Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

3 Pages<123>
Tex 136 – “LIJEPA ZELDA”
CheddarBob
#21 Posted : 25. listopada 2023. 7:57:18(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 13.4.2015.(UTC)
Posts: 234
Man
Location: Samobor
Dado A. wrote:
Na činjenično stanje našeg objavljivanja Texa Willera može se gledati i prezentirati ga se - potpuno točno i legitimno - na način kako si ti to učinio, a može se i učiniti i na sljedeći način, također potpuno točno i legitimno:

- Da bismo uhvatili korak s Talijanima u regularnoj seriji ostalo nam je (u ovom trenutku) još samo nešto više od 50-ak brojeva (701-737, 745-756 + 3 bisa). Dodajmo da će ove godine u Italiji izaći još 2 broja + dogodine recimo 13 i to je ukupno cca. 67 brojeva do 31.12.2024.

Naravno, legitimno i točno je na ovaj podatak reći “eh, pa nije to baš malo, ove ćete godine izdati plafon 12 knjiga redovne serije, trebat će vremena za uhvatiti ih”, baš kao što je legitimno reći i da smo “u 2022. objavili 6 knjiga redovne serije, a u 2023. će ih biti minimalno 12 - što je duplo više”.

Na to se - opet potpuno legitimno i točno - može reći “okej, ali u 2024. može opet biti 6 kao u 2022., ili - da se ne ispadne baš potpuni pesimist - 9, što je točno između 6 i 12”, baš kao što se - opet potpuno legitimno i točno - može reći da “u 2024. može biti i duplo više nego u 2023., što su 24 knjige, ili - da se ne ispadne baš potpuni optimist - 18, što je između 12 i 24”.

- Almanahe smo riješili.

- S kolornim specijalcima smo skoro pa ukorak s Talijanima.

- S kolornim gigantima štekamo, to ćemo morati ubrzati.

- S kolornom bibliotekom smo na broju 29, i to ćemo ubrzati.

- S albumima smo ukorak s Talijanima.

- S mladim Texom smo ukorak s Talijanima.

- S maxijima i magazinima još nismo krenuli, bit će vremena i za to.

Naposljetku, uzimajući u obzir sve navedeno, trenutačnoj situaciji našeg objavljivanja Texa Willera može se - još jednom ponavljam, potpuno legitimno i točno - pristupiti na način da se izlazak dviju knjiga koje su prije sedam godina izašle u kolornoj biblioteci predstavi kao vrlo značajna stavka, a može se - opet potpuno legitimno i točno - navesti da smo s puno stvari već ukorak s Talijanima, da smo skoro pa uhvatili već i regularnu seriju te da je potpuno nebitno hoće li neke knjige iz kolorne biblioteke izaći za 7, 10 ili 13 godina jer se, unatoč brojnim izazovima, jasno može vidjeti da se sa svakom novom godinom sve više i više zaokružuje cijela priča.

Ali okej, svatko ima pravo birati svoj način prezentacije.


SZOCK
darkwoodaxe
#22 Posted : 25. listopada 2023. 8:20:33(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 17.1.2013.(UTC)
Posts: 76
Location: Zagreb
sve je svih 750 brojeva, ali pustimo to. svatko gleda svojim očima. znam velikog stripofila, opuštenog i razboritog čovjeka. ima puno zs, sve domaće kiosk, u jednom trenu su mu knjige postale skupe, sudjeluje u akcijama, žigovi ga ne smetaju, ako nešto nema vjeruje da će jednog dana nekako nabaviti i baš je cool.
netko drugi je drugačiji da isključimo šizoidne :).
može smetati dupliranje cb s kolorom koje neće stati s ove dvije knjige, ili dupliranje s lu/sd , netko ne podnosi rupe u lib kolekciji pa ga prebacuje bi li ili ne.
ja naganjam nathana 44, imam frenda kojem samo taj broj fali i prekrižio ga je. ima sken i ok.
hoću reći, svatko ima svoju priču i nije istodobno u krivu i u pravu, nego je isključivo u pravu, ali samo za sebe.
mogao bi iskoristiti priliku pitati kada će nathan preskočene priče, ali neću jer bi bio dosadan :).
Dado R.
#23 Posted : 25. listopada 2023. 9:58:39(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
cladis wrote:
Dado R. wrote:
cladis wrote:
Pa Čejen klub i Lijepa Zelda su bili u kolor biblioteci a sad idu u redovnoj cb verziji ,na to sam mislio a od ludensa br.68 i 69 Wild West Show i Kineske sjene

