Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

5 Pages<12345>
Zagor: knjige 7 & 8
stripfan
#41 Posted : 24. siječnja 2013. 21:51:41(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 25.12.2012.(UTC)
Posts: 19
Man
Location: Čakovec
Bravo Dado i samo naprijed!
Tex Willer
#42 Posted : 24. siječnja 2013. 22:06:09(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.467
Man
Location: Nis
Ma izdanje je savrseno, a ko voli samo c/b ima vise alternativa.
Licno bih voleo da imam i Zagora i Texa komplete i u koloru i u c/b.
Svako izdanje ima svoje drazi, a ovaj kolor koji radi Republica je odlican.
Tako da i od mene - nur zuBigGrin
cmijeh
#43 Posted : 7. veljače 2013. 13:44:28(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 24.1.2013.(UTC)
Posts: 8
stripfan wrote:
Bravo Dado i samo naprijed!


Zadnji puta sam ovako nešto pročitao kad je Tuđman igrao tenis (uglavnom protiv nekadašnjih profesionalnih igrača) a iz publike je dopiralo: Bravo Predsjedniče, pokažite im kako se igra tenis :)
cmijeh
#44 Posted : 7. veljače 2013. 13:49:16(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 24.1.2013.(UTC)
Posts: 8
Dado R. wrote:
cmijeh wrote:
Poštovani,

prvi put sudjelujem u ovom forumu (iako ga redovito pratim i čitam komentare) pa Vas sve redom srdačno pozdravljam.

Dugo je u meni vrilo i vrilo i evo sad je konačno moj ekspres lonac zafućkao i umjesto pare izbacuje slijedeće riječi:
Na žalost, svoju frustraciju Zagor publikacijama više nisam mogao zadržati u sebi! :(
Zagor u boji????? Jedno od najvećih strip razočarenja u mom životu!

Da se sad malo više posvetim Zagoru u boji (sve što pišem o Zagoru, vrijedi i za Texa u boji (kolor biblioteku i kolor specijal)!!!).
Svake godine sam na Libellusovom štandu na Interliberu cvilio kako bih bio sretan da oni izdaju Zagora, jer su uvjerljivo broj 1 po kvaliteti knjiga. I kad sam pročitao najavu o Zagoru u njihovom izdanju u prvi mah sam bio u 7-om nebu ali otrežnjenje je bilo isto onako kao kad sam uzeo onog Alan Forda u ruku. Očaj! Ne znam bolji slučaj kao potvrdu one narodne mudrosti o kravi koja daje najviše mlijeka ali se na kraju ritne i prospe vedro :(
Da se razumijemo, kupio sam svih 6 dosadašnjih izdanja ali svaki moj pokušaj da ih počnem čitati pada u vodu. Isto se događalo s Tex kolor izdanjima. Već je prošlo nekoliko godina od kad su počeli izlaziti a ja sam uspio pročitati tek prva 2 broja! I to teškom mukom! A priče iz tih prvih brojeva, za razliku od Zagora, nikad nisam čitao.

A kad već pišem o stvarima koje me muče, dotaći ću se još jedne koja nije vezana uz Zagora u boji nego se odnosi na Tex biblioteku a zapravo se tiče uređivačke politike. Naime, kad se ta biblioteka pojavila bilo je rečeno da će se objavljivati kod nas neobjavljene epizode. Privučen time uredno sam počeo kupovati te knjige. E odjednom se neće više izdavati samo takva izdanja nego i nova izdanja (vjerojatno također neobjavljena kod nas ali od prije godinu - dvije - tri?). Opet će iz mene progovoriti nostalgičar a on kaže: mene u principu ne zanimaju Tex-ovi iz 2009., 2010. ili koju godinu prije ili kasnije. Taj se junak komotno može zvati i Kex a ne Tex jer s Texom, osim imena nema ništa zajedničko. Da me krivo ne shvatite, to su solidne do odlične priče ali to nema veze s Texom, pogotovo što se tiče crteža. I sad sam ja opet u problemima. Prvo, Libellus kad na svojoj strani objavi da je izdao novu knjigu ne napiše koja je godina originalnog izdanja (piše na knjizi ali ne piše na web stranici, u opisu izdanja) i ja se napalim, jer je izašla nova knjiga pa kupim (iako u knjižari vidim da nije TO TO, ali tad je kasno jer ne idem kući bez knjige). Osim toga, ja sam cijepljeni kolekcionar pa bi mi bilo nezamislivo kupovati brojeve 54, 56, 58... i slično
Da podvučem,
koliko su bile teške one mračne godine bez striparstva tako ni sad nije ništa bolje jer ako već dajem novce (a dajem velike jer je kupovanje strip knjiga skup sport, što svi vrlo dobro osjetimo na svojim novčanicim) onda bih htio imati nešto čime sam 100% zadovoljan a ne 50% pa čak ni 95%.


