Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

5 Pages«<345
Zagor: knjige 7 & 8
Dado R.
#81 Posted : 20. veljače 2013. 15:04:20(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
Tex Willer wrote:
Kit Carson wrote:

Jeste, ja sam predlozio Texu da deo njegovih stripova ostavi kod mene.BigGrin


Na sta sam ti ja reko da moz' da ga siskašFlapper
Kad krenem, prvo vodim Texa, Kena i Nicka. Tek kasnije cu da razmisljam o porodici.

Normalno, prvo se nosi sa sobom ono najvrijednije.
Zena ima jos nekoliko milijardi a gdje da nadjes sad neka rasprodana izdanja.
Nostromo Zarkoff
#82 Posted : 20. ožujka 2013. 17:09:15(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 4.8.2011.(UTC)
Posts: 50
Man
Location: Split
Evo sam počea čitat napokon zagora knjige od početka, trebalo mi je hrabrosti, pun sam predrasuda, imam loša siječanja još od vremena sd extra kad sam ih čita krajem 90tih kad su izašli, vriđalo mi je intelekt.
I sad mogu reć da su....ODLIČNI! Boja daje skroz novu dimenziju, ne smeta mi ništa, ni naivnost, čak guštam, ili sam se degradira u mozgu ili je ovo avangarda bonellija. Pari neki francusko-belgijski strip.
još kad krenu 3 u 1 i budu još deblji bit će perverzno.

Jaooo, bojim se da će talijani krenit ovako i Mr.No-a i MM i NN pa ću popizdit. Već jesam jer mi DD nije u ovome (dajte odma, priđite preko časti Crying ).
Predobro je.
A mislim da bi Mr.No izgleda najbolje u boji, na Disov crtež pogotovo, đungle, papige, amazona u boji,
CheddarBob
#83 Posted : 30. travnja 2015. 12:44:17(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 13.4.2015.(UTC)
Posts: 234
Man
Location: Samobor
Pitanje/zamolba za članove foruma koji imaju ova dva broja u kolekciji:

Jesam li izoliran slučaj ili i drugi imaju isti problemčić; naime, stranice kao da su lagano valovite pod prstima, otprilike kao da papir nije dobro izdržao količinu tinte. Problem je jedva zamjetan, uopće ne smeta pri čitanju, čak se ne može dobro ni fotnuti (upravo sam pokušao). Mislim da se slična stvar (u manjoj mjeri) pojavljuje u još dvije kasnije knjige, provjerit ću.

Kao što rekoh, stvar je jedva zamjetna, ali ja imam valjda neki poremećaj kad se svako malo sjetim te trivijalne nesavršenosti. Čak bih možda duplirao te brojeve ako bih imao jamstvo da će novi primjerci biti savršeno ravni kao ostatak kolekcije (premda bi možda zrelije rješenje bilo staviti ih pod nešto teško na koji mjesec).
SZOCK
Renky
#84 Posted : 30. travnja 2015. 12:47:36(UTC)
Rank: Strip-Autor

Joined: 12.7.2011.(UTC)
Posts: 579
Man
Location: Gradac
Ima još jedno rješenjeLOL LOL LOL LOL
zeljko
#85 Posted : 1. svibnja 2015. 18:37:16(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 222
Location: Sarajevo
vlaga...

probaj fenom susiti

jesu li ti na donjoj polici

meni tako kad mi ispod kreveta prenoci strip
CheddarBob
#86 Posted : 1. svibnja 2015. 23:25:02(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 13.4.2015.(UTC)
Posts: 234
Man
Location: Samobor
Nije, starimoj, svih 27 knjiga čuvam na istom mjestu, na polici u ormaru, a jedino 7 i 8 imaju taj problem. Sve su knjige kupljene u istoj striparnici, sve ih tretiram jednako, a i zrak je u ovom stanu gdje ih čuvam suh, čak i previše.

