Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

8 Pages123>»
Alan Ford 1-4
Dado A.
#1 Posted : 29. travnja 2022. 18:36:17(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.612
Location: Makarska
U redu, vrijeme je i za najavu Alana Forda u našemu izdanju!Smile

U biti, treba li uopće najava za nešto što je već odavno postalo dio kulture i života na ovim prostorima? Po nama ne - jer već se sve zna - ali svejedno ćemo sažeto navesti nekoliko rečenica o ovome kultnom serijalu.Smile

Dakle, Alan Ford je jedan od glavnih likova istoimenog talijanskog strip-serijala o pustolovinama skupine tajnih agenata (Grupa TNT) čije su (ne)zgode prikazane kroz humor i parodiju. Genijalni i nenadmašni pisac Max Bunker (Luciano Secchi) davne 1969. godine kreirao je Alana Forda, dok je sa svojim osebujnim stilom za crtež bio zaslužan veličanstveni Magnus (Roberto Raviola). Osim Alana Forda, neizostavne članove grupe TNT čine još: Bob Rock, Sir Oliver, Grunf, Šef, Jeremija te naravno - vođa grupe Broj Jedan.

Duhovito, satirično i s velikom dozom ironije autorski dvojac nam prikazuje društvo kakvo je nekad bilo... A kakvo je zapravo i danas i kakvo će vjerojatno zauvijek ostati: prepuno nepotizma, malograđanštine, rasizma, sebičnosti, klijentelizma, socijalne (ne)osjetljivosti... Stoga ne čudi popularnost Alana Forda u našoj regiji u kojoj je, prije svega zahvaljujući sjajnome prijevodu književnika i novinara Nenada Brixyja, stekao kultni status.

Naravno, mogli bismo ovako nastaviti unedogled, ali smatramo da bi u ovome trenutku sve to bilo suvišno.Smile

A sad evo nekoliko detalja i o samome izdanju. Format je 170 x 240 mm, naklada 700 primjeraka, a u svakoj knjizi naći će se po tri originalne epizode, tj. bit će to naš prepoznatljivi 3-u-1. Svaka knjiga imat će 374 crno-bijele stranice (360 + 14), a prije svake epizode bit će i originalna kolorna naslovnica.

Nenadmašni Nenad Brixy autor je sjajnog prijevoda, a na kraju još samo nekoliko riječi o našoj stalnoj ekipi bez koje ništa od ovog ne bi bilo moguće. Naime, to što je Melina ovog puta napravila samo još jednom potvrđuje da ona naprosto nije s ovog planeta! Od dizajna, korica, obrade, rješenja... Ukratko, njezina genijalnost može se usporediti samo s njezinom skromnošću. A kad znamo da su u timu još Dekara i Zlaja, koji su svaki sa svojim žestokim radom pridonijeli da izdanje bude u svakom pogledu na najvišoj mogućoj razini, onda smo sve rekli. Dream Team, to je to.Smile

Naposljetku, još samo podatak da će redovna cijena svake knjige biti 225 kuna, a tijekom prva dva mjeseca moći ćete ih kupiti za promotivnih 180 HRK.

Naravno, i ovog puta imat ćemo još i dodatni popust za kupnju cijelog kompleta, a u prijevodu to znači da će svi fanovi komplet u kojemu su prve četiri knjige Alana Forda umjesto za promotivnih 720 moći dobiti za ultrapromotivnih 650 kuna!

S obzirom na brojne upite, mailove, pozive i poruke koje smo dobili u zadnjih nekoliko mjeseci od brojnih fanova, toplo savjetujemo da svi zainteresirani svoje primjerke na vrijeme rezerviraju ili u striparnicama gdje obično kupuju stripove ili kod nas na: info@libellus.hr

Bacite pogled:




















mmihoci
#2 Posted : 29. travnja 2022. 19:02:34(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 18.12.2018.(UTC)
Posts: 517
Location: Koprivnica
Mrak, ma termonuklearni mrak.
Nisam baš obožavatelj AF-a ali svejedno Zlatko Babilonac će mi rezervirat ovaj "mega-"komplet.

