Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

2 Pages12>
Ridjobradi 19 & 20
Dado A.
#1 Posted : 21. ožujka 2014. 11:18:23(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.675
Location: Makarska
Iako je na kladionici već bilo blokirano da će prije stripovi vani nego najave - iznenađenja se ipak događaju... A to znači da će najave (gle čuda) ipak prethoditi izdanjima.Smile

Naravno, planirali smo ih mi okačiti jos prije iho-ho dana, ali rad na sljedećoj turi i sve ostale obaveze nekako su u drugi plan stavile pisanje najava i sve ono što ide uz to, no da ne duljim sad još i oko toga ajmo mi nešto konkretno!

Dakle, ono od čega ćemo krenuti su 19. i 20. album Riđobradog gdje nas nakon četverodijelne sage s Maurima po Sredozemnom i okolnim morima očekuje još jedna četverodijelna priča, no ovoga puta mjesto radnje bit ce poprilično zapadniji predjeli, od Tortuge, Velikog Kajmana pa sve do Yucatana.

Inače, devetnaesti album nosi naslov “Otok izgubljenih brodova”, a “Nestali s Crnog sokola” naslov je dvadesetog.

Što se autora tiče, uz Charliera su u broju 19 i dalje Jije i Lorg, a u broju 20, nakon Jijeove smrti, uskače i Gaty s kojim ćemo se družiti još podosta vremena. Tradicionalne tekstove na stražnjim koricama potpisuje Renky i oni mu trenutačno služe kao opravdanje (uz komunalno-keramičarske radove, ofkors) za brzinu (ne)crtanja vlastitih projekata.Smile

Redovna cijena Riđobradog 19 i 20 bit će 120 kuna, a tijekom prva dva mjeseca moći ćete ih kupiti za 96 kuna.

Za kraj još samo informacija da bi cijela ova nova tura u naše skladište trebala stići sutra, što znači da će svi novi stripovi u prodaji biti od ponedjeljka (24.3.).

Bacite pogled:







Demostant
#2 Posted : 21. ožujka 2014. 12:34:41(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 16
Man
Location: Zagreb
Njami :)
Dermentor
#3 Posted : 21. ožujka 2014. 12:36:23(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 34
Location: Prigirje-brdovecko
Morat cu pocet citat od pocetka Drool
budo
#4 Posted : 21. ožujka 2014. 14:25:08(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 177
Man
Location: Zagreb
A ovo će izgleda brzo kraju, ako ovako nastave
Neka, meni je super, također imam sve do sada
Jeste li išta razmišljali o Mladom riđobradom (ili kako se već zove)?
anto
#5 Posted : 21. ožujka 2014. 16:08:58(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 322
Man
Location: Čačak
budo wrote:
A ovo će izgleda brzo kraju, ako ovako nastave
Neka, meni je super, također imam sve do sada
Jeste li išta razmišljali o Mladom riđobradom (ili kako se već zove)?

pa neće baš brzo - ukupno ima 35 albuma redovne serije.

inače, jedva čekam ove (ali i sledeće dve epizode) - čekam ih preko dvadeset godina.
Renky
#6 Posted : 22. ožujka 2014. 19:08:52(UTC)
Rank: Strip-Autor

Joined: 12.7.2011.(UTC)
Posts: 579
Man
Location: Gradac
Trenutno fugiram Flapper Flapper Flapper
Dado A.
#7 Posted : 22. ožujka 2014. 23:37:20(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.675
Location: Makarska
anto wrote:

pa neće baš brzo - ukupno ima 35 albuma redovne serije.


34. No usprkos tomu, kod nas ce ih biti 35... Ali o tom kad dodje vrijeme za to.

A sto se brzine tice, uz duzno postovanje svim strucnim i nepogresivim nagadjanjima i pretpostavkama, samo dvije osobe znaju hoce li ili nece to biti brzo.


anto wrote:

inače, jedva čekam ove (ali i sledeće dve epizode) - čekam ih preko dvadeset godina.


Pretpostavljam da si uzivao u “Harikenu” i “Uraganu” te Juanu i Diegu...
anto
#8 Posted : 23. ožujka 2014. 20:57:33(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 322
Man
Location: Čačak
Dado A. wrote:
anto wrote:

pa neće baš brzo - ukupno ima 35 albuma redovne serije.


34. No usprkos tomu, kod nas ce ih biti 35... Ali o tom kad dodje vrijeme za to.

A sto se brzine tice, uz duzno postovanje svim strucnim i nepogresivim nagadjanjima i pretpostavkama, samo dvije osobe znaju hoce li ili nece to biti brzo.


anto wrote:

inače, jedva čekam ove (ali i sledeće dve epizode) - čekam ih preko dvadeset godina.


