Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

Dragonero 26
Dado A.
#1 Posted : 18. rujna 2022. 8:26:49(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.651
Location: Makarska
O Dragoneru, naravno, svi već sve znate i stoga neću trošiti vrijeme na navođenje svih superlativa koje je ovaj sjajni serijal definitivno zaslužio nego ću samo kazati da u našoj novoj turi koja će biti u prodaji sljedećeg tjedna, s njegovom 26. knjigom, zatvaramo prvo poglavlje.

Epizode i autori koji vas čekaju u njoj su:

“GOSPA OD SUZA” (Luca Enoch / Luca Malisan)
“SMRT JUNAKA” (Luca Enoch / Francesco Rizzato)


Autor izvrsnih naslovnica je Giuseppe Matteoni, a u Italiji su ove epizode objavljene u rujnu i listopadu 2019. godine u originalnim brojevima 76 i 77 redovne serije, a mi vam ih donosimo u klasičnome Bonellijevom formatu (160 x 210 mm), na 196 stranica (c/b, tvrde korice), s unutarnjim naslovnicama u boji te nakladi od 300 primjeraka.

Što se same radnje tiče, kao što smo već spomenuli, u ovoj knjizi privest ćemo kraju prvo poglavlje koje je trajalo punih 77 brojeva (plus nulta knjiga), a istovremeno će nam to poslužiti i kao uvodnik za drugo poglavlje koje slijedi uskoro pod naslovom “Pobunjenik”!

Na kraju još samo informacija da će redovna cijena Dragonera 26 biti 225 kuna, a tijekom prva dva mjeseca moći ćete ga kupiti za promotivnih 180 HRK.

Bacite pogled:




Dado A.
#2 Posted : 18. rujna 2022. 8:28:39(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.651
Location: Makarska
A evo i nekoliko stranica iz epizoda:





picture uploading website
mmihoci
#3 Posted : 18. rujna 2022. 9:13:46(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 18.12.2018.(UTC)
Posts: 523
Location: Koprivnica
U manje od 4 godine 77 epizoda "odvaliti" je za svaku pohvalu.ThumbsUp

Nadam se da će i ostali Bonellijevci malo ubrzat ritam izlaženja (prvenstveno mislim na Nathana, jel) sad pred kraj godine.
risbozg
#4 Posted : 18. rujna 2022. 10:44:04(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 8.5.2015.(UTC)
Posts: 23
Location: zagreb
Samo pitanje..dali je možda greška u cijeni..dva broja , a cijena kao za tri ?
Fantus
#5 Posted : 18. rujna 2022. 11:11:02(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 2.1.2021.(UTC)
Posts: 125
Location: Cro
Mene osobno ne smeta što cijena ostaje ista za zadnje dvije epizode ( s obzirom na to da se prvo poglavlje privodi kraju ) , jedino se nadam da će dalje nastaviti sa po 3 epizode i istom cijenom ( i da će se malo ubrzati izlaženje magazina ) Wink
cladis
#6 Posted : 18. rujna 2022. 11:32:05(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 15.9.2019.(UTC)
Posts: 327
Location: Austrija
Fantus wrote:
Mene osobno ne smeta što cijena ostaje ista za zadnje dvije epizode ( s obzirom na to da se prvo poglavlje privodi kraju ) , jedino se nadam da će dalje nastaviti sa po 3 epizode i istom cijenom ( i da će se malo ubrzati izlaženje magazina ) Wink

Na žalost bojim se da ne , jer vidim da je i redovni tex na 228 str. 180 kn. Svaka tura nova cijena je izgleda postala stvarnost. Treba stati pred ogledalo i prelomiti što dalje kupovati i dali kupovati , sve što sam do sada kupovao zasigurno neće ići dalje, samo ono , da tako nazovem osnovno , a i to osnovno je nerijetko 1000-1500 kn.
Dado R.
#7 Posted : 19. rujna 2022. 9:57:33(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.779
Location: Zagreb
Fantus wrote:
Mene osobno ne smeta što cijena ostaje ista za zadnje dvije epizode ( s obzirom na to da se prvo poglavlje privodi kraju ) , jedino se nadam da će dalje nastaviti sa po 3 epizode i istom cijenom ( i da će se malo ubrzati izlaženje magazina ) Wink

