Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

Dampyr 11 – “LEGENDA O AMBER”
Dado A.
#1 Posted : 31. prosinca 2023. 11:41:08(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.659
Location: Makarska
A zajedno s 10., u prodaji će se uskoro naći i 11. knjiga odličnog Dampyra pod naslovom “LEGENDA O AMBER”!

Priče i autori koji vas čekaju u njoj su:

41) KUĆA LUTAKA (Mauro Boselli / Nicola Genzianella) (8./2003.)
42) ČOVJEK IZ BELFASTA (Alberto Ostini / Giovanni Bruzzo) (9./2003.)
43) LEGENDA O AMBER (Mauro Boselli / Mauro Laurenti) (10./2003.)
44) CRNI PEČAT (Mauro Boselli / Mauro Laurenti) (11./2003.)

Sve naslovnice, kao i obično, potpisuje iskusni Enea Riboldi, a vezano za tehničke detalje tu je i dalje sve po starome: riječ je o izdanju 4-u-1 u standardnome Bonellijevom formatu (160 x 210 mm), na 392 crno-bijele stranice (tvrde korice), s unutarnjim naslovnicama u boji te nakladom od 300 primjeraka.

Što se radnje tiče, u “Kući lutaka” Harlan će se, na poziv svoga prijatelja Hansa Miliusa, zaputiti u Tiringiju, u gradić Arnstadt, a ondje će ga dočekati i naša stara poznanica Sophie Mutter... Potom, nakon oporavka od ranjavanja u Africi, Kurjak će se pridružiti Dampyru na putu u Sjevernu Irsku gdje će zajedno pružiti pomoć profesoru Heaneyju, starom prijatelju Caleba Losta, a zatim nam se, u sjajnoj dvodijelnoj pustolovini, vraća prelijepa Gospodarica noći - Amber Tremayne...

Premda zasigurno već i sami iz gore navedenih natuknica pogađate što biste mogli prelistati za domaći rad, evo i preciznog popisa epizoda:

“Pješčane sablasti” (1. knjiga)
“Iz tame” (2. knjiga)
“Izgubljena duša” (3. knjiga)
“Dvorac u Karpatima” (5. knjiga)
“Flamanska mora” (7. knjiga)
“More smrti” (8. knjiga)
“Lovci na sablasti” (9. knjiga)

Kompletan popis svih naših izdanja u 2023. godini možete pronaći na sljedećem topicu - http://www.libellus.hr/F...aspx?g=posts&t=2359 - a na kraju još samo podatak da će redovna cijena “Legende o Amber” biti 39,90 €, a tijekom prva dva mjeseca moći ćete je kupiti po promotivnoj cijeni od 31,92 €.

Bacite pogled:



Dado A.
#2 Posted : 31. prosinca 2023. 11:42:22(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.659
Location: Makarska
A evo i nekoliko stranica iznutra:







Fantus
#3 Posted : 31. prosinca 2023. 17:28:43(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 2.1.2021.(UTC)
Posts: 125
Location: Cro
Moram priznati da kada se o Dampyru radi da se najmanje slažem s vama oko izbora naslovnicaGlare , ali ukusi su različiti bitno da on nama ide.ThumpUp
Dado A.
#4 Posted : 22. siječnja 2024. 21:59:47(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.659
Location: Makarska
A i ova knjiga je u prodaji od večeras...Smile
mmihoci
#5 Posted : 12. veljače 2024. 22:17:10(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 18.12.2018.(UTC)
Posts: 524
Location: Koprivnica
Boselli je fakat načitan kako je već par puta rečeno.

Ova dvodjelna priča u epizodama 43 i 44 je prava slika i prilika njegove načitanosti a i genijalnosti kod pisanja ovakvog teksta.

Nije lako to pročitati a kamoli shvatiti.

Prijevod izvrstan.

Sad mi je jasno zašto su malkice te dvije knjige kasnile.

Bolje da kasne nego da nam uleti manjkav prijevod stripa kao što je Ludensov Mister No - Leteći Tigrovi.Crying
Dado A.
#6 Posted : 13. veljače 2024. 5:15:36(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.659
Location: Makarska
mmihoci wrote:
Boselli je fakat načitan kako je već par puta rečeno.

Ova dvodjelna priča u epizodama 43 i 44 je prava slika i prilika njegove načitanosti a i genijalnosti kod pisanja ovakvog teksta.

Nije lako to pročitati a kamoli shvatiti.

Prijevod izvrstan.

Sad mi je jasno zašto su malkice te dvije knjige kasnile.

