Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

Tiskarska greška
Kuzma
#1 Posted : 20. kolovoza 2022. 18:00:23(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 12.5.2022.(UTC)
Posts: 16
Location: Rijeka
Dobio sam novu turu AF i u epizodi Frit i Frut više stranica ima presavijen donji kut.
Normalno bi to zamijenio u knjižari ili striparnici ali pošto je izdanje kupljeno u webshopu i uz to je rasprodano nisam u mogućnosti.
Zanima me dali je još neko imao sličan problem?
Svjestan sam da Libellus ne može provjerit svaki primjerak i da se takve stvari događaju ali kao i svaki kolekcionar težim besprijekornim primjercima.
mmihoci
#2 Posted : 20. kolovoza 2022. 19:38:29(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 18.12.2018.(UTC)
Posts: 522
Location: Koprivnica
Kuzma wrote:
Dobio sam novu turu AF i u epizodi Frit i Frut više stranica ima presavijen donji kut.
Normalno bi to zamijenio u knjižari ili striparnici ali pošto je izdanje kupljeno u webshopu i uz to je rasprodano nisam u mogućnosti.
Zanima me dali je još neko imao sličan problem?
Svjestan sam da Libellus ne može provjerit svaki primjerak i da se takve stvari događaju ali kao i svaki kolekcionar težim besprijekornim primjercima.


Kod mene sve izgleda ok. Ne vidim nikakvo presavijanje.

Diskach
#3 Posted : 21. kolovoza 2022. 6:56:24(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 8.12.2018.(UTC)
Posts: 192
Kuzma wrote:
Dobio sam novu turu AF i u epizodi Frit i Frut više stranica ima presavijen donji kut.
Normalno bi to zamijenio u knjižari ili striparnici ali pošto je izdanje kupljeno u webshopu i uz to je rasprodano nisam u mogućnosti.
Zanima me dali je još neko imao sličan problem?
Svjestan sam da Libellus ne može provjerit svaki primjerak i da se takve stvari događaju ali kao i svaki kolekcionar težim besprijekornim primjercima.



Ček, javio se LL-ovcima za zamjenu i oni su ti rekli da nemaju primjeraka za zamjenu?
Nekako sumnjam poznavajući ih i mome iskustvu sa njima.
Hajde im se javi na mail i zanemari što ti piše na webshopu. Cool

Greške u tisku se uvijek događaju i ja sam dosad imao X izdanja sa greškama i uvijek su mi ih izdavači i striparnice/preprodavači zamijenili bez ikakvog natezanja.
Moram priznat da mi nije jasan poriv ljudi da pišu ovako po forumu/FBu i slično bez da (očito) se prvo obrate ekipi od koje su robu nabavili.
Ovo se ne odnosi na tebe osobno Kuzma (niti je napad ni frustracija, samo moje zapaženje i zapravo čuđenje nad ovakvim potezima), ali primjetio sam ovo već previše puta. Zanima me da li ti isti ljudi kada im se npr pokvari auto ili mobitel prvo ispišu traktate po internetu, pa teko onda nakon nekog vremena idu u servis..Blink
Dado R.
#4 Posted : 22. kolovoza 2022. 10:21:36(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.779
Location: Zagreb
Kuzma wrote:
Dobio sam novu turu AF i u epizodi Frit i Frut više stranica ima presavijen donji kut.
Normalno bi to zamijenio u knjižari ili striparnici ali pošto je izdanje kupljeno u webshopu i uz to je rasprodano nisam u mogućnosti.
Zanima me dali je još neko imao sličan problem?
Svjestan sam da Libellus ne može provjerit svaki primjerak i da se takve stvari događaju ali kao i svaki kolekcionar težim besprijekornim primjercima.

Javi nam se na mail i poslat ćemo ti zamjenski primjerak.
Kuzma
#5 Posted : 22. kolovoza 2022. 12:01:41(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 12.5.2022.(UTC)
Posts: 16
Location: Rijeka
Hvala poslao sam mail.
Imao sam u prošlosti problema s nekim preprodavačima i web shopovima pa sam se htio informirat kako to ide kod vas pošto sam novi kupac,a i ne volim smetat jer vidim da imate posla preko glave.
Zbunilo me ovo nedostupno.
Dado R.
#6 Posted : 22. kolovoza 2022. 12:07:30(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.779
Location: Zagreb
Kuzma wrote:
Hvala poslao sam mail.
Imao sam u prošlosti problema s nekim preprodavačima i web shopovima pa sam se htio informirat kako to ide kod vas pošto sam novi kupac,a i ne volim smetat jer vidim da imate posla preko glave.
Zbunilo me ovo nedostupno.

