Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

58 Pages«<4647484950>»
Koji ste zadnji film gledali, utisci i ocjena filma?
Garfield
#941 Posted : 12. veljače 2013. 13:19:46(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 1.889
Location: Mostar
Dado R. wrote:
Garfield wrote:
Dado R. wrote:
Film je strava a mangu nisam htio ni citati jer sam prvo gledao film i nisam htio kvariti dozivljaj... Smile


Nek se i ja u necemu slazem sa Dadom :) Film je vrh!

Usput odgledao sam 3 Idiots (2009)

Moram reci da me pozitivno iznenadio. Ocekivao sam neku glupavu komediju, na kraju je ispao simpatican filmic.

Pa slazemo se mi u jos puno stvari, cini mi se da smo se slozili npr i oko toga da je Blade Runner puno vise razvikan nego je dobar... Smile


Dadu za predsjednika :)
bubo
#942 Posted : 12. veljače 2013. 13:29:36(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 783
Man
Location: mostar
Dado R. wrote:
Garfield wrote:
Dado R. wrote:
Film je strava a mangu nisam htio ni citati jer sam prvo gledao film i nisam htio kvariti dozivljaj... Smile


Nek se i ja u necemu slazem sa Dadom :) Film je vrh!

Usput odgledao sam 3 Idiots (2009)

Moram reci da me pozitivno iznenadio. Ocekivao sam neku glupavu komediju, na kraju je ispao simpatican filmic.

Pa slazemo se mi u jos puno stvari, cini mi se da smo se slozili npr i oko toga da je Blade Runner puno vise razvikan nego je dobar... Smile

još da se možete složiti ko je bolji u fantazijuLOL LOL LOL LOL
Garfield
#943 Posted : 12. veljače 2013. 13:52:27(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 1.889
Location: Mostar
bubo wrote:
Dado R. wrote:
Garfield wrote:
Dado R. wrote:
Film je strava a mangu nisam htio ni citati jer sam prvo gledao film i nisam htio kvariti dozivljaj... Smile


Nek se i ja u necemu slazem sa Dadom :) Film je vrh!

Usput odgledao sam 3 Idiots (2009)

Moram reci da me pozitivno iznenadio. Ocekivao sam neku glupavu komediju, na kraju je ispao simpatican filmic.

Pa slazemo se mi u jos puno stvari, cini mi se da smo se slozili npr i oko toga da je Blade Runner puno vise razvikan nego je dobar... Smile

još da se možete složiti ko je bolji u fantazijuLOL LOL LOL LOL



Trenutno se nije ni problem sloziti oko toga :)
Dado R.
#944 Posted : 12. veljače 2013. 17:23:44(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
Naravno, Garfield je bolji, samo trenutno nema srece...Smile
Garfield
#945 Posted : 12. veljače 2013. 17:37:03(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 1.889
Location: Mostar
Dado R. wrote:
Naravno, Garfield je bolji, samo trenutno nema srece...Smile


Vidi se po tabeli. Da nije bube ozbiljno bi se zabrinuo da bi mogao zavrsiti zadnji :)
vs
#946 Posted : 12. veljače 2013. 18:17:31(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 24.10.2011.(UTC)
Posts: 1.722

THE INSIDER

kad san ga prvi put gleda, negdi pocetkom srednje skole, okrenia san se put oca i kazen, i ovo je cili film?... oce li mu objavit intervju ili nece...meeeehhh... nes ti filma... ni on nije bia odusevljen filmom jer mu je predug, al je reka, jebiga sine, shvatit ces kad odrastes..

a eto, bia san glup i mlad, zanimale su me druge stvari, nisan ni bia svjestan vecine problema kroz koje likovi u filmu prolaze...

danas, kad iman nesto vise godina u guzici, mogu rec da mi je ovo jedan od najboljih filmova ovog djira...

koliko moralnih dilema za glavnog lika...prodat se korporaciji?, izac u javnost s istinom?, zastitit obitelj?... ni sporedni nisu bolje prosli, zadrzat svoj integritet ili sacuvat posal?, napustit "izvor" ili stat na njegovu stranu?...

