Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

22 Pages«<34567>»
Vasa Libellus Kolekcija
magični vjetar
#81 Posted : 14. veljače 2012. 9:36:54(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 12.2.2012.(UTC)
Posts: 333
Man
Location: Zagreb
vs wrote:
pa da pocnemo..

mladic, 53 god., 183cm, 18cm, katolik, razveden, nepusac, situiran, kucevlasnik, trazi nekoga da uz prijateljstvo i druzenje upozna njegovu libellus kolekciju, moze i invalidna osoba, moguca veza i zajednicki zivot u zagrebu ili njemackoj uz kasnoproljetne izlete u makarskoj..rufen sie mich an!


LOL LOL LOL Kad Marko Grubnić ovo pročita desiti će se sigurno Love Love Love


LOL LOL LOL LOL
Garfield
#82 Posted : 20. veljače 2012. 1:15:36(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 1.889
Location: Mostar
Evo dosta toga se nabavljalo pa da okacim novu sliku ...

Uploaded with ImageShack.us
Nathan
#83 Posted : 20. veljače 2012. 1:22:16(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 224
Man
Location: Zagreb
Lijepo Garfield! Smile
Ja baš razmišljam da si napravim jedan specijalan regal za Libellusova izdanja, ima ih sve više, a prostora sve manje... BigGrin
kit teller
#84 Posted : 20. veljače 2012. 9:34:30(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 18.7.2011.(UTC)
Posts: 147
Man
Location: Slovenija
Smile Smile
samo treba kod tih ormara pazit da su police bar 2 cm debele, problem je jer su Libellus knjige dosta teške i dolazi do uvijanja....
ja sad spremam stripove i za Libellus planiram deblije police...a tek Tex kolorci teže svaki 10 kila skoro.Glare
Tex Willer
#85 Posted : 20. veljače 2012. 11:30:27(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.467
Man
Location: Nis
kit teller wrote:
Smile Smile
samo treba kod tih ormara pazit da su police bar 2 cm debele, problem je jer su Libellus knjige dosta teške i dolazi do uvijanja....
ja sad spremam stripove i za Libellus planiram deblije police...a tek Tex kolorci teže svaki 10 kila skoro.Glare


Ako ih drzis polozeno (moram zbog prostora), bolje odmah idi na 3 cm.
Ja sam se zajebao sa 2 cm.
magični vjetar
#86 Posted : 20. veljače 2012. 11:31:35(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 12.2.2012.(UTC)
Posts: 333
Man
Location: Zagreb
kit teller wrote:
Smile Smile
samo treba kod tih ormara pazit da su police bar 2 cm debele, problem je jer su Libellus knjige dosta teške i dolazi do uvijanja....
ja sad spremam stripove i za Libellus planiram deblije police...a tek Tex kolorci teže svaki 10 kila skoro.Glare


Istina, treba paiti da su police deblje jer su se meni skroz iskrivile jer je bila nekvalitetna i tanka polica.

Najbolje napraviti police od prave hrastovine koja će biti neuništiva.
kit teller
#87 Posted : 20. veljače 2012. 12:21:36(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 18.7.2011.(UTC)
Posts: 147
Man
Location: Slovenija
Tex Willer wrote:
kit teller wrote:
Smile Smile
samo treba kod tih ormara pazit da su police bar 2 cm debele, problem je jer su Libellus knjige dosta teške i dolazi do uvijanja....
ja sad spremam stripove i za Libellus planiram deblije police...a tek Tex kolorci teže svaki 10 kila skoro.Glare


Ako ih drzis polozeno (moram zbog prostora), bolje odmah idi na 3 cm.
Ja sam se zajebao sa 2 cm.

hvala, sve zavisi i od toga koliko su duge te police....za više od 70 cm dužine obavezno preko 2 cm debeljine,
za one od 70 do metra i preko 3 cm debeljina je obavezna....bar iz mog izkustva.
za Ludens 70 duljine x 30 globočine i 1.5 debeljine police nije nikakav problem...u dvije vrste jedna uz drugu savijanje je
minimalno, Slobodna je več teža ali nje ionako nema dosta....
a pravi problem je naravno Libellus, tu za najbolje dolazi samo najbolji les u obzir.Flapper Smile
Tex Willer
#88 Posted : 20. veljače 2012. 13:06:06(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.467
Man
Location: Nis
kit teller wrote:

hvala, sve zavisi i od toga koliko su duge te police....za više od 70 cm dužine obavezno preko 2 cm debeljine,
za one od 70 do metra i preko 3 cm debeljina je obavezna....bar iz mog izkustva.
za Ludens 70 duljine x 30 globočine i 1.5 debeljine police nije nikakav problem...u dvije vrste jedna uz drugu savijanje je
minimalno, Slobodna je več teža ali nje ionako nema dosta....
a pravi problem je naravno Libellus, tu za najbolje dolazi samo najbolji les u obzir.Flapper Smile