Čestitke ekipi s moje strane. Izgleda maestralno.
anto
#3 Posted : 29. travnja 2022. 19:08:59(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 322
Man
Location: Čačak
uf,180 kuna,neprijatno sam iznenađen - ako se dobro sećam,bila je priča o 156 k promo cene.
planirao sam obavezno da krenem sa ovim,sad se moram malo presabrati i dobro razmisliti - ipak je ovo poduži serijal,a nije isključeno ni da će ova cena ostati nakon nekog vremena.

Inače,izdanje je bruka kako dobro izgleda,i ovo će sigurno biti biser strip kolekcije onoga koji se odluči na skupljanje.
Marko5
#4 Posted : 29. travnja 2022. 19:16:19(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 13.10.2015.(UTC)
Posts: 29
Davno već rezervirao!
Marko R
#5 Posted : 29. travnja 2022. 19:19:18(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.5.2014.(UTC)
Posts: 69
Man
Location: Srbija
Bravo, sve čestitke i hvala BigGrin !
Dado R.
#6 Posted : 29. travnja 2022. 19:30:37(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
anto wrote:
uf,180 kuna,neprijatno sam iznenađen - ako se dobro sećam,bila je priča o 156 k promo cene.
planirao sam obavezno da krenem sa ovim,sad se moram malo presabrati i dobro razmisliti - ipak je ovo poduži serijal,a nije isključeno ni da će ova cena ostati nakon nekog vremena.

Inače,izdanje je bruka kako dobro izgleda,i ovo će sigurno biti biser strip kolekcije onoga koji se odluči na skupljanje.

U vrijeme kad smo dogovorili izdanje pa čak i kad smo ga najavili bile su neke sasvim, sasvim druge cijene u tisku. Cijena se u međuvremenu više nego uduplala, nažalost.
No izdanje se i dalje može dobiti skoro za istu cijenu, odnosno za 162,5 kn po knjizi tko uzme sve 4 knjige.
S obzirom na te sve navedene okolnosti očekivao sam od tebe da ćeš biti itekako prijatno iznenađen. Smile BigGrin
anto
#7 Posted : 29. travnja 2022. 19:48:24(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 322
Man
Location: Čačak
uzeću svakako prve 4 knjige,ipak je ovo teški masthev;pa ću se već nekako kombinovati za kasnije.
Jebi ga,kad Melina uradi ovakav dizajn,jel moguće tome odoleti - sa druge strane,nemam SA izdanje,već ono staro Vjesnikovo,a to više nije to.

Što se kaže,kad je bal,nek je s'muzikom.
anto
#8 Posted : 29. travnja 2022. 19:52:49(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 322
Man
Location: Čačak
nego,sad ponovo isčitavam uvodni post,i vidim da nema datuma objavljivanja - pretpostavjam da će to biti u maju.A ko na qrac,i Fibrina tura u maju je ubitačna - sreća pa sam imao nedavno ekskurziju,i taman mi leže lepa dnevnica u narednom mesecu.
manchester
#9 Posted : 29. travnja 2022. 19:53:02(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 15.4.2012.(UTC)
Posts: 117
Location: belgrade
Super, uzima se. Malo je slika na hrbatu apstraktna ali kapiram da ce se nesto složiti.😀
Wallace
#10 Posted : 29. travnja 2022. 19:54:22(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 12.1.2017.(UTC)
Posts: 28
Location: Duga Resa
Vrijedi li ultrapromotivna cijena samo za webshop ili i za striparnice? Ja inače kupujem u Asteroidu.
Dado R.
#11 Posted : 29. travnja 2022. 19:55:52(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
Wallace wrote:
Vrijedi li ultrapromotivna cijena samo za webshop ili i za striparnice? Ja inače kupujem u Asteroidu.

Vrijedi i za striparnice...
anto
#12 Posted : 29. travnja 2022. 19:57:17(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 322
Man
Location: Čačak
Dado R. wrote:
Wallace wrote:
Vrijedi li ultrapromotivna cijena samo za webshop ili i za striparnice? Ja inače kupujem u Asteroidu.

