Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

4 Pages<1234>
Spirou
Vid
#41 Posted : 7. svibnja 2012. 17:49:57(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 26.7.2011.(UTC)
Posts: 79
magični vjetar wrote:
Samo da malo oživim i ovaj topik, tj. da podsjetim nismo zaboravili na Spirou. Smile


Pa mi sigurno nismo. No pitanje je, da li to isto možemo reči i za ekipu LibellusaUnsure
magični vjetar
#42 Posted : 8. svibnja 2012. 13:28:33(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 12.2.2012.(UTC)
Posts: 333
Man
Location: Zagreb
Vid wrote:
magični vjetar wrote:
Samo da malo oživim i ovaj topik, tj. da podsjetim nismo zaboravili na Spirou. Smile


Pa mi sigurno nismo. No pitanje je, da li to isto možemo reči i za ekipu LibellusaUnsure


Ma nisu ni oni zaboravili. Smile

Ovo je samo da malo oživimo i ovaj topik. Smile
Vid
#43 Posted : 3. lipnja 2012. 14:13:03(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 26.7.2011.(UTC)
Posts: 79
Ima li nešto novo oko Spiroua ? Danas je 155. dan godine, a to znači, da bi do sada več trebalo izači 2,54 albuma, ako bi se do kraja godine sa istim tempom željelo dostiči brojku od 6 albuma.
Dado A.
#44 Posted : 3. lipnja 2012. 15:51:09(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.675
Location: Makarska
Vid wrote:
Ima li nešto novo oko Spiroua ? Danas je 155. dan godine, a to znači, da bi do sada več trebalo izači 2,54 albuma, ako bi se do kraja godine sa istim tempom željelo dostiči brojku od 6 albuma.


Sugerirali smo ti da na MaFestu priupitas Darka Macana kad mozemo ocekivati daljnje prijevode, no buduci da ti nisi dosao mi smo ga upitali umjesto tebe. Uglavnom, uskoro bi trebao stici i prijevod drugog albuma (od onih 2,54), a ako zelis jos preciznije informacije mozes mu se obratiti mailom (njegovu e-mail adresu mozes pronaci na njegovoj web stranici www.darkomacan.com).
Dok Lester
#45 Posted : 3. lipnja 2012. 16:52:16(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.265
Man
Location: Velika Gorica, Hrvatska
A kad već brojiš dane onda valjda znaš i da još uvijek nismo zagazili u drugu polovicu 2012. godine (op.a. to počinje 01.07.2012.), a to onda poveži s izjavom Dade R. (ponovljenom na nekoliko mjesta) da će albumi iz BD ''štale'' iz jednoga točno određenog razloga biti objavljeni u drugoj polovici 2012. godine pa ćeš vidjeti da Libellus nije zaboravio na Spiroua i ekipu te da se u ovom slučaju drži zacrtanog plana.
"Čovjek pun duha i u potpunoj se samoći izvanredno zabavlja svojim mislima." Arthur Schopenhauer
magični vjetar
#46 Posted : 3. lipnja 2012. 17:15:22(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 12.2.2012.(UTC)
Posts: 333
Man
Location: Zagreb
što se mene tiče ne moraju žuriti već sada zaostajem dobro za već izašlim stripovim. BigGrin

veljda će biti regresa da se bacim u shopping.Smile
Vid
#47 Posted : 25. srpnja 2012. 19:49:58(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 26.7.2011.(UTC)
Posts: 79
Dok Lester wrote:
A kad već brojiš dane onda valjda znaš i da još uvijek nismo zagazili u drugu polovicu 2012. godine (op.a. to počinje 01.07.2012.), a to onda poveži s izjavom Dade R. (ponovljenom na nekoliko mjesta) da će albumi iz BD ''štale'' iz jednoga točno određenog razloga biti objavljeni u drugoj polovici 2012. godine pa ćeš vidjeti da Libellus nije zaboravio na Spiroua i ekipu te da se u ovom slučaju drži zacrtanog plana.


