Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

4 Pages<1234>
Super Book 11 (Nathan Never) - “Mjesec i druge priče”
mike
#21 Posted : 19. kolovoza 2015. 15:50:56(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 15.8.2011.(UTC)
Posts: 109
Location: Maribor
Neverovatno izdanje! A unutra Mari, Castellini i ostali! Drool U subotu?
Garfield
#22 Posted : 19. kolovoza 2015. 17:35:51(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 1.889
Location: Mostar
Tex Willer wrote:
Izgleda da se samo nas dvojica radujemo koja god najava da je u pitanjuBigGrin BigGrin BigGrin
Sve me interesuje, pa nista ne moze da me razocaraBigGrin
Sad bi legla jedna bomba u vidu nekog Tex ili Nick almanaha ili PIBD, Zona X, AA, Demian specijal... ma sta bude svejedno, obradovace me garant.
Al bi leglo jos neko iznenadjenjeCool


Vjerujem da ima puno onih koji se raduju, ali nemoj skretati s teme o opkladi. Kao sto je rekao da ne valja sam jesti i piti, tako da ce biti vece drustvo, pa pripremi novcanik. Trebat ce ti :)
maddjuro
#23 Posted : 19. kolovoza 2015. 18:05:24(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 11.8.2011.(UTC)
Posts: 349
Man
Location: land down under
kada ovo izlazi?
Jerry Krause
#24 Posted : 19. kolovoza 2015. 22:41:10(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 387
Man
Location: Ljubuški
LL wrote:




Napokooooon!!!Love Love Love Love

Ovako me nije ni žena osvojila.ThumbsUp ThumbsUp ThumbsUp
Jerry Krause
#25 Posted : 19. kolovoza 2015. 22:45:24(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 387
Man
Location: Ljubuški
LL wrote:
U sljedećoj turi bit će i izdanje koje bez ikakve dvojbe možemo opisati kao najteže i najkompliciranije koje smo ikad objavili. Naime, riječ je o kratkim pričama Nathana Nevera koje ćemo objaviti kao 11. knjigu naše SB biblioteke.

Inače, cijeli projekt započeli smo još prije više od 4 (!?) godine, a vanjski suradnik bio nam je jedan od kreatora NN-a i član čuvene Bande sa Sardinije - Antonio Serra (premda ni on jadan sam nije znao kroz kakvu ćemo sve kalvariju morati proći da bi ovo izdanje konačno moglo ugledati svjetlo dana).

Naime, sama potraga za materijalima dovoljno kvalitetnima da bismo ih mogli objaviti bila je užasno komplicirana jer samo mali broj priča od njih 12 koje se nalaze u ovoj knjizi bile su dostupne u digitalnom obliku od strane izdavača, a za ostale smo se morali pobrinuti mi sami tražeći ih i kupujući po eBayu, od kolekcionara i slično, a sve to ne bi bio ni toliki problem da neke od njih nisu užasno komplicirane za pronaći, raritetne i samim tim veoma skupe (a da ne spominjemo da smo za jednu priču morali kupiti čak tri različita originala jer ni u jednom od njih nisu bile sve stranice u zadovoljavajućem stanju).

Na kraju, nakon što smo ipak nekako uspjeli prikupiti sve priče koje smo planirali objaviti u ovome SB-u (zadnju od njih pronašli smo nakon 11 mjeseci intenzivne potrage) uslijedila je završna obrada svih materijala koje nismo imali u digitalnom obliku (dio materijala bio je c/b, a dio u boji što je još više u konačnici kompliciralo situaciju), a kako je sve ispalo uskoro ćete imati priliku sami vidjeti svojim očima.

Sad je sve puno jasnije zašto smo morali ovoliko čekat. Nadam se da nećemo čekati još 4 godine za preostale priče. Evo mene bi zadovoljilo da dogodine dočekamo i ovaj drugi dio s kratkim pričama.Smile
Tex Willer
#26 Posted : 19. kolovoza 2015. 23:43:29(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.467
Man
Location: Nis
Garfield wrote:


Vjerujem da ima puno onih koji se raduju, ali nemoj skretati s teme o opkladi. Kao sto je rekao da ne valja sam jesti i piti, tako da ce biti vece drustvo, pa pripremi novcanik. Trebat ce ti :)