I moras da uzmes u obzir i dubinu, ako redjas u 2 ili 3 reda i na 70 cm bi trebalo da bude debljina 3 cm.
Ja sam skoro napravio policu 70 (sirina) - 40 (dubina) - 190 (visina), samo 2 cm debljina i odmah pokazuje povijanje u 2 reda.
Garfield
#89 Posted : 20. veljače 2012. 14:59:44(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 1.889
Location: Mostar
I ja se nadam iduci mjesec odraditi police, pa vidjet cemo i naravno ipod 3cm ne bi ni pricao, ali posavjet cu se jos s covjekom koji ce mi praviti, kolko moze duzina da bude, i iz kolko djelova da to uradim da bi ispalo kako treba.
magični vjetar
#90 Posted : 20. veljače 2012. 15:01:48(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 12.2.2012.(UTC)
Posts: 333
Man
Location: Zagreb
Najbolje da Libellus dogovori sa IKEOM da rade za njih police za stripove, pa da ih prodaju na ovim stranicama i tako bi Libellus proširio ponudu proizvoda.

:D :D :D :D
Nathan
#91 Posted : 20. veljače 2012. 15:09:49(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 224
Man
Location: Zagreb
kit teller wrote:
Smile Smile
samo treba kod tih ormara pazit da su police bar 2 cm debele, problem je jer su Libellus knjige dosta teške i dolazi do uvijanja....
ja sad spremam stripove i za Libellus planiram deblije police...a tek Tex kolorci teže svaki 10 kila skoro.Glare


Yep, ili puno drvo ili debele police... makar hmmm, nema do drveta!!
Evo da pokažem što sam ja napravio prije nekih godinu dana. Stolić za dnevni boravak (budžet ispod 400kn) u koji sam sa bočnih strana postavio police za stripove i prilično me dobro služi, nema nikakvih deformacija.
Koristio sam pravo drvo (jela + paulownija za police) debljine 25mm, a ne iverice i razne panele, tako da se odmah vidi razlika u nosivnosti. Na kraju sam čak dobio i solidan kapacitet 4x po 67cm polica (2 police sa svake strane) što znači preko 2,5 metra polica. Smile A žena je dobila stolić za kavicu u koji se ispod stakla mogu umetnuti puzzle i svi sretni! BigGrin

Do danas se nakupilo hrpa stripova i stolić je tu samo kao dekoracija, jer ni 2 ne bi bila dosta. Sad mi stvarno treba regal! Laugh



Evo par starijih slikica stolića (uslikano katastrofa mobitelom) ako nekog zanima:

Radna verzija:


I konačna verzija:

split85
#92 Posted : 20. veljače 2012. 15:28:20(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 751
Man
Location: Split
@Nathan
Ideja je fenomenalna. odlično izgleda. Love
Tex Willer
#93 Posted : 20. veljače 2012. 15:29:30(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.467
Man
Location: Nis
Super ovo izgleda. I jos je jako prakticno, stripovi gde ih ne ocekujesBigGrin
Dok Lester
#94 Posted : 20. veljače 2012. 15:30:11(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.265
Man
Location: Velika Gorica, Hrvatska
ThumpUp ThumpUp ThumpUp ThumpUp ThumpUp
"Čovjek pun duha i u potpunoj se samoći izvanredno zabavlja svojim mislima." Arthur Schopenhauer
Nathan
#95 Posted : 20. veljače 2012. 15:49:58(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 224
Man
Location: Zagreb
Hvala!
Za sada funkcionira odlično, no čim se skupi za regal, sva Libellusova izdanja sele u sigurnije krajeve, a ona iz ormara postaju izložbeni primjerci! BigGrin
P.S. Problem ovog stolića su jedino giganti! Glare Smile
Garfield
#96 Posted : 20. veljače 2012. 17:03:19(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 1.889
Location: Mostar
Ovako nesto je bilo u bookcaffe u Makarskoj :)

