Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

3 Pages123>
Lazarus Ledd
magični vjetar
#1 Posted : 12. veljače 2012. 11:31:53(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 12.2.2012.(UTC)
Posts: 333
Man
Location: Zagreb
Znam da se Dadi diže kosa na glavi kad mu se spomene Lazarus Ledd ali ja moram spomenuti taj strip.

Njega ili mrezite ili obožavate, nažalost nakon Slobodne Dalmacije nitko, osim pokušaja Ludensa (kojeg ne bi ni spominjao), nije nastavio ili napravio reprint tog izdanja.

Sada će neki reći slabo se prodavao! Odgovorno tvrdim da je više ljudi kupovalo taj strip nego što se naka druga izdanja prodaju. Moje mišljenje je da ga je naviše uništilo preskakanje epizoda.

Evo morao sam spomenuti i ovaj strip da se ne zaboravi. BigGrin

maddjuro
#2 Posted : 15. ožujka 2012. 19:37:41(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 11.8.2011.(UTC)
Posts: 349
Man
Location: land down under
danas mi je stigao paket s kompletnim lazarusom od slobodne dalmacije; pa cu baš viditi kakav je strip
Tex Willer
#3 Posted : 16. ožujka 2012. 15:17:40(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.467
Man
Location: Nis
magični vjetar wrote:
Znam da se Dadi diže kosa na glavi kad mu se spomene Lazarus Ledd ali ja moram spomenuti taj strip.



Dadi A. Confused Confused Confused
maddjuro
#4 Posted : 16. ožujka 2012. 21:27:55(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 11.8.2011.(UTC)
Posts: 349
Man
Location: land down under
Ak smijem priupitat, čemu tolika averzija prema lazarusu od strane nekih ljudi; uključujuć Dadu?
Doduše pročitao sam samo jedan lazarus u životu, pa moguće da cu ga i ja "mrziti" kad pročitam sve što je izašlo na ovim prostorima.
Dado R.
#5 Posted : 16. ožujka 2012. 21:40:57(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
Zasto averzija? Jednostavno smo rekli da ga ne planiramo raditi. Tko god misli da taj strip ima dovoljno citatelja, cemu cekanje.
Prava su mislim slobodna i samo navalite. A ja cu rado kupiti barem dva primjerka i s gustom cu ih citati.
Tex Willer
#6 Posted : 16. ožujka 2012. 21:41:10(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.467
Man
Location: Nis
maddjuro wrote:
Ak smijem priupitat, čemu tolika averzija prema lazarusu od strane nekih ljudi; uključujuć Dadu?
Doduše pročitao sam samo jedan lazarus u životu, pa moguće da cu ga i ja "mrziti" kad pročitam sve što je izašlo na ovim prostorima.


Neces, dobar je Lazarus ;-)
Samo idi redom.
Tex Willer
#7 Posted : 16. ožujka 2012. 21:43:33(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.467
Man
Location: Nis
Dado R. wrote:
Zasto averzija? Jednostavno smo rekli da ga ne planiramo raditi. Tko god misli da taj strip ima dovoljno citatelja, cemu cekanje.
Prava su mislim slobodna i samo navalite. A ja cu rado kupiti barem dva primjerka i s gustom cu ih citati.


A i radice ga neko sigurno, samo je pitanje vremena ;-)
Mnogo se novih izdavaca pojavilo a vrlo malo je ostalo izbora u SBE, morace neko da okusa srecu sa Star Comicsovim izdanjima.
Dado R.
#8 Posted : 16. ožujka 2012. 21:48:02(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
Bojim se ja da ce se taj broj izdavaca opet brzo smanjiti, nazalost, s Lazarusom il bez njega...
Ali tko god bude probao, zelim mu uspjeh, i imat ce moju podrsku kao kupca.
Tex Willer
#9 Posted : 16. ožujka 2012. 21:51:21(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.467
Man
Location: Nis
Dado R. wrote:
Bojim se ja da ce se taj broj izdavaca opet brzo smanjiti, nazalost, s Lazarusom il bez njega...
Ali tko god bude probao, zelim mu uspjeh, i imat ce moju podrsku kao kupca.


