Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

3 Pages<123>
Martin Mystère 76 - “Mentalni kontakt”
Tex Willer
#21 Posted : 13. svibnja 2016. 23:26:31(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.467
Man
Location: Nis
dudemeister wrote:
Odjednom deliti priče preko dve knjige mi odudara od stila ove biblioteke.
Kako to mislis deliti price? Pa sam si sve to lepo osmislio u svom postu a sad ti se cini da bi se neka prica mogla podeliti u dve knjige? Broj strana u MM biblioteci nikad nije bio isti, pa ne bi nista remetilo da ponekad izlaze 3 u 1 a ponekad 2 u 1. Najgore je da ide 1 prica i zbog brzine izlazenja i zbog finansija. Nijednu prednost nema nastavljanje ovakvog tipa - jedna prica - jedna knjiga.
dudemeister wrote:

U kakvom formatu biste najviše voleli da izlaze, kad počnu, ovi kraći MM? Čini mi se da jednodelni imaju 100 stranica, a dvodelni 200. Meni se čini najbolje 3 u 1 osim kad treba da se namontira da dvodelni padnu u isto izdanje time što se neko prethodno izdanje smanji na 2 u 1.

Ovo pominjem pošto su Dade govorile da će slušati šta ljudi misle o tome, a uskoro stiže taj period.
CheddarBob
#22 Posted : 14. svibnja 2016. 13:11:04(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 13.4.2015.(UTC)
Posts: 234
Man
Location: Samobor
Tex Willer wrote:
Najgore je da ide 1 prica i zbog brzine izlazenja i zbog finansija. Nijednu prednost nema nastavljanje ovakvog tipa - jedna prica - jedna knjiga.


Ne znam kakav je troškovnik izdavača, ali za nas kupce jednodijelna izdanja (npr. Tex #71 ili Martin #63) iznose 145 kuna (-20% u startu), a trobroji (npr. Nathan ili Dylan) 175 kuna (-20%). Čak dva i pol puta isplativije.

Tu je i tempo izlaženja, kako kažeš.

Osobno više volim knjižurine poput Pantanala koje mi potraju po pet večeri, tako da bih najradije da Martin ide 3 u 1, neovisno o priči (ionako kupujem sve). Ako se ne varam, i kod Nathana se priča ponekad prelije u iduću knjigu (ne znam pouzdano, imam samo 7-8 redovnih knjiga za sad).
SZOCK
dudemeister
#23 Posted : 14. svibnja 2016. 17:36:19(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 29.12.2011.(UTC)
Posts: 114
Man
Location: Madchester
Texe, hteo sam da kažem da mi 3 u 1 odudara od stila biblioteke, zbog seckanja priča. Ja se slažem da bi bilo lepo da izlazi više priča zajedno, ne samo iz razloga koje je Cheddar Bob naveo već i da ne bih morao da se selim u veći stan (kao da je to stvarno mogućnost) Smile


Evo jedne moguće podele priča iz tog perioda, ako nisam negde pogrešio dužinu (1=jednodelna priča, 2=dvodelna). Ovde se favorira od po 300 stranica, ali ako seče broj, onda 400.
1,2 / 1,2 / 1,2 / 1,1,2 / 2,2 / 1,2 / 1,1,1 / 1,1,1 / 1,2 / 2,1 / 2,1 / 1,2 / 2,2
Znači, prolazi sa samo tri od 400 stranica, a deset od po 300. Ukupno 13.


Još jedna mogućnost, gde se favorira 300 stranica, ali izbegavaju brojevi od po 400 stranica, je:
1,2 / 1,2 / 1,2 / 1,1 / 2 / 2 / 2 / 1,2 / 1,1,1 / 1,1,1 / 1,2 / 2,1 / 2,1 / 1,2 / 2 / 2
Tu opet ima deset knjiga od po 300 stranica, a šest od po 200. Ukupno 16.


