Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

Dragonero: Pobunjenik 7
Dado A.
#1 Posted : 29. srpnja 2023. 9:06:26(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.661
Location: Makarska
U prodaji bi se uskoro trebala naći i 7. knjiga Pobunjenika, drugog poglavlja sjajnog Dragonera, a epizode i autori koji vas čekaju unutra su:

“ODBJEGLI DEMON” (Stefano Vietti / Giuseppe Matteoni)
“KAD PJEVAJU VALOVI” (Luca Barbieri / Alessandro Bignamini & Fabrizio Galliccia)
“SVRAKE KRADLJIVICE” (Luca Enoch / Luca Bonessi & Vincenzo Riccardi)


Uobičajeno, autor svih naslovnica je Gianluca Pagliarani, a u Italiji su ove pustolovine izvorno objavljene u razdoblju od svibnja do srpnja 2021. godine, u originalnim brojevima 19, 20 i 21.

Kod tehničkih detalja izdanja ništa se nije mijenjalo, a to znači da je riječ o klasičnome Bonellijevom formatu (160 x 210 mm) na 294 crno-bijele stranice (tvrde korice), s unutarnjim naslovnicama u boji te nakladi od 300 primjeraka.

Što se domaćeg rada tiče, posebno ističemo sljedeće dvije priče:

“Vrata u tamu” (Dragonero 9)
“Trolovske zidine” (Dragonero SP 5)

Standardno, cjelokupan popis svih naših izdanja u 2023. godini možete pronaći na sljedećem topicu - http://www.libellus.hr/F...aspx?g=posts&t=2359 – i za kraj još samo podatak da će redovna cijena sedmog Pobunjenika biti 32,90 €, a tijekom prva dva mjeseca moći ćete ga kupiti po promotivnoj cijeni od 26,32 €.

Bacite pogled:



Dado A.
#2 Posted : 29. srpnja 2023. 9:07:31(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.661
Location: Makarska
A evo i nekoliko stranica iznutra:





mmihoci
#3 Posted : 29. srpnja 2023. 10:40:55(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 18.12.2018.(UTC)
Posts: 525
Location: Koprivnica
Dakle, ipak se ide na 13 knjiga Pobunjenika....

U slijedećoj je 21bis,22 i 23.

Paulo Adolfo
#4 Posted : 29. srpnja 2023. 14:24:07(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 19.1.2021.(UTC)
Posts: 415
Location: Bar
Iskreno, bas me nerviraju te bis epizode. Mnogo mi je ljepse bilo kada nisu postojale. Smile Ok, strip vise kod odredjenih junaka, ali pravo da kazemo, te price nisu nista posebno. Ili su cak i lose. Smile A mi kao kolekcionari svakako moramo imati sve, u tome je problem. BigGrin
Dado A.
#5 Posted : 29. srpnja 2023. 15:06:53(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.661
Location: Makarska
Paulo Adolfo wrote:
Iskreno, bas me nerviraju te bis epizode. Mnogo mi je ljepse bilo kada nisu postojale. Smile Ok, strip vise kod odredjenih junaka, ali pravo da kazemo, te price nisu nista posebno. Ili su cak i lose. Smile A mi kao kolekcionari svakako moramo imati sve, u tome je problem. BigGrin


Pretpostavljam da si čitao ovu koja sad ide u 8. knjizi kad tako govoriš?Smile
Paulo Adolfo
#6 Posted : 29. srpnja 2023. 17:01:31(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 19.1.2021.(UTC)
Posts: 415
Location: Bar
Dado A. wrote:
Paulo Adolfo wrote:
Iskreno, bas me nerviraju te bis epizode. Mnogo mi je ljepse bilo kada nisu postojale. Smile Ok, strip vise kod odredjenih junaka, ali pravo da kazemo, te price nisu nista posebno. Ili su cak i lose. Smile A mi kao kolekcionari svakako moramo imati sve, u tome je problem. BigGrin


