Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

4 Pages<1234>
Mister No 68 - “Leteći tigrovi”
danant
#21 Posted : 11. veljače 2015. 22:27:12(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 17.10.2011.(UTC)
Posts: 201
Man
Location: Novi Sad
Oki wrote:
A ovo što sam spominjao znak na rukavu, htio sam reći da je u bivšoj Jugi, u LMS ediciji objavljeno preko 150 epizoda Mister Noa sa uredno zacrnjenom ili izbrisanom djetelinom na rukavu,a onda su se dogodile ove epizode gdje je 🍀 ugledala svjetlo dana,te je na svim sljedećim epizodama zauzimala mjesto na pilotovom rukavu.BigGrin

Ne kapiram razlog? Zbog čega su to radili?
Renky
#22 Posted : 12. veljače 2015. 0:05:05(UTC)
Rank: Strip-Autor

Joined: 12.7.2011.(UTC)
Posts: 579
Man
Location: Gradac
Asocijacija na križarski i kkk znakLOL
SixH
#23 Posted : 17. veljače 2015. 10:22:25(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 5.1.2015.(UTC)
Posts: 260
Man
Location: Sesvete
Renky wrote:
Asocijacija na križarski i kkk znakLOL

S (puno) malo mašte i na "svastiku" Cool
HiBeatz
#24 Posted : 19. veljače 2015. 14:42:55(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 2.12.2014.(UTC)
Posts: 34
Location: Hrvatska
Ma dobro što je ovo? 1 komad??
izvinite, Kakvog smisla sve ovo ima?

jel možemo znati barem koliko točno ide u striparnice i u KOJE sve striparnice ide knjiga?
Dado R.
#25 Posted : 19. veljače 2015. 15:15:23(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
HiBeatz wrote:
Ma dobro što je ovo? 1 komad??
izvinite, Kakvog smisla sve ovo ima?

jel možemo znati barem koliko točno ide u striparnice i u KOJE sve striparnice ide knjiga?

Ne razumijem pitanje u vezi smisla?

Striparnice su u Zagrebu; Stripovi na kvadrat, Asteroid, zatim Babilon u Djakovu, te Stripobrt iz Splita.
U Srbiji su to Darkwood i Alan Ford i u Sloveniji nasa izdanja ima Striparna Oblacek.
A koliko oni narucuju to je vrlo neozbiljno pitati i ocekivati odgovor od mene, nazovi njih i pitaj ih za kolicine.

Ono sto znam da su oni svi dobili dovoljan broj primjeraka za svoje redovne kupce, tako da ako kupujes kod nekog od njih trebao bi dobiti svoj primjerak bez problema.
Stanje je kod nas nula za neka izdanja ali oni su tek dobili robu, no kakva je potraznja to ne znam. Nazovi svog prodavaca pa ga pitaj, ja zbilja ne znam.
Ako nisi redovit kupac ni u jednom od navedenih mjesta, niti na nasem webshopu onda mi reci gdje kupujes pa cemo provjerit sto oni imaju.
Dado R.
#26 Posted : 19. veljače 2015. 15:17:02(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
Iskreno, bas me zanima gdje kupujes nasa izdanja i hoces li dobiti svoj primjerak od prodavaca. Da vidim brinu li se prodavaci za svoje kupce.
HiBeatz
#27 Posted : 19. veljače 2015. 16:03:53(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 2.12.2014.(UTC)
Posts: 34
Location: Hrvatska
Dado, ne kupujem redovno(čitaj:odmah!)
u tome i jest problem.. Ovo što je poslano u te striparnice će otići u najviše mjesec dana. Diskretno ili ne, mi "moramo" kupovati izdanja u jednom roku od 3 mjeseca ili je gotovo.Odustani. Iako imam 3/4 četvrtine od cijele kolekcije. Zato kažem da nema smisla.

