Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

2 Pages12>
Mister No kolor 40 – “STRELJAČKI VOD”
Dado A.
#1 Posted : 20. studenog 2023. 17:36:30(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.663
Location: Makarska
A uskoro bi se, u paru s brojem 39, u prodaji trebala naći i 40. knjiga kolorne biblioteke Mister Noa pod naslovom “STRELJAČKI VOD”!

Priče i autori koji vas čekaju u njoj su:

118) Paukova mreža (Guido Nolitta / Franco Bignotti) (3./1985.)
119) Streljački vod (Guido Nolitta & Ennio Missaglia / Franco Bignotti & Bruno Marraffa) (4./1985.)
120) Lov na mikrofilm (Ennio Missaglia / Bruno Marraffa) (5./1985.)

Naslovnice epizoda 118 i 120 potpisuje sjajni Roberto Diso, a onu za “Streljački vod”, svoju jedinu u ovom serijalu, koja je ujedno i glavna naslovnica ove knjige, nacrtao je prekaljeni Franco Bignotti! Autor izvrsnih tekstualnih dodataka koji idu prije svake epizode je Fabio Licari, a u njima ćete između ostalog moći pročitati i zašto je došlo do izmjene naslovničara (Ferri – Diso) i otkud sada odjednom Bignotti na broju 119...

Kod tehničkih detalja i dalje je sve nepromijenjeno: format knjige je 170 x 240 mm (boja; tvrde korice, 296 stranica), naklada 300 primjeraka.

A što se radnje tiče, prvo nas čeka kraj pustolovine u sertãu, s Mirandom, a potom slijedi – lov na mikrofilm!

Tradicionalno, popis svih naših izdanja u 2023. godini možete pronaći na sljedećem topicu: http://www.libellus.hr/F...aspx?g=posts&t=2359

I na kraju još samo podatak da će redovna cijena 40. knjige kolornog Mister Noa biti 39,80 €, a tijekom prva dva mjeseca moći ćete je kupiti po promotivnoj cijeni od 31,84 €.

Bacite pogled:



Dado A.
#2 Posted : 20. studenog 2023. 17:37:54(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.663
Location: Makarska
A evo i nekoliko stranica iznutra:





udarnik007
#3 Posted : 20. studenog 2023. 18:41:11(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 9.1.2015.(UTC)
Posts: 66
Man
Location: ZG
Potajno sam se nadao da bi mogla naslovnica biti Bignottijeva.
Bravo za ovo! ThumpUp
Paulo Adolfo
#4 Posted : 20. studenog 2023. 19:22:30(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 19.1.2021.(UTC)
Posts: 415
Location: Bar
Mislim da ovo bjese ona epizoda kada pilotu ukradu gume... LOL BigGrin Ili je taj dio u prethodnoj knjizi, ne znam sada tacno. BigGrin
Nego, nakon ove jos 13 knjiga i kraj... Crying Zaista steta. Huh
cladis
#5 Posted : 20. studenog 2023. 19:27:31(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 15.9.2019.(UTC)
Posts: 330
Location: Austrija
Paulo Adolfo wrote:
Mislim da ovo bjese ona epizoda kada pilotu ukradu gume... LOL BigGrin Ili je taj dio u prethodnoj knjizi, ne znam sada tacno. BigGrin
Nego, nakon ove jos 13 knjiga i kraj... Crying Zaista steta. Huh

Da i meni je bezveze, pa da su barem dogurali do povratka u Manaus da pokupe ove tražene , skupe epizode
Paulo Adolfo
#6 Posted : 20. studenog 2023. 20:16:19(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 19.1.2021.(UTC)
Posts: 415
Location: Bar
cladis wrote:
Paulo Adolfo wrote:
Mislim da ovo bjese ona epizoda kada pilotu ukradu gume... LOL BigGrin Ili je taj dio u prethodnoj knjizi, ne znam sada tacno. BigGrin
Nego, nakon ove jos 13 knjiga i kraj... Crying Zaista steta. Huh

Da i meni je bezveze, pa da su barem dogurali do povratka u Manaus da pokupe ove tražene , skupe epizode


