Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

Manga
maddjuro
#1 Posted : 28. veljače 2012. 1:40:36(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 11.8.2011.(UTC)
Posts: 348
Man
Location: land down under
Da ne velite da spamamo po drugim topic-ima; evo i jednoga topica posvećenoga japanskome stripu




Osobno su mi se mange počle sviđati unazad par godina, kada sm konačno nabavio flatrate intenet, te tako počeo pomalo ledati japanske animiran serije. Počeo sam s svima nam omiljenim dragon ball animeom, pa onda prešao na ostale koji su mi se dopali. neki od animea su mi toliko bili dori, da sam na kraju odlučio i pročiati mangu po kojoj su snimljeni. Mange su u 95% slučajeva boljeod animea koji se , ako je manga dovoljno dobra, snime. ponajviše jer ne izostave neke nasilnije scene, a i sma priča je generalno daleko bolja; u dosta slučajeva i sasvim različita od animea s kojim ima par zajedičkih točki. Ljudi koji nikad nisu čitali mange, i odrastali na "talijanima" s često u početku nječkaju i mange su im odbojne, ponajviše zbog stila crtanja; ali tim bi osobama preporučio da pročitaju koji naslov , i da pritome odaberu neki naslov koji je u žanru po njihovome ukusu. Unutar zadnjih 4-5 godina sam počeo polako i skupljati neke manga naslove koji su mi se dopali, i koji nisu preskupi, i zasada nisam požalio. Naravno većina "mangi " koje su izlazile u nas nisu prve mange, izuzev par naslova od algoritma, pa su mnogi kojima je to bio prvi susret s mangama su ih odlučili odbaciti; ali oni algritmovi naslovi, prvenstveno oštrica besmrtnika, su dobri primjeri mangi.
Za sad posjedujem jedno 10-ak potpunih serijala, i nekoliko nepotpunih.
Dado R.
#2 Posted : 28. veljače 2012. 2:19:57(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
S mangama sam poceo jos u proslom stoljecu (kako to daleko zvuci...BigGrin ), prije petnaestak godina...
Akira je prva manga koju sam procitao, no 4-5 godina poslije nakupilo se dosta dobrih naslova koje sam s uzitkom citao i jos uvijek citam.
Steta je da netko odbaci mangu po difoltu, bez da proba barem nekoliko naslova. I nije svaki crtez isti, trebaju ljudi samo malo traziti...Smile
maddjuro
#3 Posted : 28. veljače 2012. 2:42:57(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 11.8.2011.(UTC)
Posts: 348
Man
Location: land down under
Još se uvijek grizem što nisam uzeo kompletnu akiru, na koju sam naletio na našim stripovskim aukcijama, cijeli serijal, od darkhorse izdavača za samo 400kn; ali sam odugovlačio i nepovratno otišlo
vs
#4 Posted : 29. veljače 2012. 16:23:00(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 24.10.2011.(UTC)
Posts: 1.722
a ovo su oni s velikim okicamaBigGrin ..

sudeci po nekim japanskim filmovima koji su snimljeni po mangama, price su im odlicne... ali mene nazalost previse smeta stil crtanja tako da mi ih nije napeto skupljat... ali definitivno cu bacit oko na ovo sta izlazi u nas, mozda bude stagod da mi se svidi..

akiru san gleda crtani... prve dvi trecine su mi dosta dobre, al kraj mi je retardiran..

i oni hellsing sta si navea u drugom topicu mi je "probavljiv" i svidja mi se tema.. ako ga budu izbacili u nas, rado cu ga kupit..
maddjuro
#5 Posted : 29. veljače 2012. 16:25:07(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 11.8.2011.(UTC)
Posts: 348
Man
Location: land down under
vs wrote:
a ovo su oni s velikim okicamaBigGrin ..

sudeci po nekim japanskim filmovima koji su snimljeni po mangama, price su im odlicne... ali mene nazalost previse smeta stil crtanja tako da mi ih nije napeto skupljat... ali definitivno cu bacit oko na ovo sta izlazi u nas, mozda bude stagod da mi se svidi..

akiru san gleda crtani... prve dvi trecine su mi dosta dobre, al kraj mi je retardiran..

