Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

2 Pages12>
Nathan Never 52
Dado A.
#1 Posted : 23. listopada 2014. 15:02:47(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.675
Location: Makarska
Baš kao što sam jučer i obećao, vrijeme je za najavu sljedeće knjige koja će iz tiskare izaći krajem ovog ili početkom sljedećeg mjeseca, a riječ je o 52. knjizi Nathana Nevera u kojoj vas čekaju sljedeće epizode (izvorni brojevi 153-155):

“Vučje lice” (Ostini / Mandanici)
“Svemirski brod iz prošlosti” (Vigna / Toffanetti)
“Velike brzine” (Ruju / Casini)


Uglavnom, kao što i sami možete vidjeti, u sljedećoj (53.) knjizi očekuje nas početak rata s orbitalnim postajama, a što se ove tiče tu posebno vrijedi spomenuti da se u epizodi “Vučje lice” po prvi put pojavljuje Asjia Heke, a prije čitanja “Velikih brzina” obavezno prelistajte epizode “Thor 14” (NN LU 57) i “Buđenje Thora 14” (43. knjiga).

Regularna cijena 52. knjige Nathana Nevera bit će 175 kuna, a tijekom prva dva mjeseca moći ćete je kupiti za 140 kuna.

Bacite pogled:




kico
#2 Posted : 23. listopada 2014. 15:09:58(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 12.7.2011.(UTC)
Posts: 807
Location: planet Zemlja
Odlično!
Renky
#3 Posted : 23. listopada 2014. 16:17:53(UTC)
Rank: Strip-Autor

Joined: 12.7.2011.(UTC)
Posts: 579
Man
Location: Gradac
Piči i NathanCool

Kakvo je stanje sa onom opkladom?Confused LOL
Tex Willer
#4 Posted : 23. listopada 2014. 19:27:31(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.467
Man
Location: Nis
Lepo, lepo. Nadam se da ce uskoro i sta da ocekujemo do kraja godineSmile
darkraver
#5 Posted : 23. listopada 2014. 20:05:11(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 43
Location: Kc,Croatia
Zasto dovraga poskupljenje!?
Kit Carson
#6 Posted : 23. listopada 2014. 20:07:13(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 570
Man
Location: Nis Srbija
Kad ceo dan cekam najavu i oni stave Nathana.Cursing
Cekam specijalce Mister Noa i Marti Misterije.
Jerry Krause
#7 Posted : 23. listopada 2014. 20:21:47(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 387
Man
Location: Ljubuški
darkraver wrote:
Zasto dovraga poskupljenje!?

Ajde moj doktore, pa bar tebi ne bi trebalo biti skupo.BigGrin
Jerry Krause
#8 Posted : 23. listopada 2014. 20:24:44(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 387
Man
Location: Ljubuški
Renky wrote:
Piči i NathanCool

Kakvo je stanje sa onom opkladom?Confused LOL

S ovom knjigom bit će 9:7 za mene i Texa (ne računam ona 2 reprinta). Znači Dado se mora isprsiti s bar još 2 knjige do kraja godine ako ne želi častiti čitavu večer nas dvojicu.Laugh
darkraver
#9 Posted : 23. listopada 2014. 20:31:47(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 43
Location: Kc,Croatia
Moj budzet je moja briga ;-) . Nije puno više, ali ne vidim razloga...cijene i pdv su kao i prije, zadnji nathani u manjoj nakladi rasprodani...
Čemu?
Standard u Hrvatskoj pada brzinom slobodnog pada, a dečki poskupljuju....
Prije sam mogel i prek 500 kn mjesecno odvojit, sada kalibriram oko 300-400 kn
I jedva stizem nadoknadivat moje tri kolekcije NN, MM i MV...
Ako sve poskupljuje, nastavljam s nathanom, ali prodajem kolekciju Magičnog jer nemrem pratit ove cijene...
Za Martina bum jos odvagnul....
Šteta stvarno :-(
Jerry Krause
#10 Posted : 23. listopada 2014. 20:41:39(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 387
Man
Location: Ljubuški
Ma razumijem te, već čisto malo te provociram da se ponovno aktiviraš na forumu.Cool
darkraver
#11 Posted : 23. listopada 2014. 20:55:10(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 43
Location: Kc,Croatia
Nemam budzet da visim po forumu... B-)
sretan sam uz sve moje obveze, kako novcane tako i vremenski obvezujuce da imam jos volje i kupovat stripove
Kupujem a ne citam, jer nestignem...
Frustrirajuće...
A sad još i poskupljuju Huh
Tex Willer
#12 Posted : 23. listopada 2014. 21:02:33(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.467
Man
Location: Nis
Jerry Krause wrote:
Renky wrote:
Piči i NathanCool