To sigurno, dve trecine otpada u narednih godinu danaCool
Zato ja ne menjam konja na kog se kladimFlapper
Nathan
#10 Posted : 16. ožujka 2012. 21:54:16(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 224
Man
Location: Zagreb
Tex Willer wrote:
Dado R. wrote:
Zasto averzija? Jednostavno smo rekli da ga ne planiramo raditi. Tko god misli da taj strip ima dovoljno citatelja, cemu cekanje.
Prava su mislim slobodna i samo navalite. A ja cu rado kupiti barem dva primjerka i s gustom cu ih citati.


A i radice ga neko sigurno, samo je pitanje vremena ;-)
Mnogo se novih izdavaca pojavilo a vrlo malo je ostalo izbora u SBE, morace neko da okusa srecu sa Star Comicsovim izdanjima.

I taj netko neka profitira, ja ga sigurno uzimam, a i priličan broj ljudi me iznenadio svojim (stvarnim) zanimanjem, tako da se toplo nadam da je to pitanje vremena.
Imam sve od SD/Ludensa, ali duplirao bi ga tako da ako ode dalje od postojećih brojeva, prodam staru kolekciju bez problema... Smile
Tex Willer
#11 Posted : 16. ožujka 2012. 22:05:44(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.467
Man
Location: Nis
Nathan wrote:

I taj netko neka profitira, ja ga sigurno uzimam, a i priličan broj ljudi me iznenadio svojim (stvarnim) zanimanjem, tako da se toplo nadam da je to pitanje vremena.
Imam sve od SD/Ludensa, ali duplirao bi ga tako da ako ode dalje od postojećih brojeva, prodam staru kolekciju bez problema... Smile


Sa Larijem je glavni problem sto je izlazio kad u Srbiji nije bilo interesovanja za strip.
Ja sam na s.com od 2005, a 80% Srba od 2008.godine sto je u direktnoj vezi sa pojavom VC.
Sad bi Lari imao sansu.
I morao bi od pocetka, jer za vecinu ne bi imalo smisla drugacije. Malo nas ga je pratilo u izdanju SD/LU.

A tipujem da ce da popucaju najpre izdavaci koji dupliraju izdanja, ne verujem da mogu da dostignu neku kriticnu masu.
Zasto bih ja duplirao npr. M sa Agarthijevim, kad to izdanje nista novo i bolje ne moze da pruzi?
Pa Volto Nascosto i po stoti put Zagor od prvog brojaConfused
Tex Willer
#12 Posted : 16. ožujka 2012. 22:07:39(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.467
Man
Location: Nis
Pa jos i najave za Shangai Devil, a vec postoji i srpsko izdanje???
Ja sam kupio prva tri iz radoznalosti, sad cekam Libellus da to odradi onako kako ga zelim u kolekcijiCool
Tex Willer
#13 Posted : 16. ožujka 2012. 22:12:01(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.467
Man
Location: Nis
Sad cu skroz oftopic, jedina dva junaka koja bih duplirao da ponude nesto novo su Tex i NN (npr.Tex nuova ristampa i Kolorac), ali opet zavisi od kvalitete izdanja.
VC Texa od prvog broja sam kupio prvi broj i zajebo, ono nije izdanje dostojno Texa, dzaba Galepove naslovne unutra kad imam utisak da listam telefonski imenikMad
Nathan
#14 Posted : 17. ožujka 2012. 1:45:58(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 224
Man
Location: Zagreb
Tex Willer wrote:
Nathan wrote:

I taj netko neka profitira, ja ga sigurno uzimam, a i priličan broj ljudi me iznenadio svojim (stvarnim) zanimanjem, tako da se toplo nadam da je to pitanje vremena.
Imam sve od SD/Ludensa, ali duplirao bi ga tako da ako ode dalje od postojećih brojeva, prodam staru kolekciju bez problema... Smile


Sa Larijem je glavni problem sto je izlazio kad u Srbiji nije bilo interesovanja za strip.
Ja sam na s.com od 2005, a 80% Srba od 2008.godine sto je u direktnoj vezi sa pojavom VC.
Sad bi Lari imao sansu.
I morao bi od pocetka, jer za vecinu ne bi imalo smisla drugacije. Malo nas ga je pratilo u izdanju SD/LU.