Vrijedi i za striparnice...

pretpostavljam da ne važi za Forda u Beogradu?
Dado R.
#13 Posted : 29. travnja 2022. 20:00:56(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
anto wrote:
Dado R. wrote:
Wallace wrote:
Vrijedi li ultrapromotivna cijena samo za webshop ili i za striparnice? Ja inače kupujem u Asteroidu.

Vrijedi i za striparnice...

pretpostavljam da ne važi za Forda u Beogradu?

Mi se ne miješamo nikome u formiranje cijena. Kod uvoza tu još dolaze i drugi troškovi, no vjerujem da će postojati i posebna cijena za sve 4 knjige.
anto
#14 Posted : 29. travnja 2022. 20:05:01(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 322
Man
Location: Čačak
Dado R. wrote:
anto wrote:
Dado R. wrote:
Wallace wrote:
Vrijedi li ultrapromotivna cijena samo za webshop ili i za striparnice? Ja inače kupujem u Asteroidu.

Vrijedi i za striparnice...

pretpostavljam da ne važi za Forda u Beogradu?

Mi se ne miješamo nikome u formiranje cijena. Kod uvoza tu još dolaze i drugi troškovi, no vjerujem da će postojati i posebna cijena za sve 4 knjige.

ThumpUp
Sto mu ...
#15 Posted : 29. travnja 2022. 20:06:17(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 14.1.2022.(UTC)
Posts: 43
Location: Croatia
Ovo ne propuštam
anto
#16 Posted : 29. travnja 2022. 20:06:40(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 322
Man
Location: Čačak
sad sam ja dosadan,ali šta da radim - jel beše plan 12 knjiga,to jest 36 epizoda godišnje?
Dado R.
#17 Posted : 29. travnja 2022. 20:13:29(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
anto wrote:
sad sam ja dosadan,ali šta da radim

Navikli smo, ne brini... LOL BigGrin BigGrin Smile Tongue Tongue Flapper Baseball

Šalu na stranu, pitaj što god te zanima.

anto wrote:

- jel beše plan 12 knjiga,to jest 36 epizoda godišnje?

24 knjige godišnje, ovisno koliko će raznorazne okolnosti dopustiti.

chichvarda
#18 Posted : 29. travnja 2022. 20:17:44(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 11.6.2020.(UTC)
Posts: 17
Location: Bosna
Sjajno, sjajno, sjajno!

Uzimam sve, u ponedeljak zovem Tarantulu u Mostar da mi rezerviše sve 4 knjige :)

Cijena jest jaka, ali i izdanje je opako. Izgleda da je moralo da dođe do mogućnosti trećeg svjetskog, da konačno dobijemo alan forda u ovakvom formatu :)
CheddarBob
#19 Posted : 29. travnja 2022. 20:28:07(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 13.4.2015.(UTC)
Posts: 233
Man
Location: Samobor
Naslovi epizoda, dakle, jesu na hrptu, odlično. Cool
SZOCK
anto
#20 Posted : 29. travnja 2022. 20:57:22(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 322
Man
Location: Čačak
Dado R. wrote:
anto wrote:
sad sam ja dosadan,ali šta da radim

Navikli smo, ne brini... LOL BigGrin BigGrin Smile Tongue Tongue Flapper Baseball

Šalu na stranu, pitaj što god te zanima.

anto wrote:

- jel beše plan 12 knjiga,to jest 36 epizoda godišnje?

24 knjige godišnje, ovisno koliko će raznorazne okolnosti dopustiti.



he,he....pitaću svakako BigGrin

24 knjige godišnje - uf,to je lud tempo,72 sveske godišnje.
Planiram da "odradim" Magnusov trk,a za posle ću već videti.
To znači da bi već za 6 meseci,ako ne bude nekih problema,imao sve od Magnsovog Forda u kolekciji - brutalno,brutalno.
Sa druge strane,to mi i odgovara,jer imam još neke 2 godine fore da se malo više opuštam u kupovini stripova,jer nakon toga klinci kreću na fakultete,pa će doći do značajnih rezova u osvežavanju strip kolekcije.
Users browsing this topic
Guest
8 Pages123>»
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,133 seconds.