Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

2 Pages12>
Vjestica
Dado A.
#1 Posted : 6. ožujka 2013. 10:01:15(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.693
Location: Makarska
Nakon fenomenalnih “Ociju i tame”, Gigi Simeoni ponovno nas je odusevio jos jednim svojim genijalnim one shotom koji je u Italiji izasao kao “Stria”, a kod nas izlazi kao “Vjestica”. Naravno, bas kao i sto smo “Oci i tamu” objavili u A4 formatu, na isti nacin predstavljamo i “Vjesticu” te smo uvjereni da cete iskreno uzivati u majstorijama nasega prijatelja kojeg ste imali priliku i uzivo vidjeti i upoznati na cetvrtom MaFestu (a vjerujem da je i dosta vas ugrabilo koji crtez od njega).Cool

Uglavnom, kao sto i sam Gigi kaze, “Vjestica” ce za neke biti roman strave i uzasa, premda je u biti rijec o multizanrovskom djelu. Naime, mozete ga citati i kao triler, i kao krimic a i kao psiholosku dramu... I siguran sam da cete uzivati, bas kao sto smo uzivali i mi.Cool

Dakle, kao sto vec rekoh, rijec je o knjizi A4 formata na 320 stranica (tvrde korice, naravno), a naklada je 400 primjeraka. Cijena tijekom prva dva mjeseca (ili preciznije: do 7.5.2013.) bit ce 76 kuna, a potom 95.

A evo i kako to izgleda (od danas je i “Vjestica” u prodaji):



Misty
#2 Posted : 6. ožujka 2013. 10:05:52(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 147
Man
Location: Stuttgart
dvajes' maraka, pih BigGrin BigGrin
split85
#3 Posted : 6. ožujka 2013. 10:31:56(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 751
Man
Location: Split
Puknut ću se u žilu zbog ovakve cijene BigGrin
Tex Willer
#4 Posted : 6. ožujka 2013. 10:51:49(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.467
Man
Location: Nis
Jos da se zajebete pa u ovom formatu izbacite i Dragonera da bacim onaj od VCSmile
Kit Carson
#5 Posted : 6. ožujka 2013. 11:02:54(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 570
Man
Location: Nis Srbija
I ovo se uzima.Smile
Cekam specijalce Mister Noa i Marti Misterije.
Arbok
#6 Posted : 6. ožujka 2013. 11:03:42(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 315
Location: Hrvatsko Zagorje
Ovo stvarno nije skupo! Bravo!!!!!!!!!!! Drool Drool Drool Drool Drool
bubo
#7 Posted : 6. ožujka 2013. 11:34:57(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 783
Man
Location: mostar
ček malo,Confused Confused Confused 76 kuna za 320 stranica velikog formata u hcLove Love Love Love Love
Garfield
#8 Posted : 6. ožujka 2013. 13:47:14(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 1.889
Location: Mostar
Da je skuplje uzimao bi, a ovako sumnjam da cu Flapper
Tex Willer
#9 Posted : 6. ožujka 2013. 15:11:55(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.467
Man
Location: Nis
Garfield wrote:
Da je skuplje uzimao bi, a ovako sumnjam da cu Flapper


I to sto kazes, sumnjiva cena - sumnjiv kvalitet (price, crteza, otiska, uveza...)BigGrin
Garfield
#10 Posted : 6. ožujka 2013. 15:43:22(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 1.889
Location: Mostar
Tex Willer wrote:
Garfield wrote:
Da je skuplje uzimao bi, a ovako sumnjam da cu Flapper


I to sto kazes, sumnjiva cena - sumnjiv kvalitet (price, crteza, otiska, uveza...)BigGrin


Bas tako. Kazu ako ne znas sta valja znas sta je skupo, tako da ... :)
Dado R.
#11 Posted : 6. ožujka 2013. 23:50:45(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.792
Location: Zagreb
Garfield wrote:
Tex Willer wrote:
Garfield wrote:
Da je skuplje uzimao bi, a ovako sumnjam da cu Flapper


I to sto kazes, sumnjiva cena - sumnjiv kvalitet (price, crteza, otiska, uveza...)BigGrin


Bas tako. Kazu ako ne znas sta valja znas sta je skupo, tako da ... :)

Naravno da ovo nije izdanje za vas dvojicu. Ovdje se treba malo misliti...Flapper BigGrin
Svarog
#12 Posted : 7. ožujka 2013. 9:19:10(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 22.7.2011.(UTC)
Posts: 17
Location: Beograd, Kraljevo
Baš čudno, ovo izdanje od 320 stranica košta oko 10 evra, a slučajno to isto izdanje ima u Srbiji kod PP. Ali zato Tex od 200 strana košta duplo više.
Dok Lester
#13 Posted : 7. ožujka 2013. 14:55:56(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.265
Man
Location: Velika Gorica, Hrvatska
A što ti je tu čudno?

Libellus je ovo izdanje najavio puuuuno prije nego izdavač iz Srbije. Što je trebalo napraviti kad je isto izdanje najavljeno u Srbiji? ''Halo, tiskara, zaustavljaj strojeve!''?

A što se cijene tiče, lijepo je Dado objasnio na drugom topicu:

Quote:
Ali za Vjesticu ti mogu odgovoriti zasto tako ima nisku cijenu, jer za to postoje tri kljucna razloga;

- Prvi je da smo tako Dado i ja odlucili, valjda bismo trebali imati slobodu sami kreirati cijenu za nesto sto mi placamo.

