Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

Dylan Dog 26
LL
#1 Posted : 28. siječnja 2016. 0:27:02(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 5.8.2015.(UTC)
Posts: 342
Location: Zagreb
I 26. knjiga Dylana Doga bit će dio sljedeće ture, a evo koje vas četiri epizode očekuju u njoj:

“Mračna kletva” - Tiziano Sclavi / Ferdinando Tacconi
“Posljednji čovjek na Zemlji” - Tiziano Sclavi / Corrado Roi
“Mora” - Tiziano Sclavi / Luigi Piccatto
“Ubojice iz tame” - Claudio Chiaverotti / Luigi Siniscalchi

Ako se pitate kako je moguće da se u našoj knjizi nađu četiri cjelovite priče - odgovor je jednostavan. Naime, u izvornom talijanskom broju 77 regularne serije bile su dvije epizode (“Posljednji čovjek na Zemlji” & “Mora”) na ukupno 110 stranica stripa (64 + 46), a to znači i da će naš DD 26 biti maaalčice deblji od prethodnika.

Naravno, preostale dvije epizode (“Mračna kletva” i “Ubojice iz tame”) brojevi su 76 i 78 regularne serije, a svi oni zajedno objavljeni su u razdoblju između siječnja i ožujka 1993. godine.

Kao i obično, specijalnu naslovnicu (s motivom iz “Posljednjeg čovjeka na Zemlji”) za DD 26 nacrtao je fenomenalni Bruno Brindisi, a kolorirao naš izvrsni Ive Svorcina.

Na kraju još samo napomena da će Dylan Dog 26 koštati standardnih 175 kuna, a posebna cijena tijekom prva dva mjeseca iznosit će 140 kn.

Bacite pogled:



dudemeister
#2 Posted : 28. siječnja 2016. 0:41:08(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 29.12.2011.(UTC)
Posts: 114
Man
Location: Madchester
Svaka čast. Siguran sam da ste već razmislili o tome da li da prodajete plakate.

PS Nek ja budem prvi da kažem da se "mora" ne pominje sa strane!
Dado A.
#3 Posted : 28. siječnja 2016. 1:08:38(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.675
Location: Makarska
dudemeister wrote:

PS Nek ja budem prvi da kažem da se "mora" ne pominje sa strane!


Ako misliš na naslov “Mora” onda i ne treba. Naime, naslov izvornog DD 77 je samo “Posljednji čovjek na Zemlji”, bez obzira što su unutra dvije priče. Kod nas na hrptu i na stražnjoj korici, kao što i sam uostalom možeš vidjeti, naslov se veže uz broj i naslov originala (76, 77 i 78 u ovom slučaju).Cool

Ako si mislio na nešto drugo - sorry, krivo sam onda shvatio.Smile
dudemeister
#4 Posted : 28. siječnja 2016. 1:24:01(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 29.12.2011.(UTC)
Posts: 114
Man
Location: Madchester
Tako mi i treba kad pričam bez znanja. Fenomenalno je Love . (Uzgred, odavde sam naučio da je to sa strane 'hrbat', ali ne znam kako da prevedem na srpski, pa to još komplikuje stvar!)
Dado A.
#5 Posted : 28. siječnja 2016. 1:44:52(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.675
Location: Makarska
dudemeister wrote:
Tako mi i treba kad pričam bez znanja. Fenomenalno je Love . (Uzgred, odavde sam naučio da je to sa strane 'hrbat', ali ne znam kako da prevedem na srpski, pa to još komplikuje stvar!)


Da nije “rikna”?Smile
CheddarBob
#6 Posted : 28. siječnja 2016. 1:59:26(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 13.4.2015.(UTC)
Posts: 234
Man
Location: Samobor
Dado A. wrote:
Ako misliš na naslov “Mora” onda i ne treba. Naime, naslov izvornog DD 77 je samo “Posljednji čovjek na Zemlji”, bez obzira što su unutra dvije priče.


No ako broj 77 sadrži dvije priče, a naslov je broja samo "Posljednji čovjek na zemlji", kako onda možemo znati da je druga priča naslovljena "Mora"? Sherlock
SZOCK
Dado A.
#7 Posted : 28. siječnja 2016. 9:36:58(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.675
Location: Makarska
CheddarBob wrote:
Dado A. wrote:
Ako misliš na naslov “Mora” onda i ne treba. Naime, naslov izvornog DD 77 je samo “Posljednji čovjek na Zemlji”, bez obzira što su unutra dvije priče.