Kakvo je stanje sa onom opkladom?Confused LOL

S ovom knjigom bit će 9:7 za mene i Texa (ne računam ona 2 reprinta). Znači Dado se mora isprsiti s bar još 2 knjige do kraja godine ako ne želi častiti čitavu večer nas dvojicu.Laugh


Mislis za Nathana?
Ja za Texa jos nisam racunao. Cekam najave za studeni i prosinacBigGrin
Dado R.
#13 Posted : 24. listopada 2014. 0:41:43(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
darkraver wrote:
Moj budzet je moja briga ;-) . Nije puno više, ali ne vidim razloga...cijene i pdv su kao i prije, zadnji nathani u manjoj nakladi rasprodani...
Čemu?
Standard u Hrvatskoj pada brzinom slobodnog pada, a dečki poskupljuju....
Prije sam mogel i prek 500 kn mjesecno odvojit, sada kalibriram oko 300-400 kn
I jedva stizem nadoknadivat moje tri kolekcije NN, MM i MV...
Ako sve poskupljuje, nastavljam s nathanom, ali prodajem kolekciju Magičnog jer nemrem pratit ove cijene...
Za Martina bum jos odvagnul....
Šteta stvarno :-(


Iako sam to vec spomenuo kod najave Dylanove 16. knjige, citirat cu sam sebe;
"Kao sto se moglo primijetiti kod Dylana smo smanjili nakladu s 500 na 350, pa je bila nuzna manja korekcija cijene. S obzirom na to da ovo smanjenje naklade
utjece i na troskove drugih izdanja istih tehnickih karakteristika (Nathan Never, Nick Raider, Shanghai Devil...) nuzna je identicna korekcija i na tim izdanjima."

Posve mi je jasno da ce mnogi primijetiti poskupljenje pa koliko god ono minimalno (i nuzno) bilo, a samo rijetki ce primjetiti smanjenje naklada izdanjima
kojima nisu povecane cijene. Valjda smo mi samo odgovorni kad cijena malo poraste a kad cijena ostane ista unatoc manjoj nakladi onda to nije
nasa odluka, to se dogodilo samo po sebi. I takve stvari se doista uzimaju zdravo za gotovo. Mi smo posve svjesni ekonomske situacije u Hrvatskoj
i slicne situacije u cijeloj regiji. I savrseno razumijemo sve citatelje i kupce nasih izdanja u problemima s kojima se suocavaju. No ne znam razumiju li kupci nas?

Mi nismo izdavac iz neke druge regije ili drzave pa da se sve to ne odrazava i na nas.
U zadnjih 4-5 godina dozivjeli smo nekoliko puta poskupljenje proizvodnih troskova a sve zbog drugih poskupljenja; goriva, papira, pada standarda i cega sve ne.
Pa svejedno nismo za svako to poskupljenje i mi dizali cijene, iako smo imali sasvim opravdane razloge. S pocetkom 2013. uveden je i PDV na knjige.
No svi naslovi objavljeni do tada za kupce prakticno nisu imali PDV, jer mi nismo mijenjali cijene, pa je sav taj trosak isao na nas racun.
U pocetku smo rekli da necemo promijeniti cijene u prvih 6 mjeseci, no evo sve do danas to je nepromijenjeno.
Vec duze vrijeme imamo akcijske cijene u prva dva mjeseca od objave izdanja, a sve u cilju da nasim najvjernijim kupcima omogucimo nabavu izdanja
po doista posebnim uvjetima. I sami smo konzumenti mnogih proizvoda pa bas i ne nalazimo slicne primjere oko sebe.
Spomene li se sve to mozda cesto? Ili uopce? Mozda sam propustio mnoge takve postove?

