Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

Alan Ford 25
Dado A.
#1 Posted : 4. lipnja 2023. 15:37:13(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.663
Location: Makarska
U prodaji bi se uskoro trebala naći i naša 25. knjiga Alana Forda, a ovo su priče koje vas čekaju u njoj:

73. DOKTOR RAKAR (Bunker / Magnus)
74. SUPERHIK OPET NAPADA (Bunker / Magnus)
75. ODLAZAK SUPERHIKA (Bunker / Magnus)


Scenarist svih epizoda je – kao i uvijek – Max Bunker, crtež još u ovoj knjizi potpisuje veliki Magnus (uz broj 200, naravno), prijevod je djelo legendarnog Nenada Brixyja, a što se tehničkih detalja tiče, tu nema nikakvih promjena (format 170 x 240 mm; 378 stranica c/b s unutarnjim naslovnicama u boji; mat tvrde korice s UV lakom; naklada 700 primjeraka).

U Italiji su ovi brojevi izvorno objavljeni u srpnju, kolovozu i rujnu 1975. godine, a - tradicionalno - popis svih naših izdanja u 2023. godini možete pronaći na sljedećem topicu: http://www.libellus.hr/F...aspx?g=posts&t=2359

Na kraju još samo podatak da će redovna cijena 25. knjige Alana Forda biti 29,85 €, a tijekom prva dva mjeseca moći ćete je kupiti za promotivnih 23,88 €.

Bacite pogled:



Dado A.
#2 Posted : 4. lipnja 2023. 15:38:32(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.663
Location: Makarska
A evo i unutarnjih naslovnica:














Sto mu ...
#3 Posted : 5. lipnja 2023. 11:57:17(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 14.1.2022.(UTC)
Posts: 44
Location: Croatia
Nakon ove knjige AF je postao karikatura samih sebe,
mali broj epizoda iza broja 75 je na tom nivou kvalitete
Dado R.
#4 Posted : 5. lipnja 2023. 16:46:16(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
Sto mu ... wrote:
Nakon ove knjige AF je postao karikatura samih sebe,
mali broj epizoda iza broja 75 je na tom nivou kvalitete

Svako ima pravo na mišljenje, a ja se s ovim mišljenjem ne slažem.Smile
Po mom ukusu i sudu nisu ni sve epizode 1-75 savršene niti su one od 76... sve ili većina loše. Ima uspona i padova kao i kod mnogih dugačkih serijala.
Znam, znam, postoje valjda tri tipa Alanfordovaca, oni koji se kunu u prvih 75, zatim one kojima vrijede i one do broja 200 i oni treći koji prate sve i poslije broja 200.Smile


Igor23
#5 Posted : 5. lipnja 2023. 17:38:18(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 4.8.2021.(UTC)
Posts: 74
Location: Rab
I četvrta kategorija (najveća 89.1%)koji su pročitali petnaestak stripova, pa se onako usput vole pravit pametni,i trovat sve ča se otrovat može
jer bi to tako tribalo bit .. Stručnjak do stručnjaka.... Podrška Libellus i hvala, o ovom se čak nije moglo ni sanjati kad smo dica bili ❤️
Sto mu ...
#6 Posted : 5. lipnja 2023. 21:31:51(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 14.1.2022.(UTC)
Posts: 44
Location: Croatia
Dado R. wrote:
[quote=Sto mu ...]Nakon ove knjige AF je postao karikatura samih sebe,
mali broj epizoda iza broja 75 je na tom nivou kvalitete

Svako ima pravo na mišljenje, a ja se s ovim mišljenjem ne slažem.Smile
Po mom ukusu i sudu nisu ni sve epizode 1-75 savršene niti su one od 76... sve ili većina loše. Ima uspona i padova kao i kod mnogih dugačkih serijala.
Znam, znam, postoje valjda tri tipa Alanfordovaca, oni koji se kunu u prvih 75, zatim one kojima vrijede i one do broja 200 i oni treći koji prate sve i poslije broja 200.Smile