A tipujem da ce da popucaju najpre izdavaci koji dupliraju izdanja, ne verujem da mogu da dostignu neku kriticnu masu.
Zasto bih ja duplirao npr. M sa Agarthijevim, kad to izdanje nista novo i bolje ne moze da pruzi?
Pa Volto Nascosto i po stoti put Zagor od prvog brojaConfused


Da, ma stari je problem to što se Zagor reprinta do besvjesti, kvragu mogao bi onda i na salvetama izlaziti, i što ga mase podržavaju, a tih (ni približnih) masa nema kad god krene nešto drugo.
A Lazarus ima jednu skroz drugačiju priču...
Većina stripomana koje poznajem (u Hrvatskoj) su ga sada spremni ponovo kupovati. To su oni koji su se već susreli s njime ili čak bili oduševljeni tim stripom. Osobno ih baš poznajem nekoliko koji su uz njega odrastali i sada (u međuvremenu osamostaljeni i s prihodima!) mu se žele vratiti, novac više nije toliko problem, samo kada bi ga netko izdavao! U Srbiji je pak znači drugačija situacija, ali isto tako i tamo ima gladnih Lazarusa kao i u nas. Problem je izgleda da sve to treba "namiriti" isto (re)izdanje za koje izdavači (još) nisu zainteresirani, dok istovremeno gledamo hrpu novih ljudi kako izdaju "nepoznata" izdanja i nadaju se osjetnom uspjehu...Confused

Ne bi se htio nabacivati svojim laičkim procjenama (iako tu i nema baš profesionalaca kada nema učinkovitih metoda, te se sve i dalje svodi na "vulgaris procjenu"), ali nigdje i nikako u raznim diskusijama nisam dobio ni najbanalniju potvrdu ili ikakav dojam da jedan Cassidy, Greystorm, Brendon ili čak Brad Barron imaju išta više šanse za uspjeh od Larry-ja!!! Navedenim stripovima po meni apsolutno ništa ne fali, štoviše, drago mi je da izlaze, neke sam čak i upikirao, ali ne mogu se oteti dojmu da se izdavači pozivaju na neisplativost Larryja dok istovremeno trče u maglu sa svim ostalim što od Bonellija mogu otkupiti... Samo zato jer još nitko nikad nije kupio domaće izdanje tih junaka, njihova je prognoza uspjeha/prodaje (to su ovdje sinonimi) odjednom bolja u startu? Huh
Evo konkretno, činjenice, imate ljude kojima je Larry već po mjeri (ne treba ih još i zainteresirati, oni već jesu zainteresirani), ponovo postoji i nova publika, SD je "krepala", Ludens masovno upropaštava kronologije i gasi serijale misleći da je ozbiljan izdavač, tiraž ne bi trebalo biti preveliki problem podesiti (zašto bi nešto nužno moralo ići istim tiražem od početka do kraja), je li tako?
Da, da, znam da sva filozofija pada u vodu ako se izdavač ne može ni pokriti, to je igra brojeva, samo dosta njih misli da zna kako će se stvari odvijati kada je u pitanju "stari" junak, a kod novih izgleda prevlada... nazovimo to euforijom, iako to nije! Glare "Probaj ti!" vam na kraju govori osoba koja upravo probava nešto jednako (ili čak manje!) izgledno...
I sad nam ne preostaje ništa nego čekati i naricati (pisati po forumu BigGrin ) kao neke babe da se netko uhvati Larry i jednom za sva vremena pokaže kako se to radi! Smile


P.S. Već sam bio rekao da mi je žao što Libellus nije taj koji će uzeti Larryja pod svoje krilo, jer sam jedino tu siguran da se radi o ozbiljnim izdavačima i da bi izašao cijeli serijal, no vjerujem da bi neko jeftinije izdanje još i bolje prošlo s obzirom na preferencije ljudi... Ipak, moram malo podbosti pod rebra za kraj... BigGrin Ne vjerujem da bi se Larry-ja prodalo manje nego Nicka, a on gura kako-tako, pa si vi mislite... Flapper
maddjuro
#15 Posted : 17. ožujka 2012. 2:41:42(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 11.8.2011.(UTC)
Posts: 349
Man
Location: land down under
Šteta da je i Dampyr podosta usporio s izlaženjem. Nažalost u Hrvatskoj se kompletno ugasio, a VČ je usporio na, mislim, 3 izdnja godišnje.