Pretpostavljam da si čitao ovu koja sad ide u 8. knjizi kad tako govoriš?Smile


Nisam, naravno, mada ovo moje nije bilo osvrt samo na Dragonera. Govorio sam o bis izdanjima svih junaka. Smile Mnogo bi mi draze bilo da je umjesto toga pokrenuta neka nova edicija istih, sa nesto vecim brojem stranica po prici. Ali, negdje sam procitao da je pokretanje bilo kakve nove edicije u Italiji trenutno sasvim neisplativo, tako da... Smile
mmihoci
#7 Posted : 29. srpnja 2023. 19:18:51(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 18.12.2018.(UTC)
Posts: 525
Location: Koprivnica
Paulo Adolfo wrote:
Dado A. wrote:
Paulo Adolfo wrote:
Iskreno, bas me nerviraju te bis epizode. Mnogo mi je ljepse bilo kada nisu postojale. Smile Ok, strip vise kod odredjenih junaka, ali pravo da kazemo, te price nisu nista posebno. Ili su cak i lose. Smile A mi kao kolekcionari svakako moramo imati sve, u tome je problem. BigGrin


Pretpostavljam da si čitao ovu koja sad ide u 8. knjizi kad tako govoriš?Smile


Nisam, naravno, mada ovo moje nije bilo osvrt samo na Dragonera. Govorio sam o bis izdanjima svih junaka. Smile Mnogo bi mi draze bilo da je umjesto toga pokrenuta neka nova edicija istih, sa nesto vecim brojem stranica po prici. Ali, negdje sam procitao da je pokretanje bilo kakve nove edicije u Italiji trenutno sasvim neisplativo, tako da... Smile


Do sad sam samo u rukama imao BIS epizode od Martina.

Sve su bile po formatu drugačije tj. više stranica od 192 pa do 224 i samo jedna naslovnica. Poneka i izvan trenutnog stanja i status Martina.

Po kvaliteti scenarija i crteža u rangu te možda zeru bolje nego redovna. Primjerice: "Sjenka svastike", "Space shuttle" te "Jasperov povratak".

I jedva čekam (za koju godinu, Crying ) "Tajnu mumije".
Paulo Adolfo
#8 Posted : 29. srpnja 2023. 22:32:13(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 19.1.2021.(UTC)
Posts: 415
Location: Bar
mmihoci wrote:
Paulo Adolfo wrote:
Dado A. wrote:
Paulo Adolfo wrote:
Iskreno, bas me nerviraju te bis epizode. Mnogo mi je ljepse bilo kada nisu postojale. Smile Ok, strip vise kod odredjenih junaka, ali pravo da kazemo, te price nisu nista posebno. Ili su cak i lose. Smile A mi kao kolekcionari svakako moramo imati sve, u tome je problem. BigGrin


Pretpostavljam da si čitao ovu koja sad ide u 8. knjizi kad tako govoriš?Smile


Nisam, naravno, mada ovo moje nije bilo osvrt samo na Dragonera. Govorio sam o bis izdanjima svih junaka. Smile Mnogo bi mi draze bilo da je umjesto toga pokrenuta neka nova edicija istih, sa nesto vecim brojem stranica po prici. Ali, negdje sam procitao da je pokretanje bilo kakve nove edicije u Italiji trenutno sasvim neisplativo, tako da... Smile


Do sad sam samo u rukama imao BIS epizode od Martina.

Sve su bile po formatu drugačije tj. više stranica od 192 pa do 224 i samo jedna naslovnica. Poneka i izvan trenutnog stanja i status Martina.

Po kvaliteti scenarija i crteža u rangu te možda zeru bolje nego redovna. Primjerice: "Sjenka svastike", "Space shuttle" te "Jasperov povratak".

I jedva čekam (za koju godinu, Crying ) "Tajnu mumije".