Nije svaka knjiga ista, niti su svi troskovi isti kod identicnih knjiga. Puno je faktora koji utjecu na cjenu nekog izdanja, a na mnoge faktore mi ne mozemo utjecati.
Pa u svemu tome nastojimo pronaci najbolji moguci nacin za opstanak izdanja. Mi mozemo knjige raditi na ovaj nacin, ili ih ugasiti. A ne zelimo nista gasiti.
Neki su po forumima pisali kako se moze nesto objaviti ovako ili onako, razni izdavaci se pojavljivali s "cool" idejama, no nabrojite mi njihova izdanja
i recite mi gdje su danas te ideje i ta izdanja? I sutra ce opet netko misliti da zna vise, bolje... ima super ideju... mi mu iskreno zelimo puno uspjeha.

Ne trazim da nam se vjeruje u sve ovo napisno, ostavljam to svakome na volju. Ne trazim cak ni da nas se razumije u bilo kojem pogledu.
Ali trazim mrvicu postovanja prema nasem radu koji je itekako vidljiv u preko 600 objavljenih knjiga u proteklih deset godina.
Tex Willer
#14 Posted : 24. listopada 2014. 7:20:47(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.467
Man
Location: Nis
Dado R. wrote:
S obzirom na to da ovo smanjenje naklade
utjece i na troskove drugih izdanja istih tehnickih karakteristika (Nathan Never, Nick Raider, Shanghai Devil...) nuzna je identicna korekcija i na tim izdanjima.


Kad vec pomenu Nicka, ajde vise 4 nove knjige. Ove sto su izasle su zaostatak iz prethodne i ne racunaju se u ovogodisnja izdanjaFlapper
I Demian specijalce, krajnje bi vreme biloCool

darkraver
#15 Posted : 24. listopada 2014. 10:23:40(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 43
Location: Kc,Croatia
Dado, pa mogel si to i kracim tekstom objasnit... ;-)
Sve pet, razumijemo mi poskupljenja, al eto budžet je takav kakav jest, cijene su kakve jesu, ja osobno bum se moral odreć nekih izdanja, MV otpada prvi jer Nathan se uzima pa kako god...

Ak ko oće MV od 1-26 (26 x125) nek se javi u inbox :-)
zeljko
#16 Posted : 24. listopada 2014. 10:35:00(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 222
Location: Sarajevo
super za novo izdanje

samo komentar

za ova dugogodišnja nezavršena izdanja
opasnost je da se dođe do momenta da se više neće isplatiti kupovati
kroz marke je to drugačije... nego kroz kune Flapper npr magična cifra od 50 maraka ne smije biti probijena LOL inače slijedi stampedo
jednostavno će se doći do trenutka kada više neće imati vrijednonost
ne znam kako da objasnim... nije to izdanje sa 5 brojeva pa ajde svaki po 50 maraka... nego ima ih lupam 85+... a cijena raste
još uvijek je to u granicama razuma i sve ali se opasno primiče Blushing
magični vjetar
#17 Posted : 24. listopada 2014. 10:53:50(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 12.2.2012.(UTC)
Posts: 333
Man
Location: Zagreb
Dado R. wrote:

Iako sam to vec spomenuo kod najave Dylanove 16. knjige, citirat cu sam sebe;
"Kao sto se moglo primijetiti kod Dylana smo smanjili nakladu s 500 na 350, pa je bila nuzna manja korekcija cijene. S obzirom na to da ovo smanjenje naklade
utjece i na troskove drugih izdanja istih tehnickih karakteristika (Nathan Never, Nick Raider, Shanghai Devil...) nuzna je identicna korekcija i na tim izdanjima."

Posve mi je jasno da ce mnogi primijetiti poskupljenje pa koliko god ono minimalno (i nuzno) bilo, a samo rijetki ce primjetiti smanjenje naklada izdanjima
kojima nisu povecane cijene. Valjda smo mi samo odgovorni kad cijena malo poraste a kad cijena ostane ista unatoc manjoj nakladi onda to nije
nasa odluka, to se dogodilo samo po sebi. I takve stvari se doista uzimaju zdravo za gotovo. Mi smo posve svjesni ekonomske situacije u Hrvatskoj
i slicne situacije u cijeloj regiji. I savrseno razumijemo sve citatelje i kupce nasih izdanja u problemima s kojima se suocavaju. No ne znam razumiju li kupci nas?