A kad se favorira 200 stranica a izbegavaju brojevi od samo po sto stranica (mislim da je ovo najbliže dosadašnjoj politici):
1,2 / 1,2 / 1,2 / 1,1 / 2 / 2 / 2 / 1,2 / 1,1 / 1,1 / 1,1 / 1,2 / 2 / 1,2 / 1,1 / 2 / 2 / 2
Tu ima šest brojeva od po 300 stranica a dvanaest od po 200. Ukupno 18.


Meni je prva verzija definitivno najbolja, pa druga, pa treća. Inače, ne znam da li se i posle ovih brojeva nastavlja ista politika dužina priča, jer posle ovih gore se gubi bilo kakva napomene o dužini na naslovnoj strani. U svakom slučaju, to otprilike tako izgleda.
CheddarBob
#24 Posted : 14. svibnja 2016. 17:59:52(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 13.4.2015.(UTC)
Posts: 234
Man
Location: Samobor
Prva opcija bila bi najbolja. Sviđa mi se ideja o 400-straničnim MM.
SZOCK
Tex Willer
#25 Posted : 14. svibnja 2016. 19:50:37(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.467
Man
Location: Nis
I meni je prva opcija najbolja, ali i ostale dve su bolje od jedna prica - jedna knjiga.
Sad sam proverio, 2013. su izasle 4 knjige, 2014. imamo 5 a 2015. je izalo 7 knjiga.
Broj epizoda u odnosu na broj knjiga je zanemarljivo veci, a tek ide brdo jednodelnih prica. Nadam se da ce se naci neko efikasnije resenje za DSSMSmile
Demostant
#26 Posted : 15. svibnja 2016. 16:19:23(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 16
Man
Location: Zagreb
također za prvu opciju.
dudemeister
#27 Posted : 15. svibnja 2016. 18:04:22(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 29.12.2011.(UTC)
Posts: 114
Man
Location: Madchester
Samo da se ogradim pred Dadama, namerno nisam ništa numerisao jer mi je nije namera da uzurpiram uredništvo! Aktivizam mi nije preterano u mentalitetu Mellow Samo sam hteo da ilustrujem otprilike stvar. (Opet, ne bukvalno da ilustrujem, pošto nemam smisla za crtanje Tongue). Istina keva mi je prevela jednog Dilana Doga svojevremeno (teško i za bedne pare) ali ona bar zna italijanski. Ni ona ne nudi ništa da se meša po ovoj temi, a ni ja, osim neke male ilustracije. Znači, razumemo se.FurHat
CheddarBob
#28 Posted : 16. svibnja 2016. 1:00:39(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 13.4.2015.(UTC)
Posts: 234
Man
Location: Samobor
dudemeister wrote:
Znači, razumemo se.FurHat


Naravno! Martin od 300, ali i od 400 stranica! Može.
SZOCK
Dado R.
#29 Posted : 31. svibnja 2016. 17:39:24(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
U prodaji! Smile
dudemeister
#30 Posted : 2. lipnja 2016. 17:26:08(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 29.12.2011.(UTC)
Posts: 114
Man
Location: Madchester
Pogledajte sledeće Misterijine Misterije. Marti će pričati o vezi između heksagona i kripte Tutankamona. Sherlock

http://edition.cnn.com/2...ger-meteorite/index.html
Dado A.
#31 Posted : 5. lipnja 2016. 16:03:05(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.674
Location: Makarska
chris.tower wrote:
Na zadnjoj stranici pise Knjiga 74! Nadam se da ste ispravili prije tiska!


