Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

2 Pages12>
Zagor: knjige 11 - 14
Dado A.
#1 Posted : 9. srpnja 2013. 3:00:14(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.693
Location: Makarska
Nakon sto je prvi broj “Libellus kolekcije” ugledao svjetlo dana, vrijeme je da vam najavimo i nove cetiri Zagorove knjige:

Sjene u noci (Z 11)
Uzbuna u Darkwoodu (Z 12)
Izazov (Z 13)
Bjegunac (Z 14)

Naravno, znam da znate sve o svim epizodama koje se nalaze unutar ove cetiri knjige, no ipak je red spomenuti da se u njima premijerno pojavljuju brojne legende Zagorova serijala poput Mister-Mistera, Bata Battertona, Strvinara, “Digging” Billa, Adolfa VerybadaSmile, Ikarovog Pera, Jednookog Jacka, Pabla Rochasa, Doca Lestera i lorda Nicholsona... A bit ćete svjedoci i prvog, doduse iznimno kratkog, pojavljivanja Jimija Gitare.

Većinu prica iz ove cetiri knjige potpisali su nas legendarni i nikad prezaljeni Sergio (scenarij) te Ferri (crtez), no ne smijemo zaboraviti ni na Melloncellija i Bignottija.

Inace, kako sada dolazimo do izvornih epizoda u kojima se mijenjao broj stranica (sa 128 na 96), mi smo odlucili od Z 13 pa nadalje objavljivati po 3 epizode unutra, a Z 12 ce imati jednu od 128 i jednu od 96 stranica.

Naravno, korigirali smo i naslovnice koje su u izdanju Repubblice ili izmijesane ili ih naprosto nema, te ih objavljujemo po redu, kako je to i bilo u izvornom serijalu.

Za kraj, naklada Zagora od ove ture pa naprijed bit će 500 primjeraka, a cijena svake knjige tijekom prva dva mjeseca prodaje bit će 156, a potom 195 kuna.

Ako sve bude kako treba, knjige bi krajem sljedeceg tjedna trebale ugledati svjetlo dana, a svi vi koji s nestrpljenjem iscekujete buduce nase ture samo mala informacija da su trenutacno u produkciji Spirou & Fantasio 10 & 11, Boy Vampire 2 & 3, Ridjobradi 17 & 18, Dylan Dog 11 & 12, Martin Mystere 60 i Zona X 7 (plus jos nekoliko sitnica, no o tom potom)...

A sad bacite pogled na naslovnice:











split85
#2 Posted : 9. srpnja 2013. 3:59:16(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 751
Man
Location: Split
Dobra ura za najavu BigGrin
deltamike
#3 Posted : 9. srpnja 2013. 8:34:30(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 29.12.2012.(UTC)
Posts: 50
Man
Location: Podgorica
ajde neka neko slika komplet kad kupi i ove 4 knjige, da vidimo kako izgleda ta promjena broja strana Smile
Captain Jack Sparrow
#4 Posted : 9. srpnja 2013. 9:27:10(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 5.3.2013.(UTC)
Posts: 201
Man
Location: Tortuga
Zanimljiva najava i zanimljiva najava onog što slijediSmile
esseGesse
#5 Posted : 9. srpnja 2013. 10:31:37(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 16.10.2011.(UTC)
Posts: 11
Location: Zagreb
Jos jedno pitanje...

U dosadasnjim brojevima bilo je preslagivanja pasica; ima li toga i u novim knjigama tj. u onima gdje su tri originalna broja?

Hvala
Dado R.
#6 Posted : 9. srpnja 2013. 12:06:16(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.792
Location: Zagreb
esseGesse wrote:
Jos jedno pitanje...

U dosadasnjim brojevima bilo je preslagivanja pasica; ima li toga i u novim knjigama tj. u onima gdje su tri originalna broja?