i oni hellsing sta si navea u drugom topicu mi je "probavljiv" i svidja mi se tema.. ako ga budu izbacili u nas, rado cu ga kupit..


od ovoga što u nas izlazi ti se isplati jedino čitati oštricu besmrtnika i death note
vs
#6 Posted : 29. veljače 2012. 17:32:17(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 24.10.2011.(UTC)
Posts: 1.722
prelista san ih na onoj mangareader.net stranici .... death note mi definitivno nije po guštu.. a blade of immortal mi pari ok, njega ću malo detaljnije pročitat

aj preporuči ako imaš nešto da je neka modernija kriminalistička radnja... po mogućnosti da ima malo klasičniji crtež ili da bar nisu onako debilni likovi ko death note....al samo da nema fantasy elemenata.. njih ne volem ni u nathanuBigGrin
Dado R.
#7 Posted : 29. veljače 2012. 19:06:31(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
Monster i 20th Century Boys od Naoki Urusawe...
vs
#8 Posted : 29. veljače 2012. 20:04:31(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 24.10.2011.(UTC)
Posts: 1.722
Dado R. wrote:
Monster i 20th Century Boys od Naoki Urusawe...

ovako na prvi pogled... monster mi pari ok, boysi i ne baš, al kad uvatin vrimena detaljnije ću pročitat oboje
Dado R.
#9 Posted : 29. veljače 2012. 20:07:12(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
20th Century Boys je jedan od najboljih stripova koje sam ikad citao.
Doduse nisam jos procitao do kraja, ali ono sto sam procitao je vrhunski napisano i nacrtano.
vs
#10 Posted : 29. veljače 2012. 20:37:29(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 24.10.2011.(UTC)
Posts: 1.722
ovo je samo na prvi pogled osvrt, nisan čita radnju, samo san gleda slike... al kad budem, javin dojam
maddjuro
#11 Posted : 29. veljače 2012. 22:01:59(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 11.8.2011.(UTC)
Posts: 348
Man
Location: land down under
Monster svakako pročitaj, ili ako si ljena osoba pogledaj anime koji je jako dobro adaptirao mangu.
vs
#12 Posted : 29. veljače 2012. 22:37:45(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 24.10.2011.(UTC)
Posts: 1.722
maddjuro wrote:
Monster svakako pročitaj, ili ako si ljena osoba pogledaj anime koji je jako dobro adaptirao mangu.

jel to zato šta san dalmatinac???LOL LOL

e sad ću iz dišpeta pročitat sve epizode... i to na japanskonLOL LOL

pročitat ću... veća mi je tlaka tražit to skidat, pa nać subtitle, hahahahahaha
maddjuro
#13 Posted : 29. veljače 2012. 23:59:51(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 11.8.2011.(UTC)
Posts: 348
Man
Location: land down under
odkle bi trebao znati da si dalmatinac; a što se tiče titlova, svaki torent ili streaming stranica ti je s titlovima; tako da s time neces imat problema
vs
#14 Posted : 1. ožujka 2012. 0:36:09(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 24.10.2011.(UTC)
Posts: 1.722
maddjuro wrote:
odkle bi trebao znati da si dalmatinac; a što se tiče titlova, svaki torent ili streaming stranica ti je s titlovima; tako da s time neces imat problema

aj sad bar znan da mi se ne skuzi po govoru, hahahahahaha
vs
#15 Posted : 2. ožujka 2012. 15:21:10(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 24.10.2011.(UTC)
Posts: 1.722
Dado R. wrote:
20th Century Boys je jedan od najboljih stripova koje sam ikad citao.
Doduse nisam jos procitao do kraja, ali ono sto sam procitao je vrhunski napisano i nacrtano.

da ga nisi malo precijenio??Glare BigGrin

procita san prvih 10 epizoda... moze proc, al nista posebno... naravno zasad... ni crtez mi nije tako dobar, al ne mogu bit u potpunosti objektivan kod mangi sta se tice crteza...

u nedostatku novih libellus izdanja, nastavit cu citatFlapper ... a iman filing da ce bit boljeBigGrin

jesi zna da su ga japanci ekranizirali u tri filma??...
pogleda san trailer, pari srednja zalost
Users browsing this topic
Guest
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,075 seconds.