Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

30 Pages«<910111213>»
Stripovi koje želimo u izdanju Libellusa
AF
#201 Posted : 16. siječnja 2013. 20:43:29(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 19.11.2012.(UTC)
Posts: 15
Renky wrote:

A vidiš, tvrda izdanja nemaju problema sa lipilon, znači nije nepotrebno... Od kiosk izdanja se ni ne očekuje da izdrže vječno, pa čak ni više od jednog čitanja pa je HC apsolutno potreban u takvim situacijama... 'ko voli i želi, of kors.Wink

Koja je frka sa formatom? I koja je razlika od HC?Blink Confused


Nemaju, tacno je, ali ne znam sta je... U sustini je kolekcionarsko, ali unutar je jeftin papir Confused
Ako su vec hteli da ga kalupe u tvrde korice, onda su trebali da ga i urade kao kolekcionarsko, ovako mi izgleda kao nedovrseno izdanje Flapper

Čekaj bre Renki, kako da izdrzi samo jedno? BigGrin
Pa Vjesnik traje 30 godina, citao sam ga mali milon puta, a eno ga, citav je jos uvek Flapper

Format? Pa isuvise je mali. Ne znam da li je takvo i italijansko izdanje i da li su morali po ugovoru takvo da prave, ali poredeci ga sa Vjesnikom... Mali je. HC je vece za par cm Smile Korice, naravno, ne izdanje Laugh

Ima tu i gresaka u vidu tipfelera, neupisanog teksta, itd...
AF mi ne ide za tvrde korice. Jedino ako nije izdanje za zaludjenike Flapper

A postoji kol. izdanje. Mondadori je izdavao dvobroje.
Kad bih se ja pitao, c/b u 50 cetvrobroja i mirna Backa Flapper
Ali ja se ne pitam i nikaki faktor nisam, tako da... Flapper

Opet, ako bude isao kolorac od 1. broja (kako je najavljen), imacemo najverovatnije i novo izdanje otpocetka... Cool
Renky
#202 Posted : 16. siječnja 2013. 21:35:06(UTC)
Rank: Strip-Autor

Joined: 12.7.2011.(UTC)
Posts: 579
Man
Location: Gradac
Pa jedno...dva... to i je bit kiosk izdanja. Ova preseravanja sa glancerima su samo trend pokrenut od strane onih koji stripove nisu mogli/željeli/znali uživati. U stilu, čiji je veći? ;-) Socijalistička lipila su bila bolja, predviđena da i nemoguće drže na okupu hi hi hi

Nisan siguran da se radi o bitno manjem ( ako uopće i je a neda mi se u "skladište" provjeravat ) formatu. Korice kod HC jesu veće ali je format izdanja unutra isti, odnosno to i je papir i tisak za kioske u HC ( opet za gorespomenute jerbo je izdavač skužija da takvi vole "da im je veći" ).
Da ne bude zabune imam oba izdanja pa shvati kako hoćeš ;-))))

Bilo je i ranije grešaka i tipfelera a bit će ih i u nekom narednom izdanju, više ili manje, savršeno ne može... pa nema ni potrebe forsirati. :-p

AF je na ovim prostorima kult ( meni ne ) ali je kult... Kult zaslužuje HC, doduše triba je biti max 25 kn u HC-u ali budući da je kult i da ( nas ) ima dovoljno gorespomenutih... voila!

Mali je to format za trobroje ili bilo kakve višebroje, a povećanje bi utjecalo na kvalitetu crteža koji je idealan baš za ovakav format.

Da, ne pitamo se, ali malo ćemamo... šta bi kad bi ;-)

Sigurno ima i onih koji vole da im je veći a usto i u boji, tako da je sve moguće :-)))))
sir oliver
#203 Posted : 16. siječnja 2013. 21:37:26(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 23.12.2012.(UTC)
Posts: 5
Mislim da je takvo izdanje potrebno jer do sada, koliko ja znam, nije bilo kolekcionarskih izdanja AF na ovim prostorima.
Tex Willer
#204 Posted : 16. siječnja 2013. 21:53:38(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.467
Man
Location: Nis
Renky wrote:
Socijalistička lipila su bila bolja, predviđena da i nemoguće drže na okupu hi hi hi



LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL
Ontopic - HC AF mi je odlican i nema potrebe za boljim izdanjem, odlicno je ovo, samo neka gurajuCool
AF
#205 Posted : 16. siječnja 2013. 22:01:51(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 19.11.2012.(UTC)
Posts: 15
Renky wrote:
Pa jedno...dva... to i je bit kiosk izdanja. Ova preseravanja sa glancerima su samo trend pokrenut od strane onih koji stripove nisu mogli/željeli/znali uživati. U stilu, čiji je veći? ;-) Socijalistička lipila su bila bolja, predviđena da i nemoguće drže na okupu hi hi hi