Htio sam provjeriti u Algoritmu u Avenueu kakve su njihove kopije, ali su tamo u plastičnoj foliji, pa mi je preostao jedino forum.
SZOCK
Bojan
#87 Posted : 5. svibnja 2015. 1:29:48(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 5.5.2015.(UTC)
Posts: 3
Location: Canada
CheddarBob wrote:
Pitanje/zamolba za članove foruma koji imaju ova dva broja u kolekciji:

Jesam li izoliran slučaj ili i drugi imaju isti problemčić; naime, stranice kao da su lagano valovite pod prstima, otprilike kao da papir nije dobro izdržao količinu tinte. Problem je jedva zamjetan, uopće ne smeta pri čitanju, čak se ne može dobro ni fotnuti (upravo sam pokušao). Mislim da se slična stvar (u manjoj mjeri) pojavljuje u još dvije kasnije knjige, provjerit ću.

Kao što rekoh, stvar je jedva zamjetna, ali ja imam valjda neki poremećaj kad se svako malo sjetim te trivijalne nesavršenosti. Čak bih možda duplirao te brojeve ako bih imao jamstvo da će novi primjerci biti savršeno ravni kao ostatak kolekcije (premda bi možda zrelije rješenje bilo staviti ih pod nešto teško na koji mjesec).



Imam i ja isti problem, i tacno sa par ranijih knjiga, brojevi izmedju 5-10. Pomislio sam da je vlaga u pitanju, ali ne drzim na mestu gde ima vlage a ostali brojevi i knjige su OK. Sad se bolje osecam zato sto i ti imas isti problem sto znaci da je najverovatnije do nacina stampe. Probacu da uzmem neke slike ali se to jedva i primeti, uopste nije neki big deal, tako da ne bih uopste brinuo o tome a ja sam jos i veliki picajizlaBigGrin !
Bojan
#88 Posted : 5. svibnja 2015. 1:34:15(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 5.5.2015.(UTC)
Posts: 3
Location: Canada
Bojan wrote:
CheddarBob wrote:
Pitanje/zamolba za članove foruma koji imaju ova dva broja u kolekciji:

Jesam li izoliran slučaj ili i drugi imaju isti problemčić; naime, stranice kao da su lagano valovite pod prstima, otprilike kao da papir nije dobro izdržao količinu tinte. Problem je jedva zamjetan, uopće ne smeta pri čitanju, čak se ne može dobro ni fotnuti (upravo sam pokušao). Mislim da se slična stvar (u manjoj mjeri) pojavljuje u još dvije kasnije knjige, provjerit ću.

Kao što rekoh, stvar je jedva zamjetna, ali ja imam valjda neki poremećaj kad se svako malo sjetim te trivijalne nesavršenosti. Čak bih možda duplirao te brojeve ako bih imao jamstvo da će novi primjerci biti savršeno ravni kao ostatak kolekcije (premda bi možda zrelije rješenje bilo staviti ih pod nešto teško na koji mjesec).



Imam i ja isti problem, i tacno sa par ranijih knjiga, brojevi izmedju 5-10. Pomislio sam da je vlaga u pitanju, ali ne drzim na mestu gde ima vlage a ostali brojevi i knjige su OK. Sad se bolje osecam zato sto i ti imas isti problem sto znaci da je najverovatnije do nacina stampe. Probacu da uzmem neke slike ali se to jedva i primeti, uopste nije neki big deal, tako da ne bih uopste brinuo o tome a ja sam jos i veliki picajizlaBigGrin !


Pitao sam i caleta da to pogleda pre dva meseca kad sam i ja primetio, on je takodje isto spomenuo tezinu otiska i tintu. Ali ipak ostali brojevi su perfektni. Ne brini jer za 30 godina svi ce da pozute, osim ako ih ne cuvas kao Mona Lisu!
Tex Willer
#89 Posted : 5. svibnja 2015. 2:10:12(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.467
Man
Location: Nis
Bojan wrote:

Ne brini jer za 30 godina svi ce da pozute, osim ako ih ne cuvas kao Mona Lisu!