No ako broj 77 sadrži dvije priče, a naslov je broja samo "Posljednji čovjek na zemlji", kako onda možemo znati da je druga priča naslovljena "Mora"? Sherlock


Onaj tko čita strip vjerojatno će to primijetiti kad ugleda naslov MORA posred knjige... A što se tiče onih koji samo slažu knjige na police, a ne čitaju ni ove najave, pa... Oni vjerojatno nikad neće ni doznati da unutra postoje dvije cjelovite priče.Sherlock
dudemeister
#8 Posted : 28. siječnja 2016. 10:42:52(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 29.12.2011.(UTC)
Posts: 114
Man
Location: Madchester
LOL ovo je baš selo na volej
Fiju
#9 Posted : 28. siječnja 2016. 12:01:05(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 26.9.2012.(UTC)
Posts: 60
Man
Location: Dubrovnik
Ne bi cudilo da se neki pocnu zaliti kako je ta knjiga felericna jer joj hrbat nije jednake debljine kao i svim ostalima knjigama LOL
ZoranC
#10 Posted : 28. siječnja 2016. 12:16:11(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 21.9.2013.(UTC)
Posts: 296
Location: Uelzen, Njemacka
Masna tura, svaka cast! A jos tri najave slijede. Kako je zavrsila stara, tako dobro pocinje nova godina. I´m happy!
bubo
#11 Posted : 28. siječnja 2016. 13:28:39(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 783
Man
Location: mostar
Fiju wrote:
Ne bi cudilo da se neki pocnu zaliti kako je ta knjiga felericna jer joj hrbat nije jednake debljine kao i svim ostalima knjigama LOL




LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL
Oki
#12 Posted : 28. siječnja 2016. 14:33:25(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 31.8.2012.(UTC)
Posts: 213
Man
Location: DUGA RESA
Fiju wrote:
Ne bi cudilo da se neki pocnu zaliti kako je ta knjiga felericna jer joj hrbat nije jednake debljine kao i svim ostalima knjigama LOL

Ma onda bi bilo pritužbi već kod kod 17.knjige...BigGrin
CheddarBob
#13 Posted : 28. siječnja 2016. 16:11:51(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 13.4.2015.(UTC)
Posts: 234
Man
Location: Samobor
Dado A. wrote:
naslov izvornog DD 77 je samo “Posljednji čovjek na Zemlji”, bez obzira što su unutra dvije priče.


Dado A. wrote:
Onaj tko čita strip vjerojatno će to primijetiti kad ugleda naslov MORA posred knjige...


Dakle ipak svaka priča ima svoj naslov, premda čine jedan broj.
SZOCK
Dado A.
#14 Posted : 28. siječnja 2016. 20:53:45(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.675
Location: Makarska
CheddarBob wrote:
Dado A. wrote:
naslov izvornog DD 77 je samo “Posljednji čovjek na Zemlji”, bez obzira što su unutra dvije priče.


Dado A. wrote:
Onaj tko čita strip vjerojatno će to primijetiti kad ugleda naslov MORA posred knjige...


Dakle ipak svaka priča ima svoj naslov, premda čine jedan broj.


Da, naravno. Evo kako je to izgledalo u talijanskom izdanju:

http://www.sergiobonelli...mo-uomo-sulla-Terra.html
dudemeister
#15 Posted : 28. siječnja 2016. 21:12:56(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 29.12.2011.(UTC)
Posts: 114
Man
Location: Madchester
Dado A. wrote:
dudemeister wrote:
Tako mi i treba kad pričam bez znanja. Fenomenalno je Love . (Uzgred, odavde sam naučio da je to sa strane 'hrbat', ali ne znam kako da prevedem na srpski, pa to još komplikuje stvar!)


Da nije “rikna”?Smile


"Riknuti" znači crći / crknuti :) Pitaću kevu, ona još priča srpski. Empirički bi trebalo da se kaže "srvin" ali potvrdiću.
(PS Keva kaže da je i kod nas "hrbat" Blushing )



Boneli je znači imao tri prilike da promeni ali je i dalje odbijao da navede naslov na koricama. Više nema mesta diskusiji (pod uslovom da je Boneli uvek u pravu, što jeste!)
magirus
#16 Posted : 28. siječnja 2016. 21:38:04(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 1.7.2014.(UTC)
Posts: 21
Location: Niš
dudemeister wrote:
Dado A. wrote:
dudemeister wrote:
Tako mi i treba kad pričam bez znanja. Fenomenalno je Love . (Uzgred, odavde sam naučio da je to sa strane 'hrbat', ali ne znam kako da prevedem na srpski, pa to još komplikuje stvar!)


Da nije “rikna”?Smile


"Riknuti" znači crći / crknuti :) Pitaću kevu, ona još priča srpski. Empirički bi trebalo da se kaže "srvin" ali potvrdiću.
(PS Keva kaže da je i kod nas "hrbat" Blushing )



Boneli je znači imao tri prilike da promeni ali je i dalje odbijao da navede naslov na koricama. Više nema mesta diskusiji (pod uslovom da je Boneli uvek u pravu, što jeste!)



Kod nas se koristi i izraz hrbat i rikna, kao sinonimi.
dudemeister
#17 Posted : 28. siječnja 2016. 22:22:11(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 29.12.2011.(UTC)
Posts: 114
Man
Location: Madchester
Hvala lepo. Smile Ja reko Dado me zeza jer sam u jednom drugom postu rekao nešto o riknjavanju očiju dok stignemo do kraja svega.
Users browsing this topic
Guest
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,116 seconds.