Hvala

Preslagivanje pasica su napravili talijani tijekom koloriranja jer su oni to sve pripremali za svoje izdanje.
A kao sto znate oni nisu stavljali naslovnice unutar knjige niti su se drzali nekakvog rasporeda stranica u odnosu na prethodne epizode.
Tako da na taj dio nikako nismo mogli utjecati. No ono sto smo mi napravili je da smo napravili one prijelaze, tako da
ni jedna pasica ne predje u epizodu kojoj ne pripada po prethodnim originalima. I naravno, mi stavljamo i sve naslovnice unutra,
te kao sto je vec drugi Dado spomenuo kao glavne naslovnice pripremamo i koristimo one koje su zaista vezane za pricu u knjizi.
mike
#7 Posted : 9. srpnja 2013. 16:55:32(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 15.8.2011.(UTC)
Posts: 109
Location: Maribor
Jako lijepo! Odlicno! Sa 11. knjigom i ja krecem sa nabavkom Smile .
Garfield
#8 Posted : 9. srpnja 2013. 20:24:22(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 1.889
Location: Mostar
Nego kakve su sanse da se Zagor malo ubrza ??? Spominjalo se je da postoji mogucnost da bude 20 knjiga godisnje, pa stoji li jos taj plan ?
manchester
#9 Posted : 9. srpnja 2013. 20:34:21(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 15.4.2012.(UTC)
Posts: 117
Location: belgrade
Uh, ovo se verovatno narucuje postom i pored dodatnih troskova, ko ce cekati uvoz do kraja septembra najverovatnije, jos smanjen tiraz pa ne iskljucimo mogucnost da ponestane izdanja.

Nego ima li bilo kakve sanse da se u buducnosti stvore uslovi da izdanja dolaze u Srb. odmah po objavljivanju, znam da prevashodno zavisi od nasih knjizara, ipak da pitam postoji li jos neki put.

Takodje ako moze okviran datum za DD, pa da narucujem zajedno. Inace,pohvale za naslovnice i sve sto ste uradili da se isprave propusti Italijana. Podrska za ovo izdanje u istom ritmu, makar nas bilo i 100 u celoj bivsoj SFRJ.
Garfield
#10 Posted : 9. srpnja 2013. 20:47:15(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 1.889
Location: Mostar
Ja znam da sigurno imaju jednog ipo kupca u Mostaru. (ne racunajuci Kralju) Ja i ovo pola se smatra bubo :)
Dado R.
#11 Posted : 9. srpnja 2013. 21:33:14(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.792
Location: Zagreb
Garfield wrote:
Nego kakve su sanse da se Zagor malo ubrza ??? Spominjalo se je da postoji mogucnost da bude 20 knjiga godisnje, pa stoji li jos taj plan ?

Pa kad ima samo jedan i pol kupac u MO kako cemo onda... da bar imaju dvojica. Kralja se ne racuna.Flapper Smile
Garfield
#12 Posted : 9. srpnja 2013. 21:35:56(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 1.889
Location: Mostar
Dado R. wrote:
Garfield wrote:
Nego kakve su sanse da se Zagor malo ubrza ??? Spominjalo se je da postoji mogucnost da bude 20 knjiga godisnje, pa stoji li jos taj plan ?

Pa kad ima samo jedan i pol kupac u MO kako cemo onda... da bar imaju dvojica. Kralja se ne racuna.Flapper Smile


Vjerovatno ima na drugim mjestima, posto vidim da se rasproda vise od jedan ipo primjerak, pa radi drugih ljudi BigGrin
Dado R.
#13 Posted : 9. srpnja 2013. 21:39:36(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.792
Location: Zagreb
manchester wrote:
Uh, ovo se verovatno narucuje postom i pored dodatnih troskova, ko ce cekati uvoz do kraja septembra najverovatnije, jos smanjen tiraz pa ne iskljucimo mogucnost da ponestane izdanja.

Nego ima li bilo kakve sanse da se u buducnosti stvore uslovi da izdanja dolaze u Srb. odmah po objavljivanju, znam da prevashodno zavisi od nasih knjizara, ipak da pitam postoji li jos neki put.

Takodje ako moze okviran datum za DD, pa da narucujem zajedno. Inace,pohvale za naslovnice i sve sto ste uradili da se isprave propusti Italijana. Podrska za ovo izdanje u istom ritmu, makar nas bilo i 100 u celoj bivsoj SFRJ.

