Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

2 Pages12>
Kriss od Valnora 1
LL
#1 Posted : 1. ožujka 2016. 3:14:02(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 5.8.2015.(UTC)
Posts: 342
Location: Zagreb
Svi vi koji ste pročitali barem neki od naših Thorgalovih integrala svjedoci ste koliki je broj uistinu fascinantnih likova pronašao mjesto u tome genijalnom remek-djelu.

Naravno, limitirani brojem od 46 albumskih stranica te svjesni da ne postoji način na koji bi na tako skučenom prostoru mogli dovoljno dobro razviti priču u kojoj bi bili primjereno zastupljeni i Thorgal, i Aaricia, i Jolan, i Vučica i Kriss od Valnora (baš kao i još neki iznimno važni likovi), autori su odlučili pokrenuti tri spin-off serijala kojima je cilj na jedan fascinantan način zaokružiti cijelu priču, a to su: “Kriss od Valnora”, “Vučica” i Thorgalova “Mladost”.

Prvi od ta tri serijala koji ćemo predstaviti je “Kriss od Valnora”, koji je uostalom i kronološki prvi ugledao svjetlo dana (u studenom 2010.), paralelno s “Asgardskom bitkom”, 32. albumom glavnog serijala koji je objavljen unutar našega 11. integrala.

No, da ne rastežemo previše s uvodom, u prvom integralu “Kriss od Valnora” čekaju vas sljedeće dvije epizode:

1. Ja ne zaboravljam
2. Kazna valkira


Scenarij za obje ove priče (inače izvorno objavljene u studenom 2010. i ožujku 2012.) potpisuje Yves Sente, crtež Giulio De Vita, a autor naslovnica je jedan od najvećih crtača svih vremena - Grzegorz Rosiński.

Naravno, uvjereni smo da svi ljubitelji Thorgala sa zanimanjem iščekuju kako se nastavlja priča s Kriss koju smo zadnji put vidjeli u 28. albumu (naš 10. Thorgalov integral), tj. u epizodi “Kriss od Valnora”, gdje je u koritu potoka nedaleko od Ravinuma, onako iscrpljena i ranjena, pokrivala bijeg Thorgala, Aaricije, Jolana, Vučice i malenog Aniela... I sigurni smo da ćete uživati!

Na kraju, još samo informacija da će redovna cijena prvog integrala “Kriss od Valnora” (108 stranica u boji) biti 185 kuna, a tijekom prva dva mjeseca moći ćete ga kupiti za 148 kuna.

Bacite pogled:



Tex Willer
#2 Posted : 1. ožujka 2016. 6:03:09(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.467
Man
Location: Nis
Uh, kad ovako lepo pocne jutroSmile
budo
#3 Posted : 1. ožujka 2016. 11:54:41(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 177
Man
Location: Zagreb
Uf, baš me je sve pogodilo...

jedan od najdražih stripova, nisam ga ranije čitao pa mi je sada čisti užitak
idealno mi je i 2 priče u komadu pa će novije brže na red

za sada super, uzimam oba francuza, još 6 Texova pa čista perverzija Smile

Kapa do poda za sve
Garfield
#4 Posted : 1. ožujka 2016. 14:33:08(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 1.889
Location: Mostar
Ako do kraja godine ne izdate komplet Spin Off od Thorgala to nece biti to LOL
Tex Willer
#5 Posted : 1. ožujka 2016. 15:42:35(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.467
Man
Location: Nis
budo wrote:


još 6 Texova pa čista perverzija Smile



Kad je covek pametan on ovako zbori. Svaka ti je ka u NjegosaBigGrin
Akol
#6 Posted : 1. ožujka 2016. 17:20:24(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 9.2.2015.(UTC)
Posts: 43
Location: Osijek
Garfield wrote:
Ako do kraja godine ne izdate komplet Spin Off od Thorgala to nece biti to LOL


Ako su Thorgala sredili ovo ce za njih macji kasalj biti
Renky
#7 Posted : 1. ožujka 2016. 17:46:55(UTC)
Rank: Strip-Autor

Joined: 12.7.2011.(UTC)
Posts: 579
Man
Location: Gradac
Tek dvi najave a ovakvi biseri Love ThumbsUp ThumbsUp ThumbsUp ThumbsUp
bubo
#8 Posted : 1. ožujka 2016. 18:05:47(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 783
Man
Location: mostar
Tex Willer wrote:
budo wrote:


još 6 Texova pa čista perverzija Smile



Kad je covek pametan on ovako zbori. Svaka ti je ka u NjegosaBigGrin



ne možeeee,, ne možeeee,,barem 2 zagora u ovoj turi , a može 1 tex i dosta,,,i barem 2 nick raideraFlapper Flapper Flapper Flapper
Tex Willer
#9 Posted : 1. ožujka 2016. 18:25:08(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.467
Man
Location: Nis
bubo wrote:
Tex Willer wrote:
budo wrote:


još 6 Texova pa čista perverzija Smile



Kad je covek pametan on ovako zbori. Svaka ti je ka u NjegosaBigGrin



ne možeeee,, ne možeeee,,barem 2 zagora u ovoj turi , a može 1 tex i dosta,,,i barem 2 nick raideraFlapper Flapper Flapper Flapper