Dragonero pobunjenik će također biti po 3 epizode i ako ne bude nekih drastičnih promjena u tisku (ne vjerujem da hoće) onda bi cijena trebala ostati ista kao kod zadnjeg Dragonera s 3 epizode.
mmihoci
#8 Posted : 19. rujna 2022. 12:05:49(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 18.12.2018.(UTC)
Posts: 523
Location: Koprivnica
Dado R. wrote:
Fantus wrote:
Mene osobno ne smeta što cijena ostaje ista za zadnje dvije epizode ( s obzirom na to da se prvo poglavlje privodi kraju ) , jedino se nadam da će dalje nastaviti sa po 3 epizode i istom cijenom ( i da će se malo ubrzati izlaženje magazina ) Wink

Dragonero pobunjenik će također biti po 3 epizode i ako ne bude nekih drastičnih promjena u tisku (ne vjerujem da hoće) onda bi cijena trebala ostati ista kao kod zadnjeg Dragonera s 3 epizode.


Možda da se ipak odlučite 4u1. Dampyr baš izgleda odlično 4u1.
cladis
#9 Posted : 10. listopada 2022. 19:39:29(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 15.9.2019.(UTC)
Posts: 327
Location: Austrija
Gledam nešto ova talijanska izdanja Dragonera jel to pobunjenik ide do br.36 pa se ponovno vraćamo na br.1 ili je to neka popratna edicija tipa magazin i sl. ali obzirom na br. stranica 96 i crno/bijelu verziju , čin mi se da kreće i treća ajmo to nazvati sezona.
chibi
#10 Posted : 10. listopada 2022. 21:35:05(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 13.2.2020.(UTC)
Posts: 59
cladis wrote:
Gledam nešto ova talijanska izdanja Dragonera jel to pobunjenik ide do br.36 pa se ponovno vraćamo na br.1 ili je to neka popratna edicija tipa magazin i sl. ali obzirom na br. stranica 96 i crno/bijelu verziju , čin mi se da kreće i treća ajmo to nazvati sezona.


Ma to su te američke fore sa promjenama imena i vraćanja na 1. broj da dignu interes i prodaju. Kao i Dylan Dog 666. Iskreno, ne znam zašto je osim zbog para bilo potrebno mijenjat naslov stripa iz Dragonero u Dragonero Pobunjenik, ali ok. Dragonero drži kvalitetu non-stop (ne računam Magazin) pa ćemo oprostit.
Lukeruk
#11 Posted : 11. listopada 2022. 0:35:34(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 7.2.2018.(UTC)
Posts: 24
Location: Srbija
Ja sam srecan zbog promene jer pobunjenik nema ovu ruznu teksturu na logou. Samo zbog toga je vredelo krenuti od broja jedan.

...

Posle razocarenja nultim brojem i onim sledecim, pokusao sam ponovo, redom ispocetka, pre svega podstaknut vasim pohvalama za neke crne kraljice. Trenutno sam na osmoj knjizi i moram reci da je strip iznad svih mojih ocekivanja.
cladis
#12 Posted : 11. listopada 2022. 5:47:36(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 15.9.2019.(UTC)
Posts: 327
Location: Austrija
Lukeruk wrote:
Ja sam srecan zbog promene jer pobunjenik nema ovu ruznu teksturu na logou. Samo zbog toga je vredelo krenuti od broja jedan.

...

Posle razocarenja nultim brojem i onim sledecim, pokusao sam ponovo, redom ispocetka, pre svega podstaknut vasim pohvalama za neke crne kraljice. Trenutno sam na osmoj knjizi i moram reci da je strip iznad svih mojih ocekivanja.

Strip je bomba jedan od najbolji novijih/relativno novijih serijala. Priču pročitam u letu.Laugh
Fantus
#13 Posted : 14. listopada 2022. 10:06:56(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 2.1.2021.(UTC)
Posts: 125
Location: Cro
Dragonero je vrh vrhova, jedan od najbolje pisanih i crtanih stripova uopće. Na svakom detalju stripa vidi se koliko je truda i ljubavi uloženo u ovaj projekt ( i kod nas sa Libellusove strane ) i sa svakim novim brojem postaje sve bolji i bolji.
Fantus
#14 Posted : 14. listopada 2022. 10:18:16(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 2.1.2021.(UTC)
Posts: 125
Location: Cro
....i atlas Dragonero svijeta se željno iščekuje. Drool
Users browsing this topic
Guest
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,078 seconds.