Ma da, krivi fajl je bio postavljen kod najave.Cool
Dado A.
#32 Posted : 5. lipnja 2016. 16:14:54(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.674
Location: Makarska
Inace, sto se tice buducnosti ove biblioteke (vezano za format), premda cijenimo svačije mišljenje, sve će ostati kako je bilo i dosad. Dakle, jedna cjelovita epizoda u jednoj knjizi i to je to.Cool
agochkov
#33 Posted : 6. lipnja 2016. 19:36:26(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 6.6.2016.(UTC)
Posts: 3
Location: Skopje
Dado A. wrote:
Inace, sto se tice buducnosti ove biblioteke (vezano za format), premda cijenimo svačije mišljenje, sve će ostati kako je bilo i dosad. Dakle, jedna cjelovita epizoda u jednoj knjizi i to je to.Cool


Jedina ispravna odluka - jedna prica, jedna kniga...
Ali, sta kad se stigne do Slobodne Dalmacije (knjiga 94 mislim). Preskok? Jedna stara, jedna nova prica?
In heaven, all the interesting people are missing. F.Nietzsche
Delboy
#34 Posted : 6. lipnja 2016. 20:05:10(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 7.3.2015.(UTC)
Posts: 18
Location: Zagreb
agochkov wrote:
Dado A. wrote:
Inace, sto se tice buducnosti ove biblioteke (vezano za format), premda cijenimo svačije mišljenje, sve će ostati kako je bilo i dosad. Dakle, jedna cjelovita epizoda u jednoj knjizi i to je to.Cool


Jedina ispravna odluka - jedna prica, jedna kniga...
Ali, sta kad se stigne do Slobodne Dalmacije (knjiga 94 mislim). Preskok? Jedna stara, jedna nova prica?


To bi trebala biti knjiga 95 (Il tredicesimo segno - talijanski br. 142, SD br. 8). To možda nije loša ideja, da se nastavi kao što ide Nathan pa da ipak malo ranije dođemo do epizoda između Strip agenta i Veselog četvrtka koje nisu nikad objavljivane ovdje (od originalnih brojeva 228 do 279).
Arbok
#35 Posted : 6. lipnja 2016. 20:43:32(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 315
Location: Hrvatsko Zagorje
Delboy wrote:
agochkov wrote:
Dado A. wrote:
Inace, sto se tice buducnosti ove biblioteke (vezano za format), premda cijenimo svačije mišljenje, sve će ostati kako je bilo i dosad. Dakle, jedna cjelovita epizoda u jednoj knjizi i to je to.Cool


Jedina ispravna odluka - jedna prica, jedna kniga...
Ali, sta kad se stigne do Slobodne Dalmacije (knjiga 94 mislim). Preskok? Jedna stara, jedna nova prica?


To bi trebala biti knjiga 95 (Il tredicesimo segno - talijanski br. 142, SD br. 8). To možda nije loša ideja, da se nastavi kao što ide Nathan pa da ipak malo ranije dođemo do epizoda između Strip agenta i Veselog četvrtka koje nisu nikad objavljivane ovdje (od originalnih brojeva 228 do 279).

+1
chris.tower
#36 Posted : 19. lipnja 2016. 18:01:59(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 9.11.2014.(UTC)
Posts: 16
Location: Zagreb
Arbok wrote:
Delboy wrote:
agochkov wrote:
Dado A. wrote:
Inace, sto se tice buducnosti ove biblioteke (vezano za format), premda cijenimo svačije mišljenje, sve će ostati kako je bilo i dosad. Dakle, jedna cjelovita epizoda u jednoj knjizi i to je to.Cool


Jedina ispravna odluka - jedna prica, jedna kniga...
Ali, sta kad se stigne do Slobodne Dalmacije (knjiga 94 mislim). Preskok? Jedna stara, jedna nova prica?


To bi trebala biti knjiga 95 (Il tredicesimo segno - talijanski br. 142, SD br. 8). To možda nije loša ideja, da se nastavi kao što ide Nathan pa da ipak malo ranije dođemo do epizoda između Strip agenta i Veselog četvrtka koje nisu nikad objavljivane ovdje (od originalnih brojeva 228 do 279).