Pa dobro onda nemaš rupe u kolekciji Texa samo nemaš sve u našoj biblioteci, a ako je to za tebe zadovoljavajuće onda nemaš problema. Smile
Mislim, ja isto imam sve od Texa u izdanju Slobodne, Ludensa, LMS, ZS... a snovi i želje su nam da imamo sve od Texa u našoj biblioteci. I borit ćemo se za naše snove i želje. BigGrin BigGrin


Uf za sad, uz puno glavobolje imam sveBigGrin žena mi stalno kljuca da je dosta toga ahh! zato ih imamo, mislim ženeCrying

Što bi život bio bez njih? Zamisli da možeš kupovati sve kad hoćeš i koliko hoćeš? Izgubila bi se draž kupovine! BigGrin BigGrin
Dado R.
#24 Posted : 25. listopada 2023. 10:09:54(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
A što se tiče teme i objave ove dvije Texove knjige sa sjajnim pričama, a koje smo već objavili u koloru, sve je to vrlo jednostavno...
Tko nema kolorno izdanje može kupiti ovo, tko ima kolorno ali želi imati i sve u CB verziji može isto kupiti ovo.
Kome je ovo dupliranje bilo da ima te priče u koloru ili ZS jednostavno će preskočiti i svi sretni.
I te dvije knjige su "dodatno" na cijeli plan Texa za ovu godinu, drugim riječima da neće biti objavljene one ne znači da bi umjesto njih mogle izaći neke druge.

Paulo Adolfo
#25 Posted : 25. listopada 2023. 12:07:12(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 19.1.2021.(UTC)
Posts: 422
Location: Bar
Dado A. wrote:
CheddarBob wrote:
Dado R. wrote:
A što se tiče ostaloga, mi smo rekli da ćemo u redovnoj cb biblioteci objaviti sve od Texa što bude moguće. Sad je izbor pao na dvije sjajne priče koje smo već objavili u kolor biblioteci.


Problem je u tome što ste svojedobno rekli da će epizode iz kolor biblioteke na red doći tek nakon što se objavi sve ostalo c/b (najprije idu neobjavljene, pa iskasapljene, pa preostale, itd). Prevedeno, dakle, nikad, jer nakon 17 godina ste/smo tek na 38% redovnih, a Bonelli šiba dalje neumorno.

Kolorce sam uzimao da ne ostanem bez tih epizoda (FOMO), no bio bih se suzdržao da su postojale naznake da će u dogledno vrijeme izići i u redovnoj (za mene superiornoj) biblioteci.

Ali okej, kao što jedan je moj profesor znao reći, Ja reko, ja poreko.


Na činjenično stanje našeg objavljivanja Texa Willera može se gledati i prezentirati ga se - potpuno točno i legitimno - na način kako si ti to učinio, a može se i učiniti i na sljedeći način, također potpuno točno i legitimno:

- Da bismo uhvatili korak s Talijanima u regularnoj seriji ostalo nam je (u ovom trenutku) još samo nešto više od 50-ak brojeva (701-737, 745-756 + 3 bisa). Dodajmo da će ove godine u Italiji izaći još 2 broja + dogodine recimo 13 i to je ukupno cca. 67 brojeva do 31.12.2024.

Naravno, legitimno i točno je na ovaj podatak reći “eh, pa nije to baš malo, ove ćete godine izdati plafon 12 knjiga redovne serije, trebat će vremena za uhvatiti ih”, baš kao što je legitimno reći i da smo “u 2022. objavili 6 knjiga redovne serije, a u 2023. će ih biti minimalno 12 - što je duplo više”.