Hvala za podrsku. Sto se tice izvoza u Srbiju, tu mi ne mozemo puno napraviti.
Ali razumijem situaciju jer znam da se uvozi ne rade cesto zbog troskova transporta, carina i ostaloga, pa je nezgodno kako god okrenes.
Sad je to obicno svaka tri mjeseca, vidjet cu postoji li ikakva sansa da se to malo ubrza...
U biti svim izdavacima bi bilo najdraze kad bi se u kratkom roku izdanje pojavilo na svim prodajnim mjestima, ali jos uvijek je to tesko izvodivo.
Dado R.
#14 Posted : 9. srpnja 2013. 21:40:55(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.792
Location: Zagreb
Garfield wrote:
Dado R. wrote:
Garfield wrote:
Nego kakve su sanse da se Zagor malo ubrza ??? Spominjalo se je da postoji mogucnost da bude 20 knjiga godisnje, pa stoji li jos taj plan ?

Pa kad ima samo jedan i pol kupac u MO kako cemo onda... da bar imaju dvojica. Kralja se ne racuna.Flapper Smile


Vjerovatno ima na drugim mjestima, posto vidim da se rasproda vise od jedan ipo primjerak, pa radi drugih ljudi BigGrin

Pa je, ali sracunaj koliko je tih "ipo" da je to duplo manje nego sto treba biti...BigGrin
Doduse kod tebe ne znam tko je bas ono "ipo" ti ili Bubo, cekam njega da se javi...BigGrin
Garfield
#15 Posted : 9. srpnja 2013. 21:43:40(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 1.889
Location: Mostar
Dado R. wrote:
Garfield wrote:
Dado R. wrote:
Garfield wrote:
Nego kakve su sanse da se Zagor malo ubrza ??? Spominjalo se je da postoji mogucnost da bude 20 knjiga godisnje, pa stoji li jos taj plan ?

Pa kad ima samo jedan i pol kupac u MO kako cemo onda... da bar imaju dvojica. Kralja se ne racuna.Flapper Smile


Vjerovatno ima na drugim mjestima, posto vidim da se rasproda vise od jedan ipo primjerak, pa radi drugih ljudi BigGrin

Pa je, ali sracunaj koliko je tih "ipo" da je to duplo manje nego sto treba biti...BigGrin
Doduse kod tebe ne znam tko je bas ono "ipo" ti ili Bubo, cekam njega da se javi...BigGrin


Ma kakav bubo. Mozemo mi ispisati 5 stranica dok se on javi. O tome ti i govorim ono ipo :)
Dado R.
#16 Posted : 9. srpnja 2013. 21:46:11(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.792
Location: Zagreb
Vidis, ima nesto u tome sto govoris...BigGrin
Garfield
#17 Posted : 9. srpnja 2013. 21:50:04(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 1.889
Location: Mostar
Sad opet da se vratimo na ono pitanje ??? Ozbiljno ima li sta od toga da se poveca broj knjiga Zagora godisnje ?
Dado R.
#18 Posted : 9. srpnja 2013. 21:53:46(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.792
Location: Zagreb
Garfield wrote:
Sad opet da se vratimo na ono pitanje ??? Ozbiljno ima li sta od toga da se poveca broj knjiga Zagora godisnje ?

U ovom trenutku ne mislimo povecati broj godisnjih knjiga, mislimo da je sadasnji broj sasvim pristojan.
Dosta su to veliki projekti koji traze jako puno rada. A ne izdajemo mi samo Zagora...Smile
Mislim, uvijek moze doci do promijena, ali za sada nisu u planu.
Garfield
#19 Posted : 9. srpnja 2013. 21:58:55(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 1.889
Location: Mostar
Dado R. wrote:
Garfield wrote:
Sad opet da se vratimo na ono pitanje ??? Ozbiljno ima li sta od toga da se poveca broj knjiga Zagora godisnje ?

U ovom trenutku ne mislimo povecati broj godisnjih knjiga, mislimo da je sadasnji broj sasvim pristojan.
Dosta su to veliki projekti koji traze jako puno rada. A ne izdajemo mi samo Zagora...Smile
Mislim, uvijek moze doci do promijena, ali za sada nisu u planu.


Posteno! BigGrin
bubo
#20 Posted : 10. srpnja 2013. 22:00:32(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 783
Man
Location: mostar
super za nove knjigeSmile Smile Smile Smile ,a šta reći tzv prijateljima, pored takvih prijatelja ne treba ti neprijatelj)))) ,a reci garfielde pošteno ko ti je prvi pokazao libellusova izdanja i izmeđuostalog donio prvu knjigu,kupio si nekih sitnih 400 i kusur izdanja i odmah malo glavu digaoBigGrin BigGrin
Users browsing this topic
Guest
2 Pages12>
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,113 seconds.