Nisam se jos dohvatio ni Martinovih. Smile Tj. proslo je vec dosta vremena kako ga nisam citao. S vremena na vrijeme mi ponovo dodje da procitam poneku epizodu, ali ipak sumnjam da ce se to desiti. Postao mi je predosadan. Sem toga, imam gomilu ostalih strip junaka cije epizode "cekaju" na citanje, u prvom redu to su Zagor, Teks i Mister No. Tako da bas i nema puno prostora za striceka Martina, iako ga se povremeno sjetim. Smile
Medjutim, procitao sam prva dva Teksova i prva dva Zagorova bisa i - iskreno - sem crteza, sto takodje ne vazi za sve pomenute brojeve, nista mi se tu narocito ne dopada. Sticem utisak da su te epizode nekako odradjene "na silu", cisto da bismo samo dobili taj 1 broj godisnje vise. Smile
Kako god, vec sam rekao - kolekcionari teze tome da imaju sve, a i sam sam jedan od njih, pa ce se morati nabaviti sve, svidjale se meni te price ili ne. BigGrin
Al
#9 Posted : 29. srpnja 2023. 22:46:49(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 22.3.2019.(UTC)
Posts: 253
Location: BiH
Ma raspali po 8-ci odmahSmile
Dado A.
#10 Posted : 30. srpnja 2023. 8:18:51(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.661
Location: Makarska
Paulo Adolfo wrote:
Dado A. wrote:
Paulo Adolfo wrote:
Iskreno, bas me nerviraju te bis epizode. Mnogo mi je ljepse bilo kada nisu postojale. Smile Ok, strip vise kod odredjenih junaka, ali pravo da kazemo, te price nisu nista posebno. Ili su cak i lose. Smile A mi kao kolekcionari svakako moramo imati sve, u tome je problem. BigGrin


Pretpostavljam da si čitao ovu koja sad ide u 8. knjizi kad tako govoriš?Smile


Nisam, naravno, mada ovo moje nije bilo osvrt samo na Dragonera. Govorio sam o bis izdanjima svih junaka. Smile Mnogo bi mi draze bilo da je umjesto toga pokrenuta neka nova edicija istih, sa nesto vecim brojem stranica po prici. Ali, negdje sam procitao da je pokretanje bilo kakve nove edicije u Italiji trenutno sasvim neisplativo, tako da... Smile


Aha, okej, ja sam mislio da si je pročitao pa da govoriš iz vlastitog iskustva, jer ovako kako si napisao ispada kako su i ta i sve ostale BIS epizode sranje, a nisu. Dodatne priče nekih junaka su definitivno ispod prosjeka i vidi se da je naprosto riječ o fillerima za najtvrdokornije fanove, ali konkretno ova Dragonerova epizoda - “Na putu uspomena” - nimalo ne zaostaje kvalitetom za ostalim pričama u serijalu, dapače: čak je i značajna u širem kontekstu jer nam u njoj 80-godišnji Ian (točno na svoj 80. rođendan) priča o jednome posebnom daru koji je dobio od Gmora za svoj 10. rođendan, te od kolikog mu je značaja taj dar bio u trenucima kad je punio 20 i 30 godina...

Inače, u nedostatku vremena za detaljno iščitavanje brojnih naslova koji se nalaze na tržištu, ovakvi paušalni osvrti tipa “ovo valja - ovo ne valja” - a da se pritom ta priča uopće nije pročitala - sve su češći i sve više sliče npr. ocjenjivanju nekog nogometaša stručnom metodom “ofrlje” kad dolazi u neki klub (to je sad aktualno, prijelazni rok je) pa onda ljudi pišu da je “super” ili “katastrofa” a da čovjek nije ni dres obukao.

Ali da se vratim on topic... Naime, svjedoci smo brojnih copy/paste “mišljenja” koja u konačnici generiraju stereotipe da je nešto “dobro”, “loše”, “zabavno”, “dosadno”, “super”, “katastrofa” - whatever - a sve izvučeno iz nečijeg osvrta iz kojeg se potom sve zakotrljalo (a pitanje je i je li taj osvrt bio uopće konkretan, ili je tek bila riječ o love/hate piskaranju). Primjerice, više se puta moglo pročitati kako neke osobe pišu da je neki strip “super, iako ga još nisam pročitao”(?!)... Naravno, taj strip doista možda i jest sjajan, ali - pobogu - kako se može relevantno pričati o nečemu što doista nisi konzumirao, ili čak i pisati?! Nadalje, drugi će navesti da je neki strip “loš, iako ga nisam pročitao”, i nije bitno što uopće nije upoznat s materijom, te će se lagano zakotrljati lavina i - neka stereotipi počnu!