Ne želim ulaziti u naklade jer znam kako to zvuči kad kupac soli pamet izdavaču. Zato se i unaprijed ispričavam. Ali zar je takav problem dodati samo,50 primeraka uz onih 300? Dali vi gubite s tim nešto, neznam? Ne mora biti širok odgovor
Garfield
#28 Posted : 19. veljače 2015. 20:07:26(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 1.889
Location: Mostar
Samo cu kratko prokomentarisati. Redovit sam kupac i naravno ceka me moj primjerak, tako da s tim nemam problema :)
Dado R.
#29 Posted : 19. veljače 2015. 20:18:00(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
HiBeatz wrote:
Dado, ne kupujem redovno(čitaj:odmah!)
u tome i jest problem.. Ovo što je poslano u te striparnice će otići u najviše mjesec dana. Diskretno ili ne, mi "moramo" kupovati izdanja u jednom roku od 3 mjeseca ili je gotovo.Odustani. Iako imam 3/4 četvrtine od cijele kolekcije. Zato kažem da nema smisla.

Ne želim ulaziti u naklade jer znam kako to zvuči kad kupac soli pamet izdavaču. Zato se i unaprijed ispričavam. Ali zar je takav problem dodati samo,50 primeraka uz onih 300? Dali vi gubite s tim nešto, neznam? Ne mora biti širok odgovor

Iako za osobu mojih gabarita prilici sirok odgovor probat cu biti sto kraci (uzi)...BigGrin

Vjeruj mi ja razumijem tvoju dilemu, no problem je sto je trziste takvo. Prodaja postoji u prva 2-3 mjeseca i poslje ide sve doslovce na kapaljku.
Nema redovite prodaje od barem 7-8 komada mjesecno koja bi tako trajala mjesecima nakon objave necega. I nije to tako postalo od kako smo smanjili naklade
vec je odavno takvo stanje na trzistu. Dovoljno je pogledati stanje na skladistu izdanja koja smo radili u 500 primjeraka.
I sve sam ovo vec pisao nekoliko puta, pa se samo ponavljam...

Pitas me je li problem dodati jos 50 primjeraka vise i sto mi s time gubimo?
Mi smo to i probali, nismo mi kod MM ili MNO dosli do naklade od 300 primjeraka iz nekakve odokativne procjene vec smo prvo imali nakladu 350 primjeraka.
No kao sto se moze vidjeti kod tih brojeva, jos uvijek ih ima na stanju sasvim dovoljno i uglavnom tako nepromjenjeno stoji vec dugo:
http://www.libellus.hr/i...topherovo-srce/721/2/-2
http://www.libellus.hr/i...-na-vje353ticu/722/2/-2
http://www.libellus.hr/i...v-na-mikrofilm/723/2/-2
http://www.libellus.hr/i/makakaraua/724/2/-2

Eto, to je stanje na skladistu a kad na to nadodam da u prodajnim mjestima ima jos primjeraka dakle tih izdanja ima jos barem po 40-50 komada
dostupno i to nakon duze od dvije godine prodaje onda je mislim sve jasno. Zasto ti potencijalni kupci tih dodatnih 50 komada nisu kupili ove brojeve?

Nekome mozda 50 primjeraka moze zvucati "samo" 50 komada. Na nakladama od 2000 ili vise primjeraka 50 komada vise ili manje mozda ne pravi strasnu razliku,
ali na nakladama od 300 komada, 50 komada vise pravi osjetnu razliku. I kad se to pomnozi s brojem knjiga na godinsjem nivou, to je velik iznos.
Zar mislis da mi nebismo voljeli da se nasa izdanja redovno prodaju u znacajnim kolicinama i da su naklade vece?