Bolje da kasne nego da nam uleti manjkav prijevod stripa kao što je Ludensov Mister No - Leteći Tigrovi.Crying


I Boselli i Dampyr su čudo!Smile Upravo pripremamo knjige 12 i 13, očekuj uskoro najave...Cool
Fantus
#7 Posted : 13. veljače 2024. 13:23:23(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 2.1.2021.(UTC)
Posts: 125
Location: Cro
mmihoci wrote:
Boselli je fakat načitan kako je već par puta rečeno.

Ova dvodjelna priča u epizodama 43 i 44 je prava slika i prilika njegove načitanosti a i genijalnosti kod pisanja ovakvog teksta.

Nije lako to pročitati a kamoli shvatiti.

Prijevod izvrstan.

Sad mi je jasno zašto su malkice te dvije knjige kasnile.

Bolje da kasne nego da nam uleti manjkav prijevod stripa kao što je Ludensov Mister No - Leteći Tigrovi.Crying

Meni su kod Dampyra fantastični baš ti sitni detalji i reference na razna ( uglavnom) književna djela od kojih sam mnoga i sam pročitao, a ona koja nisam potražio sam i kupio upravo zahvaljujući stripu. Posebni gušt mi je proučavati detalje poput naslova knjiga na policama u raznim epizodama ili knjiga koje Harlan čita i upravo zato je Dampyr fenomenalan i slojevit strip u kojem se ( uprevo u tim sitnim detaljima ) vidi ljubav autora prema onome što rade....i jedva čekam nove brojeve BigGrin
Dado A.
#8 Posted : 13. veljače 2024. 17:04:39(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.659
Location: Makarska
Fantus wrote:
mmihoci wrote:
Boselli je fakat načitan kako je već par puta rečeno.

Ova dvodjelna priča u epizodama 43 i 44 je prava slika i prilika njegove načitanosti a i genijalnosti kod pisanja ovakvog teksta.

Nije lako to pročitati a kamoli shvatiti.

Prijevod izvrstan.

Sad mi je jasno zašto su malkice te dvije knjige kasnile.

Bolje da kasne nego da nam uleti manjkav prijevod stripa kao što je Ludensov Mister No - Leteći Tigrovi.Crying

Meni su kod Dampyra fantastični baš ti sitni detalji i reference na razna ( uglavnom) književna djela od kojih sam mnoga i sam pročitao, a ona koja nisam potražio sam i kupio upravo zahvaljujući stripu. Posebni gušt mi je proučavati detalje poput naslova knjiga na policama u raznim epizodama ili knjiga koje Harlan čita i upravo zato je Dampyr fenomenalan i slojevit strip u kojem se ( uprevo u tim sitnim detaljima ) vidi ljubav autora prema onome što rade....i jedva čekam nove brojeve BigGrin


Stižu uskoro!Smile
Dok Lester
#9 Posted : 13. veljače 2024. 19:23:51(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.265
Man
Location: Velika Gorica, Hrvatska
Fantus wrote:
mmihoci wrote:
Boselli je fakat načitan kako je već par puta rečeno.

Ova dvodjelna priča u epizodama 43 i 44 je prava slika i prilika njegove načitanosti a i genijalnosti kod pisanja ovakvog teksta.

Nije lako to pročitati a kamoli shvatiti.

Prijevod izvrstan.

Sad mi je jasno zašto su malkice te dvije knjige kasnile.

Bolje da kasne nego da nam uleti manjkav prijevod stripa kao što je Ludensov Mister No - Leteći Tigrovi.Crying

Meni su kod Dampyra fantastični baš ti sitni detalji i reference na razna ( uglavnom) književna djela od kojih sam mnoga i sam pročitao, a ona koja nisam potražio sam i kupio upravo zahvaljujući stripu. Posebni gušt mi je proučavati detalje poput naslova knjiga na policama u raznim epizodama ili knjiga koje Harlan čita i upravo zato je Dampyr fenomenalan i slojevit strip u kojem se ( uprevo u tim sitnim detaljima ) vidi ljubav autora prema onome što rade....i jedva čekam nove brojeve BigGrin



Davno sam čitao, ali mislim da se ti povijesni događaji obrađuju upravo u ovoj knjizi pa koga zanima Smile

Rosemary Sutcliff: Lučonoše

"Čovjek pun duha i u potpunoj se samoći izvanredno zabavlja svojim mislima." Arthur Schopenhauer
Users browsing this topic
Guest
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,081 seconds.