- Drugi je sto nam je Gigi veliki prijatelj i iznimno nam je stalo do toga da na najbolji moguci nacin prezentiramo njegova, uistinu odlicna djela.
Vec sam odabir formata za Oci i tama pokazao je u kojem pravcu razmisljamo o tome.

- I treci je da je podrska od EU za ovaj projekt znacajnija u odnosu na sva ostala izdanja koja su podrzali, ako se gleda broj stranica izdanja i njegovi ukupni troskovi.

"Čovjek pun duha i u potpunoj se samoći izvanredno zabavlja svojim mislima." Arthur Schopenhauer
matex
#14 Posted : 7. ožujka 2013. 18:42:38(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 13.7.2011.(UTC)
Posts: 127
Location: Makarska
Misty wrote:
dvajes' maraka, pih BigGrin BigGrin

valjda deset euraFlapper Flapper
Oki
#15 Posted : 7. ožujka 2013. 19:44:15(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 31.8.2012.(UTC)
Posts: 213
Man
Location: DUGA RESA
U zadnjih godinu ili dvije kada god me netko pozove na neku proslavu rođendana,ja eto s ciljem širenja strip kulture,slavljeniku ili slavljenici poklonim neki strip...uvijek prilagodim vrstu stripa slavljeniku,pa sam recimo ljubitelju fantastike poklonio Nathan Nevera(bilo mi žao što mu nisam bio u mogučnosti pokloniti jedan od prva dva giganta jer oni su za fantastiku najpogodniji),a recimo jedan malo "trknuti" prijatelj je dobio Odmetnute, "sexualno ugroženi" prijatelj je dobio Dicka Longa itd,itd...
E sad....još uvijek ne znam kakva je "Vještica",ali imam jednog prijatelja čija me žena ne može smislit,ali nas (mene i moju ženu) uredno svake godine pozove na proslavu svog rođendana i u ovom stripu vidim idealni poklon (bar što se naslova tiče) koji me čak ni neće koštati puno....

Što se samog stripa tiče...mada ne znam o čemu se u stripu priča,jedva čekam da uzmem ovu knjigu od 320strana u ruke,a bar za crtež znam da je jednostavan i oku ugodan...
Garfield
#16 Posted : 7. ožujka 2013. 21:07:14(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 1.889
Location: Mostar
Dado R. wrote:
Garfield wrote:
Tex Willer wrote:
Garfield wrote:
Da je skuplje uzimao bi, a ovako sumnjam da cu Flapper


I to sto kazes, sumnjiva cena - sumnjiv kvalitet (price, crteza, otiska, uveza...)BigGrin


Bas tako. Kazu ako ne znas sta valja znas sta je skupo, tako da ... :)

Naravno da ovo nije izdanje za vas dvojicu. Ovdje se treba malo misliti...Flapper BigGrin



I kod Zagora se treba misliti, a volim Zagora, pa vidis da nije to razlog Flapper
Dado R.
#17 Posted : 8. ožujka 2013. 7:47:43(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.792
Location: Zagreb
Garfield wrote:
Dado R. wrote:
Garfield wrote:
Tex Willer wrote:
Garfield wrote:
Da je skuplje uzimao bi, a ovako sumnjam da cu Flapper


I to sto kazes, sumnjiva cena - sumnjiv kvalitet (price, crteza, otiska, uveza...)BigGrin


Bas tako. Kazu ako ne znas sta valja znas sta je skupo, tako da ... :)

Naravno da ovo nije izdanje za vas dvojicu. Ovdje se treba malo misliti...Flapper BigGrin



I kod Zagora se treba misliti, a volim Zagora, pa vidis da nije to razlog Flapper

Pa kad volis Zagora onda sjedi u kuci i citaj a ne tamo igrati "lopte" a ne znas...BigGrin
Svarog
#18 Posted : 8. ožujka 2013. 8:27:27(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 22.7.2011.(UTC)
Posts: 17
Location: Beograd, Kraljevo
Da baš su dali donaciju za Striu koju u Srbiji izdaje PP i ni za jedno drugo izdanje od svih koje ste izdali.
Baš čudna koincidencija. Što ne dadoše za Texa koga nema u Srbiji.
budo
#19 Posted : 8. ožujka 2013. 11:04:30(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 177
Man
Location: Zagreb
Svarog nisi u pravu, pogledaj malo postove po forumu od prosle godine

Donacija je isla za Vjesticu, Long Johna, Shangai devila, Servitude, Tex giganta...
Bilo je sve na forumu, komentari su se vrtili danima oko toga. Vjestica je prva objavljena, ostale jos cekamo, Tex giganta nadam se ne dugo..Smile
bubo
#20 Posted : 8. ožujka 2013. 12:01:38(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 783
Man
Location: mostar
Svarog wrote:
Da baš su dali donaciju za Striu koju u Srbiji izdaje PP i ni za jedno drugo izdanje od svih koje ste izdali.
Baš čudna koincidencija. Što ne dadoše za Texa koga nema u Srbiji.


uh kako su bezobrazni stavili malu cijenu da unište PP koji ionako se zatvara,stvarno bezobrazno uništiti jednu tako dugovječnu izdavačku kuču koja je izdala čitavih 30 stripova...
Users browsing this topic
Guest
2 Pages12>
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,097 seconds.