatrali najboljim, najljepšim i najprikladnijim rješenjem (a naravno da će se onda u konačnici naći i onih kojima bi neka druga opcija bila boljaBigGrin).
Marko R
#59 Posted : 3. siječnja 2022. 23:11:35(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.5.2014.(UTC)
Posts: 69
Man
Location: Srbija
Dado A. wrote:
Prije nekoliko dana netko mi je spomenuo da se negdje (nemam pojma gdje, i drugi Dado i ja smo već više od 10 godina aktivni samo na ovome forumu) razvila priča o izboru papira.

Da, i Markos i Vuk su imali par postova. pošto ne mogu da linkujem S forum, ovo je (između ostalog) rečeno:

Markos: "Ja ću im to svakako reći, kao i moju sugestiju da uzmu ovaj zućkasti papir, jer na bijelom papiru to neće biti tako dobro, ali bojim se da je vjerojatno sad već prekasno za promjene takvog tipa."

Vuk (u odgovoru na komentar by Jaki: "neka stave papir iz Fibrinih mangi i onda će biti top."): "Taj papir ima "dlačice" i nije dobar za crtež sa puno velikih crnih površina kao kod Forda. Da je meki povez pa da se pravi izdanje za narod - ok. Ako se ide na tvrdi povez, čak i malo veći format, najbolje bi bilo uzeti blago tonirani, dakle žućkast, premazani ofsetni papir ne tanji od 100gr."

Markos (u odgovoru na pitanje by alaniusfordius: "Markose, da se ti pitas, koji bi ti papir koristio - onaj sto je u Alvar boks setu i velikom Drakuli ili neki belji?"): "Alvar box set/MortCinder/Drakula deluxe su možda ipak malo overkill za AF jer taj papir je brutalno, brutalno skup, više nego duplo od normalnog bijelog papira, i malo "predebel". Ja bi stavio taj isti, ali malo tanji, koji koristim za Taniguchija i ostale Orke, on je ipak nešto jeftiniji i tanji pa ni knjiga ne bi bila toliko "debela". Ali nema smisla o tome razgovarati sad... Najviše me zanima kvaliteta materijala, ako to bude dobro, onda ni bijeli papir neće biti nikakav problem. Vjerujem da će se Libellus maksimalno potruditi."

PS: Iskreno se nadam da ne narušavam neke legalne klauzule, ovo su su sve komentari sa Stripovi foruma i njihovo su vlasništvo. Pošto ne mogu da ih linkujem ovde (server izbacuje grešku), copy/paste-ovao sam sadržaj (iako napominjem da nikog nisam pitao). Molim da uklonite ceo moj post ako je neki pravni problem, i unapred se izvinjavam ako sam prekršio pravila jednog ili oba foruma. Namera je samo razmena mišljenja, ništa više od toga. Hvala na razumevanju!
Dado R.
#60 Posted : 4. siječnja 2022. 11:58:30(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
Marko R wrote:
Ono što će biti vrlo zanimljivo za ovo konkretno izdanje je izbor PAPIRA. Libellus koristi beli za većinu izdanja, ali za AF nisam siguran. Možda bi onaj iz Fibrinih (reprinta) Alvara i Drakule bolje pasovao...

Kome će biti zanimljivo? Puno bitnije od boje papira je otisak na tom papiru, ostalo je najčešće stvar ukusa. A oni koji raspravljaju o papiru trebalo bi znati i neke tehničke specifikacije za pojedine papire.
Primjerice da se format kojeg smo odabrali tiska iz proširenog B formata koji nije standardan i kojeg uopće nema za neke vrste papira (pogotovo za papire koji nisu namjenjeni kolornom tisku).
Zatim nije isto gledati na papir u kontekstu jedne knjige ili samo par knjiga u usporedbi s dugačkim ongoing serijalom kakav je Alan Ford... i tu je još mnoštvo drugih aspekata na koje treba obratiti pozornost.
Stoga Dado A. i ja kod svih odluka nastojimo sve sagledati prije konačne odluke. To što se ne bavimo tuđim izdanjima i ne komentiramo ih po forumima ne umanjuje naše znanje o cjelokupnom izdavaštvu.
Naprotiv.Smile
Users browsing this topic
Guest
5 Pages<12345>
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,114 seconds.