Ne mogu govoriti za druge, mogu samo u naše ime. Iskustvo nas je naučilo da u rezervi ostavimo par primjeraka baš za ovakve situacije.
Tako da kad je izdanje relativno nedavno u prodaji postoji velika vjerojatnost da se primjerak može zamijeniti pa iako nemamo više primjeraka u slobodnoj prodaji.
Naravno to je moguće samo u nekom kraćem roku od objave, nešto što je objavljeno prije recimo 6 mjeseci ili duže a rasprodano je, male su šanse da postoji primjerak za zamjenu.
U tom slučaju bismo mogli samo vratiti novac ako je primjerak neispravan. Zato uvijek svima sugeriram da prelistaju svoje izdanje po primitku, ako je to moguće.
Kad bi se pojavio baš jako velik broj kupaca s neispravnim primjercima onda bismo vjerojatno ponovo tiskali taj jedan dio naklade.
Tako to funkcionira kod nas.

Al
#7 Posted : 7. siječnja 2023. 0:17:58(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 22.3.2019.(UTC)
Posts: 252
Location: BiH
ZATO SAM VAM, PREDVIDJEVŠI VAŠA PITANJA, ODMAH SVE OBJASNIO... A USTO SAM VAM HTIO POKAZATI DA LJUDI IZ NEW SALEMA MODA I JESU MALO ČUDNI, ALI NIPOŠTO NISU NEGOSTOLJUBIVI!


Ovo je kopirani dio teksta iz Knjige 92 sa 248 stranice gdje sam primijetio grešku ("MOŽDA " je samo kod mene iliConfused )
Maloprije završih sa čitanjem dvije zadnje Zagor libellus knjige, 92-u i 93-u.
Osjetih se dužnim prijaviti.
Meni ne smeta, ali znam da Dade i libellus team drže nivo, zato i pišem Smile
Al
#8 Posted : 7. siječnja 2023. 0:21:00(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 22.3.2019.(UTC)
Posts: 252
Location: BiH
Ima i u knjizi 93 na stranici 86.

BEZ "ALI"! TO JE NAJMANJE ŠTO MOGU UČINITI U IME SVIH PUSTOLOVINA KOJE SMO PROŽIVJELI ZAJEDNO!

U ovom oblačiću stoji trag razlivene tinte! Smile
aeronauticar
#9 Posted : 7. siječnja 2023. 9:13:33(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 18.4.2020.(UTC)
Posts: 143
Location: Manaus, Brazil
Al wrote:
ZATO SAM VAM, PREDVIDJEVŠI VAŠA PITANJA, ODMAH SVE OBJASNIO... A USTO SAM VAM HTIO POKAZATI DA LJUDI IZ NEW SALEMA MODA I JESU MALO ČUDNI, ALI NIPOŠTO NISU NEGOSTOLJUBIVI!


Ovo je kopirani dio teksta iz Knjige 92 sa 248 stranice gdje sam primijetio grešku ("MOŽDA " je samo kod mene iliConfused )
Maloprije završih sa čitanjem dvije zadnje Zagor libellus knjige, 92-u i 93-u.
Osjetih se dužnim prijaviti.
Meni ne smeta, ali znam da Dade i libellus team drže nivo, zato i pišem Smile


Treba provjeriti ima li “ž” u talijanskom originalu LOL LOL

Meni su ove greške simpatične, također i ovo s razlivenom tintom.. Dokaz da živimo u realnom svijetu.

Starija generacija će se sjetiti lms/zs i Dnevnika.. Nije bilo broja bez nekog tipa ljudske ili tiskarske pogreške. Krivo odrezan hrbat, kriva poravnanja, kriv otisak, krivo odrezan papir… Bilo je gušt istraživati čitav raspon mogućih tiskarskih pogrešaka i gotovo nemoguće naći savršen primjerak u svakom smislu.