Crying
Nazalost, cinjenica je da pilot svuda lose prolazi, ali bas svuda. Kako kod nas, tako i u drugim zemljama. Tutto izdanje mu je ugaseno davnih dana, evo sada se i ovo gasi. Dakle, nijedan reprint ne prolazi, kako god bio odradjen. Cudo da je If izgurao cijeli (?) serijal.
Novih epizoda odavno nema, iako se suskalo da se nesto (opet) priprema. Srecom pa smo dobili bar tih 14 novih postolovina i onaj 1 specijal. Revoluciju ne racunam, to je vec nesto drugo i, sto se mene tice, to nije Mister No. Price nisu lose, ali to za mene nije Mister No. Blink
A sto se ovog kolornog izdanja tice, taj broj 160 tek nema nikakvog smisla, narocito zbog toga sto je to valjda original 295. Steta, mogla je ovo biti odlicna prilika da se cio pilot objavi u koloru... Crying
aeronauticar
#7 Posted : 20. studenog 2023. 22:31:08(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 18.4.2020.(UTC)
Posts: 143
Location: Manaus, Brazil
Tako je kako je. Gledajmo optimistično. Ako će gašenje kolora prouzrokovati da c/b biblioteka ide brže kraju, ja sam sretan i zadovoljan.
Da je bilo interesa, vjerujem da se kolor ne bi ugasio. A budući da se ugasio, tako je kako je. Zahvalan za sve objavljeno u koloru i idemo dalje.
Puno je još toga neobjavljeno od Mister No-a.
aeronauticar
#8 Posted : 20. studenog 2023. 22:34:24(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 18.4.2020.(UTC)
Posts: 143
Location: Manaus, Brazil
I da.. Ako se ne varam prošle godine smo za Božić dobili specijal 21, i to preko reda. Božični dar. Neka za ovaj bude još jedan. Ili jedan maxi. Ili još koji c/b. Svejedno BigGrin
aeronauticar
#9 Posted : 20. studenog 2023. 22:40:36(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 18.4.2020.(UTC)
Posts: 143
Location: Manaus, Brazil
I da. Ekstremno mi je drago da je Bignottijeva naslovnica izabrana ovdje. Ne zato što je ona njegova jedina, već zato što je on jedan i jedini. Veliki i preveliki. Mister Bignotti.
Marko R
#10 Posted : 20. studenog 2023. 23:22:05(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.5.2014.(UTC)
Posts: 69
Man
Location: Srbija
Paulo Adolfo wrote:

A sto se ovog kolornog izdanja tice, taj broj 160 tek nema nikakvog smisla, narocito zbog toga sto je to valjda original 295. Steta, mogla je ovo biti odlicna prilika da se cio pilot objavi u koloru... Crying


Bar je 159 deljivo sa 3 = 53 Lib trobroja. Taj poslednji bi ionako pravio problem, a ovako makar ostaje zaokruženo (i može da se nastavi edicija, ako jednom bude bilo moguće).
Paulo Adolfo
#11 Posted : 20. studenog 2023. 23:29:55(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 19.1.2021.(UTC)
Posts: 415
Location: Bar
aeronauticar wrote:
I da. Ekstremno mi je drago da je Bignottijeva naslovnica izabrana ovdje. Ne zato što je ona njegova jedina, već zato što je on jedan i jedini. Veliki i preveliki. Mister Bignotti.


Potpis na sve receno! Smile Narocito kada govorimo o onim specijalima, nesto mi to opasno steka... BigGrin Za maxije mi je svejedno, vec ih imam pa mi se i ne zuri da ih ponovo citam, kad bude da bude. A onaj prvi nije nesto kvalitetan, rekao bih, ne mogu se sada sjetiti nijedne od tih prica, dok je "Bilo jednom u New Yorku" pravo remek-djelo! Smile Specijale nemam uopste, tako da bih volio da idu bar malo brze. Smile Nisam htio da nabavljam one objavljene u SA izdanju kad vec uz njih nisu objavljeni i tekstualni dodaci. Huh
Kada govorimo o crtacima, meni kod pilota najvise odgovara upravo Bignotti! Kako je samo nacrtao npr. pricu "Hodnik za pakao", pa i "Uskrsnji otok", maestralno! Smile Mada, u svim pricama pilota mi je podjednako kvalitetan crtac, dok mi na Zagoru bas i ne odgovara. Steta da nije odradio i jos koju naslovnicu...
kolaž
#12 Posted : 21. studenog 2023. 8:10:41(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 13.8.2015.(UTC)
Posts: 6
Location: Kumova slama
Pozdrav, zašto ste svi sigurni da će se stat sa izdavanjem nakon 159. broja? Kod nas se rasproda relativno brzo svih 300 brojeva ove edicije stoga bi se moglo i nastaviti....očekujte neočekivano i dosta defetizma!Sherlock
Marko R
#13 Posted : 21. studenog 2023. 9:21:20(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.5.2014.(UTC)
Posts: 69
Man
Location: Srbija
kolaž wrote:
Pozdrav, zašto ste svi sigurni da će se stat sa izdavanjem nakon 159. broja? Kod nas se rasproda relativno brzo svih 300 brojeva ove edicije stoga bi se moglo i nastaviti....očekujte neočekivano i dosta defetizma!Sherlock


Niko ovde ne govori napamet. Već su stali sa kolor edicijom u Italiji, 160 je poslednji broj: link.
A da li će se nastaviti u tamo nekoj budućnosti, to niko ne zna.
Paulo Adolfo
#14 Posted : 21. studenog 2023. 9:24:30(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 19.1.2021.(UTC)
Posts: 415
Location: Bar
Marko R wrote:
kolaž wrote:
Pozdrav, zašto ste svi sigurni da će se stat sa izdavanjem nakon 159. broja? Kod nas se rasproda relativno brzo svih 300 brojeva ove edicije stoga bi se moglo i nastaviti....očekujte neočekivano i dosta defetizma!Sherlock


Niko ovde ne govori napamet. Već su stali sa kolor edicijom u Italiji, 160 je poslednji broj: link.
A da li će se nastaviti u tamo nekoj budućnosti, to niko ne zna.