Pretpostavljam da si uzivao u “Harikenu” i “Uraganu” te Juanu i Diegu...


da, 34 albuma, mislio sam 34 a napisao 35.
Onda će ovaj 35-i verovatno biti sa kraćim pričama + eventualno neki extra dodaci?

Što se tiče brzine - tu sam hteo reći da neće biti baš odmah, sa obzirom da se radi i još 11 albuma.

Ko/šta su Hariken,Uragan,Huan i Dijego?
Renky
#9 Posted : 23. ožujka 2014. 23:13:05(UTC)
Rank: Strip-Autor

Joined: 12.7.2011.(UTC)
Posts: 579
Man
Location: Gradac
A valjda misli na nepridržavanje standarda u prijevodu kada su isti brod krstili na različite načine ili iste likove nazivali malo 'vako, malo 'nakoBigGrin
No oštro oko uredničko ništa ne propušta ThumbsUp
Dado A.
#10 Posted : 23. ožujka 2014. 23:38:46(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.675
Location: Makarska
anto wrote:
Dado A. wrote:
anto wrote:

pa neće baš brzo - ukupno ima 35 albuma redovne serije.


34. No usprkos tomu, kod nas ce ih biti 35... Ali o tom kad dodje vrijeme za to.

A sto se brzine tice, uz duzno postovanje svim strucnim i nepogresivim nagadjanjima i pretpostavkama, samo dvije osobe znaju hoce li ili nece to biti brzo.


anto wrote:

inače, jedva čekam ove (ali i sledeće dve epizode) - čekam ih preko dvadeset godina.


Pretpostavljam da si uzivao u “Harikenu” i “Uraganu” te Juanu i Diegu...


da, 34 albuma, mislio sam 34 a napisao 35.
Onda će ovaj 35-i verovatno biti sa kraćim pričama + eventualno neki extra dodaci?

Što se tiče brzine - tu sam hteo reći da neće biti baš odmah, sa obzirom da se radi i još 11 albuma.

Ko/šta su Hariken,Uragan,Huan i Dijego?


Pa ako kazes da si cekao 20 godina da se zavrsi prica onda sigurno znas da su u prvome dijelu brod koji je Eric maznuo Morganu krstili s “Hariken”, da bi ga onda u nastavku prekrstili u “Uragan”, a sto se Juana (Huana) i Diega (Dijega) tice, rijec je o istome covjeku, samo su se malo znali zaigrati od kadra do kadra pa bi ga malo nazivali jednim, malo drugim imenom. Mislio sam da se, kad vec s tolikim zarom iscekujes nastavke, sigurno sjecas tih nebuloza, no nema veze... Nebitno.

Naravno, mi smo sve to (kao i u brojnim drugim situacijama) iskorigirali i kod nas takvih nebuloza nece biti.
anto
#11 Posted : 23. ožujka 2014. 23:59:49(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 322
Man
Location: Čačak
Misliš Dado da se ja sećam tih propusta posle 20 i kusur godina.
Pogledaću to o čemu govoriš u Superu i Free-ju, ali to sad nije ni toliko bitno.
Misty
#12 Posted : 24. ožujka 2014. 16:20:25(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 147
Man
Location: Stuttgart
...ali je Renky uspio napisati textove?
Vid
#13 Posted : 24. ožujka 2014. 17:44:35(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 26.7.2011.(UTC)
Posts: 79
Dado A. wrote:
anto wrote:
Dado A. wrote:
anto wrote:

pa neće baš brzo - ukupno ima 35 albuma redovne serije.


34. No usprkos tomu, kod nas ce ih biti 35... Ali o tom kad dodje vrijeme za to.

A sto se brzine tice, uz duzno postovanje svim strucnim i nepogresivim nagadjanjima i pretpostavkama, samo dvije osobe znaju hoce li ili nece to biti brzo.


anto wrote:

inače, jedva čekam ove (ali i sledeće dve epizode) - čekam ih preko dvadeset godina.


Pretpostavljam da si uzivao u “Harikenu” i “Uraganu” te Juanu i Diegu...


da, 34 albuma, mislio sam 34 a napisao 35.
Onda će ovaj 35-i verovatno biti sa kraćim pričama + eventualno neki extra dodaci?

Što se tiče brzine - tu sam hteo reći da neće biti baš odmah, sa obzirom da se radi i još 11 albuma.

Ko/šta su Hariken,Uragan,Huan i Dijego?


Pa ako kazes da si cekao 20 godina da se zavrsi prica onda sigurno znas da su u prvome dijelu brod koji je Eric maznuo Morganu krstili s “Hariken”, da bi ga onda u nastavku prekrstili u “Uragan”, a sto se Juana (Huana) i Diega (Dijega) tice, rijec je o istome covjeku, samo su se malo znali zaigrati od kadra do kadra pa bi ga malo nazivali jednim, malo drugim imenom. Mislio sam da se, kad vec s tolikim zarom iscekujes nastavke, sigurno sjecas tih nebuloza, no nema veze... Nebitno.

