Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

3 Pages123>
Tex 136 – “LIJEPA ZELDA”
Dado A.
#1 Posted : 23. listopada 2023. 18:27:48(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.663
Location: Makarska
Uskoro će se u prodaji naći i 136. knjiga redovne Texove biblioteke, a ovog puta riječ je o kultnoj priči pod naslovom “Lijepa Zelda” koja je svojevremeno - 2016. godine - bila uvrštena i u našu kolornu best of ediciju!

Autori ove sjajne pustolovine na 260 stranica su legendarni Claudio Nizzi (scenarij) i Fernando Fusco (crtež), glavnu naslovnicu naše knjige potpisuje još jedan istinski velikan - Claudio Villa - a u Italiji ona je izvorno objavljena u razdoblju od siječnja do ožujka 1984. godine, u brojevima 279, 280 i 281 redovne serije.

Što se tehničkih detalja tiče, format je onaj klasični Bonellijev (160 x 210 mm; c/b; tvrde korice), autor unutarnjih naslovnica je maestro Aurelio Galleppini, a naklada je 350 primjeraka.

Vezano za samu priču, kao što i sami vrlo vjerojatno već znate, u njoj nas čeka povratak opakog El Carnicera kojega se jako dobro sjećamo iz “Rata na pašnjacima”, 30. knjige naše redovne biblioteke.

Kao i obično, popis svih naših izdanja u 2023. godini možete pronaći na sljedećem topicu - http://www.libellus.hr/F...aspx?g=posts&t=2359 – i za kraj još samo informacija da će redovna cijena “Lijepe Zelde” biti 32,90 €, a tijekom prva dva mjeseca moći ćete je kupiti po promotivnoj cijeni od 26,32 €.

Bacite pogled:



Dado A.
#2 Posted : 23. listopada 2023. 18:28:57(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.663
Location: Makarska
A evo i nekoliko stranica iznutra:





Paulo Adolfo
#3 Posted : 23. listopada 2023. 19:30:32(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 19.1.2021.(UTC)
Posts: 416
Location: Bar
Ah, ljudi, VOLIM VAS! Love Love Love
cladis
#4 Posted : 23. listopada 2023. 21:21:02(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 15.9.2019.(UTC)
Posts: 330
Location: Austrija
Varam li se ili je ovo prvo dupliranje jedne Texove priče kod Libellusa
CheddarBob
#5 Posted : 24. listopada 2023. 1:43:19(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 13.4.2015.(UTC)
Posts: 234
Man
Location: Samobor
cladis wrote:
Varam li se ili je ovo prvo dupliranje jedne Texove priče kod Libellusa


Bila je priča, ako se ja pak ne varam, da će ove epizode objaviti tek kad riješe kompletnu neobjavljenu c/b biblioteku. A kolorce sam uzimao isključivo zato što sam mislio da nitko tu fazu neće doživjeti.
SZOCK
Dado A.
#6 Posted : 24. listopada 2023. 2:34:04(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.663
Location: Makarska
CheddarBob wrote:
cladis wrote:
Varam li se ili je ovo prvo dupliranje jedne Texove priče kod Libellusa


Bila je priča, ako se ja pak ne varam, da će ove epizode objaviti tek kad riješe kompletnu neobjavljenu c/b biblioteku. A kolorce sam uzimao isključivo zato što sam mislio da nitko tu fazu neće doživjeti.


Točno, ali predomislili smo se i odlučili malčice ubrzati. Ove godine će izaći dvije takve priče.
CheddarBob
#7 Posted : 24. listopada 2023. 6:53:55(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 13.4.2015.(UTC)
Posts: 234
Man
Location: Samobor
Jedina sreća da nisam još stigao pokupiti "Krater strave", bar ću na njemu onda uštediti €30.
SZOCK
darkwoodaxe
#8 Posted : 24. listopada 2023. 7:50:58(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 17.1.2013.(UTC)
Posts: 76
Location: Zagreb
Ista stvar kolega, ja sam upravo otkazao svoju rezervaciju.
Paulo Adolfo
#9 Posted : 24. listopada 2023. 8:50:30(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 19.1.2021.(UTC)
Posts: 416
Location: Bar
Meni je, pak, dobro. Smile Ja nemam tu epizodu u kolornoj biblioteci, tako da mi je ovo više nego odlično, znači da je sada ne moram ni tražiti na aukcijama. ThumbsUp ThumbsUp Još kad bismo znali koja je to druga priča što će izaći ove godine... A priželjkujem i navijam za "Čejen klub"! Smile
Dado A.
#10 Posted : 24. listopada 2023. 15:51:39(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.663
Location: Makarska
CheddarBob wrote:
Jedina sreća da nisam još stigao pokupiti "Krater strave", bar ću na njemu onda uštediti €30.