Postovani, prije svega hvala na javljanju na forum i hvala sto pratite nasa izdanja.
Zao mi je sto ne volite Zagora i Texa u boji ali nam je drago da ima drugih koji to vole. Uz nasu najbolju volju ne znamo sto uciniti po tom pitanju
osim vam sugerirati da ne kupujete ono sto ne volite jer mi vam mozemo ponuditi samo ono sto imamo.

Sto se tice Texa kolor specijal, to izdanje postoji iskljucivo u boji, ne postoji crno-bijelo izdanje.

A u vezi najava kad se objavi knjiga, pa nije posve tocno sto pisete, istina ne postoji oznaka godine tamo gdje su sva izdanja Texa pod "Izdanja"
ali u najavama nasih knjiga mi postavimo naslovnicu i kompletne korice, a na korici pise koja je godina. Dakle kad najavimo neke nove knjige onda
obicno napisemo da se za vise informacija ode na nas forum. Citati se moze i bez logiranja. No nije problem, ubuduce cemo i to naglasiti u najavama.

Mi smo rekli da cemo objavljivati prvo neobjavljene epizode a epizode iz 2009. ili 2010. jesu neobjavljene, no ne moraju se svakome svidjati.
Ako netko zeli citati samo Texa kojeg su crtali Galep, Fusco, Letteri, Nicolo... a ne zanimaju ga crtaci poput Fonta, Ortiza, Venturija i slicnih,
(iako ima crtaca koji su crtali i prije i sada poput Ticcija i Civitellija) onda i to moze saznati iz nasih najava bez da mora razocaran biti u nekom prodajnom mjestu.



Smisao mog javljanja je bila izraziti žaljenje što izdanja svog omiljenog junaka ne mogu imati onakva kakva bih volio imati a u nivou kvalitete koju vi imate.
Samo digresije radi, u mojim policama se nalazi 146 knjiga izdavačke kuće Libellus, pa sam si stoga morao dati malo oduška :)
Dado R.
#45 Posted : 7. veljače 2013. 14:47:13(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
cmijeh wrote:
stripfan wrote:
Bravo Dado i samo naprijed!


Zadnji puta sam ovako nešto pročitao kad je Tuđman igrao tenis (uglavnom protiv nekadašnjih profesionalnih igrača) a iz publike je dopiralo: Bravo Predsjedniče, pokažite im kako se igra tenis :)

Bez politike, molit cu lijepo. A inace ako ti smeta pohvala na nas racun, nemoj je citati, ili nemoj biti na nasem forumu, mi ne patimo od kvantiteta.Smile
Ako se smiju pisati kritike, a smiju, pa cak i bezrazlozne npr. o boji nekog izdanja, onda se sigurno smiju pisati i pohvale.
Dado R.
#46 Posted : 7. veljače 2013. 14:51:05(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
cmijeh wrote:
Smisao mog javljanja je bila izraziti žaljenje što izdanja svog omiljenog junaka ne mogu imati onakva kakva bih volio imati a u nivou kvalitete koju vi imate.
Samo digresije radi, u mojim policama se nalazi 146 knjiga izdavačke kuće Libellus, pa sam si stoga morao dati malo oduška :)

Smisao mog javljanje je bilo zaljenje sto vam se ne svidjaju nasa izdanja, onakva kakva mi radimo.


cmijeh
#47 Posted : 7. veljače 2013. 15:09:06(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 24.1.2013.(UTC)
Posts: 8
Dado R. wrote:
cmijeh wrote:
stripfan wrote:
Bravo Dado i samo naprijed!


