Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

2 Pages12>
Suzanjstvo 1 & 2
Dado A.
#1 Posted : 21. ožujka 2014. 11:20:57(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.675
Location: Makarska
Premda istinski uživamo u radu na svim svojim izdanjima, dva albuma na kojima smo posebno guštali su Sužanjstvo 1 & 2 Fabricea Davida i Erica Bourgiera.

Način na kojih su njih dvojica, kako scenaristički tako i crtački, jednu poprilično izlizanu premisu (fantastični svijet, u potpunosti razdijeljen kako unutar nasljednika jedne drevne obitelji tako i među različitim kastama) pretvorili u istinsko remek-djelo uistinu je jedinstven. I sami ćete se već u ponedjeljak (kada se ovi albumi nađu prodaji) moći uvjeriti da Fabrice David nije ostavio ni jedan jedini djelić toga fantastičnog svijeta neopisanim - počevši od pojašnjavanja cjelokupne povijesti pa sve do svih ostalih preciznih detaljčića - a crtački dio Erica Bourgiera može se vrlo jednostavno opisati sa samo dvije riječi: čista genijalnost!

U Francuskoj su dosad izašla 3 albuma (prema riječima autora cijeli serijal bit će zaokružen unutar njih 5), a mi ćemo ih uhvatiti za MaFest kada će Sužanjstvo 3 ugledati svjetlo dana. Potom, kako Francuzi budu objavljivali dalje albume tako ćemo ih i mi paralelno pratiti.

Na kraju, još samo informacija da prvi album (“Ep o Anoroerima”) ima 64, a drugi (“Drekkari”) 56 stranica, a njihova redovna cijena bit će 120 kuna dok ćete ih tijekom prva dva mjeseca moći kupiti za 96 kuna.

Evo i kako to izgleda:








kasper
#2 Posted : 21. ožujka 2014. 11:25:59(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 587
ovo se ceka, ovo se ceka Drool

mogli biste neki preview, da uputite narod sta je ovo
Dermentor
#3 Posted : 21. ožujka 2014. 12:35:39(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 34
Location: Prigirje-brdovecko
Ovo je Servitude jel tak? Naravno uzimam Smile
budo
#4 Posted : 21. ožujka 2014. 14:19:05(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 177
Man
Location: Zagreb
Koliko ga hvale mora se uzeti, u biti nemam pojma o čemu se radi
Gledao sam preview na BDGest-u, izgleda ok
Tex Willer
#5 Posted : 21. ožujka 2014. 19:01:28(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.467
Man
Location: Nis
kasper wrote:
ovo se ceka, ovo se ceka Drool

mogli biste neki preview, da uputite narod sta je ovo


Ti si mi glavni krivac ako ovo ne valja, otkad kukas i koliko kukas - narucio i ja na nevidjeno kod MarkaBigGrin
kasper
#6 Posted : 21. ožujka 2014. 21:50:52(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 587
Tex Willer wrote:
kasper wrote:
ovo se ceka, ovo se ceka Drool

mogli biste neki preview, da uputite narod sta je ovo


Ti si mi glavni krivac ako ovo ne valja, otkad kukas i koliko kukas - narucio i ja na nevidjeno kod MarkaBigGrin



heh, video sam da je ovo neka bas bas komercijala pre par godina + crtez mi je sjajan, ideja sjajna. stoga mora da valja, mada znalo je da bude i suprotno kroz istoriju Crying
Renky
#7 Posted : 22. ožujka 2014. 19:11:30(UTC)
Rank: Strip-Autor

Joined: 12.7.2011.(UTC)
Posts: 579
Man
Location: Gradac
Kao što rekoh... najjača tura ikadLove Love Love Love Love
Tex Willer
#8 Posted : 22. ožujka 2014. 20:32:36(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.467
Man
Location: Nis
Renky wrote:
Kao što rekoh... najjača tura ikadLove Love Love Love Love


I meni bi bila da sam se registrovao danas, pogledaj bre prethodnu, Tex Kolor, Texone Kolor, Nick Raider... ti si poludeoFlapper
Renky
#9 Posted : 22. ožujka 2014. 21:20:59(UTC)
Rank: Strip-Autor

Joined: 12.7.2011.(UTC)
Posts: 579
Man
Location: Gradac
Tex Willer wrote:
Renky wrote:
Kao što rekoh... najjača tura ikadLove Love Love Love Love


I meni bi bila da sam se registrovao danas, pogledaj bre prethodnu, Tex Kolor, Texone Kolor, Nick Raider... ti si poludeoFlapper



Uvik poludin od vakih turaFlapper
Misty
#10 Posted : 24. ožujka 2014. 16:22:10(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 147
Man
Location: Stuttgart
ovaj žanr obožavam, ne samo u stripu...
Oki
#11 Posted : 24. ožujka 2014. 21:43:40(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 31.8.2012.(UTC)
Posts: 213
Man
Location: DUGA RESA
Ovo me nekako najviše privlači od ove nove ture,a sutra sam u Zagrebu pa ću vjerovatno i kupiti ova prva dva broja...
Nemojte mi se smijati jel ću nešto priupitati....
Što ustvari znači riječ "SUŽANJSTVO"?
Renky
#12 Posted : 24. ožujka 2014. 22:37:32(UTC)
Rank: Strip-Autor

Joined: 12.7.2011.(UTC)
Posts: 579
Man
Location: Gradac
Dado A.
#13 Posted : 24. ožujka 2014. 22:43:03(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.675
Location: Makarska
Oki wrote:
Ovo me nekako najviše privlači od ove nove ture,a sutra sam u Zagrebu pa ću vjerovatno i kupiti ova prva dva broja...
Nemojte mi se smijati jel ću nešto priupitati....
Što ustvari znači riječ "SUŽANJSTVO"?