Isto tako sam vec nekoliko puta naglasio da se izdanja rezerviraju u prodajnim mjestima kod svojih prodavaca, pa nema bojazni da ce odmah nestati.
Ako nemas mogucnosti uzeti izdanja bas odmah po objavi siguran sam da ce tvoj prodavac moci napraviti poneku iznimku i sacekati mjesec dana i rezervirati izdanje.
Ako ne moze tvoj prodavac, zasto onda nebi kontaktirao nas, mozemo mi napraviti iznimke i rezervirati ti izdanje neko krace vrijeme.
No, naravno, ne moze se ocekivati da ce netko to moci rezervirati 4-5 mjeseci ili duze.
Ja razumijem da nekome moze biti tesko kupiti 1 primjerak odredjenog junaka u periodu od mjesec-dva od objave,
no probajte i vi razumjeti da je nama u najmanju ruku jednako tesko raditi 50 dodatnih komada i onda cekati da se mozda nekad (ili nikad) to proda.
Dado R.
#30 Posted : 19. veljače 2015. 20:23:29(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
I jos cu jednom naglasiti rezervirajte svoj primjerak kod prodavaca i nece nikad biti problema. Ako Vam to prodavac ne zeli uciniti, promijenite ga.
Tako se onda ne moze desiti da stalni i redoviti kupci koji prate nekog junaka ostanu bez odredjenog broja samo zato sto je taj broj neobjavljen pa ga zele i drugi
koji inace ne kupuju nase izdanje ili zato sto netko zeli spekulirati s time. Ako je netko redovan kupac i ostao je bez svog primjerka ili ima bilo kakvih
problema sa svojim "prodavacem" neka nam se javi, uvjek smo otvoreni za razgovor i sugestije.
bubo
#31 Posted : 19. veljače 2015. 20:40:15(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 783
Man
Location: mostar
uz sve ovo ja bih još nadodao sljedeće , koliko sam upoznat libellus svako malo objavi plan za 3 mjeseca unaprijed tako da svako može isplanirati kupnju i pomalo štedjeti pogotovo ako se uzima samo junak ili dva to ne bi trebao biti problem, e sad ako se ne može tako pratiti onda je logično odustati....
Nostromo Zarkoff
#32 Posted : 19. veljače 2015. 20:57:25(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 4.8.2011.(UTC)
Posts: 50
Man
Location: Split
Garfield wrote:
Samo cu kratko prokomentarisati. Redovit sam kupac i naravno ceka me moj primjerak, tako da s tim nemam problema :)



Ma braaavoooo, dooobar mačak.
HiBeatz
#33 Posted : 19. veljače 2015. 22:06:32(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 2.12.2014.(UTC)
Posts: 34
Location: Hrvatska
Dado R. wrote:
I jos cu jednom naglasiti rezervirajte svoj primjerak kod prodavaca i nece nikad biti problema. Ako Vam to prodavac ne zeli uciniti, promijenite ga.
Tako se onda ne moze desiti da stalni i redoviti kupci koji prate nekog junaka ostanu bez odredjenog broja samo zato sto je taj broj neobjavljen pa ga zele i drugi
koji inace ne kupuju nase izdanje ili zato sto netko zeli spekulirati s time. Ako je netko redovan kupac i ostao je bez svog primjerka ili ima bilo kakvih
problema sa svojim "prodavacem" neka nam se javi, uvjek smo otvoreni za razgovor i sugestije.

Sve je jasno, hvala na profesionalnosti.
Akol
#34 Posted : 19. veljače 2015. 22:08:31(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 9.2.2015.(UTC)
Posts: 43
Location: Osijek
Ja nisam što bi se moglo reći redoviti kupac, (kupujem kad mogu i koliko mogu9
razumijem puno problem naklade ,jer bas sam pogledao i vidi se da ima dosta izdanja koje nisu prodane ,
a štampane su davno.
Al ja sam uspio nabaviti MM i Mister Noa tako da sam i vise nego zadovoljan.
zeljko
#35 Posted : 20. veljače 2015. 7:38:36(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 222
Location: Sarajevo
izdavac zna bolje od nas kupaca
mi nistq ne riskiramo kao oni

medjutim zbog logicnosti procesa dokazivanja
treba porediti tiraze izdanja koja nikad prije nisu bila izašla na trzistu
ne sa izdanjima koja su nekad u nekom formatu bila dostupna
nego...cekajte...sa izdanjima koja nikad nisu bila dostupna :D