Zadnji puta sam ovako nešto pročitao kad je Tuđman igrao tenis (uglavnom protiv nekadašnjih profesionalnih igrača) a iz publike je dopiralo: Bravo Predsjedniče, pokažite im kako se igra tenis :)

Bez politike, molit cu lijepo. A inace ako ti smeta pohvala na nas racun, nemoj je citati, ili nemoj biti na nasem forumu, mi ne patimo od kvantiteta.Smile
Ako se smiju pisati kritike, a smiju, pa cak i bezrazlozne npr. o boji nekog izdanja, onda se sigurno smiju pisati i pohvale.



uopće nije bila riječ o politici nego mi je bila smiješna rečenica (kako je napisana) a ne njen sadržaj
uostalom, zar vas i ja ne hvalim cijelo vrijeme????
matija_k
#48 Posted : 7. veljače 2013. 16:04:48(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 25
Location: Valpovo
pohvale za kolor biblioteke
pohvale za libellus izdanja inače

zagora imam u tri c/b verzije, SD/ludens, knjige ludens, VČ, ali libellus kolor mi je najbolje izdanje

to je stvar ukusa, a o ukusu se, u pravilu, ne raspravlja

ugl, na tržištu za svakog ima šta mu je draže, a kolekcionarstvo je već samo po sebi opsesivno kompulzivni poremećaj od kojeg boluje velika većina na ovom forumu (ne isključujem ni sebe), neka se štovani forumaši ne uvrijede
vs
#49 Posted : 7. veljače 2013. 16:30:32(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 24.10.2011.(UTC)
Posts: 1.722
jebo vas zagor...ubrzajte nathanaDevil

BigGrin
Dado R.
#50 Posted : 7. veljače 2013. 16:31:39(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
cmijeh wrote:
Dado R. wrote:
cmijeh wrote:
stripfan wrote:
Bravo Dado i samo naprijed!


Zadnji puta sam ovako nešto pročitao kad je Tuđman igrao tenis (uglavnom protiv nekadašnjih profesionalnih igrača) a iz publike je dopiralo: Bravo Predsjedniče, pokažite im kako se igra tenis :)

Bez politike, molit cu lijepo. A inace ako ti smeta pohvala na nas racun, nemoj je citati, ili nemoj biti na nasem forumu, mi ne patimo od kvantiteta.Smile
Ako se smiju pisati kritike, a smiju, pa cak i bezrazlozne npr. o boji nekog izdanja, onda se sigurno smiju pisati i pohvale.



uopće nije bila riječ o politici nego mi je bila smiješna rečenica (kako je napisana) a ne njen sadržaj
uostalom, zar vas i ja ne hvalim cijelo vrijeme????

Naravno da je rijec o politici jer povlaci pitanje dodvoravanja nekih ljudi tadasnjem predsjedniku, a ja politiku ovdje necu.
I naravno da je onda tvoj komentar poprilicno promasen jer aludira kako se netko nama dodvorava. A nije, niti ima potrebe za tim.
Mozda si mislio nesto drugo, ali je onda komentar pogresan, odnosno moze se poprilicno drukcije razumjeti.

Nije kljucno hvali li nas netko ili ima negativne komentare, ako su argumentirani ja cu saslusati sve i pozitivno i negativno i jednako cu se ponasati prema svima.

Dado R.
#51 Posted : 7. veljače 2013. 16:32:55(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
vs wrote:
jebo vas zagor...ubrzajte nathanaDevil

BigGrin


Nathana ima puno vise nego Zagora, zar ne vidis...Smile
vs
#52 Posted : 7. veljače 2013. 16:41:36(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 24.10.2011.(UTC)
Posts: 1.722
Dado R. wrote:
vs wrote:
jebo vas zagor...ubrzajte nathanaDevil

BigGrin


Nathana ima puno vise nego Zagora, zar ne vidis...Smile

ne vidin ja ništaFlapper... nemoj da ti doveden jerry krausa i da ti izračuna koliki je prosjek izdanih stranica po junaku s obzirom na to koliko dugo ga izdajeteLOL



vs
#53 Posted : 7. veljače 2013. 17:08:02(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 24.10.2011.(UTC)
Posts: 1.722
sad san skuzia u cemu je problem.... LL jedini izdaje nathana, a svaka ex yu drzava ima bar dva izdavaca zagora, a ko je ispratia nathana od pocetka pa do danas, sa svim peripetijama i prekidima, vjerojatno misli da ima odredjene privilegije za svako malo zapizdit na ovom forumu da triba ubrzat NN ritamLaugh
matija_k
#54 Posted : 7. veljače 2013. 17:13:23(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 25
Location: Valpovo
Ma otkud sad Nathan u topicu o Zagoru?
vs
#55 Posted : 7. veljače 2013. 17:21:21(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 24.10.2011.(UTC)
Posts: 1.722
matija_k wrote:
Ma otkud sad Nathan u topicu o Zagoru?