Ma jok bre, ne bezim ja od ica i pica, kogod da placa, ne briniBigGrin E sad, u vreme Mafesta 2016. nemam predstavu gde cu da budem. Ali bice prilika a bice i Mafesta, da smo zivi i zdraviSmile
Garfield
#27 Posted : 20. kolovoza 2015. 10:01:22(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 1.889
Location: Mostar
Odmah u startu se izvlacis.Nemoj mi reci da ces propustiti i ovaj MaFest ? Zar te nije stid ? Flapper
Tex Willer
#28 Posted : 20. kolovoza 2015. 11:33:27(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.467
Man
Location: Nis
Garfield wrote:
Odmah u startu se izvlacis.Nemoj mi reci da ces propustiti i ovaj MaFest ? Zar te nije stid ? Flapper


Ma daleko od izvlacenja, stvarno nemam pojma gde cu u to vreme da budem, ne mogu trenutno ni da procenim. Budem li mogao ikako, eto mene u Pivcu sigurno da se prisetim Velebitskog u svetloj, tamnoj i kasackoj varijantiBigGrin
Garfield
#29 Posted : 20. kolovoza 2015. 18:02:12(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 1.889
Location: Mostar
Tex Willer wrote:
Garfield wrote:
Odmah u startu se izvlacis.Nemoj mi reci da ces propustiti i ovaj MaFest ? Zar te nije stid ? Flapper


Ma daleko od izvlacenja, stvarno nemam pojma gde cu u to vreme da budem, ne mogu trenutno ni da procenim. Budem li mogao ikako, eto mene u Pivcu sigurno da se prisetim Velebitskog u svetloj, tamnoj i kasackoj varijantiBigGrin


Ja sam ovo shvatio kao obecanje, pa ti vidi :)
Arbok
#30 Posted : 20. kolovoza 2015. 23:00:17(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 315
Location: Hrvatsko Zagorje
Drool Drool Drool Drool Drool Drool Drool Drool
chris.tower
#31 Posted : 21. kolovoza 2015. 10:47:36(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 9.11.2014.(UTC)
Posts: 16
Location: Zagreb
Ovo se cekalo!!

Evo kako sad izgleda stanje s kratkim pricama

darkraver
#32 Posted : 22. kolovoza 2015. 7:44:02(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 43
Location: Kc,Croatia
Dat is van fat superbuk alrajt! :-)
Novikorisnik
#33 Posted : 25. kolovoza 2015. 18:21:53(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 15.7.2011.(UTC)
Posts: 117
Svaka čast na trudu, ali... da li to što valja? Mislim na kvalitetu priča, jer u kvalitetu izdanja nimalo ne sumnjam.

Ja sam NN fan i skupljam sva Libellusova izdanja od njega i fale mi tek (nažalost) 3 giganta, ali nisam baš toliki fanatik da moram imati sav šrot iz NN univerzuma kao primjerice Asteroid Argo na kojeg sam se opekao i ubuduće glatko zaobilazim, a i nije mali novac u pitanju.
CheddarBob
#34 Posted : 26. kolovoza 2015. 16:47:15(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 13.4.2015.(UTC)
Posts: 234
Man
Location: Samobor
Novikorisnik wrote:
nisam baš toliki fanatik da moram imati sav šrot iz NN univerzuma kao primjerice Asteroid Argo na kojeg sam se opekao i ubuduće glatko zaobilazim


Za Argo čujem samo negativne kritike; je li zbilja toliko loš? Koliko bi ih još trebalo izaći? I ja bih želio imati sve od Nathana.
SZOCK
Novikorisnik
#35 Posted : 26. kolovoza 2015. 21:52:57(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 15.7.2011.(UTC)
Posts: 117
Zaista je loše... Evo ovako ću ti reći, jednako kako patim što nisam uspio nabaviti NN gigante 1 i 2, toliko patim i što sam nabavio Argo 1 i 2, jer svaka čast Libellusu, oni se stvarno potrude sa svakim izdanjem i još nisam imao nijednu zamjerku na bilo koji strip koji su izdali, ali realno, Asteroid Argo je skupo upakirano govno, ne znam kako da ljepše kažem.

Agencija Alfa 5 mi je, kao preteča Argu, dosta dobar broj usprkos manjkavostima u radnji, ali mogu ih sažvakati, i tu je jednostavno trebalo stati jer Argo je silovanje likova, radnje i u konačnici čitatelja. Prešao sam preko prvog broja, odlučivši to pripisati porođajnim mukama novog serijala, ali kako je i drugi broj bio bez ikakvog pomaka u kvaliteti, a nije mi se svidjelo kako su mi srozali likove koje sam toliko volio a ovdje su mi išli opako na živce, digao sam ruke. Odlučio sam svjesno da je meni priča sa tom posadom završila u Alfi 5 i da više neću ubuduće davati cca 100 kn po broju čekajući da se poprave, jer što je skupo, skupo je.