Sada smo več dobro zagazili u drugu polovicu godine, tako da je vrijeme za uobičajeno pitanje Baseball
Dok Lester
#48 Posted : 25. srpnja 2012. 22:12:00(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.265
Man
Location: Velika Gorica, Hrvatska
Oprosti na indiskreciji, ali jesi li ti neki šaljivčina ili se namjerno praviš glup?

Vidio sam da si popratio topic o natječaju EU i onda ti je valjda jasno zašto se je čekalo drugu polovicu godine, kao što si sigurno vidio i koliko je brojeva Spiroua obuhvaćeno tim projektom. Kao što ti je valjda jasno i da niti jedna izdavačka kuća (pa niti Libellus) ne može izbaciti niti jedno od izdanja istog dana kad prime obavijest da su im odobrena sredstva nego treba odraditi određenu proceduru koja uključuje potpisivanje raznih ugovora.

Ne znam kakvo još objašnjenje tražiš, ali vjerujem da bi trebao shvatiti da si kao ljubitelj Spiroua ovim projektom samo na dobitku.

Haug.
"Čovjek pun duha i u potpunoj se samoći izvanredno zabavlja svojim mislima." Arthur Schopenhauer
magični vjetar
#49 Posted : 26. srpnja 2012. 6:49:31(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 12.2.2012.(UTC)
Posts: 333
Man
Location: Zagreb
Dok Lester wrote:
Oprosti na indiskreciji, ali jesi li ti neki šaljivčina ili se namjerno praviš glup?

Vidio sam da si popratio topic o natječaju EU i onda ti je valjda jasno zašto se je čekalo drugu polovicu godine, kao što si sigurno vidio i koliko je brojeva Spiroua obuhvaćeno tim projektom. Kao što ti je valjda jasno i da niti jedna izdavačka kuća (pa niti Libellus) ne može izbaciti niti jedno od izdanja istog dana kad prime obavijest da su im odobrena sredstva nego treba odraditi određenu proceduru koja uključuje potpisivanje raznih ugovora.

Ne znam kakvo još objašnjenje tražiš, ali vjerujem da bi trebao shvatiti da si kao ljubitelj Spiroua ovim projektom samo na dobitku.

Haug.


potpisujemThumpUp
janica
#50 Posted : 3. studenog 2012. 17:35:19(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 19.11.2011.(UTC)
Posts: 4
oće li bit išta novo od spiroua na interliberu? nešto se negdje najavljivalo koliko se sječam (mada više ne znam pronaći taj topic) pa s obzirom da smo kojih tjedan dva udaljeni od tog doagađaja voljela bih potvrdu da ne dođem pa se strašno razočaram. :D
Vid
#51 Posted : 4. veljače 2013. 22:58:19(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 26.7.2011.(UTC)
Posts: 79
Update ThumpUp
Dado R.
#52 Posted : 5. veljače 2013. 1:30:32(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
A sto da ti kazem, minimum 12 Spiroua u iducih 19 mjeseci... kao sto smo i najavili.
Vid
#53 Posted : 5. veljače 2013. 17:46:45(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 26.7.2011.(UTC)
Posts: 79
Dado R. wrote:
A sto da ti kazem, minimum 12 Spiroua u iducih 19 mjeseci... kao sto smo i najavili.


Znači kompletni Franquin ? I 12 više nego u poslednjih 19 mjeseci BigGrin
Dado R.
#54 Posted : 5. veljače 2013. 18:28:32(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
Vid wrote:
Dado R. wrote:
A sto da ti kazem, minimum 12 Spiroua u iducih 19 mjeseci... kao sto smo i najavili.