Dado R.
#36 Posted : 20. veljače 2015. 12:18:14(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
zeljko wrote:
izdavac zna bolje od nas kupaca
mi nistq ne riskiramo kao oni

medjutim zbog logicnosti procesa dokazivanja
treba porediti tiraze izdanja koja nikad prije nisu bila izašla na trzistu
ne sa izdanjima koja su nekad u nekom formatu bila dostupna
nego...cekajte...sa izdanjima koja nikad nisu bila dostupna :D



Kad bi bila rasprodana samo ona izdanja koja nikad prije nisu bila na trzistu, onda bi to bilo logicno.
No s obzirom da nije tako onda se to moze porediti. MM 57, 58 i 59 su prije bili na trzistu, kao i MM 60, 61, 62, 64, 65...
MM 57, 58 i 59 ima jos dovljno i nakon 2 godine prodaje a ovih drugih nema. Kod Mister Noa je situacija ista.
Oni koje smo radili u nakladi od 350 primjeraka istu su bili objavljeni kao i ovi u nakladi od 300 pa svejedno ovih prvih ima jos kao sto sam pokazao na primjerima.

Osim toga kod Mister Noa ima i obrnutih primjera, epizode koje nikad nisu bile objavljene i mi smo ih objavili prvi put prije 4 godine u nakladi od 500 primjeraka
jos uvijek su dostupne i to u velikim kolicinama, kad zbrojim stanje na skladistu plus sve sto je jos u prodajnim mjestima, svakog broja moze se naci preko 100 komada.
A znam da je dobar dio prodanih primjeraka kupljen od strane kupaca koji danas kupuju znatno manje ili nikako, primjerice neke knjiznice i slicno.
Mislim da znam o cemu pricam i da ne mjesam kruske i jabuke.Smile
jang
#37 Posted : 20. veljače 2015. 15:29:59(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 18.5.2013.(UTC)
Posts: 72
ako je 300 premalo a 350 previše, logično bi bilo da je tiraž onda 325 LOL
Dado R.
#38 Posted : 20. veljače 2015. 17:44:25(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
jang wrote:
ako je 300 premalo a 350 previše, logično bi bilo da je tiraž onda 325 LOL

Ili 320 a mozda 330?Flapper Smile

Dado R.
#39 Posted : 20. veljače 2015. 17:55:34(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
Ma salu na stranu, kako sam vec bezbroj puta ponovio, uvjeren sam da stalni kupci koji imaju sve MM, MNO ili druga izdanja nece ostati bez svog primjerka
jer su bili dovoljno mudri da rezerviraju svoj primjerak i imaju prodavaca od povjerenja. U suprotnom neka se ubuduce jave nama.

I danas sam dobio mail s obrazlozenjem da je gospodin sad dobio svoje primjerke ali misli da i oni koji ne kupuju redovito mogu rezervirati pa ce onda oni koji
kupuju stalno mozda svejedno ostati bez svog primjerka, no to nije tocno jer prodavaci imaju naputak da se prvo racunaju rezervacije stalnih kupaca
pa tek onda onih koji ne prate cijeli serijal i kupuju samo neke brojeve. Dakle za redovne kupce nebi trebalo biti problema.
A vjerujem da ce i mnogi kupci koji ne prate redovito sva izdanja (brojeve) nekog junaka svejedno pronaci svoj zeljeni primjerak.
SixH
#40 Posted : 20. veljače 2015. 19:00:14(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 5.1.2015.(UTC)
Posts: 260
Man
Location: Sesvete
Dado R. wrote:
jang wrote:
ako je 300 premalo a 350 previše, logično bi bilo da je tiraž onda 325 LOL

Ili 320 a mozda 330?Flapper Smile



Okruglo 333Flapper LOL LOL
Users browsing this topic
Guest
4 Pages<1234>
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,121 seconds.