Al
#10 Posted : 7. siječnja 2023. 10:58:45(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 22.3.2019.(UTC)
Posts: 252
Location: BiH
aeronauticar wrote:
Al wrote:
ZATO SAM VAM, PREDVIDJEVŠI VAŠA PITANJA, ODMAH SVE OBJASNIO... A USTO SAM VAM HTIO POKAZATI DA LJUDI IZ NEW SALEMA MODA I JESU MALO ČUDNI, ALI NIPOŠTO NISU NEGOSTOLJUBIVI!


Ovo je kopirani dio teksta iz Knjige 92 sa 248 stranice gdje sam primijetio grešku ("MOŽDA " je samo kod mene iliConfused )
Maloprije završih sa čitanjem dvije zadnje Zagor libellus knjige, 92-u i 93-u.
Osjetih se dužnim prijaviti.
Meni ne smeta, ali znam da Dade i libellus team drže nivo, zato i pišem Smile


Treba provjeriti ima li “ž” u talijanskom originalu LOL LOL

Meni su ove greške simpatične, također i ovo s razlivenom tintom.. Dokaz da živimo u realnom svijetu.

Starija generacija će se sjetiti lms/zs i Dnevnika.. Nije bilo broja bez nekog tipa ljudske ili tiskarske pogreške. Krivo odrezan hrbat, kriva poravnanja, kriv otisak, krivo odrezan papir… Bilo je gušt istraživati čitav raspon mogućih tiskarskih pogrešaka i gotovo nemoguće naći savršen primjerak u svakom smislu.


Isto mislimSmile
Čak i onu Zagorovu 75-cu nisam mijenjao (a mnogi jesu), ako se ne varam bilo je na str. 198. Ovo je za mene originalnije od originala Love
Dado R.
#11 Posted : 7. siječnja 2023. 14:45:31(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.779
Location: Zagreb
Što se tiče tipfelera, dogodi se, u milijunima riječi koje obradimo nažalost ponekad se potkrade i neki tipfeler. Huh Crying
Kao i uvijek dat ćemo sve od sebe i nastaviti s odličnim radom a izdanja nikad nismo i nećemo ponavljati zbog tipfelera unutar knjige.
To je nešto što je uvijek moguće da će ponekad "proći" koliko god se trudili a sve zahvaljujući mozgu koji je sposoban pročitati riječ ispravno i kad fale slova. Cursing Smile BigGrin
I raduje me što pričamo o tome jer ako pričamo o tim sitnicama znači da je ostalo sve top! Smile Smile

Za mrlju ću provjeriti je li to na svim primjercima...
Dado R.
#12 Posted : 7. siječnja 2023. 14:46:00(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.779
Location: Zagreb
aeronauticar wrote:
Al wrote:
ZATO SAM VAM, PREDVIDJEVŠI VAŠA PITANJA, ODMAH SVE OBJASNIO... A USTO SAM VAM HTIO POKAZATI DA LJUDI IZ NEW SALEMA MODA I JESU MALO ČUDNI, ALI NIPOŠTO NISU NEGOSTOLJUBIVI!


Ovo je kopirani dio teksta iz Knjige 92 sa 248 stranice gdje sam primijetio grešku ("MOŽDA " je samo kod mene iliConfused )
Maloprije završih sa čitanjem dvije zadnje Zagor libellus knjige, 92-u i 93-u.
Osjetih se dužnim prijaviti.
Meni ne smeta, ali znam da Dade i libellus team drže nivo, zato i pišem Smile


Treba provjeriti ima li “ž” u talijanskom originalu LOL LOL

Meni su ove greške simpatične, također i ovo s razlivenom tintom.. Dokaz da živimo u realnom svijetu.

Starija generacija će se sjetiti lms/zs i Dnevnika.. Nije bilo broja bez nekog tipa ljudske ili tiskarske pogreške. Krivo odrezan hrbat, kriva poravnanja, kriv otisak, krivo odrezan papir… Bilo je gušt istraživati čitav raspon mogućih tiskarskih pogrešaka i gotovo nemoguće naći savršen primjerak u svakom smislu.


BigGrin BigGrin
Users browsing this topic
Guest
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,101 seconds.