Pa, kada se tako prekine, bas i nije uobicajeno da se jednom nastavi, da budemo iskreni. Ne znam za slucaj da su nastavili prekinuto...
No, dobro, nadati se uvijek mozemo. BigGrin
kolaž
#15 Posted : 21. studenog 2023. 10:03:56(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 13.8.2015.(UTC)
Posts: 6
Location: Kumova slama
Jasno je i meni da staju u Italiji, no zašto se ne bi nastavilo kod nas? Koliko znam i Zagor kolor je stao u Italiji, a ide i dalje kod nas. Možda se dogovore za kolor...
Marko R
#16 Posted : 21. studenog 2023. 10:26:00(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.5.2014.(UTC)
Posts: 69
Man
Location: Srbija
kolaž wrote:
Jasno je i meni da staju u Italiji, no zašto se ne bi nastavilo kod nas? Koliko znam i Zagor kolor je stao u Italiji, a ide i dalje kod nas. Možda se dogovore za kolor...


A odakle misliš da Libellus dobije kolorisane table ako ih nema u Italiji? Da neće Dade ručno da boje, ili veruješ da će Boneli da dozvoli nekom u Hrvatskoj ili bilo kojoj bivšoj SFRJ državi da boji njihovo vlasništvo?
Zagor je stao u Italiji, tačno, ali je obojen do broja 565 (link), a Lib je trenutno na broju 297 - zato kolor Zagor još izlazi. Ali kad dođu do 565, to je to.
kolaž
#17 Posted : 21. studenog 2023. 11:17:17(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 13.8.2015.(UTC)
Posts: 6
Location: Kumova slama
Onaj tko je bojao do sada mogao bi i dalje za Libellus. Stvar je u dogovoru između njih i Bonellija. Vjerujem da je koloriranje dosta jednostavno i brzo, no stvar je naknade za taj posao. Nekako imam osjećaj da Libellus neće ništa prekidati jer kako kažu sve privode kraju i imaju odgovornost prema kupcima. Isto tako nije Libellus neka tamo bezvezna kuća u očima Bonellija pa se ne mogu ili neće dogovoriti. Što se mene tiče trobroji mogu dalje i crno-bijeli ako stvarno ne mogu postići neki dogovor.
Paulo Adolfo
#18 Posted : 21. studenog 2023. 11:21:37(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 19.1.2021.(UTC)
Posts: 415
Location: Bar
Marko R wrote:
kolaž wrote:
Jasno je i meni da staju u Italiji, no zašto se ne bi nastavilo kod nas? Koliko znam i Zagor kolor je stao u Italiji, a ide i dalje kod nas. Možda se dogovore za kolor...


A odakle misliš da Libellus dobije kolorisane table ako ih nema u Italiji? Da neće Dade ručno da boje, ili veruješ da će Boneli da dozvoli nekom u Hrvatskoj ili bilo kojoj bivšoj SFRJ državi da boji njihovo vlasništvo?
Zagor je stao u Italiji, tačno, ali je obojen do broja 565 (link), a Lib je trenutno na broju 297 - zato kolor Zagor još izlazi. Ali kad dođu do 565, to je to.


Onda dobijemo c/b i svi srecni i zadovoljni, neko manje neko vise. BigGrin Mada, rano je jos govoriti o tome, vidjecemo sto Dade planiraju.
Sto se pilota tice, posebno me vesele ove kolor knjige koje ce tek izlaziti, buduci da nemam te price u c/b izdanju. Smile Ostaje zal za c/b izdanjem, ali sto da radimo... Crying
Paulo Adolfo
#19 Posted : 21. studenog 2023. 11:30:17(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 19.1.2021.(UTC)
Posts: 415
Location: Bar
kolaž wrote:
Onaj tko je bojao do sada mogao bi i dalje za Libellus. Stvar je u dogovoru između njih i Bonellija. Vjerujem da je koloriranje dosta jednostavno i brzo, no stvar je naknade za taj posao. Nekako imam osjećaj da Libellus neće ništa prekidati jer kako kažu sve privode kraju i imaju odgovornost prema kupcima. Isto tako nije Libellus neka tamo bezvezna kuća u očima Bonellija pa se ne mogu ili neće dogovoriti. Što se mene tiče trobroji mogu dalje i crno-bijeli ako stvarno ne mogu postići neki dogovor.


Lajk za ovo posljednje napisano. Ne bih se bunio da se nastave c/b trobroji ili kako god vec, samo da opet dobijemo te price. Medjutim, smatram da je sasvim nerealno dalje ocekivati kolor. BigGrin
Volio bih da se Dade oglase. Dakle, mozemo li se nadati ponovnom izlasku tih epizoda (u bilo kojem obliku) nakon originalnog broja 160?
Harlan Draka
#20 Posted : 21. studenog 2023. 13:39:27(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 18.3.2022.(UTC)
Posts: 4
Location: Zagreb
Rekao bi da je najveća prepreka objavljivanju afričkog ciklusa politička nekorektnost većine epizoda za današnje prilike..
Users browsing this topic
Guest
2 Pages12>
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,123 seconds.