Nije ovo bio atak na vaše izdanje, ono je savršeno u svakom pogledu, kao i uostalom sva ostala ( ne uvlačim se ). Nego mi jednostavno nije legao novi crtež, scenariji još kako tako. Moje mišljenje je da je Magnus bolje prikazao strip od Piffareria.
Sto mu ...
#7 Posted : 5. lipnja 2023. 21:50:53(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 14.1.2022.(UTC)
Posts: 44
Location: Croatia
Igor23 wrote:
I četvrta kategorija (najveća 89.1%)koji su pročitali petnaestak stripova, pa se onako usput vole pravit pametni,i trovat sve ča se otrovat može
jer bi to tako tribalo bit .. Stručnjak do stručnjaka.... Podrška Libellus i hvala, o ovom se čak nije moglo ni sanjati kad smo dica bili ❤️

Nisam stručnjak ali mogu pogledati 😉
Odrasta sam na AF i Zagoru, mogu imat neku trunku kritike i reći da mi se nešto ne sviđa. I brojeve iza 75 sam čitao i još ih čitam ali nije mi crtež lega
Dado R.
#8 Posted : 6. lipnja 2023. 10:58:13(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
Sto mu ... wrote:

Nije ovo bio atak na vaše izdanje, ono je savršeno u svakom pogledu, kao i uostalom sva ostala ( ne uvlačim se ). Nego mi jednostavno nije legao novi crtež, scenariji još kako tako. Moje mišljenje je da je Magnus bolje prikazao strip od Piffareria.

Ma ne brini, nisam to ni shvatio kao atak na naše izdanje a ni na AF, razmjenjujemo mišljenja. Smile
Kad je Magnus bio u formi, top, onda je to bilo zbilja remek djelo, ali nije bio top na svim epizodama. Pogledaj neke zadnje epizode, meni osobno u nekima neprepoznatljiv.
Jasno se vidi da su tu tušeri odrađivali veći dio posla. Neki dobro, neki malo manje. Nije to loše nego svaki od njih ima svoj pečat i način tuširanja i to utječe na crtež.
Mene zanima što bi bilo da je Bunker napisao jednako briljantno 75 epizoda, da ih je Brixy maestralno preveo ali da nije postojao Magnus, da je crtač bio Piffarerio, bi li nam Alan Ford bio manje drag i obožavan?
Magnus je neponovljivi majstor, obožavam ga, ali nije isključivo on zaslužan za uspjeh AF kod nas. Magnus je odlično nacrtao i brojne druge stripove pa nije da je baš pomama za svima njima.
Dado R.
#9 Posted : 6. lipnja 2023. 10:59:55(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
Sto mu ... wrote:
Igor23 wrote:
I četvrta kategorija (najveća 89.1%)koji su pročitali petnaestak stripova, pa se onako usput vole pravit pametni,i trovat sve ča se otrovat može
jer bi to tako tribalo bit .. Stručnjak do stručnjaka.... Podrška Libellus i hvala, o ovom se čak nije moglo ni sanjati kad smo dica bili ❤️

Nisam stručnjak ali mogu pogledati 😉
Odrasta sam na AF i Zagoru, mogu imat neku trunku kritike i reći da mi se nešto ne sviđa. I brojeve iza 75 sam čitao i još ih čitam ali nije mi crtež lega

Naravno da možeš i imaš pravo. Svako od nas ima pravo na svoj ukus i mišljenje. Postoje autori i crtači koji se mnogima sviđaju a meni recimo nisu, pa što ima veze.
Tu smo da komuniciramo...Smile Smile
mmihoci
#10 Posted : 6. lipnja 2023. 12:44:19(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 18.12.2018.(UTC)
Posts: 525
Location: Koprivnica
Bob Rock u prvih 5-6 epizoda s onim svojim nosićem, nije Bob Rock kakvog danas poznajemo čak ni po osobnosti.