Simpaticna ideja, ali ne bi ih nikad pod noge, jer ljudi nisu bas najpazljiviji, a ja ih cuvam ko zlato :)
kit teller
#97 Posted : 20. veljače 2012. 17:49:06(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 18.7.2011.(UTC)
Posts: 147
Man
Location: Slovenija
Smile Smile bravo, zanimljivo svakako ali da je najsigurnije...i nije....
tu so noge, prolivene šalice, djeca,žena sa vileda krpom....
što prije na sigurno te stripove, ipak su to de lux stripovi.Glare LOL
Nathan
#98 Posted : 20. veljače 2012. 20:26:30(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 224
Man
Location: Zagreb
Slažem se sa svime rečenim o pažnji, ali trebao sam vam reći da se gosti oko tog stola ne vrte, tome služi kuhnjica-blagavaona-dnevna soba (studentski stan) jer je ovo zapravo više spavaća soba, za stolićem se ne jede (eventualno kavica koju je skoro nemoguće proliti po stripovima jer je ploča šira od polica, morala bi to biti jako nategnuta putanja, a nema tepiha za koji bi zapeo LOL ), nit je itko još taknuo stripove (to naglasim ako treba, nije bed), a ni dijete ili životinje nikad nisu bile u blizini (studentski život, da). BigGrin Noge također nikad nisu završile na stripovima, a donja polica je lagano podignuta od poda tako da i usisavač prođe ispod nje! LOL
Uglavnom sve je uvijek pod kontrolom, trenutno imam idealne uvjete za takav stolić, a žena je toliko brižna da osjeća čak moju potencijalnu patnju prema narušenim stanjima stripova, pa ih i sama tetoši! BigGrin Ali regal je regal, tako je! ThumpUp
maddjuro
#99 Posted : 21. veljače 2012. 3:12:58(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 11.8.2011.(UTC)
Posts: 348
Man
Location: land down under
Nathan wrote:
Slažem se sa svime rečenim o pažnji, ali trebao sam vam reći da se gosti oko tog stola ne vrte, tome služi kuhnjica-blagavaona-dnevna soba (studentski stan) jer je ovo zapravo više spavaća soba, za stolićem se ne jede (eventualno kavica koju je skoro nemoguće proliti po stripovima jer je ploča šira od polica, morala bi to biti jako nategnuta putanja, a nema tepiha za koji bi zapeo LOL ), nit je itko još taknuo stripove (to naglasim ako treba, nije bed), a ni dijete ili životinje nikad nisu bile u blizini (studentski život, da). BigGrin Noge također nikad nisu završile na stripovima, a donja polica je lagano podignuta od poda tako da i usisavač prođe ispod nje! LOL
Uglavnom sve je uvijek pod kontrolom, trenutno imam idealne uvjete za takav stolić, a žena je toliko brižna da osjeća čak moju potencijalnu patnju prema narušenim stanjima stripova, pa ih i sama tetoši! BigGrin Ali regal je regal, tako je! ThumpUp


ja sam nakupovao podosta namještaja u onome "novome" danskome salonu jysk; imaju stvarno jetine, a dobre poličare; kod njih sam kupio par tih poličara, jedno 3 radna stola, krevete i još neđto sitnica i nemogu se požaliti

meni je jedini problem što nemam više mjesta u sobi za novi element; čak su mi i vi zidovi zauzeti
kit teller
#100 Posted : 21. veljače 2012. 9:32:13(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 18.7.2011.(UTC)
Posts: 147
Man
Location: Slovenija
maddjuro wrote:
Nathan wrote:
Slažem se sa svime rečenim o pažnji, ali trebao sam vam reći da se gosti oko tog stola ne vrte, tome služi kuhnjica-blagavaona-dnevna soba (studentski stan) jer je ovo zapravo više spavaća soba, za stolićem se ne jede (eventualno kavica koju je skoro nemoguće proliti po stripovima jer je ploča šira od polica, morala bi to biti jako nategnuta putanja, a nema tepiha za koji bi zapeo LOL ), nit je itko još taknuo stripove (to naglasim ako treba, nije bed), a ni dijete ili životinje nikad nisu bile u blizini (studentski život, da). BigGrin Noge također nikad nisu završile na stripovima, a donja polica je lagano podignuta od poda tako da i usisavač prođe ispod nje! LOL
Uglavnom sve je uvijek pod kontrolom, trenutno imam idealne uvjete za takav stolić, a žena je toliko brižna da osjeća čak moju potencijalnu patnju prema narušenim stanjima stripova, pa ih i sama tetoši! BigGrin Ali regal je regal, tako je! ThumpUp


ja sam nakupovao podosta namještaja u onome "novome" danskome salonu jysk; imaju stvarno jetine, a dobre poličare; kod njih sam kupio par tih poličara, jedno 3 radna stola, krevete i još neđto sitnica i nemogu se požaliti

meni je jedini problem što nemam više mjesta u sobi za novi element; čak su mi i vi zidovi zauzeti

Smile
i ja sam nabavio nešto u Jysku, cenovno ugodno i ne loše....
jedino kažem za Libellus treba nešto debelo i tvrdo.Smile
Users browsing this topic
Guest (3)
22 Pages«<34567>»
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,126 seconds.