Na to se - opet potpuno legitimno i točno - može reći “okej, ali u 2024. može opet biti 6 kao u 2022., ili - da se ne ispadne baš potpuni pesimist - 9, što je točno između 6 i 12”, baš kao što se - opet potpuno legitimno i točno - može reći da “u 2024. može biti i duplo više nego u 2023., što su 24 knjige, ili - da se ne ispadne baš potpuni optimist - 18, što je između 12 i 24”.

- Almanahe smo riješili.

- S kolornim specijalcima smo skoro pa ukorak s Talijanima.

- S kolornim gigantima štekamo, to ćemo morati ubrzati.

- S kolornom bibliotekom smo na broju 29, i to ćemo ubrzati.

- S albumima smo ukorak s Talijanima.

- S mladim Texom smo ukorak s Talijanima.

- S maxijima i magazinima još nismo krenuli, bit će vremena i za to.

Naposljetku, uzimajući u obzir sve navedeno, trenutačnoj situaciji našeg objavljivanja Texa Willera može se - još jednom ponavljam, potpuno legitimno i točno - pristupiti na način da se izlazak dviju knjiga koje su prije sedam godina izašle u kolornoj biblioteci predstavi kao vrlo značajna stavka, a može se - opet potpuno legitimno i točno - navesti da smo s puno stvari već ukorak s Talijanima, da smo skoro pa uhvatili već i regularnu seriju te da je potpuno nebitno hoće li neke knjige iz kolorne biblioteke izaći za 7, 10 ili 13 godina jer se, unatoč brojnim izazovima, jasno može vidjeti da se sa svakom novom godinom sve više i više zaokružuje cijela priča.

Ali okej, svatko ima pravo birati svoj način prezentacije.


Uh... Moram reci da je - "potpuno legitimno i točno" - sada vec pocelo da mi se vrti u glavi. LOL Medjutim, ako tako sagledamo situaciju, ne moze se reci da nisi u pravu. Ali, opet, svako ima svoj nacin razmisljanja i to je sasvim u redu. Isto tako, svako za sebe odlucuje hoce li nesto nabaviti ili ne, sto je takodje sasvim u redu. Ja pozdravljam ovaj potez "ponavljanja" prica u c/b biblioteci, narocito zbog toga sto jedva da ista imam od kolor biblioteke (svega 2 broja). Doduse (ovo je opet samo moje misljenje) ja i ne smatram reprintom kad nakon kolorne verzije izadje c/b ili obrnuto. Tako na primjer imam Zagora extra i onaj original od Ludensa i to mi uopste ne predstavlja problem, ne gledam na to kao na reprint. Jedno je c/b, drugo je kolor, ne moze se bas reci da je to isto.
Ne moram uvijek imati sve od Teksa u stotinu verzija (kao sto bih htio kod, recimo, pilota, buduci da uzimam i c/b i kolor koji ce se, nazalost, brzo upokojiti), dovoljno mi je na samo jedan nacin nabaviti bilo koju pricu (mada poneke imam i u vise edicija, ali nije previse takvih, bar za sada, vidjecemo za dalje), a u ovom slucaju mi je c/b izdanje ove dvije price iz kolor biblioteke bas onako kao bogom dano. Kome se ne svidja neka preskoci i to je to, nema nikakvih problema. Ili bar ne bi trebalo da ih bude. Smile
Nego... vidim da pominjes bis izdanja. Nadao sam se da bi to mogla biti kao neka zasebna edicija, neka vrsta specijalnog broja ili tako nesto. Ili - jednostavno - samo edicija bis, bas kako se i zove u Italiji, i onda redom numeracija od jedinice. Smile Svake godine ce izlaziti po 1, to znamo, tako da bi ovo bez problema mogla biti zasebna edicija, imace materijala. Naravno, ovo su samo moje zelje, a podrazumijeva se da cu ih kupiti kad izadju, iako mi te price bas nesto i ne mirisu, tj. ne svidjaju mi se. Smile
mmihoci
#26 Posted : 25. listopada 2023. 13:44:26(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 18.12.2018.(UTC)
Posts: 527
Location: Koprivnica
Imam Tex kolore i imat ću ove c/b.
Stvari su takve kakve jesu i neće se promijeniti. I znali smo da će prije ili kasnije svi Texovi kolorci osvanuti u c/b.