pa upravo o tome i je rijec, nema nathanaLOL LOL LOL
Dado R.
#56 Posted : 7. veljače 2013. 17:26:06(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
vs wrote:
Dado R. wrote:
vs wrote:
jebo vas zagor...ubrzajte nathanaDevil

BigGrin


Nathana ima puno vise nego Zagora, zar ne vidis...Smile

ne vidin ja ništaFlapper... nemoj da ti doveden jerry krausa i da ti izračuna koliki je prosjek izdanih stranica po junaku s obzirom na to koliko dugo ga izdajeteLOL




Pa to je barem lako priblizno izracunati, znam napamet...BigGrin
Oko 16000 stranica u manje od 7 godina, prosjek je negdje 2250-2300 stranica iz Nathanova svijeta godisnje.
Talijani imaju prosjek 2800-3000 stranica godisnje, ali imaju i dvije edicije koje mi nismo jos poceli raditi.
Sve u svemu mislim da to i nije tako los prosjek, ali slazem se da smo u zadnje vrijeme malo u kasnjenju no zelje su da se to popravi.
Morat cemo i mi natjerati na nekakav prosjek od 3000 stranica godisnje...BigGrin
Dado R.
#57 Posted : 7. veljače 2013. 17:26:41(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
matija_k wrote:
Ma otkud sad Nathan u topicu o Zagoru?

Ma i to sto kazes, samo spamamo, necemo vise, prebacujemo se u Nathanov topic...
cmijeh
#58 Posted : 7. veljače 2013. 17:33:10(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 24.1.2013.(UTC)
Posts: 8
vs wrote:
matija_k wrote:
Ma otkud sad Nathan u topicu o Zagoru?

pa upravo o tome i je rijec, nema nathanaLOL LOL LOL


Bravo Ovisnik i samo naprijed!
(očito je ovo način argumentiranja na ovom forumu. Inače bih svoje oduševljenje Ovisnikovim postom (ne prestajem se smijati) prokomentirao drugim rijecima ali nisam htio mijenjati običaje :=) )
vs
#59 Posted : 7. veljače 2013. 17:37:32(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 24.10.2011.(UTC)
Posts: 1.722
Dado R. wrote:
vs wrote:
Dado R. wrote:
vs wrote:
jebo vas zagor...ubrzajte nathanaDevil

BigGrin


Nathana ima puno vise nego Zagora, zar ne vidis...Smile

ne vidin ja ništaFlapper... nemoj da ti doveden jerry krausa i da ti izračuna koliki je prosjek izdanih stranica po junaku s obzirom na to koliko dugo ga izdajeteLOL




Pa to je barem lako priblizno izracunati, znam napamet...BigGrin
Oko 16000 stranica u manje od 7 godina, prosjek je negdje 2250-2300 stranica iz Nathanova svijeta godisnje.
Talijani imaju prosjek 2800-3000 stranica godisnje, ali imaju i dvije edicije koje mi nismo jos poceli raditi.
Sve u svemu mislim da to i nije tako los prosjek, ali slazem se da smo u zadnje vrijeme malo u kasnjenju no zelje su da se to popravi.
Morat cemo i mi natjerati na nekakav prosjek od 3000 stranica godisnje...BigGrin

je, sad su talijani kriviLOL

jesan li ja na vasem ili bonellijevon forumu, LOL

zagora u 10 miseci, 8 knjiga, pa jebote, zabija ko da je messiLOL
ne mogu se sitit koliko je bilo vasih nathana u zadnjoj godini, al nesto sitnoFlapper LOL
matija_k
#60 Posted : 7. veljače 2013. 17:43:44(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 25
Location: Valpovo
http://www.youtube.com/watch?v=WMQLZkXe21I


Hajde da i ja odspamujem jednom za kraj.
Manje tenzija, a više zajebancije, momci...

Šta bi sad Zagor rekao da vas vidi?
Users browsing this topic
Guest
5 Pages<12345>
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,150 seconds.