Eto, jedno d obrnes udesno i odmah ispadne covek naopako. Da si budo umesto bubo, ne bi pisao svasta po forumu. Zagor, pihFlapper
EDIT : Da ne pomislis da mislim da ti je ceo post bezveze, opaska o 2 Nicka (a moze i vise, mnogo vise) ti je sasvim na mestuBigGrin
Akol
#10 Posted : 1. ožujka 2016. 19:47:08(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 9.2.2015.(UTC)
Posts: 43
Location: Osijek
Tex Willer wrote:
bubo wrote:
Tex Willer wrote:
budo wrote:


još 6 Texova pa čista perverzija Smile



Kad je covek pametan on ovako zbori. Svaka ti je ka u NjegosaBigGrin



ne možeeee,, ne možeeee,,barem 2 zagora u ovoj turi , a može 1 tex i dosta,,,i barem 2 nick raideraFlapper Flapper Flapper Flapper


Eto, jedno d obrnes udesno i odmah ispadne covek naopako. Da si budo umesto bubo, ne bi pisao svasta po forumu. Zagor, pihFlapper
EDIT : Da ne pomislis da mislim da ti je ceo post bezveze, opaska o 2 Nicka (a moze i vise, mnogo vise) ti je sasvim na mestuBigGrin


Ma ovaj put stavit 12 komada da izađe i to je to. Pa se ubaci i 2 nicka i 2 Texa BigGrin
Arbok
#11 Posted : 1. ožujka 2016. 21:40:52(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 315
Location: Hrvatsko Zagorje
Giulio De Vita? Je l' to onaj što je nešto malo crtao Lazarusa Ledda?
Dok Lester
#12 Posted : 1. ožujka 2016. 21:49:12(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.265
Man
Location: Velika Gorica, Hrvatska
Mislim da je to upravo on. A i wiki potvrđuje. Wink
"Čovjek pun duha i u potpunoj se samoći izvanredno zabavlja svojim mislima." Arthur Schopenhauer
Renky
#13 Posted : 1. ožujka 2016. 23:41:19(UTC)
Rank: Strip-Autor

Joined: 12.7.2011.(UTC)
Posts: 579
Man
Location: Gradac
Tex Willer wrote:
bubo wrote:
Tex Willer wrote:
budo wrote:


još 6 Texova pa čista perverzija Smile



Kad je covek pametan on ovako zbori. Svaka ti je ka u NjegosaBigGrin



ne možeeee,, ne možeeee,,barem 2 zagora u ovoj turi , a može 1 tex i dosta,,,i barem 2 nick raideraFlapper Flapper Flapper Flapper


Eto, jedno d obrnes udesno i odmah ispadne covek naopako. Da si budo umesto bubo, ne bi pisao svasta po forumu. Zagor, pihFlapper
EDIT : Da ne pomislis da mislim da ti je ceo post bezveze, opaska o 2 Nicka (a moze i vise, mnogo vise) ti je sasvim na mestuBigGrin



Ajde spameri razlaz, ne narušavajte idilu novih najavaCool
Dado A.
#14 Posted : 2. ožujka 2016. 0:01:27(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.672
Location: Makarska
budo wrote:
Uf, baš me je sve pogodilo...

jedan od najdražih stripova, nisam ga ranije čitao pa mi je sada čisti užitak
idealno mi je i 2 priče u komadu pa će novije brže na red