Srećom naslovnica LL knjige 2 je "zabetonirala" taj nosić. Pravi odabir motiva na knjizi 2.

Možda jednog dana osvane i neki tekst na kraju knjige o Nosu Boba Rocka, njegovoj evoluciji ili "Sve bitke nosa Boba Rocka" ili "Nosina Boba Rocka protiv Štapa Broja jedan".

A poslije pojavom brbljavog i zločestog papagaja, nos Boba Rocka dobiva novu dimenziju. A gdje je tu i ostatak članova Zološkog vrta Grupe TNT i njezine Podružnice.

Pa Gumiflex...

Pa vampiri.... tu se sjećam, neke kasnije epizode kad Poreznik kuca na vrata Dvorca da ubere dug od par stotina milijuna dolara i gdje jedan vampir kaže: "a ljudi vele za nas da smo krvopije" i u istoj epizodi kad su ti vampiri na dijeti, izjave, mislim debelog vampira:" ah, da mi je ona prava, masna ljudska krv puna kolesterola" (ili slično tome)

Pa klasična književna djela u režiji Bunkera i članova grupe TNT. Posebice Bob Rock kao Othello i odmah me uvuče u legendarnu rolu Robert Downey Jr. u Tropic Thunder kao "Kirk Lazarus" odnosno "Hot LZ".

Dakle, ima toga još i nije odlaskom Magnusa rečena/nacrtana posljednja vinjeta Alan Forda.

Ovo piše inače osoba koja i nije neki zaljubljenik AF-a i nema uopće ikoje izdanje prije ovih vrlo lijepih knjiga.

I nema odustajanja od ove edicije tako dugo dok se ne dođe do zadnjeg broja.
Igor23
#11 Posted : 6. lipnja 2023. 14:45:13(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 4.8.2021.(UTC)
Posts: 74
Location: Rab
ThumpUp
mmihoci wrote:
Bob Rock u prvih 5-6 epizoda s onim svojim nosićem, nije Bob Rock kakvog danas poznajemo čak ni po osobnosti.

Srećom naslovnica LL knjige 2 je "zabetonirala" taj nosić. Pravi odabir motiva na knjizi 2.

Možda jednog dana osvane i neki tekst na kraju knjige o Nosu Boba Rocka, njegovoj evoluciji ili "Sve bitke nosa Boba Rocka" ili "Nosina Boba Rocka protiv Štapa Broja jedan".

A poslije pojavom brbljavog i zločestog papagaja, nos Boba Rocka dobiva novu dimenziju. A gdje je tu i ostatak članova Zološkog vrta Grupe TNT i njezine Podružnice.

Pa Gumiflex...

Pa vampiri.... tu se sjećam, neke kasnije epizode kad Poreznik kuca na vrata Dvorca da ubere dug od par stotina milijuna dolara i gdje jedan vampir kaže: "a ljudi vele za nas da smo krvopije" i u istoj epizodi kad su ti vampiri na dijeti, izjave, mislim debelog vampira:" ah, da mi je ona prava, masna ljudska krv puna kolesterola" (ili slično tome)

Pa klasična književna djela u režiji Bunkera i članova grupe TNT. Posebice Bob Rock kao Othello i odmah me uvuče u legendarnu rolu Robert Downey Jr. u Tropic Thunder kao "Kirk Lazarus" odnosno "Hot LZ".

Dakle, ima toga još i nije odlaskom Magnusa rečena/nacrtana posljednja vinjeta Alan Forda.

Ovo piše inače osoba koja i nije neki zaljubljenik AF-a i nema uopće ikoje izdanje prije ovih vrlo lijepih knjiga.

I nema odustajanja od ove edicije tako dugo dok se ne dođe do zadnjeg broja.

Users browsing this topic
Guest
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,093 seconds.