Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

Dylan Dog: knjige 7 & 8
Dado A.
#1 Posted : 6. ožujka 2013. 9:43:05(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.693
Location: Makarska
U ovoj turi su i dvije nove knjige - sedma i osma - Dylana Doga, a izvorne epizode koje su unutra su one od rednog broja 19 pa do broja 24. Naslovi su:

DD 7:

Uspomene nevidljivog (Tiziano Sclavi / Giampiero Casertano)
Iz dubine (Tiziano Sclavi & Alfredo Castelli / Corrado Roi)
Prokleti dan (Tiziano Sclavi & Marcello Toninelli / Montanari & Grassani)

DD 8:

Tunel užasa (Tiziano Sclavi / Montanari & Grassani)
Tajanstveni otok (Tiziano Sclavi / Carlo Ambrosini)
Ružičasti zečevi ubijaju (Luigi Mignacco / Luigi Piccatto & Cesare Valeri)

Sto se utvrdjivanja gradiva tice, hm, poslusajte barem jednom “Little Wing” Jimija HendrixaCool , pogledajte “Psiha” velikog Alfreda te procitajte “Otok doktora Moreaua” H. G. Wellsa i “Bacvu amontillada” E. A. Poea.Smile

Naravno, pod uvjetom da imate vremena, ne bi bilo zgorega ni da barem prolistate i sljedece epizode DD-a: “Jack Trbosjek” (1. knjiga), “Sablast Anne Never” (2. knjiga), “Ubojice” (2. knjiga), “Ubojica” (4. knjiga), “Izmedju zivota i smrti” (5. knjiga), “Kanal 666” (5. knjiga) te “Cagliostro ” (6. knjiga).

Tijekom prva dva mjeseca prodaje (do 7.5.) cijena svake knjige bit ce 128 kuna, a potom 160 kn.

Naravno, jos jednom ponavljam, i ovo bi od danas trebalo biti u prodaji.

Evo i naslovnica:








Misty
#2 Posted : 6. ožujka 2013. 10:11:11(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 147
Man
Location: Stuttgart
lijepo to Brindisi uradi, svaka mu čast :)
uzima se i ovo
split85
#3 Posted : 6. ožujka 2013. 10:33:48(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 751
Man
Location: Split
Love
Kit Carson
#4 Posted : 6. ožujka 2013. 10:52:59(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 570
Man
Location: Nis Srbija
Smile
Cekam specijalce Mister Noa i Marti Misterije.
bubo
#5 Posted : 6. ožujka 2013. 11:30:29(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 783
Man
Location: mostar
Drool Drool Drool
Tex Willer
#6 Posted : 6. ožujka 2013. 15:10:00(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.467
Man
Location: Nis
Jedva cekam devetku sa prvom epizodom koju je preskocio Ludens.
A Brindisi da ne postoji, trebalo bi ga izmislitiSmile
Joker
#7 Posted : 7. ožujka 2013. 11:39:34(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 9.1.2013.(UTC)
Posts: 24
Location: Đakovo
ThumbsUp
Juice
#8 Posted : 13. ožujka 2013. 16:26:25(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 13.9.2012.(UTC)
Posts: 52
Man
Location: Slavonski Brod
Stigle danas sedmica i osmica (uz par Texova :D). Sve moćnije to izgleda kako se širi na polici. I pohvale tiskari jer su knjige stvarno prva liga ispale, uostalom kao i petica i šestica. Inače, najviše iščekujem (za sada još daleku) knjigu 24 u kojoj bi trebala biti epizoda - Bogomoljkini zločini, prvi Dylan kojeg sam ikad pročitao još u izdanju Slobodne, 1994. godine. Nadam se da će Brindisi uzeti motiv iz te epizode za naslovnicu knjige :) jer je uostalom i crtao tu epizodu. Ustvari, jel on sam bira od 3 priče, koju će naslovnicu nacrtat, ili mu vi kažete (hmm, logično) iz koje epizode bi htjeli motiv za naslovnicu knjige?
Dado A.
#9 Posted : 14. ožujka 2013. 0:24:10(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.693
Location: Makarska
Juice wrote:
Stigle danas sedmica i osmica (uz par Texova :D). Sve moćnije to izgleda kako se širi na polici. I pohvale tiskari jer su knjige stvarno prva liga ispale, uostalom kao i petica i šestica. Inače, najviše iščekujem (za sada još daleku) knjigu 24 u kojoj bi trebala biti epizoda - Bogomoljkini zločini, prvi Dylan kojeg sam ikad pročitao još u izdanju Slobodne, 1994. godine. Nadam se da će Brindisi uzeti motiv iz te epizode za naslovnicu knjige :) jer je uostalom i crtao tu epizodu. Ustvari, jel on sam bira od 3 priče, koju će naslovnicu nacrtat, ili mu vi kažete (hmm, logično) iz koje epizode bi htjeli motiv za naslovnicu knjige?