za sada super, uzimam oba francuza, još 6 Texova pa čista perverzija Smile

Kapa do poda za sve


Smile
Vigabu
#15 Posted : 22. ožujka 2016. 17:41:50(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 31.8.2015.(UTC)
Posts: 63
Location: Zagreb
Zašto korice Kriss 1 zijevaju kao ralje morskog psa na plakatu Jaws??
Dado R.
#16 Posted : 22. ožujka 2016. 18:41:40(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
Moze li se mozda postaviti slika da vidimo o cemu je rijec?
Vigabu
#17 Posted : 22. ožujka 2016. 20:43:35(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 31.8.2015.(UTC)
Posts: 63
Location: Zagreb
Vrlo rado, ali sam na putu. Evo kratkog opisa: jednostavno se korice umjesto da stisnu strip, odvajaju prema van (valjda se nije osušilo dovoljno). Dakle, trebalo bi biti ok nakon nekog vremena i držanja ispod recimo prethodnih 11 Thorgala ili dobrog prešanja...
Dado R.
#18 Posted : 22. ožujka 2016. 21:13:00(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
OK, jasno mi je sad na sto se misli, provjerit cemo. Hvala na odgovoru.
Vec sam mislio da je netko od nasih knjiga poceo raditi rekvizite za novi nastavak "Ralja"...Huh Smile
Novikorisnik
#19 Posted : 5. travnja 2016. 8:54:28(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 15.7.2011.(UTC)
Posts: 117
Dade, prvo pohvale na Kriss i Vučici, opet vrhunska izdanja od vas. S obzirom na vlastitu financijsku situaciju odnosno kompletno poskupljenje Libellusovih izdanja, dvoumio sam se koje ću serijale od vas skupljati, i izbor je pao na Nathana i uz dozu skepse na Thorgala, i sad mi je drago što nisam pogriješio sa Thorgalom, s jedne strane zbog stvarno kvalitetnog stripa, s druge strane zbog tempa izlaženja, stvarno ste rasturili s tim, pogotovo kada usporedim sa još jednim odličnim Van Hammeovim serijalom XIII koji je, blago rečeno, upropašten izdavanjem od strane Bookglobea.

I zato još više pizdim što mi je netko izgubio 3. album, toliko o budućem posuđivanju, Angry nadam se da ću uspjeti negdje ponovo nabaviti taj album.

I koliko god su mi priče od Van Hammea drage, osjeća se kreativni zamor pred kraj njegovog rada na Thorgalu, tako da mi je 9. album u tom smislu pričom najzamorniji ( i dio 10.-og), te sam osjećao da to više nema smisla skupljati, kraj 8. albuma je trebao zaokružiti serijal umjesto daljnjeg mrcvarenja, ali onda su došle nove snage koje su itekako osvježile serijal. Premda ne volim sapunice gdje se ljudi stalno razdvajaju i spajaju, i tako iznova, nove priče Thorgala su odlične, crtež je odličan, a kao da je i Rosinki živnuo nakon promjene scenarista - opet 9.album gdje kao da je crtao preko neke stvari, i onda primjerice usporedim kadar Aariciinog lica u "Ja, Jolan" kada shvati obiteljsku vezu Kriss i Kahaniela, prava umjetnost.

A i popratne priče su me ugodno iznenadile, Vučica je odlična, kao i Kriss, premda bih nekako volio da je ostala mrtva, ne zbog samog lika, nego malo teže probavljam te fore uskrsnuća običnih smrtnika, ali hajde, nije dosadno. No premda je cijela moja obitelj pratila Thorgala, moram priznati da mi je Kriss preteška priča za moje djevojčice. Inače nisam konzervativac i ne tražim banalne priče, ali teme rodoskrvnuća i silovanja, morat ću prepustiti sud ženi hoće li proslijediti dalje djeci.

Ali imam jednu malu kritiku što se tiče spinn-offa. Mislim da ste, barem na rikni trebali jače istaknuti razliku u odnosu na redovnog Thorgala jer ovako na polici sve zajedno izgleda zbunjujuće.

E sad, zanima me daljnji tempo izlaženja (s obzirom na podatke sa wikipedie):

1. Thorgal ima još dva albuma neobjavljena kod nas (zadnji iz 2013.g.), hoćete čekati treći (ako je u planu) pa onda objaviti kao i dosad u jednom trobroju?

2. isto pitanje i za Vučicu, s obzirom da ima ukupno 5 albuma, a vi ste već objavili trobroj (što ima smisla jer su priče zaokružene)

3. Pretpostavljam da Kriss možemo opet očekivati, s obzirom da ima ukupno 4 albuma, a ovdje ih objavljujete u dvobroju. Cool

4. Isto tako, pretpostavljam da i mladog Thorgala možemo očekivati u dva dvobroja?
Dok Lester
#20 Posted : 5. travnja 2016. 15:26:11(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.265
Man
Location: Velika Gorica, Hrvatska
Novikorisnik wrote:


1. Thorgal ima još dva albuma neobjavljena kod nas (zadnji iz 2013.g.), hoćete čekati treći (ako je u planu) pa onda objaviti kao i dosad u jednom trobroju?



Neobjavljen je samo 1 (34. Kan-Aniel) Wink Wink

35. album Grimizna vatra najavljen je za 11/2016. Smile
"Čovjek pun duha i u potpunoj se samoći izvanredno zabavlja svojim mislima." Arthur Schopenhauer
Users browsing this topic
Guest
2 Pages12>
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,126 seconds.