More i nek pozelene samo da budemo u prilici da to vidimo za 30 godinaBigGrin
Bojan
#90 Posted : 5. svibnja 2015. 7:32:51(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 5.5.2015.(UTC)
Posts: 3
Location: Canada
Sad sam pogledao neke hard cover Tarzane sto sam uzimao preko Amazona i oni takodje imaju istu manu u nekim slucajevima, veoma slican papir kao kod Libellusa i u boji su. Pogledao sam neke Tex i MN Libelluse, nemaju taj problem. Sve u svemu cudno! Mislim ako je vlaga, ne bih samo pojedinacni brojevi to imali! Skoro je impossible da svaka knjiga bude perfektna, ako si picajizla uvek ces naci neku manu. To je i moj problemSmile
Renky
#91 Posted : 5. svibnja 2015. 13:21:29(UTC)
Rank: Strip-Autor

Joined: 12.7.2011.(UTC)
Posts: 579
Man
Location: Gradac
Možda je i do načina slaganja na policu jel' okomito ili vodoravno... Mada bi izlijevanje rijeke sa naslovnice broja 8 u oba slučaja prouzročilo štetu...
Manju ako se knjige slažu okomito ali je onda više knjiga u opasnosti... Nekako mislim da su bile položene vodoravno i broj 7 ispod broja 8 pa je i podnija najveću štetu.Huh
CheddarBob
#92 Posted : 6. svibnja 2015. 22:41:02(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 13.4.2015.(UTC)
Posts: 234
Man
Location: Samobor
Bojan wrote:
Sad se bolje osecam zato sto i ti imas isti problem sto znaci da je najverovatnije do nacina stampe. Probacu da uzmem neke slike ali se to jedva i primeti, uopste nije neki big deal, tako da ne bih uopste brinuo o tome a ja sam jos i veliki picajizlaBigGrin !


Isti smo onda. Smile Nešto tako trivijalno ne bi smjelo smetati, a opet se svako malo sjetim baš toga. Kao da kupiš novi auto, i tek kasnije primijetiš ogrebotinu na vratima. Neovisno o njoj, auto i dalje savršeno vozi, i dalje ima najbolji motor na tržištu te ga ne bi mijenjao ni za što, ali baš ne možeš prestati misliti na tu ogrebotinu.

Inače, vrag mi nije dao mira, i pregledao sam knjige u Algoritmu u Avenue Mallu, imaju bar po jedan primjerak van folije jer ljudi to kupusaju na veliko. I -- identičan problem s ta dva broja, dakle, nismo si sami krivi.


Bojan wrote:
Ne brini jer za 30 godina svi ce da pozute, osim ako ih ne cuvas kao Mona Lisu!


Ne mora biti. Smile Tolkienove knjige u nakladi Algoritma koje imam još od '94 definitivno pokazuju znakove vremena, pogotovo uz gornje rubove stranica, no ne tako davno sam nabavio Moby Dicka u izdanju Easton Pressa s kraja sedamdesetih, i zbog tvorničkog je pakiranja (vakumirano) unutra izgledalo je kao da je iz tiskare izašlo jučer. Bitno je papir očuvati od zraka, zato svoju kolekciju vakumiram prije i nakon čitanja:





Čak ne izgleda ružno na polici, no to je ionako privremeno rješenje, jer kad budem bogat imat ću Libellus vitrinu kao za Torinsko platno: iz nje će biti isisan zrak, i bit će punjena argonom, pod strogo kontroliranom temperaturom.

LOL


Tex Willer wrote:
More i nek pozelene samo da budemo u prilici da to vidimo za 30 godinaBigGrin


Slažem se da je to ipak najbitnije. ThumpUp

SZOCK
Users browsing this topic
Guest
5 Pages«<345
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,097 seconds.