Prije svega, bas mi je drago sto si zadovoljan.Smile

Sto se pitanja vezano za odabir motiva tice, Brunu smo dali potpunu autonomiju u tome segmentu.
King Warrior
#10 Posted : 16. ožujka 2013. 23:51:57(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 269
Location: He-lve-ti-la
Naslovnice su zaista odlicne, samo bi koloristu trebalo obaqvijestiti da Dylan ima crvenu kosulju.




Dado R.
#11 Posted : 22. svibnja 2013. 0:46:23(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.792
Location: Zagreb
King Warrior wrote:
Naslovnice su zaista odlicne, samo bi koloristu trebalo obaqvijestiti da Dylan ima crvenu kosulju.


Ovako kako su kolorirane ove kosulje kod Dylana u naslovnicama koje si postavio mozda bih i ja znao kolorirati.Smile
Zar mislis da nas finalni kolor nije prethodno prosao kroz odredjene sugestije i komentare Bruna i Bonellijeve redakcije?
Ive je to kolorirao majstorski, no to nije moja tvrdnja vec bas njihova, Brunova i iz Bonellija koji kazu da je, citiram: "deset puta bolji od njihovih kolorista".
Ako Bruno i ovi iz redakcije ne znaju kakva je kosulja kod Dylana, onda smo mi objavili naslovnice s krivom bojom kosulja.Smile Wink
vs
#12 Posted : 22. svibnja 2013. 7:51:35(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 24.10.2011.(UTC)
Posts: 1.722
i meni je boja na LL naslovnicama puno bolja od ove na talijanskim.... boja unutar stripa mi takodjer nije nesto posebno, ne zato sta mislin da dylana ne treba bojat, nego zato sta su boje prekricave i jednolicne...

ovo sta san vidia kako su tex, zagor i dylan obojani mi pari skroz amaterski, ka da je neki program ili programer to radia, a ne umjetnik (kolorist)... polje A crveno, polje B crno, polje C zuto, ka da je ima na raspolaganju samo one boje koje imas u wordu za prominit boju slova..

je da je malo nezahvalno obojat crtez koji je unaprijed zamisljen ka c/b i prakticki urezan u kolektivnu svijest nacije, al ako radi neko s talentom, moze ispast skroz dobro..

vidia san na stripovi.com kako izgleda MV u boji, to mi se svidja, vidi se da je to radia neko ko ima mota, mada je krv dosta tamna (pretpostavljan radi cenzure)...

Dado R.
#13 Posted : 24. svibnja 2013. 9:39:03(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.792
Location: Zagreb
vs wrote:
i meni je boja na LL naslovnicama puno bolja od ove na talijanskim.... boja unutar stripa mi takodjer nije nesto posebno, ne zato sta mislin da dylana ne treba bojat, nego zato sta su boje prekricave i jednolicne...

ovo sta san vidia kako su tex, zagor i dylan obojani mi pari skroz amaterski, ka da je neki program ili programer to radia, a ne umjetnik (kolorist)... polje A crveno, polje B crno, polje C zuto, ka da je ima na raspolaganju samo one boje koje imas u wordu za prominit boju slova..

je da je malo nezahvalno obojat crtez koji je unaprijed zamisljen ka c/b i prakticki urezan u kolektivnu svijest nacije, al ako radi neko s talentom, moze ispast skroz dobro..

vidia san na stripovi.com kako izgleda MV u boji, to mi se svidja, vidi se da je to radia neko ko ima mota, mada je krv dosta tamna (pretpostavljan radi cenzure)...


Pa ne bih se bas slozio da je to skroz amaterski, mislim da je poprilicno OK odradjeno sukladno mogucnostima i potrebama.
Naravno da je nezahvano obojiti crtez koji je zamisljen kao c/b iz vise razloga, ali po meni kljucni razlog lezi u vremenu i troskovima.
Vjerujem da se jedna stranica moze raditi 3-10... dana i da se dobije vrhunska umjetnicka slika, samo tko ce to platiti i kad bi zavrsili jednu knjigu?
Koliko bi onda kostala takva jedna knjiga? A opet kazem, nagledao sam se raznih knjiga u boji, posebice onih koje su i radjene za kolor,
imam ih gomilu, ali vecina njih nije ni po cemu bolja od ovog kolora, koji je, po mom skromnom misljenju sasvim OK.
No ljudi imaju pravo na svoj (ne)ukus, mnogima ni Marinijev kolor u recimo Škorpionu ne valja, iako on to slika, ali nekome ne pase...

Users browsing this topic
Guest
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,083 seconds.