Pustimo to i idemo dalje.

Blizu je kraj godine a glavnina iznaneđenja nas još čeka.BigGrin
CheddarBob
#27 Posted : 25. listopada 2023. 15:37:44(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 13.4.2015.(UTC)
Posts: 234
Man
Location: Samobor
Poanta (moja barem) je bila isključivo u redoslijedu izdavanja. Doslovno ništa drugo nisam načinjao.

Bilo je rečeno da te epizode idu u print kad sve ostale budu objavljene - a došle su na red puno prije - da sam to znao, ne bih uzeo kolorce 2016., nego pričekao 2023. i uzeo redovne. Ali okej. Možda negdje dobijem €49 za njih, i dalje su glanc, pa uložim u ta dva redovna i gotovo. Sve okej.
SZOCK
Dado R.
#28 Posted : 25. listopada 2023. 17:55:38(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
Paulo Adolfo wrote:
Jedno je c/b, drugo je kolor, ne moze se bas reci da je to isto.

Osim toga tu su još i kolorne naslovnice kojih u kolornom izdanju nema. I još neke stinice, ali otom potom... Smile
Paulo Adolfo
#29 Posted : 25. listopada 2023. 19:20:22(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 19.1.2021.(UTC)
Posts: 422
Location: Bar
Dado R. wrote:
Paulo Adolfo wrote:
Jedno je c/b, drugo je kolor, ne moze se bas reci da je to isto.

Osim toga tu su još i kolorne naslovnice kojih u kolornom izdanju nema. I još neke stinice, ali otom potom... Smile


Toga se vec ne sjecam, davno sam citao "Pustinjske duhove" i "Kaznu za oholog pukovnika". Dovoljno davno da takve stvari zaboravim. Smile
Medjutim, kad vec polemisemo o tome... Cini mi se da Italijani u toj kolor biblioteci prilikom spajanja dva originalna broja izbacuju po jednu pasicu, isto kao i sada u Velikim Bonelli pricama. Iskreno, meni je to bas bez veze. Je li tako i u vasem izdanju kolor biblioteke ili "vracate" tu pasicu kao kod Zagora?
Dado R.
#30 Posted : 26. listopada 2023. 1:11:31(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
Paulo Adolfo wrote:
Dado R. wrote:
Paulo Adolfo wrote:
Jedno je c/b, drugo je kolor, ne moze se bas reci da je to isto.

Osim toga tu su još i kolorne naslovnice kojih u kolornom izdanju nema. I još neke stinice, ali otom potom... Smile


Toga se vec ne sjecam, davno sam citao "Pustinjske duhove" i "Kaznu za oholog pukovnika". Dovoljno davno da takve stvari zaboravim. Smile
Medjutim, kad vec polemisemo o tome... Cini mi se da Italijani u toj kolor biblioteci prilikom spajanja dva originalna broja izbacuju po jednu pasicu, isto kao i sada u Velikim Bonelli pricama. Iskreno, meni je to bas bez veze. Je li tako i u vasem izdanju kolor biblioteke ili "vracate" tu pasicu kao kod Zagora?

Već smo to u više navrata spomenuli no možda nisi upratio... Smile
Za razliku od Zagora gdje je to bio samo naš projekt od početka i gdje smo dobili priliku kreirati to izdanje kako i zamišljamo, to sa Texom nije bio slučaj.
Taj projekt je krenuo za više izdavača (iz raznih država) i mogli smo se samo priključiti i raditi kako i oni rade odnosno kako su i talijani radili izvorno na svojim izdanjima.
Poslije smo mi to preuzeli za sebe ali nije imalo smisla nakon toliko brojeva mijenjati koncept pa da dio ima nešto a drugi dio da nema.
Zato Tex za razliku od Zagora nema naslovnica unutra i po uzoru na talijanska izdanja ponegdje ima poneka izbačena pasica. Obično 1-2 po našoj knjizi.