Smiksaj (ne baš bukvalno) utamničenje, zatočeništvo i ropstvo i dobit ćeš odgovor što znači sužanjstvo u okviru ovog serijala.Smile Inače, sužanj je u najužemu smislu malčice arhaičniji izraz za osobu koja je utamničena (uznik, zatvorenik/zatočenik). Također, dijalektalno se sužnjem zna čak nazivati i izrazito mršava osoba (zatvorenici i robovi se i nisu baš mogli pohvaliti redovitom prehranom, je l' da).Smile
brko17
#14 Posted : 25. ožujka 2014. 10:03:30(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 14.10.2011.(UTC)
Posts: 33
Location: Mali Losinj
Kako mi je ovo potpuno nepoznatno, neki preview bi dobro dosao. Razmisljam o kupovini, ali ........
Oki
#15 Posted : 25. ožujka 2014. 20:08:37(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 31.8.2012.(UTC)
Posts: 213
Man
Location: DUGA RESA
Bio danas u Zg,ali nema još ove nove ture po striparnicama...kupio samo jedanestu knjigu kolor Texa-čini mi se da su zalihe iste na izdisaju...
Oki
#16 Posted : 25. ožujka 2014. 20:10:13(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 31.8.2012.(UTC)
Posts: 213
Man
Location: DUGA RESA
...i hvala na pojašnjenju značenja riječi "sužanjstvo"BigGrin
jang
#17 Posted : 25. ožujka 2014. 21:34:52(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 18.5.2013.(UTC)
Posts: 72
Dado A. wrote:
Oki wrote:
Ovo me nekako najviše privlači od ove nove ture,a sutra sam u Zagrebu pa ću vjerovatno i kupiti ova prva dva broja...
Nemojte mi se smijati jel ću nešto priupitati....
Što ustvari znači riječ "SUŽANJSTVO"?


Smiksaj (ne baš bukvalno) utamničenje, zatočeništvo i ropstvo i dobit ćeš odgovor što znači sužanjstvo u okviru ovog serijala.Smile Inače, sužanj je u najužemu smislu malčice arhaičniji izraz za osobu koja je utamničena (uznik, zatvorenik/zatočenik). Također, dijalektalno se sužnjem zna čak nazivati i izrazito mršava osoba (zatvorenici i robovi se i nisu baš mogli pohvaliti redovitom prehranom, je l' da).Smile


u sloveniji korisimo riječ SUŽENJSTVO. ali ona kod nas znaći isto kao kod vas ropstvo
Dado R.
#18 Posted : 25. ožujka 2014. 23:06:01(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
jang wrote:
Dado A. wrote:
Oki wrote:
Ovo me nekako najviše privlači od ove nove ture,a sutra sam u Zagrebu pa ću vjerovatno i kupiti ova prva dva broja...
Nemojte mi se smijati jel ću nešto priupitati....
Što ustvari znači riječ "SUŽANJSTVO"?


Smiksaj (ne baš bukvalno) utamničenje, zatočeništvo i ropstvo i dobit ćeš odgovor što znači sužanjstvo u okviru ovog serijala.Smile Inače, sužanj je u najužemu smislu malčice arhaičniji izraz za osobu koja je utamničena (uznik, zatvorenik/zatočenik). Također, dijalektalno se sužnjem zna čak nazivati i izrazito mršava osoba (zatvorenici i robovi se i nisu baš mogli pohvaliti redovitom prehranom, je l' da).Smile


u sloveniji korisimo riječ SUŽENJSTVO. ali ona kod nas znaći isto kao kod vas ropstvo

I rusko Фамилия odnosno familija nije na nasem familija ili obitelj vec prezime...
jaki
#19 Posted : 3. travnja 2014. 14:02:38(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 61
Man
Location: Solin
Prva dva albuma taman za zagrijavanje:)
Fantasy kao i svi prepun likova,rasa,događaja,gradova ...Treba vremena dok se uživiš sve u to a onda nema više:)
Dajte nastavke!
Renky
#20 Posted : 8. travnja 2014. 9:33:34(UTC)
Rank: Strip-Autor

Joined: 12.7.2011.(UTC)
Posts: 579
Man
Location: Gradac
Pročitano i .... Ufffffffffffffff.... Prezadovoljan! Super!Love
Da, definitivno odličan uvod u spektakl koji nas, ne sumnjam, očekuje.
Radnja mi čak i poprilično tečno ide usprkos upoznavanju više likova i rasa. Za prvo čitanje imena ni ne pokušavam popamtiti...
Zlobnici će reći da to i nije lako u mojim godinama Flapper no... Crtež je vrhunski, precizno i jasno... boja je legla baš po mjeri odnosno mislim da bi šarenilo ugušilo crtež
koji jednostavno zaslužuje biti ispred boje i ovako dolazi do izražaja... Splash u prvom albumu je za kućnu fasadu ukrasit!
Mogu samo plakati i kukati i moliti... Još ovakvih izdanja!!!! Još BD-a!!Love
Users browsing this topic
Guest (3)
2 Pages12>
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,102 seconds.