Nisan siguran da se radi o bitno manjem ( ako uopće i je a neda mi se u "skladište" provjeravat ) formatu. Korice kod HC jesu veće ali je format izdanja unutra isti, odnosno to i je papir i tisak za kioske u HC ( opet za gorespomenute jerbo je izdavač skužija da takvi vole "da im je veći" ).
Da ne bude zabune imam oba izdanja pa shvati kako hoćeš ;-))))

Bilo je i ranije grešaka i tipfelera a bit će ih i u nekom narednom izdanju, više ili manje, savršeno ne može... pa nema ni potrebe forsirati. :-p

AF je na ovim prostorima kult ( meni ne ) ali je kult... Kult zaslužuje HC, doduše triba je biti max 25 kn u HC-u ali budući da je kult i da ( nas ) ima dovoljno gorespomenutih... voila!

Mali je to format za trobroje ili bilo kakve višebroje, a povećanje bi utjecalo na kvalitetu crteža koji je idealan baš za ovakav format.

Da, ne pitamo se, ali malo ćemamo... šta bi kad bi ;-)

Sigurno ima i onih koji vole da im je veći a usto i u boji, tako da je sve moguće :-)))))


Da, ali nije... I to je problem Confused (boldovano)

Ne verujem da je "Vjesnik" uvecavao strip, table su iste velicine, pretpostavljam Flapper
Mislim na format, nije strasno i ako bude nesto vise belog prostora, ne? Flapper
(kada pisem o pozeljnom formatu, mislim na taj "Vjesnikov Smile )

Sve se moze ako se napravi dobar plan. I trobroji i cetvorobroji bi mogli. To bi bio apsolutni hit Cool

Ma boja (ako bude isla, se ogradim) ce bidne veca navlakusa od HC Alana. Za zaludjenike Flapper

Renky
#206 Posted : 16. siječnja 2013. 22:09:31(UTC)
Rank: Strip-Autor

Joined: 12.7.2011.(UTC)
Posts: 579
Man
Location: Gradac
Naježim se od izraza kolekcionarko izdanje. To je zgodan izraz bija nekad... kad su ista izdanja išla na kioske ( kao masovno ) a usput isti ili drugi izdavač to tiska u manjem tiražu u drugačijoj opremi. Danas se na žalost sve svelo na te male tiraže, masovnost nas odjebala u trokoraku, a bit će i gore. I onda vidim svi se busaju u kolekcionarstvo a tiraži "kolekcionarskih" izdanja padaju na par stotina. Gotovi smo... šmrc.

E da... jeben ti reprint sedmog reprinta... zar nema ništa novo o čemu maštate ( Texe, ti ne odgovaraj jerbo ovi forum čitaju i dica ) ;-p
AF
#207 Posted : 16. siječnja 2013. 22:10:29(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 19.11.2012.(UTC)
Posts: 15
Uslovni problem kod Alana je sto ga sada ima u ogromnom broju. Klasik, superklasik i tvrdi klasik, superklasik.

Doduse, u Srbiji ga nema. Ne onog koga bi trebalo da bude. Steta sto SA Alan ne ide na kioske i ovde.
Tako da prostora ima. Narocito za srpske izdavace Smile
AF
#208 Posted : 16. siječnja 2013. 22:12:54(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 19.11.2012.(UTC)
Posts: 15
Renky wrote:
E da... jeben ti reprint sedmog reprinta... zar nema ništa novo o čemu maštate ( Texe, ti ne odgovaraj jerbo ovi forum čitaju i dica ) ;-p


Pa to kaem. Ovde pravog reprinta i nije bilo Cool
Mada pitanje je koji broj ljudi ne zna za SA Alana Flapper
Renky
#209 Posted : 16. siječnja 2013. 22:17:31(UTC)
Rank: Strip-Autor

Joined: 12.7.2011.(UTC)
Posts: 579
Man
Location: Gradac
Super si sugovornik ;-) izneseš pozitivne argumente za izdanje i onda ih sam u sljedećij rečenici demantiraš, uštediš mi trud ;-ppppp
AF
#210 Posted : 16. siječnja 2013. 22:21:59(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 19.11.2012.(UTC)
Posts: 15
Renky wrote:
Super si sugovornik ;-) izneseš pozitivne argumente za izdanje i onda ih sam u sljedećij rečenici demantiraš, uštediš mi trud ;-ppppp