Naše knjige iz redovne cb biblioteke imaju sve naslovnice i sve pasice, to isto već znaš.BigGrin
Paulo Adolfo
#31 Posted : 26. listopada 2023. 3:15:07(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 19.1.2021.(UTC)
Posts: 422
Location: Bar
Već smo to u više navrata spomenuli no možda nisi upratio... Smile
Za razliku od Zagora gdje je to bio samo naš projekt od početka i gdje smo dobili priliku kreirati to izdanje kako i zamišljamo, to sa Texom nije bio slučaj.
Taj projekt je krenuo za više izdavača (iz raznih država) i mogli smo se samo priključiti i raditi kako i oni rade odnosno kako su i talijani radili izvorno na svojim izdanjima.
Poslije smo mi to preuzeli za sebe ali nije imalo smisla nakon toliko brojeva mijenjati koncept pa da dio ima nešto a drugi dio da nema.
Zato Tex za razliku od Zagora nema naslovnica unutra i po uzoru na talijanska izdanja ponegdje ima poneka izbačena pasica. Obično 1-2 po našoj knjizi.

Naše knjige iz redovne cb biblioteke imaju sve naslovnice i sve pasice, to isto već znaš.BigGrin
[/quote]

U pravu si, nisam upratio. Smile
Pa dobro, eto nekima i razloga vise za nabavljanje c/b biblioteke. Ko hoce da ima kompletnu pricu po svim kriterijumima moze uzeti c/b izdanje i svi srecni i zadovoljni. Bio sam u prilici da nabavim posljednja 2 kolorca i morao sam odustati u posljednjem trenutku. Dakle, mozda i nije neka steta, sto opet ne znaci da necu nabavljati ostale koji budu izlazili. Nazalost, ima dosta takvih izdanja gdje Italijani bez ikakvog problema izbacuju pasice, sto me, iskreno receno, uzasava, ali sto da radimo... Dobro je bar da ima alternative, odnosno da to nije jedini nacin za nabaviti neku pricu.
Da, jasno sve za c/b biblioteku, to vec ne mogu zaboraviti, imam sve novije brojeve. BigGrin
Hvala na odgovoru! Smile Smile
Dado R.
#32 Posted : 26. listopada 2023. 11:04:54(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
Paulo Adolfo wrote:


U pravu si, nisam upratio. Smile
Pa dobro, eto nekima i razloga vise za nabavljanje c/b biblioteke. Ko hoce da ima kompletnu pricu po svim kriterijumima moze uzeti c/b izdanje i svi srecni i zadovoljni. Bio sam u prilici da nabavim posljednja 2 kolorca i morao sam odustati u posljednjem trenutku. Dakle, mozda i nije neka steta, sto opet ne znaci da necu nabavljati ostale koji budu izlazili. Nazalost, ima dosta takvih izdanja gdje Italijani bez ikakvog problema izbacuju pasice, sto me, iskreno receno, uzasava, ali sto da radimo... Dobro je bar da ima alternative, odnosno da to nije jedini nacin za nabaviti neku pricu.
Da, jasno sve za c/b biblioteku, to vec ne mogu zaboraviti, imam sve novije brojeve. BigGrin
Hvala na odgovoru! Smile Smile


Moram priznati da nije to tako grozno kod tih izbačenih stranica, mada i sam pripadam onima kojima se ne sviđa nikakvo izbacivanje.
Smisleno su to radili kod prijelaza iz epizode u epizodu i kako to obično bude u idućoj malo prepričaju o prethodnoj pa su to malo skratili.
Tako da nije baš grozno i očajno i zapravo ne primijetiš. To nije ni blizu onoga što se radilo prije u ZS i LMS kad su izbacivane kompletne stranice i precrtavani kadrovi.
Texove sjajne priče, po meni, svakako zaslužuju da ih imamo i kolorne i cb, pa što tko voli. Smile Smile
Paulo Adolfo
#33 Posted : 26. listopada 2023. 13:18:35(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 19.1.2021.(UTC)
Posts: 422
Location: Bar
Dado R. wrote:
Paulo Adolfo wrote:


U pravu si, nisam upratio. Smile
Pa dobro, eto nekima i razloga vise za nabavljanje c/b biblioteke. Ko hoce da ima kompletnu pricu po svim kriterijumima moze uzeti c/b izdanje i svi srecni i zadovoljni. Bio sam u prilici da nabavim posljednja 2 kolorca i morao sam odustati u posljednjem trenutku. Dakle, mozda i nije neka steta, sto opet ne znaci da necu nabavljati ostale koji budu izlazili. Nazalost, ima dosta takvih izdanja gdje Italijani bez ikakvog problema izbacuju pasice, sto me, iskreno receno, uzasava, ali sto da radimo... Dobro je bar da ima alternative, odnosno da to nije jedini nacin za nabaviti neku pricu.
Da, jasno sve za c/b biblioteku, to vec ne mogu zaboraviti, imam sve novije brojeve. BigGrin
Hvala na odgovoru! Smile Smile


Moram priznati da nije to tako grozno kod tih izbačenih stranica, mada i sam pripadam onima kojima se ne sviđa nikakvo izbacivanje.
Smisleno su to radili kod prijelaza iz epizode u epizodu i kako to obično bude u idućoj malo prepričaju o prethodnoj pa su to malo skratili.
Tako da nije baš grozno i očajno i zapravo ne primijetiš. To nije ni blizu onoga što se radilo prije u ZS i LMS kad su izbacivane kompletne stranice i precrtavani kadrovi.
Texove sjajne priče, po meni, svakako zaslužuju da ih imamo i kolorne i cb, pa što tko voli. Smile Smile


Naravno, ZS i LMS izdanja su rekorderi po pitanju izbacivanja stranica i nikad ih nijedno drugo izdanje nece nadmasiti po tom pitanju. To je bukvalno bila klanica. LOL Mislim da je iz Texove price "Mracne sile" izbaceno 109 stranica, onda je iz jedne pilotove epizode s pocetka serijala (ne znam tacno o kojoj se epizodi radi) izbaceno 80 stranica, zatim iz "Nasilja u Darkvudu" 53 stranice itd. BigGrin
Ipak, kakva god da su ta izdanja, upravo sam se zahvaljujuci njima "navukao" na stripove, tako da sam im bar na tome zahvalan. Smile
Texove najbolje price zaista zasluzuju da budu objavljene i u c/b verziji i u koloru, tu se u potpunosti slazemo. Smile Stoga je mozda i steta organiciti tu ediciju na 50 brojeva (odnosno, 38 best of brojeva). Po meni, svaka prica od "Carsonove proslosti", koju ste objavili, ali je nigdje nema cak ni da ti je zivot u pitanju (one ispod, tj. SD 1-37 nisam citao nista sem "Crnog Tigra" pa ne znam) pa do kraja SD perioda zasluzuje takvo izdanje, sve su fenomenalne, a ima ih dosta i kasnije iz Ludensovog perioda. O pricama iz perioda ZS da i ne govorimo... Smile
Huracan
#34 Posted : 26. listopada 2023. 14:39:30(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 16.8.2022.(UTC)
Posts: 10
Location: Zagreb
Kad smo kod duplanja best off edicije, mene nebi smetalo da izađe knjiga br 1 u c/b. Najnizi broj koji do sad imamo ke mislim 64.
Sawitch
#35 Posted : 26. listopada 2023. 15:24:40(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 4.8.2011.(UTC)
Posts: 68
Man
Location: Zitiste
Rekao sam da necu vise pisati zbog Dadinog paranoidnog odnosa prema i naznaci kritike ali ovo je vrhunski potez! Ja sam se bas obradovao. I nije mi jasno sta se koji q buni ko za kolorce. Rekao je da nece sad nego posle. Pa sta? Firme i strategije se menjaju kao i misljenja. Ja kolor ne uzimam jer mi je uzasan u Boneliju ali svakako bi doslo nekad na red. Uvek se moze prodati sve i uzeti novo bez preterane davalvacije stripa. I da, voleo bih ovo sto je naveo kolega gore da se uporedo bar jednom godisnje objave epizode od keca. Bar jedna knjiga. Over and out
logo111
#36 Posted : 26. listopada 2023. 17:59:57(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 7.7.2020.(UTC)
Posts: 31
Location: croatia
"Ja kolor ne uzimam jer mi je uzasan u Boneliju...." ??? E moj Sawitchu skoro nisam pročitao paušalniju ocjenu....