Znači kompletni Franquin ? I 12 više nego u poslednjih 19 mjeseci BigGrin

Da, kompletni Franquin. A nazalost tako je ispalo sa Spriouom u zadnje vrijeme, no sad cemo to obilno nadoknaditi.
Vid
#55 Posted : 18. veljače 2013. 23:03:13(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 26.7.2011.(UTC)
Posts: 79
Evo, očito i Cinebook počinje sa Franquinom:

http://www.bookdepositor...-Franquin/9781849181679

Pa se sada potrudite, da neču imati razloga kupiti neko njihovo izdanje Smile
Barem ste ovoga več izdali Smile
Dado R.
#56 Posted : 18. veljače 2013. 23:53:48(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
Za godinu dana govorit ces, usporite malo ne mogu to pratiti.Smile
Vid
#57 Posted : 19. veljače 2013. 1:24:18(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 26.7.2011.(UTC)
Posts: 79
Dado R. wrote:
Za godinu dana govorit ces, usporite malo ne mogu to pratiti.Smile


Pa izdajte sve do kraja još prije nego u godini dana, pa vam tada sigurno neču reči, da usporite ThumpUp
Vid
#58 Posted : 12. svibnja 2013. 13:39:32(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 26.7.2011.(UTC)
Posts: 79
Vidim, da su brojevi 10 i 11 več prevedeni Smile
Dado R.
#59 Posted : 12. svibnja 2013. 18:33:39(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
Vid wrote:
Vidim, da su brojevi 10 i 11 več prevedeni Smile

Naravno...Smile
anto
#60 Posted : 10. ožujka 2015. 10:15:47(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 322
Man
Location: Čačak
Spirou & Fantasio 1: 4 puta Spirou ... i Fantasio (Libellus)

Prvi album jednog od najvažnijih strip serijala Francusko-Belgijskog stripa, čiji kultni status nije ništa manji od jednog Asteriksa,Bluberija,Tintina,...Možda Spirou nije imao takav tretman i u ex Yu,ali danas, zahvaljujući izdavačkim kućama Libellus i Darkwood,publika sa ovih prostora može da maksimalno uživa u avanturama ovih junaka.LL je krenuo hronološki od prvog broja, DW od pedeset i prvog,sa tim što će izbacivati i neke specijalce i albume iz spin off serijala "Jedna avantura".Ako Bog da,za neku godinu će se spojiti,pa ćemo imati kompletan opus najdugovečnijeg BD serijala.

Kad sam krenuo sa čitanjem ovog albuma,imao sam strah da li će mi se svideti,jer je ovaj album objavljen tačno 65 godina,te je postajala osnovana bojazan da je vreme učinilo svoje.
Pa ipak,nije Franken bez razloga jedan od najvećih strip autora - 4 puta Spirou ... i Fantasio je krajnje šarmantan i zabavan strip, u kome sam zaista uživao.
Prva epizoda se sastoji iz četiri kraće priče (dve baš kratke i dve nešto duže) - prva je špijunsko-akciona sa zapletom oko tajnih spisa ludog naučnika,druga je sportsko-akciona, gde se Spirou suprotstavlja lokalnom mangupu u jednom boks meču (i ovde se ne spominje Fantasio), treća je mali intermeco (da je tako nazovem) gde Spirou jaše jedno totalno blesavog konja, i u zadnjoj S&F rešavaju jedan neobičan rat na izvesnom Afričkom ostrvu.
Sve priče su jako dobro do odlične (Nacrti za robota 8/10,U ringu 10/10,Na jahanju 7/10 i Pigmeji 9/10).

Vidljiv je uticaj Eržeovog Tintina na Frankenov rad u ovom albumu,kako scenaristički tako i crtački.Svaka tabla ima po pet kaiševa,odnosno svaka tabla po nekih petnaest vrlo sitnih sličica (sitnih u odnosu na dalnji stil crtanja ovog stripa).
Priče su me svojom atmosferom podsetile,kao što rekoh na Tintina,ali i na neke filmove tih vremena, kao De Sikine Kradljivce bicikala,....

9/10
Users browsing this topic
Guest
4 Pages<1234>
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,109 seconds.