Jerry Krause
#36 Posted : 26. kolovoza 2015. 22:32:47(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 387
Man
Location: Ljubuški
E pa to ti je greška, jer koliko sam pratio informacije o AArgu 3 čini se da je ta epizoda vrlo dobra. Mada nemam pojma kako je to Vigna uspio dobro napraviti s obzirom na nekvalitetu prva 2 broja.Confused BigGrin
SenG
#37 Posted : 4. rujna 2015. 20:27:17(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 21.10.2012.(UTC)
Posts: 9
Location: Zagreb
Info za Nathanovce u Zagrebu koji žele NN Mjesec: u Asteroidu ga više nema, a u Stripovi na Kvadrat je ostalo još 3-4 primjerka danas malo prije 19 h. Za očekivati je da će do sutra biti potpuno rasprodan, što me je frapiralo. To bi mi bila jedina rupa u kolekciji (čak AA kupujem, iako je najobičniji šund), te je lako moguće da bih odustao od daljnje kupovine da sam ostao bez ovoga. Mislim da bi Libellus trebao malo više pripaziti na tiraž u budućnosti, jer ako im die-hard fanovi počnu fasovati, jao si ga njima (mene već sad brine kako se postaviti kad krene iduća tura - nema mi druge nego rezervirati ili kampirati na webshopu u ponoć da krene prodaja)
dudemeister
#38 Posted : 4. rujna 2015. 21:51:33(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 29.12.2011.(UTC)
Posts: 114
Man
Location: Madchester
Meni tako isto sa busom 24. Nije naišao jednom kad mi je baš stvarno trebao i otad idem peške da mi ne bi uvek sećanje na to jedno veče kvarilo užitak. Neki će reći da imam neobičan stav, ali ja sam ti jednostavno tip na sve ili ništa. (A vozio sam se i gde nisam uopšte imao posla jer sam bio posvećen trasi.)
CheddarBob
#39 Posted : 4. rujna 2015. 22:42:55(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 13.4.2015.(UTC)
Posts: 234
Man
Location: Samobor
Da, zajebano je, ali rezervacija is the way to go. Smile Ja sam se kalio u drugim hobijima, na skupljanju stvari od kojih su neke izlazile u svega 10 ili 15 primjeraka u svijetu, pa sam ih se dosta uspio domoći. Tako da kad bi mi zbrisao kakav Libellus (stvar prošlosti), nisam se preznojavao znajući da će od minimalno 300 kopija kad-tad negdje osvanuti kakav glancer samo za mene. (Baš sam ovaj tjedan na policu dodao MM #63.) No samo zato što ga pravovremeno nisam ulovio nije značilo da ću odustati od daljnjeg skupljanja. To bi bilo plačpičkasto.
SZOCK
SenG
#40 Posted : 5. rujna 2015. 8:48:56(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 21.10.2012.(UTC)
Posts: 9
Location: Zagreb
Da, ali iz ovoga što si ti napisao izgleda da je tebi sakupljanje hobi i da ti je gušt kad nađeš neku raritetnu stvar. Ja pak nemam vremena ni volje za to da moram biti u sačekuši da se domognem nečega što želim kupiti. Kad se tome dodaju dijagnoza "completionist" te prstohvat splitskog dišpeta, doista bih odustao od NN-a da sam kao netko tko je do sada kupio apsolutno sve brojeve u prvih nekoliko dana po objavljivanju ostao bez ovog izdanja. Nešto slično sam uostalom već i napravio kad sam 2011. na kiosku kupio Ludensovog DD-a u kojem nije bilo odštampano 10-ak stranica (bile su potpuno prazne). Kako se na moje opetovane upite da dobijem zamjenski primjerak Ludens oglušio, prodao sam cijelu kolekciju. Godinu dana kasnije Libellus je počeo izdavati HC DD-a i od tada ga ponovno sa veseljem kupujem. Shvaćam da većina uživatelja nekog proizvoda ili usluge neće ovako rezonirati, ali sto ljudi sto ćudi dvijesto problema. Mislim da bi Libellus trebao ili napraviti neki sistem pretplate za vjerne kupce koji bi im još dodatno olakšao da dođu do željenih izdanja, ili pak pokušati predvidjeti da će specijalna izdanja biti traženija pa im povećati nakladu za 100-injak primjeraka da se ljudi kojiih žele kupiti u razumnom roku ne moraju cimati sa preprodavačima.

I da, nekome tko je spomenuo javni prijevoz kao analogiju - ni ZET ne koristim. Ne drže se voznog reda.
Users browsing this topic
Guest
4 Pages<1234>
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,118 seconds.