Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

Mister No kolor 41 – “TRAGIČNA MASKA”
Dado A.
#1 Posted : 9. prosinca 2023. 12:57:31(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.661
Location: Makarska
Ubrzo bi se u prodaji trebala naći 41. knjiga kolorne biblioteke Mister Noa pod naslovom “TRAGIČNA MASKA”!

Priče i autori koji vas čekaju u njoj su:

121) U oku ciklona (Ennio Missaglia & Guido Nolitta / Bruno Marraffa & Roberto Diso) (6./1985.)
122) Osvetničko božanstvo (Guido Nolitta / Roberto Diso) (7./1985.)
123) Tragična maska (Guido Nolitta & Alfredo Castelli / Roberto Diso & Domenico i Stefano Di Vitto) (8./1985.)

Sve naslovnice u ovoj knjizi potpisuje legendarni Roberto Diso, autor izvrsnih tekstualnih dodataka koji idu prije svake epizode je Fabio Licari, a kod tehničkih detalja i dalje je sve identično: format knjige je 170 x 240 mm (boja; tvrde korice, 296 stranica), naklada 300 primjeraka.

Vezano za radnju, prvo ide svršetak pustolovine sa Sammyjem, Brendom i lovom na mikrofilm, zatim slijedi Makakaraua, a na kraju kreće avantura čija se priča vrti oko jednoga tajanstvenog eksperimenta s Indiosima u New Yorku...

Standardno, popis svih naših izdanja u 2023. godini možete pronaći na sljedećem topicu: http://www.libellus.hr/F...aspx?g=posts&t=2359

I na kraju još samo podatak da će redovna cijena 41. knjige kolornog Mister Noa biti 39,80 €, a tijekom prva dva mjeseca moći ćete je kupiti po promotivnoj cijeni od 31,84 €.

Bacite pogled:



Dado A.
#2 Posted : 9. prosinca 2023. 12:58:48(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.661
Location: Makarska
A evo i nekoliko stranica iznutra:





Paulo Adolfo
#3 Posted : 9. prosinca 2023. 23:45:58(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 19.1.2021.(UTC)
Posts: 415
Location: Bar
Dakle, "Makakaraua"! Smile
Meni mnogo dobra prica. Ok, mozda pomalo i nostalgija cini svoje, buduci da je to jedna od prvih pilotovih prica koje sam citao kao dijete, i to ne cijelu, vec samo 1 LMS dio. Ali, to i dalje ne mijenja nista - ovo je odlicna prica! Smile Smile
Nije ni "Tajna dnevnika" losa, uzivace se! Smile

A zatim ce na red doci i price koje nemam, pocevsi vec od sljedece knjige, sto jedva cekam! Love
Dado A.
#4 Posted : 22. prosinca 2023. 21:07:13(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.661
Location: Makarska
U prodaji od večeras!Smile
franjo7734
#5 Posted : 6. siječnja 2024. 19:31:11(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 2.7.2021.(UTC)
Posts: 16
Čitao sam baš večeras ovu knjigu i morao sam napisati ovdje kako mi je urnebesno smiješno na strani 232. (epizoda "Tragična maska") kada je Mister No bacio nož prema Sandersu koji je htio zgrabiti pištolj, a pritom je izgovorio "Mučko đubre!" LOL Laugh
Sama pomisao da bi netko u 50-im godinama prošlog stoljeća izgovorio poznatu Maminjovu uvredu mi je baš smiješna.
Inače nisam ljubitelj tzv. "humorističnog prijevoda" ali ovo me baš nasmijalo, a i one kojima sam pokazao.BigGrin
Ako bi itko bio tako dobar s obzirom da nemam uvid u talijanski original ili LMS-ovu epizodu da mi javi što piše u istima.Love

Hvala unaprijed!
ReemCP
#6 Posted : 6. siječnja 2024. 21:10:56(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 27.10.2018.(UTC)
Posts: 165
Location: UFC octagon
Ako je još 1876. to govorio Kit Teller, zašto ne bi i Mister No 😉

"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
Dok Lester
#7 Posted : 6. siječnja 2024. 21:11:30(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.265
Man
Location: Velika Gorica, Hrvatska
Ma piše nešto poput: "proklet bio na Božić 2010." al nije se poklapalo s godinom radnje LOL LOL LOL

Šalim se, nemam pojma što je u originalu, davno je to bilo, ali Maminjo je već odavno ušao u pop-kulturu da katkad ne mogu odoljeti, a da ga ne ubacim u neki prijevod i onda čekam reakcije LOL LOL LOL

"Čovjek pun duha i u potpunoj se samoći izvanredno zabavlja svojim mislima." Arthur Schopenhauer
Dok Lester
#8 Posted : 6. siječnja 2024. 21:12:48(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.265
Man
Location: Velika Gorica, Hrvatska
ReemCP wrote:
Ako je još 1876. to govorio Kit Teller, zašto ne bi i Mister No 😉