Moguće da se izdavači boje da se takvo što ne desi i s LL. Pa nitko ne želi riskirati.
Tex Willer
#16 Posted : 17. ožujka 2012. 3:37:23(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.467
Man
Location: Nis
maddjuro wrote:
Šteta da je i Dampyr podosta usporio s izlaženjem. Nažalost u Hrvatskoj se kompletno ugasio, a VČ je usporio na, mislim, 3 izdnja godišnje.

Moguće da se izdavači boje da se takvo što ne desi i s LL. Pa nitko ne želi riskirati.


Dampyr prelazi na tro ili cetvorobroje, zavisno od toga da li se neka epizoda nastavlja ili ne. Kakav ce biti ritam verovatno niko ne zna, pa ni oni iz VC.
Verujem da KIZagor i KIDD imaju solidnu prodaju, pa su opet usporili.

Za Lazarusa se nadam da ipak krene, sve je manje izbora a sve vise izdavackih kuca, pa tu vidim neku nadu.
maddjuro
#17 Posted : 17. ožujka 2012. 4:27:42(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 11.8.2011.(UTC)
Posts: 349
Man
Location: land down under
istina;
al sad mi je drago da su ludensovi dylani došli do brojeva koji u hratskoj nisu još izlazili, i tako ce biti naredne dvije godine dok ne sustignu dylane koje je slobodna dalmcia izdala;
imam ona izdanja od abatona i system comicsa, al nisu mi nešto, što se tiče kvalitete
vs
#18 Posted : 17. ožujka 2012. 8:48:40(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 24.10.2011.(UTC)
Posts: 1.722
je li lazarus završen serijal ili je u italiji prekinut zbog loše prodaje, koliko ima epizoda??
kako je izlazia u nas i koliko brojeva?

sićan se da san ga skuplja dok je izlazia... onda san presta.. neman pojma šta je bilo, ili su ga prekinili ili je bila neka stanka ka i sa NN pa san ga ja odjeba..
isto se sićan da mi je lazarus u početku bia dobar, a posli sve gori.. al da me pitate o čemu se radi, ne bi se moga sitit da me ubiješ
znan da nathan nije izlazi par godina i onda san slučajno naletia u trafici na novi broj kad je ludens nastavia...
nathane san ima sačuvane, jer mi je bia najdraži... ostalo san sve utopia u lokalnog dilera, tako i lazarusa
Tex Willer
#19 Posted : 17. ožujka 2012. 13:07:38(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.467
Man
Location: Nis
maddjuro wrote:
istina;
al sad mi je drago da su ludensovi dylani došli do brojeva koji u hratskoj nisu još izlazili, i tako ce biti naredne dvije godine dok ne sustignu dylane koje je slobodna dalmcia izdala;
imam ona izdanja od abatona i system comicsa, al nisu mi nešto, što se tiče kvalitete


Systemovi su dobri, samo su pukli posle 15 brojeva i nije to to, Vanninijevi i Abaton su krs.
Mada i ja menjam sve, menjacu i sve SD ukoliko Lu dogura dotle.
Tex Willer
#20 Posted : 17. ožujka 2012. 13:14:28(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.467
Man
Location: Nis
vs wrote:
je li lazarus završen serijal ili je u italiji prekinut zbog loše prodaje, koliko ima epizoda??
kako je izlazia u nas i koliko brojeva?

sićan se da san ga skuplja dok je izlazia... onda san presta.. neman pojma šta je bilo, ili su ga prekinili ili je bila neka stanka ka i sa NN pa san ga ja odjeba..
isto se sićan da mi je lazarus u početku bia dobar, a posli sve gori.. al da me pitate o čemu se radi, ne bi se moga sitit da me ubiješ
znan da nathan nije izlazi par godina i onda san slučajno naletia u trafici na novi broj kad je ludens nastavia...
nathane san ima sačuvane, jer mi je bia najdraži... ostalo san sve utopia u lokalnog dilera, tako i lazarusa


Evo kompletan spisak koji je napravio Deers
http://forum.stripovi.co...earchTerms=lazarus,ledd

Onako iz secanja, davno je bilo kad sam ga citao, Lari je bivsi pripadnik specijalne jedinice Kobra koji je izgubio pamcenje. Ponovo ga angazuju, proslost mu se vraca u flesbekovima, radi kao taksista i novinar...
Za obnovu gradiva cekam da krene ponovoBigGrin
Users browsing this topic
Guest
3 Pages123>
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,137 seconds.