Eto, sjajno!
cladis
#11 Posted : 24. listopada 2023. 19:09:37(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 15.9.2019.(UTC)
Posts: 330
Location: Austrija
darkwoodaxe wrote:
Ista stvar kolega, ja sam upravo otkazao svoju rezervaciju.


Zašto , kakve veze ima Krater strave sa ovim pričama.Ja sam se za Krater strave omišljao samo zbog cijene koja je iskreno prevelika obzirom na broj stranica , nikako zbog same priče koja je odlična a nemam je, tj. danas mi stigao LL paket pa imam.Mene više brine ovo sa ovih nekoliko brojeva koji su bili u ludensu i u kolor biblioteci.Imam sve dosad izašle Texove brojeve i ovo mi je na žalost nagovještaj prvih rupa u kolekciji .A već ću i to nekako i nekad nabavit ,sad sa oprezom čekam Interliber ponude. Nadam se da ćemo na vrijeme znati koliko čega , tako da rezerviramo ono što nas zanima. Da ne bude ono to je to ,uzeću još ovaj iako nisam planirao , a onda kao grom iz vedra neba još 7-8 kom. bez kojih se ne može živjetiBlushing a pare predviđene za ovaj put otišle
Dado R.
#12 Posted : 24. listopada 2023. 19:58:53(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
cladis wrote:
darkwoodaxe wrote:
Ista stvar kolega, ja sam upravo otkazao svoju rezervaciju.


Zašto , kakve veze ima Krater strave sa ovim pričama.Ja sam se za Krater strave omišljao samo zbog cijene koja je iskreno prevelika obzirom na broj stranica , nikako zbog same priče koja je odlična a nemam je, tj. danas mi stigao LL paket pa imam.Mene više brine ovo sa ovih nekoliko brojeva koji su bili u ludensu i u kolor biblioteci.Imam sve dosad izašle Texove brojeve i ovo mi je na žalost nagovještaj prvih rupa u kolekciji .A već ću i to nekako i nekad nabavit ,sad sa oprezom čekam Interliber ponude. Nadam se da ćemo na vrijeme znati koliko čega , tako da rezerviramo ono što nas zanima. Da ne bude ono to je to ,uzeću još ovaj iako nisam planirao , a onda kao grom iz vedra neba još 7-8 kom. bez kojih se ne može živjetiBlushing a pare predviđene za ovaj put otišle

Nisam baš razumio ovaj dio oko "nekoliko brojeva koji su bili u ludensu i u kolor biblioteci"... Confused Smile
Dado R.
#13 Posted : 24. listopada 2023. 20:09:32(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
A što se tiče ostaloga, mi smo rekli da ćemo u redovnoj cb biblioteci objaviti sve od Texa što bude moguće. Sad je izbor pao na dvije sjajne priče koje smo već objavili u kolor biblioteci.
Davno su objavljene i odavno ih nemamo na stanju. I sigurno će tih legendarnih epizoda biti još kroz vijeme i u cb biblioteci. Samo što to ne znači da ćemo sad redom odmah objaviti sve
iz te biblioteke u kratkom vremenu. Drugim riječima dok se "Krater strave" ili bilo koja prošla ili buduća knjiga iz kolorne biblioteke nađe i u cb biblioteci mogu proteći mnoge vode...BigGrin
Tex ima puno starih epizoda koje još nisu u našoj cb biblioteci a i njih planiramo povremeno objavljivati kao što smo nedavno učinili (Proteus) ili sad činimo u novim najavama (Učitelj).
Dakle, za nas su to sve slatke brige a nadam se i za vas... Smile Smile
cladis
#14 Posted : 24. listopada 2023. 20:09:55(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 15.9.2019.(UTC)
Posts: 330
Location: Austrija
Pa Čejen klub i Lijepa Zelda su bili u kolor biblioteci a sad idu u redovnoj cb verziji ,na to sam mislio a od ludensa br.68 i 69 Wild West Show i Kineske sjene
cladis
#15 Posted : 24. listopada 2023. 20:12:09(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 15.9.2019.(UTC)
Posts: 330
Location: Austrija
Dado R. wrote:
A što se tiče ostaloga, mi smo rekli da ćemo u redovnoj cb biblioteci objaviti sve od Texa što bude moguće. Sad je izbor pao na dvije sjajne priče koje smo već objavili u kolor biblioteci.
Davno su objavljene i odavno ih nemamo na stanju. I sigurno će tih legendarnih epizoda biti još kroz vijeme i u cb biblioteci. Samo što to ne znači da ćemo sad redom odmah objaviti sve
iz te biblioteke u kratkom vremenu. Drugim riječima dok se "Krater strave" ili bilo koja prošla ili buduća knjiga iz kolorne biblioteke nađe i u cb biblioteci mogu proteći mnoge vode...BigGrin
Tex ima puno starih epizoda koje još nisu u našoj cb biblioteci a i njih planiramo povremeno objavljivati kao što smo nedavno učinili (Proteus) ili sad činimo u novim najavama (Učitelj).
Dakle, za nas su to sve slatke brige a nadam se i za vas... Smile Smile