Mi nismo izdavac iz neke druge regije ili drzave pa da se sve to ne odrazava i na nas.
U zadnjih 4-5 godina dozivjeli smo nekoliko puta poskupljenje proizvodnih troskova a sve zbog drugih poskupljenja; goriva, papira, pada standarda i cega sve ne.
Pa svejedno nismo za svako to poskupljenje i mi dizali cijene, iako smo imali sasvim opravdane razloge. S pocetkom 2013. uveden je i PDV na knjige.
No svi naslovi objavljeni do tada za kupce prakticno nisu imali PDV, jer mi nismo mijenjali cijene, pa je sav taj trosak isao na nas racun.
U pocetku smo rekli da necemo promijeniti cijene u prvih 6 mjeseci, no evo sve do danas to je nepromijenjeno.
Vec duze vrijeme imamo akcijske cijene u prva dva mjeseca od objave izdanja, a sve u cilju da nasim najvjernijim kupcima omogucimo nabavu izdanja
po doista posebnim uvjetima. I sami smo konzumenti mnogih proizvoda pa bas i ne nalazimo slicne primjere oko sebe.
Spomene li se sve to mozda cesto? Ili uopce? Mozda sam propustio mnoge takve postove?

Nije svaka knjiga ista, niti su svi troskovi isti kod identicnih knjiga. Puno je faktora koji utjecu na cjenu nekog izdanja, a na mnoge faktore mi ne mozemo utjecati.
Pa u svemu tome nastojimo pronaci najbolji moguci nacin za opstanak izdanja. Mi mozemo knjige raditi na ovaj nacin, ili ih ugasiti. A ne zelimo nista gasiti.
Neki su po forumima pisali kako se moze nesto objaviti ovako ili onako, razni izdavaci se pojavljivali s "cool" idejama, no nabrojite mi njihova izdanja
i recite mi gdje su danas te ideje i ta izdanja? I sutra ce opet netko misliti da zna vise, bolje... ima super ideju... mi mu iskreno zelimo puno uspjeha.

Ne trazim da nam se vjeruje u sve ovo napisno, ostavljam to svakome na volju. Ne trazim cak ni da nas se razumije u bilo kojem pogledu.
Ali trazim mrvicu postovanja prema nasem radu koji je itekako vidljiv u preko 600 objavljenih knjiga u proteklih deset godina.


ThumpUp ThumpUp ThumpUp
bubo
#18 Posted : 24. listopada 2014. 11:36:33(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 783
Man
Location: mostar
zeljko wrote:
super za novo izdanje

samo komentar

za ova dugogodišnja nezavršena izdanja
opasnost je da se dođe do momenta da se više neće isplatiti kupovati
kroz marke je to drugačije... nego kroz kune Flapper npr magična cifra od 50 maraka ne smije biti probijena LOL inače slijedi stampedo
jednostavno će se doći do trenutka kada više neće imati vrijednonost
ne znam kako da objasnim... nije to izdanje sa 5 brojeva pa ajde svaki po 50 maraka... nego ima ih lupam 85+... a cijena raste
još uvijek je to u granicama razuma i sve ali se opasno primiče Blushing


začarani krug... primjera zagor u boji je išao u početku u 1200 primjeraka sa smiješnom cijenom za takvo izdanje ( 125 kuna promo) i šta je bilo?? još ga uvijek hrpetine na skladištu , pao na 800 primjeraka ,pa na 500 i sad na 400 ( gdje će se nadam ustaliti) a promo cijena sad je 156 kuna, to niko nit vidi nit komentariše, a da ne govorim o izdanjima koji imaju nakladu od samo 250 primjeraka( asteroid ,nathan spec, alamnasi itd) a cijene skoro iste ostale, znači mora se negdje protuteža naći ako hoće da izdaju što su započeli u šta ne sumnjamo . činjenica jest da rijetko ko može sve pratitit i teba kompromise pravit ,ali ja lično nisam ni na jednom libellusovom izdanju izgubio novac čak štaviše što se ne može reći za sve izdavačke kuče..
Captain Jack Sparrow
#19 Posted : 24. listopada 2014. 19:25:24(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 5.3.2013.(UTC)
Posts: 201
Man
Location: Tortuga
Cijena je u redu ... Ako se kupi u prva dva mjesecaLOL
Garfield
#20 Posted : 24. listopada 2014. 19:48:25(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 1.889
Location: Mostar
Zjevvvvv Bored Bored
Users browsing this topic
Guest
2 Pages12>
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,129 seconds.