I za to sam ja kriv Blushing LOL
"Čovjek pun duha i u potpunoj se samoći izvanredno zabavlja svojim mislima." Arthur Schopenhauer
ReemCP
#9 Posted : 6. siječnja 2024. 21:16:22(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 27.10.2018.(UTC)
Posts: 165
Location: UFC octagon
Aha, Dok nam je kriv 😄
Ma ja čim kad vidim da si ti radio prijevod, srce mi je na mjestu, pogotovo u LL izdanjima, stvarno pohvale 😉

Vjerujem da si i ovdje kod Nicka to provukao:

"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
channel0
#10 Posted : 6. siječnja 2024. 21:18:39(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 18.9.2015.(UTC)
Posts: 101
franjo7734 wrote:
Čitao sam baš večeras ovu knjigu i morao sam napisati ovdje kako mi je urnebesno smiješno na strani 232. (epizoda "Tragična maska") kada je Mister No bacio nož prema Sandersu koji je htio zgrabiti pištolj, a pritom je izgovorio "Mučko đubre!" LOL Laugh
Sama pomisao da bi netko u 50-im godinama prošlog stoljeća izgovorio poznatu Maminjovu uvredu mi je baš smiješna.
Inače nisam ljubitelj tzv. "humorističnog prijevoda" ali ovo me baš nasmijalo, a i one kojima sam pokazao.BigGrin
Ako bi itko bio tako dobar s obzirom da nemam uvid u talijanski original ili LMS-ovu epizodu da mi javi što piše u istima.Love

Hvala unaprijed!

ReemCP
#11 Posted : 6. siječnja 2024. 21:19:19(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 27.10.2018.(UTC)
Posts: 165
Location: UFC octagon
Da budem malo ontopic, super su mi ova kolorna izdanja MN-a i meni je jako žao što Talijani odustaju.
A sto možemo, i ovo što ćemo dobit od LL-a je opet sjajan niz epizoda.
Možda jednog dana oni nastave, barem do tog broja #200 👍
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
Dado R.
#12 Posted : 6. siječnja 2024. 21:29:17(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
franjo7734 wrote:
Čitao sam baš večeras ovu knjigu i morao sam napisati ovdje kako mi je urnebesno smiješno na strani 232. (epizoda "Tragična maska") kada je Mister No bacio nož prema Sandersu koji je htio zgrabiti pištolj, a pritom je izgovorio "Mučko đubre!" LOL Laugh
Sama pomisao da bi netko u 50-im godinama prošlog stoljeća izgovorio poznatu Maminjovu uvredu mi je baš smiješna.
Inače nisam ljubitelj tzv. "humorističnog prijevoda" ali ovo me baš nasmijalo, a i one kojima sam pokazao.BigGrin
Ako bi itko bio tako dobar s obzirom da nemam uvid u talijanski original ili LMS-ovu epizodu da mi javi što piše u istima.Love

Hvala unaprijed!


Vidiš da MNO može biti zabavan na više načina. BigGrin BigGrin
franjo7734
#13 Posted : 7. siječnja 2024. 13:26:36(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 2.7.2021.(UTC)
Posts: 16
Ekipa hvala na informacijama...
Iako i "ništarija" i "nitkov" koji su klasici zvuče ok, "mučko đubre" je zasigurno level up LOL.
Marko R
#14 Posted : 7. siječnja 2024. 14:42:58(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.5.2014.(UTC)
Posts: 69
Man
Location: Srbija
Šta kaže Google translate... "Ugly breed of snake!", dakle nešto kao "Pogani zmijski nakotu!" I to je vrlo impresivno. "Mučko đubre" je fenomenalno, i ligama iznad "Ništarijo!", mada moram priznati da ne razumem kako i zašto bi neko ovako živopisnu uvredu uprostio i preveo samo kao "ništarija". Pa zar mi ovde na Balkanu nemamo psovke i kletve za sve živo i neživo, svece, Boga, užu i dalju rodbinu, prošla & buduća pokolenja, a sve to u kombinaciji sa životinjama i prirodnim nepogodama, bolestima i kosmičkim katastrofama Flapper ?
Dado A.
#15 Posted : 7. siječnja 2024. 17:28:35(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.661
Location: Makarska
Marko R wrote:
Šta kaže Google translate... "Ugly breed of snake!", dakle nešto kao "Pogani zmijski nakotu!" I to je vrlo impresivno. "Mučko đubre" je fenomenalno, i ligama iznad "Ništarijo!", mada moram priznati da ne razumem kako i zašto bi neko ovako živopisnu uvredu uprostio i preveo samo kao "ništarija". Pa zar mi ovde na Balkanu nemamo psovke i kletve za sve živo i neživo, svece, Boga, užu i dalju rodbinu, prošla & buduća pokolenja, a sve to u kombinaciji sa životinjama i prirodnim nepogodama, bolestima i kosmičkim katastrofama Flapper ?


LOL LOL LOL

100%!
Users browsing this topic
Guest
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,103 seconds.