He he kod vas nisu na stanju kad nas itekako jesuBigGrin
Dado R.
#16 Posted : 24. listopada 2023. 20:51:47(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
cladis wrote:
Pa Čejen klub i Lijepa Zelda su bili u kolor biblioteci a sad idu u redovnoj cb verziji ,na to sam mislio a od ludensa br.68 i 69 Wild West Show i Kineske sjene

Pa dobro onda nemaš rupe u kolekciji Texa samo nemaš sve u našoj biblioteci, a ako je to za tebe zadovoljavajuće onda nemaš problema. Smile
Mislim, ja isto imam sve od Texa u izdanju Slobodne, Ludensa, LMS, ZS... a snovi i želje su nam da imamo sve od Texa u našoj biblioteci. I borit ćemo se za naše snove i želje. BigGrin BigGrin

Dado R.
#17 Posted : 24. listopada 2023. 20:52:02(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
cladis wrote:
Dado R. wrote:
A što se tiče ostaloga, mi smo rekli da ćemo u redovnoj cb biblioteci objaviti sve od Texa što bude moguće. Sad je izbor pao na dvije sjajne priče koje smo već objavili u kolor biblioteci.
Davno su objavljene i odavno ih nemamo na stanju. I sigurno će tih legendarnih epizoda biti još kroz vijeme i u cb biblioteci. Samo što to ne znači da ćemo sad redom odmah objaviti sve
iz te biblioteke u kratkom vremenu. Drugim riječima dok se "Krater strave" ili bilo koja prošla ili buduća knjiga iz kolorne biblioteke nađe i u cb biblioteci mogu proteći mnoge vode...BigGrin
Tex ima puno starih epizoda koje još nisu u našoj cb biblioteci a i njih planiramo povremeno objavljivati kao što smo nedavno učinili (Proteus) ili sad činimo u novim najavama (Učitelj).
Dakle, za nas su to sve slatke brige a nadam se i za vas... Smile Smile

He he kod vas nisu na stanju kad nas itekako jesuBigGrin

BigGrin BigGrin BigGrin
CheddarBob
#18 Posted : 24. listopada 2023. 20:58:05(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 13.4.2015.(UTC)
Posts: 234
Man
Location: Samobor
Dado R. wrote:
A što se tiče ostaloga, mi smo rekli da ćemo u redovnoj cb biblioteci objaviti sve od Texa što bude moguće. Sad je izbor pao na dvije sjajne priče koje smo već objavili u kolor biblioteci.


Problem je u tome što ste svojedobno rekli da će epizode iz kolor biblioteke na red doći tek nakon što se objavi sve ostalo c/b (najprije idu neobjavljene, pa iskasapljene, pa preostale, itd). Prevedeno, dakle, nikad, jer nakon 17 godina ste/smo tek na 38% redovnih, a Bonelli šiba dalje neumorno.

Kolorce sam uzimao da ne ostanem bez tih epizoda (FOMO), no bio bih se suzdržao da su postojale naznake da će u dogledno vrijeme izići i u redovnoj (za mene superiornoj) biblioteci.