mozda je i najveci dokaz kvalitete ovog filma sta ti stvori dojam da si navijajuci za crowea i pacina ti osobno ucinia nesto veliko, mislis da bi i ti u takvoj situaciji isto postupia.. da bi bia pravedan i plemenit, makar izlozia sebe i svoju familiju opasnosti..

nazalost filmska carolija traje samo dok se svjetla u kinu ne upale... dok se ne nadjes u situaciji, ne znas kako ces reagirat..

crowe u jednoj od najboljih uloga u karijeri, ko bi reka da je isti tip odglumia maximusa i bud whitea... pacino solidan, jos par takvih uloga je ima nakon ove, onda je pocea snimat pizdarije... sve sporedne uloge su odlicne... pogotovo ovi sta glume odvjetnike..

dante spinotti iza kamere opet rastura... scenografija i lokacije odlicne

muzika u filmu mi je iz danasnje perspektive dosta cudan izbor jer je kasnije slican stil ridley scott "isforsira" u gladijatoru i black hawk down ili mann ponovno u Aliju..

montaza... mislin da je dosta rec da mi je film od 2:30h proletia...

sve pohvale eric rothu i michael mannu na scenariju...

i daj oce li vise ovi jebeni mann snimit neki dobar film??... od collaterala ga cekanCool
bubo
#947 Posted : 12. veljače 2013. 20:17:47(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 783
Man
Location: mostar
Garfield wrote:
Dado R. wrote:
Naravno, Garfield je bolji, samo trenutno nema srece...Smile


Vidi se po tabeli. Da nije bube ozbiljno bi se zabrinuo da bi mogao zavrsiti zadnji :)


A GLEDA SE PREMA DOLE ZNAČI,,NEKA NEKA NE BIJEŽIŠ TI PUNO VIŠE Flapper Flapper Flapper
feniks
#948 Posted : 16. veljače 2013. 14:15:17(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 21.12.2011.(UTC)
Posts: 346
Man
Location: banjaluka
Pogledao 14.02. film adekvatnog naziva Dobar dan da se umre muski LOL

Mnoge legende 80 ih su izblijedile ali jedna jos uvijek stoji Dzon Meklejn ThumpUp
Poslije cetvrt vijeka jos uvijek je tu unistava, ubija i pravi opsti haus.
Nije mu jos jasno da li ga nevolje nadju ili ih on sam trazi.
Cekamo 6 dio mozda se dobije odgovor na to pitanje.

U 90+ minuta imamo sve ono sto smo i ocekivali od ovog serijala.
Scenario nikada i nije bio jaca strana ove fransize ali su reziseri uvijek bili na visini zadatka.
Ovaj put to nije bio slucaj, bar po mom misljenju, ali meni je taj JM antipatican od ranije pa sami presudite.

Mislio sam da sahranim ovaj film ali sam isto vece pogledao jos jedan film BV Luper Crying
i poceo sam vise da cijenim ovo djelce.


P.S.
Vec vidim Umri muski XX 2020 i neke, da li ce kosti BV izdrzati pokretne stepenice hoce li besika popustiti.Laugh
feniks
#949 Posted : 8. ožujka 2013. 13:46:00(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 21.12.2011.(UTC)
Posts: 346
Man
Location: banjaluka
Linkoln

SS mi nikada nije bio nesto narocito drag, njegovi filmovi su upeglani u svakom pogledu
ali nemaju ono "nesto" da se izdvoje iz mase. 1941 mi je i dalje njegov najbolji film.

U Linkolnu njegov osnovni problem je sto nije mogao da izbjegne lik predsjednikove supruge,
koju glumi iritantna SF, scene u kojima se ona pojavljuje su najslabija karika filma.

Svi ostali glumci su odlicni a neki cak i brilijantni.