+1


+2 za 3u1 format.
dudemeister
#37 Posted : 19. lipnja 2016. 23:27:17(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 29.12.2011.(UTC)
Posts: 114
Man
Location: Madchester
Ne razumem zašto bi tu bilo drugačijeg tretmana kad smo ceo LMS period profurali na ovaj način.
chris.tower
#38 Posted : 20. lipnja 2016. 1:39:05(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 9.11.2014.(UTC)
Posts: 16
Location: Zagreb
dudemeister wrote:
Ne razumem zašto bi tu bilo drugačijeg tretmana kad smo ceo LMS period profurali na ovaj način.


Zato jer za razliku od LMSa, Sd i Ludensova izdanja su vjerna orginalu, vecina nas koji skupljaju MMa ih ima ili su lako i jeftino nabavljivi u jako dobrom stanju. U mojem slucaju ja preskacem Libellusove knjige koje dupliciraju SD.

3u1 bi donekle ubrzao jer bi umjesto 50 knjiga trebalo 30 da dodjemo do zadnjeg LU broja, a u potonjem slucaju to znaci da aljedecih 10god nebi dobili nove ep.
Dado A.
#39 Posted : 20. lipnja 2016. 2:27:17(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.674
Location: Makarska
chris.tower wrote:
U mojem slucaju ja preskacem Libellusove knjige koje dupliciraju SD.


Mogucnost izbora je fenomenalna stvar.Smile

chris.tower wrote:
3u1 bi donekle ubrzao jer bi umjesto 50 knjiga trebalo 30 da dodjemo do zadnjeg LU broja, a u potonjem slucaju to znaci da aljedecih 10god nebi dobili nove ep.


A ovdje je ipak rijec o racunu bez krcmara.Cool
Delboy
#40 Posted : 20. lipnja 2016. 15:45:44(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 7.3.2015.(UTC)
Posts: 18
Location: Zagreb
chris.tower wrote:
dudemeister wrote:
Ne razumem zašto bi tu bilo drugačijeg tretmana kad smo ceo LMS period profurali na ovaj način.


Zato jer za razliku od LMSa, Sd i Ludensova izdanja su vjerna orginalu, vecina nas koji skupljaju MMa ih ima ili su lako i jeftino nabavljivi u jako dobrom stanju. U mojem slucaju ja preskacem Libellusove knjige koje dupliciraju SD.

3u1 bi donekle ubrzao jer bi umjesto 50 knjiga trebalo 30 da dodjemo do zadnjeg LU broja, a u potonjem slucaju to znaci da aljedecih 10god nebi dobili nove ep.


Ja npr. ne preskačem ništa, bez obzira što je objavljeno pred par godina i što je u boljem stanju od LMS-a, koji sam btw bacio kad se isto izdalo u Libellus biblioteci.
A kad se je već krenulo od samog početka u jednom formatu (jedna knjiga = jedna priča), mislim da nema razloga to mijenjati usred serijala. Istina je da u sljedećem periodu dolazi više jednodijelnih epizoda, ali ima i dosta dvodijelnih koje ispadaju na 200 stranica i što je sasvim pristojna knjiga.
Ne znam bi li se na takav način išta dobilo na brzini izlaženja, ali čisto sumnjam, jer za pripremiti npr. 1800 stranica vjerojatno treba jednako vremena (prijevod, lektura, priprema za tisak, itd.) neovisno o tome hoće li tih 1800 stranica izaći u 6, 12 ili 18 knjiga. A sadašnjim načinom ne narušava se format biblioteke koji kolekcionarima puno znači.
Promjenu u načinu izlaženja bih podržao samo u slučaju da se izdaju naizmjenice jedna stara epizoda (SD, Ludens, Strip Agent) pa jedna nova koja nikad nije izdavana kod nas (period između Strip Agenta i Veselog Četvrtka), uz uvjer da se zadrži originalna numeracija kao kod Nathana.
Users browsing this topic
Guest
3 Pages<123>
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,141 seconds.