Pa što je Bonelli škola stripa različitija od drugih škola stripa ?

Razumijem da ti se nešto osobno ne sviđa i to je OK, pa i to da si čitao LMS i ZS pa ostala navika iz "kamenog doba", ali cijeloj jednoj školi negirati kolor je stvarno neozbiljan pristup.

Texovi albumi, Dragonero, Bezdušni, colorni Dylan Dog, hrpa drugih albuma (Nero i sl.)...sve vrhunski obojano....i nezamislivo bilo kako drugačije. Isto tako, iako osobno imam c/b Mister No fantastična je napravljena i Kolorna biblioteka koja daje poseban doživljaj tom stripu.

I namjerno neću spominjati meni najdražu LL ediciju - Kolorni Zagor jer sam tu posebno pristran jer izlazi upravo onako kako sam to kao dijete mogao samo zamišljati (ehh.. kad se sjetim "Prokletog blaga")


Dado R.
#37 Posted : 26. listopada 2023. 18:40:28(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
Paulo Adolfo wrote:

Ipak, kakva god da su ta izdanja, upravo sam se zahvaljujuci njima "navukao" na stripove, tako da sam im bar na tome zahvalan. Smile

Naravno, hvala im do neba što su postojali, meni su određene priče iz ZS i LMS i dalje prva asocijacija na neke junake.Smile
I hvala Slobodnoj Dalmaciji što me vratila stripu. Smile
Paulo Adolfo
#38 Posted : 26. listopada 2023. 19:17:26(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 19.1.2021.(UTC)
Posts: 422
Location: Bar
Dado R. wrote:
Paulo Adolfo wrote:

Ipak, kakva god da su ta izdanja, upravo sam se zahvaljujuci njima "navukao" na stripove, tako da sam im bar na tome zahvalan. Smile

Naravno, hvala im do neba što su postojali, meni su određene priče iz ZS i LMS i dalje prva asocijacija na neke junake.Smile
I hvala Slobodnoj Dalmaciji što me vratila stripu. Smile


Hvala i njima, naravno. Smile Objavili su mnogo dobrih prica, iako je i tu bilo nekih brljanja, narocito na pocetku njihovog izdavastva.
A neka njihova izdanja posebno ce mi ostati u sjecanju zato sto sam se namucio da ih nabavim, buduci da sam kolekciju SD popunio tek 2020. BigGrin BigGrin
Silver
#39 Posted : 26. listopada 2023. 21:12:55(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 1.1.2013.(UTC)
Posts: 55
Dado A. wrote:
CheddarBob wrote:
cladis wrote:
Varam li se ili je ovo prvo dupliranje jedne Texove priče kod Libellusa


Bila je priča, ako se ja pak ne varam, da će ove epizode objaviti tek kad riješe kompletnu neobjavljenu c/b biblioteku. A kolorce sam uzimao isključivo zato što sam mislio da nitko tu fazu neće doživjeti.


Točno, ali predomislili smo se i odlučili malčice ubrzati. Ove godine će izaći dvije takve priče.

Ugodno me iznenadite i objavite "sagu" o Manuelu Pedrozi,u izdanju genijalnog Ticcija...prva prica je vec objavljena kod Vas ali Desperadosi-Prokletstvo La Eskondide nije vidjela svijetlo dana vec skoro 33 godine...
rommel
#40 Posted : 21. studenog 2023. 19:26:54(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 8.6.2020.(UTC)
Posts: 12
Dado R. wrote:
a snovi i želje su nam da imamo sve od Texa u našoj biblioteci. I borit ćemo se za naše snove i želje. BigGrin BigGrin


ja vas pratim :)
Users browsing this topic
Guest
3 Pages<123>
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,223 seconds.