I evo, za kraj - i dalje on topic - i BIS epizode Martina Mysterea su više-manje sve tip-top, ali bojim se da u gomili tih umjetno stvorenih “copy/paste” mišljenja “džaba ja to pričam”...Smile
Paulo Adolfo
#11 Posted : 30. srpnja 2023. 10:43:40(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 19.1.2021.(UTC)
Posts: 415
Location: Bar
Pa dobro, ja i nisam rekao da je Dragonerova bis epizoda losa, nisam ni mogao kad je nisam citao, samo sam naglasio da me nerviraju sva ta bis izdanja, kao i ideja za pokretanjem istih. U pravu si, bude prica van redovne serije koje su zaista krs. Takve su bile ove koje sam citao, bar meni. Nekome ce te iste biti odlicne, sto je sasvim u redu. Sto ljudi - sto misljenja. A htio sam reci i da, nakon te 4 bis price koje sam procitao (mada nijedna od njih nije bila Dragonerova) vise nista i ne ocekujem od bis izdanja. Ako se desi da me neka prica (npr. ova sto predstoji, zasto da ne) svojim kvalitetom "demantuje", tim bolje. Nadam se da ce tako i biti. Smile
Sto se striceka Misterije tice, mozda i procitam poneku od tih bis prica, ako jednom odlucim da mu se ponovo posvetim.
Dado A.
#12 Posted : 30. srpnja 2023. 11:13:14(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.661
Location: Makarska
Paulo Adolfo wrote:
Pa dobro, ja i nisam rekao da je Dragonerova bis epizoda losa, nisam ni mogao kad je nisam citao, samo sam naglasio da me nerviraju sva ta bis izdanja, kao i ideja za pokretanjem istih. U pravu si, bude prica van redovne serije koje su zaista krs. Takve su bile ove koje sam citao, bar meni. Nekome ce te iste biti odlicne, sto je sasvim u redu. Sto ljudi - sto misljenja. A htio sam reci i da, nakon te 4 bis price koje sam procitao (mada nijedna od njih nije bila Dragonerova) vise nista i ne ocekujem od bis izdanja. Ako se desi da me neka prica (npr. ova sto predstoji, zasto da ne) svojim kvalitetom "demantuje", tim bolje. Nadam se da ce tako i biti. Smile
Sto se striceka Misterije tice, mozda i procitam poneku od tih bis prica, ako jednom odlucim da mu se ponovo posvetim.


Ti si gore napisao “ali pravo da kazemo, te price nisu nista posebno. Ili su cak i lose”, a to onda u startu implicira da je i ova. Da si naveo “pročitao sam te i te BIS epizode i one su sranje/super/whatever” - ne bih ništa ni komentirao, ali s obzirom na to da si prilično generalizirao sa svojim stavom onda sam morao pojasniti.Smile
Paulo Adolfo
#13 Posted : 30. srpnja 2023. 11:53:26(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 19.1.2021.(UTC)
Posts: 415
Location: Bar
Dado A.
Ok, vidim sad da nisam bio bas sasvim jasan u svom postu, tj. nisam u startu naveo na koja sam izdanja tacni mislio. Vidim iz objasnjenja da je ova epizoda Dragonera dosta vazna jer ce nam razjasniti neke stvari o njemu kao liku. Slicno je i sa prvim Teksovim BIS izdanjem, ovaj ce strip objasniti kako je Teks dosao na funkciju indijanskog agenta i sto se sve jos desavalo tih godina i to je korisno znati o glavnom junaku, medjutim kvalitet price i nije nesto. Slicno je i s Magazinom 4 (valjda 4), gdje imamo Teksovu epizodu s Lilit i jednu o Dinamitu. Korisne neke informacije dobijamo, ali to je sve, time sve zavrsava. No dobro, da ne bjezim opet od glavne teme, pricali smo o BIS izdanjima. Smile
Dado A.
#14 Posted : 30. srpnja 2023. 13:09:54(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.661
Location: Makarska
Samo opušteno... Pisanje je dvodimenzionalna komunikacija i zato se lako nešto može krivo shvatiti.Smile Ovako, kad se dodatno raščlani, sve postaje puno jasnije...Smile
Paulo Adolfo
#15 Posted : 30. srpnja 2023. 14:41:59(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 19.1.2021.(UTC)
Posts: 415
Location: Bar
Dado A. wrote:
Samo opušteno... Pisanje je dvodimenzionalna komunikacija i zato se lako nešto može krivo shvatiti.Smile Ovako, kad se dodatno raščlani, sve postaje puno jasnije...Smile

😉
Dado A.
#16 Posted : 5. rujna 2023. 22:49:04(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.661
Location: Makarska
Od večeras u prodaji...Smile
Users browsing this topic
Guest
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,139 seconds.