Ali okej, kao što jedan je moj profesor znao reći, Ja reko, ja poreko.
SZOCK
cladis
#19 Posted : 24. listopada 2023. 22:00:42(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 15.9.2019.(UTC)
Posts: 330
Location: Austrija
Dado R. wrote:
cladis wrote:
Pa Čejen klub i Lijepa Zelda su bili u kolor biblioteci a sad idu u redovnoj cb verziji ,na to sam mislio a od ludensa br.68 i 69 Wild West Show i Kineske sjene

Pa dobro onda nemaš rupe u kolekciji Texa samo nemaš sve u našoj biblioteci, a ako je to za tebe zadovoljavajuće onda nemaš problema. Smile
Mislim, ja isto imam sve od Texa u izdanju Slobodne, Ludensa, LMS, ZS... a snovi i želje su nam da imamo sve od Texa u našoj biblioteci. I borit ćemo se za naše snove i želje. BigGrin BigGrin


Uf za sad, uz puno glavobolje imam sveBigGrin žena mi stalno kljuca da je dosta toga ahh! zato ih imamo, mislim ženeCrying
Dado A.
#20 Posted : 25. listopada 2023. 7:44:57(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.663
Location: Makarska
CheddarBob wrote:
Dado R. wrote:
A što se tiče ostaloga, mi smo rekli da ćemo u redovnoj cb biblioteci objaviti sve od Texa što bude moguće. Sad je izbor pao na dvije sjajne priče koje smo već objavili u kolor biblioteci.


Problem je u tome što ste svojedobno rekli da će epizode iz kolor biblioteke na red doći tek nakon što se objavi sve ostalo c/b (najprije idu neobjavljene, pa iskasapljene, pa preostale, itd). Prevedeno, dakle, nikad, jer nakon 17 godina ste/smo tek na 38% redovnih, a Bonelli šiba dalje neumorno.

Kolorce sam uzimao da ne ostanem bez tih epizoda (FOMO), no bio bih se suzdržao da su postojale naznake da će u dogledno vrijeme izići i u redovnoj (za mene superiornoj) biblioteci.

Ali okej, kao što jedan je moj profesor znao reći, Ja reko, ja poreko.


Na činjenično stanje našeg objavljivanja Texa Willera može se gledati i prezentirati ga se - potpuno točno i legitimno - na način kako si ti to učinio, a može se i učiniti i na sljedeći način, također potpuno točno i legitimno:

- Da bismo uhvatili korak s Talijanima u regularnoj seriji ostalo nam je (u ovom trenutku) još samo nešto više od 50-ak brojeva (701-737, 745-756 + 3 bisa). Dodajmo da će ove godine u Italiji izaći još 2 broja + dogodine recimo 13 i to je ukupno cca. 67 brojeva do 31.12.2024.

Naravno, legitimno i točno je na ovaj podatak reći “eh, pa nije to baš malo, ove ćete godine izdati plafon 12 knjiga redovne serije, trebat će vremena za uhvatiti ih”, baš kao što je legitimno reći i da smo “u 2022. objavili 6 knjiga redovne serije, a u 2023. će ih biti minimalno 12 - što je duplo više”.

Na to se - opet potpuno legitimno i točno - može reći “okej, ali u 2024. može opet biti 6 kao u 2022., ili - da se ne ispadne baš potpuni pesimist - 9, što je točno između 6 i 12”, baš kao što se - opet potpuno legitimno i točno - može reći da “u 2024. može biti i duplo više nego u 2023., što su 24 knjige, ili - da se ne ispadne baš potpuni optimist - 18, što je između 12 i 24”.

- Almanahe smo riješili.

- S kolornim specijalcima smo skoro pa ukorak s Talijanima.

- S kolornim gigantima štekamo, to ćemo morati ubrzati.

- S kolornom bibliotekom smo na broju 29, i to ćemo ubrzati.

- S albumima smo ukorak s Talijanima.

- S mladim Texom smo ukorak s Talijanima.

- S maxijima i magazinima još nismo krenuli, bit će vremena i za to.

Naposljetku, uzimajući u obzir sve navedeno, trenutačnoj situaciji našeg objavljivanja Texa Willera može se - još jednom ponavljam, potpuno legitimno i točno - pristupiti na način da se izlazak dviju knjiga koje su prije sedam godina izašle u kolornoj biblioteci predstavi kao vrlo značajna stavka, a može se - opet potpuno legitimno i točno - navesti da smo s puno stvari već ukorak s Talijanima, da smo skoro pa uhvatili već i regularnu seriju te da je potpuno nebitno hoće li neke knjige iz kolorne biblioteke izaći za 7, 10 ili 13 godina jer se, unatoč brojnim izazovima, jasno može vidjeti da se sa svakom novom godinom sve više i više zaokružuje cijela priča.

Ali okej, svatko ima pravo birati svoj način prezentacije.
Users browsing this topic
Guest
3 Pages123>
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,134 seconds.