Naravno, mi smo sve to (kao i u brojnim drugim situacijama) iskorigirali i kod nas takvih nebuloza nece biti.


Ajmo se kladiti, da če se netko pobuniti, da niste ostavili izvorna imena Devil
Renky
#14 Posted : 24. ožujka 2014. 21:15:20(UTC)
Rank: Strip-Autor

Joined: 12.7.2011.(UTC)
Posts: 579
Man
Location: Gradac
Misty wrote:
...ali je Renky uspio napisati textove?


Flapper Flapper Flapper LOL
rocco21
#15 Posted : 24. ožujka 2014. 22:14:16(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 12.7.2011.(UTC)
Posts: 70
Location: Makarska
Renky wrote:
Misty wrote:
...ali je Renky uspio napisati textove?


Flapper Flapper Flapper LOL


Jesi ovo doša kući ili si negdi usput sta odanit pa se zakačio na internet?
Renky
#16 Posted : 24. ožujka 2014. 22:34:35(UTC)
Rank: Strip-Autor

Joined: 12.7.2011.(UTC)
Posts: 579
Man
Location: Gradac
Ma kakvi... s obzirom na brzinu, kad krenem, još san par dana u dometu wirelessa LOL
budo
#17 Posted : 27. ožujka 2014. 21:21:45(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 177
Man
Location: Zagreb
Možda je bilo negdje navedeno ali nisam vidio:
Na BDGestu su ova dva broja originali 19 i 21, broj 20 je nešto drugo (Mladi kapetan)
Jel ovo preskočeno radi nekog kontinuiteta ili je nešto drugo?
Dado A.
#18 Posted : 27. ožujka 2014. 22:58:49(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.675
Location: Makarska
budo wrote:
Možda je bilo negdje navedeno ali nisam vidio:
Na BDGestu su ova dva broja originali 19 i 21, broj 20 je nešto drugo (Mladi kapetan)
Jel ovo preskočeno radi nekog kontinuiteta ili je nešto drugo?


Vec je bilo rijeci o tome ( http://www.libellus.hr/f...posts&t=584&p=4 ), no nije problem jos jednom pojasniti.Smile

Uglavnom, nije preskoceno, vecinu od toga (31 stranicu) vec smo objavili u “Karipskom demonu” / “Kralju sedam mora” (kod nas 62 + 62 stranice, a kod Francuza 47 + 46) , a na preostalih 16 stranica objavljene su dvije kratke price koje se zovu, ako se ne varam (tko ce vise sve pamtitiSmile ), “Zlato San Cristobala” i “Kobra”. Naravno, te dvije kratke price koje su prakticki potpuno nebitne za kronologiju, objavit cemo, zajedno s jos nekim stvarcicama, u svome 35. albumu kojim cemo i zavrsiti serijal o Ridjobradom.Smile
Renky
#19 Posted : 27. ožujka 2014. 23:10:35(UTC)
Rank: Strip-Autor

Joined: 12.7.2011.(UTC)
Posts: 579
Man
Location: Gradac
Dado A. wrote:
budo wrote:
Možda je bilo negdje navedeno ali nisam vidio:
Na BDGestu su ova dva broja originali 19 i 21, broj 20 je nešto drugo (Mladi kapetan)
Jel ovo preskočeno radi nekog kontinuiteta ili je nešto drugo?


Vec je bilo rijeci o tome ( http://www.libellus.hr/f...posts&t=584&p=4 ), no nije problem jos jednom pojasniti.Smile

Uglavnom, nije preskoceno, vecinu od toga (31 stranicu) vec smo objavili u “Karipskom demonu” / “Kralju sedam mora” (kod nas 62 + 62 stranice, a kod Francuza 47 + 46) , a na preostalih 16 stranica objavljene su dvije kratke price koje se zovu, ako se ne varam (tko ce vise sve pamtitiSmile ), “Zlato San Cristobala” i “Kobra”. Naravno, te dvije kratke price koje su prakticki potpuno nebitne za kronologiju, objavit cemo, zajedno s jos nekim stvarcicama, u svome 35. albumu kojim cemo i zavrsiti serijal o Ridjobradom.Smile



Dobro pamtiš... Mislin da je prevedeno kao "Blago" no... i zlato je blago LOL
Dado A.
#20 Posted : 27. ožujka 2014. 23:13:35(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.675
Location: Makarska
Zlato, macke, plocice... Sve je to nase blago!LOL
Users browsing this topic
Guest (2)
2 Pages12>
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,124 seconds.