Racionalan sam Flapper
Odmah znam pluseve i minuse BigGrin

Zato i kudim SA sto je uopste radio HC Alana Cursing
'Ebali ih! Laugh
vs
#211 Posted : 17. siječnja 2013. 0:03:31(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 24.10.2011.(UTC)
Posts: 1.722
a i da izadje to HC, obojano, na najboljem papiru, veće formatno izdanje, opet bi bilo plakanja kolika je cijenaLOL
split85
#212 Posted : 18. siječnja 2013. 19:52:48(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 751
Man
Location: Split
Želimo kvalitetna, kratka, završena integralna izdanja BD škole. Cool
Kit Carson
#213 Posted : 19. siječnja 2013. 1:42:57(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 570
Man
Location: Nis Srbija
Zelim specijalce Mister Noa i MM.Smile

Cak sam ubedjen da bi to bio pametan potez i za sam LL. Zasto? Zato sto mislim da bi oni koji kupuju biblioteku MN i MM kupovali i specijalce, a plus racunam da bi se neko od Ludensovih citalaca "prevario" pa kupio izdanje LL jer ga drugacije nece ni imati.Smile

Cak mi ne bi smeatalo kad bi D&D odustali od meni inace simpaticne tvrdoglavosti i izbacili one brojeve koji nikada nisu izasli na ovim prostorima pa onda ostale, naravno sa originalnom numeracijom.Smile
Cekam specijalce Mister Noa i Marti Misterije.
Kit Carson
#214 Posted : 19. siječnja 2013. 1:45:49(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 570
Man
Location: Nis Srbija
Ha, pa ja se ubih od kucanja*, a imam sve napisano u potpisu.BigGrin BigGrin BigGrin


* kucam koristeci 2 prsta po savetu Radovana III. "Sta ima da zamara celinu ruke, dva prsta su mu dosta."Laugh Laugh Laugh
Cekam specijalce Mister Noa i Marti Misterije.
split85
#215 Posted : 14. veljače 2013. 18:34:21(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 751
Man
Location: Split
Postoji li kakva mogučnost, namjera da se izdaju još neki naslovi Felixa Vege ?
Dado R.
#216 Posted : 15. veljače 2013. 15:57:16(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.792
Location: Zagreb
split85 wrote:
Postoji li kakva mogučnost, namjera da se izdaju još neki naslovi Felixa Vege ?


Ako budemo u mogucnosti to procitati i ako nam se svidi, te ako prava budu dostupna, zasto ne.
Kit Carson
#217 Posted : 15. veljače 2013. 19:42:58(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 570
Man
Location: Nis Srbija
Dado R. wrote:
split85 wrote:
Postoji li kakva mogučnost, namjera da se izdaju još neki naslovi Felixa Vege ?


Ako budemo u mogucnosti to procitati i ako nam se svidi, te ako prava budu dostupna, zasto ne.

Hmm, da! Moj post nije ni dostojan odgovora.Cursing Devil Baseball
Nista, nista! Necu ti nista kupiti za 8.mart!Mad Flapper Flapper Flapper
Cekam specijalce Mister Noa i Marti Misterije.
Dado R.
#218 Posted : 15. veljače 2013. 21:42:22(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.792
Location: Zagreb
Kit Carson wrote:
Dado R. wrote:
split85 wrote:
Postoji li kakva mogučnost, namjera da se izdaju još neki naslovi Felixa Vege ?


Ako budemo u mogucnosti to procitati i ako nam se svidi, te ako prava budu dostupna, zasto ne.

Hmm, da! Moj post nije ni dostojan odgovora.Cursing Devil Baseball
Nista, nista! Necu ti nista kupiti za 8.mart!Mad Flapper Flapper Flapper

Tebe sam stavio na ignore listu... LOL LOL LOL LOL LOL Flapper Flapper Flapper Flapper
Sto si pitao, gdje, pa ti stalno nesto pricas, nisam skuzio da je pitanje, kontam neko matoro gundjalo....BigGrin BigGrin
Kit Carson
#219 Posted : 15. veljače 2013. 23:39:40(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 570
Man
Location: Nis Srbija
Dado R. wrote:

Tebe sam stavio na ignore listu... LOL LOL LOL LOL LOL Flapper Flapper Flapper Flapper


Tacno sam znao.Devil BigGrin BigGrin BigGrin

Pa eto, moja zelja koja se odnosi na specijalce MM i MN, 5-6 posta iznad nije dobila nikakav komentar!Devil

I nemoj mi sad "Mi planiramo izdati sve sto je izaslo..."Cursing , nego mi daj nesto konkretnije. Vidim da ih ni u onaj najavljeni plan nema nigde, pa...sta ce biti?Smile
Cekam specijalce Mister Noa i Marti Misterije.
Dado R.
#220 Posted : 16. veljače 2013. 1:42:54(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.792
Location: Zagreb
Mi planiramo sve izdati sto je izaslo... pa kud ces bolji odgovor od toga...BigGrin
Salu na stranu, mi stvarno planiramo izdati sve sto je izaslo...Smile
Users browsing this topic
Guest (46)
30 Pages«<910111213>»
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,146 seconds.