Sta reci za DDL?
Da je zasluzio Oskara? Malo je reci jeste.
Nagradno pitanje je kada nije dobro odglumio.LOL

feniks
#950 Posted : 25. ožujka 2013. 12:14:57(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 21.12.2011.(UTC)
Posts: 346
Man
Location: banjaluka
Let
Napokon se organizovao i otisao da pogledam ovaj zaostatak iz 2012.
Standardno dobar Denzel covjek jednostavno ne promasuje.
Rezija, scenario itdThumpUp
feniks
#951 Posted : 29. ožujka 2013. 10:42:45(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 21.12.2011.(UTC)
Posts: 346
Man
Location: banjaluka
Obicno nakon filma koji postane brend krenu da se prave teme u zabavnim parkovima, proizvode se igrice, akcione figure itd.
Dosta rijetko se desava obrnut proces.
I to s razlogom, jer ma sta producenti mislili za snimanje filma je ipak potreban scenario kakav-takav.
U filmi G.I. Joe Osveta postoje akcione figure ali nema scenarija ima knjiga snimanja ali i nju su pisale osobe pod uticajem psihodelicnih supstanciScared
Mogao bih da pisem sta sve ne valja u filmu ali radije bih isao u teretanu.
Ovo je ubjedljivo najlosiji film u ovoj deceniji mozda cak i u ovom vijeku, a konkurencija je tu stvarno zestoka.Smile

Srecom pa nisam platio kartuThumbsUp

P.S. Pad Olimpa planiram za ovaj vikend, javicu utiske...
feniks
#952 Posted : 1. travnja 2013. 10:03:42(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 21.12.2011.(UTC)
Posts: 346
Man
Location: banjaluka
Pad Olimpa ThumbsUp

Svarceneger i Stalone ne trebaju vise da snimaju filmove tu je G.B. Smile
Kad krene da koka/ubija nema stajanja 2 h.
Bas ono sto se ocekuje od ovakvog filma.
Odavno nisam gledao bolju akciju.
Steta samo sto je A.E. prezivio na kraju ThumbDown
feniks
#953 Posted : 13. travnja 2013. 15:14:20(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 21.12.2011.(UTC)
Posts: 346
Man
Location: banjaluka
Zaborav / Oblivion ThumbsUp ThumbsUp ThumbsUp

Postapokalipticni SF - sve ono sto mrzim

Ali ovaj film je odlican.
Rezija scenario, glumci sve je na svom mjestu.
Glavna uloga Tom Kruz covjek zna izabrati ulogu. ThumpUp
Sala je bila solidno popunjenaSmile

P.S. Vise niko osim mene ne gleda filmove.
Posljednji covjek na nogamaBigGrin BigGrin
feniks
#954 Posted : 14. travnja 2013. 12:13:52(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 21.12.2011.(UTC)
Posts: 346
Man
Location: banjaluka
Nus pojave legendardnog Stivena Sodeberga.ThumpUp ThumpUp
Nije u pitanju jos jedan u nizu trileru o korporacijskim zavjerama, vec prica
o malim ljudima koji se prilagodjavaju sistemi i okolnostima u kojim ziveSmile

Treba pogledatiThumbsUp
vs
#955 Posted : 14. travnja 2013. 19:00:17(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 24.10.2011.(UTC)
Posts: 1.722
jel ima neki film da ti se nije svidia?...hahahahahah.. ka da radis za nekog distributera, hahahahah

dugo nisan bia u kinu ili pogleda neki novi film... u zadnje vrime poskidan sta vise dostupnih filmova odredjenih rezisera pa ih odgledan po redu.. odradia san bracu dardenne, almodovara, john forda, douglas sirka, max ophulsa, fassbindera... i jos popunia praznine kod onih rezisera kojima san pogleda vecinu filmova, billy wilder, spielberg, de palma, itd...

side effects ce ubrzo izac na dvd, soderbergh mi nije nesto drag... a ove olimp, gi joe, die hard 16 itd, zaj mi je bacat pare za kino kad cu zaboravit film prije nego izadjen iz dvorane...

na lageru iman the company you keep, novi od r. redforda... i the numbers station sa john cusack.. ne ocekujen puno od njih... i district 9 cu opet pogledat, bia mi je dobar al san ga samo jednon pogleda

iman dogovor za sutra ic na oblivion... da vidin kako je tom cruise odglumia wall-ea, hahahahahh

steta sta u nas u kino ne dolazi stoker od chan-park wooka, dvd izlazi sredinom 6mj. pa se triba strpit..

vjerojatno cu u kinu pogledat novog iron mana i the place beyond the pines u iduca 3 tjedna
feniks
#956 Posted : 15. travnja 2013. 12:06:09(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 21.12.2011.(UTC)
Posts: 346
Man
Location: banjaluka
Nije mi se svidio G.I. Joe to sam i napisao, procitaj Smile
Ljudi ne shvataju da praviti film koji treba nasmijati gledaoce ne znaci praviti smijesan film.LOL LOL

Da me pustaju u kino besplatno + topli obrok naravno da bih hvalio sve naslove po redu.ThumpUp

Jednostavni je zaredalo, ali mislim da to ne moze potrajati.
Ispalo bi da se Holivud sabrao i promijenio pravac kretanja.
Prije ili kasnije u ovoj sezoni doci ce do proklizavanja a ni filmovi koje sam pohvalio nisu i nece uzeti ocekivanu sumu na bo.
Tako da se ne trebas brinuti sve ostaje po starom...Sad

Stoker igra kod nas u kinu ali nemam neku zelju da ga gledam, pogledao sam dokumentarac sa snimanja
izmedju ostalog reziser ne govori engleski pa se nisu mogli sporazumjevati + je lik koreanac meni dostaBigGrin
Ali pretpostavljam da ti jedva cekas.Flapper Flapper

SS je meni u top 10 rezisera danasnjice, najavio je da ce se povuci iz reziranja na nekoliko godina, na tvoju radost a moju zalost.

Planiram gledati Irona 3 25 ili 26 aprila.
A onda kako budu dolazili filmovi u maju junu itd..

Sjecam se kada sam u u svoje vrijeme Smile hodao tom stazom.
Pohvatati sve filmove de Palme 1998 ili 99 bilo je malo komplikovanije nego danas a starog dobrog JF jos teze ali vrijedilo je..
Covjek koji je ubio Liberiti V. je jedan od najboljih vesetrna ikad snimljenih, jeste da je kosta para i para aliThumbsUp ThumbsUp

P.S.
Polako jer "kada pohvatas reziserske repove" ostaje ti samo da pratis tekucu produkciju. Takav je slucaj sa mnom.
Ili da pricas kako su nekad filmovi bili dobri i da ih gledas ponovo.LOL LOL

vs
#957 Posted : 15. travnja 2013. 13:53:41(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 24.10.2011.(UTC)
Posts: 1.722
the company you keep mi je bia dosadan, prerazvucen je, krene zanimljivo, onda prdac, po ure dok se nesto dogodi... redford mi nikad nije bia drag ka reziser, ka glumca ga i mogu podnit.. al ovo mi je bia gubitak vremena... ima dosta poznatih glumaca i produkcija je dobra, pa ako neko voli ove sporije politicke trilere, moze pogledat..

the numbers station, teze smece, izbjegavat..

district 9 mi je skroz dobar, kraj mi je ludilo... jedva cekan elysium od istog rezisera (pogledajte trailer, izgleda jako dobro)
vs
#958 Posted : 15. travnja 2013. 22:38:26(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 24.10.2011.(UTC)
Posts: 1.722
oblivion, od mene dobiva jedva prolaznu ocjenu.... ovi kosinski mi je mediokritet koji manjak talenta prikriva skupom produkcijom, tron 2 i ovo zajedno nemaju jednu pamtljivu scenu...
priča je kolaž već viđenih stvari, svaki put kad dođe do promjene u radnji upali ti se lampica, ovo su skupili iz ovog ili onog filma... to ne mora bit toliki problem ako film ima neku svoju osobnost (ka kod tarantina), šta ovdi nije slučaj... neću ni ulazit u to koliko radnja ima smisla, šta više promislin, sve mi je gluplji film... nije toliko imbecilan ka prometheus, al nije ni daleko..
dizajn tehnologije i scenografije je tako bezličan da jednostavno ne razumiš di su ukucali oko 120 mil $ budžeta, kad usporediš dizajn prometheusa i ovoga, to je nebo i zemlja...
muzika se trudi bit atmosferična, na momente i epohalna, ali mi je ka i cili film, bezlična... u tronu 2 daft punk je odradia dosta bolji posal..
kamera je također bila srednja žalost, još mi nije jasno kako je ovi claudio miranda dobija oscara za life of pi...
zadnja četvrtina filma je takva limunada da me želudac zabolia od preseransa...

sve u svemu, meeehhh

al drago mi je da se bar nekome svidiaBigGrin
feniks
#959 Posted : 16. travnja 2013. 10:27:18(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 21.12.2011.(UTC)
Posts: 346
Man
Location: banjaluka
vs wrote:
oblivion, od mene dobiva jedva prolaznu ocjenu.... ovi kosinski mi je mediokritet koji manjak talenta prikriva skupom produkcijom, tron 2 i ovo zajedno nemaju jednu pamtljivu scenu... Scenu? Film treba da bude pamtljiv, pa i Tarantino ima pamtljive scene. Flapper
priča je kolaž već viđenih stvari, svaki put kad dođe do promjene u radnji upali ti se lampica, ovo su skupili iz ovog ili onog filma... A u kom filmu to nije slucaj, ispade da postoje reziseri koji mogu da snime dotad nevidjeno LOL
to ne mora bit toliki problem ako film ima neku svoju osobnost (ka kod tarantina), U cemu je to Tarantino poseban? Sto se boji da snimi film pa mora sve da upakuje u tres da bi se provukao? Ispade da ne znas za RodrigezaLaugh Laugh
šta ovdi nije slučaj... neću ni ulazit u to koliko radnja ima smisla, šta više promislin, sve mi je gluplji film... svasta Jednostavan scenario fino realizovan
nije toliko imbecilan ka prometheus, al nije ni daleko.ThumbDown ThumbDown Ovo je vec svetogrdje

dizajn tehnologije i scenografije je tako bezličan da jednostavno ne razumiš di su ukucali oko 120 mil $ budžeta, kad usporediš dizajn prometheusa i ovoga, to je nebo i zemlja... Vidi se dobro gdje su potrosili pare. A da odes oftamologu? Laugh
muzika se trudi bit atmosferična, na momente i epohalna, ali mi je ka i cili film, bezlična... Atmosferska jeste i samim tim i ne treba biti primjetna
u tronu 2 daft punk je odradia dosta bolji posal..
kamera je također bila srednja žalost, još mi nije jasno kako je ovi claudio miranda dobija oscara za life of pi... Mozda zato sto zna svoj posao? taj filim ima pamtljivih scena Laugh
zadnja četvrtina filma je takva limunada da me želudac zabolia od preseransa... Zadnja cetvrtina? Zadnji kadrovi po meni nisu trebali.

sve u svemu, meeehhh Sve u svemu ti trebas gledati samo koreanske filmove BigGrin

al drago mi je da se bar nekome svidiaBigGrin
Pa jos ima nas, ljudi s ukusom.BigGrin
feniks
#960 Posted : 16. travnja 2013. 10:30:19(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 21.12.2011.(UTC)
Posts: 346
Man
Location: banjaluka
vs wrote:
the company you keep mi je bia dosadan, prerazvucen je, krene zanimljivo, onda prdac, po ure dok se nesto dogodi... redford mi nikad nije bia drag ka reziser, ka glumca ga i mogu podnit.. al ovo mi je bia gubitak vremena... ima dosta poznatih glumaca i produkcija je dobra, pa ako neko voli ove sporije politicke trilere, moze pogledat..
Pogledacu, cim ti ne valja, znaci da je vrijedan paznje. Propustio sam Konspiratora na tvCursing

the numbers station, teze smece, izbjegavat..

district 9 mi je skroz dobar, kraj mi je ludilo... Kakvo smece u pravom smislu rijeci smijesan film.
jedva cekan elysium od istog rezisera (pogledajte trailer, izgleda jako dobro)
Pogledacu...
Users browsing this topic
Guest (2)
58 Pages«<4647484950>»
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,180 seconds.