Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

16 Pages«<1011121314>»
Tex Willer izdanja
Garfield
#221 Posted : 28. veljače 2015. 22:27:14(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 1.889
Location: Mostar
Tex Willer wrote:
Garfield wrote:
Ja bi predlozio da se smanji naklada Tex'a i da se uspori kao Tex, s obzirom da se dosta losije prodaje od ostalih izdanja. To se najbolje vidjelo na zadnjoj turi koja je izasla Flapper


Kvalitet uvek prolazi slabije od sunda, svejedno o kojoj se vrsti umetnosti radiCool Nisam reko Zagor, ups, sad jesamLOL LOL LOL


Ne bi se bas slozio. Nekad je rock bio prije svega (Elvis, Beatles, Guns, Queen, Zeppelin, ... ) I hoces da kazes da je to sund ? Cak i na nasim prostorima (Ekv, Azra, Corba ...)

Fudbal ? Messi i Ronaldo su najpopularniji i oni su sund ? Real, Barca... sund ?

Hmmm. Imamo dragacije misljenje o onome sto je sund :)

Da krenem na filmove ? The Goodfather sund ?

Flapper Flapper Flapper
Tex Willer
#222 Posted : 1. ožujka 2015. 14:29:25(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.467
Man
Location: Nis
Garfield wrote:
Tex Willer wrote:
Garfield wrote:
Ja bi predlozio da se smanji naklada Tex'a i da se uspori kao Tex, s obzirom da se dosta losije prodaje od ostalih izdanja. To se najbolje vidjelo na zadnjoj turi koja je izasla Flapper


Kvalitet uvek prolazi slabije od sunda, svejedno o kojoj se vrsti umetnosti radiCool Nisam reko Zagor, ups, sad jesamLOL LOL LOL


Ne bi se bas slozio. Nekad je rock bio prije svega (Elvis, Beatles, Guns, Queen, Zeppelin, ... ) I hoces da kazes da je to sund ? Cak i na nasim prostorima (Ekv, Azra, Corba ...)

Fudbal ? Messi i Ronaldo su najpopularniji i oni su sund ? Real, Barca... sund ?

Hmmm. Imamo dragacije misljenje o onome sto je sund :)

Da krenem na filmove ? The Goodfather sund ?

Flapper Flapper Flapper


Ne, samo se vrati na nas teren - Ceca, Karleusa, Dare Bubamare i ostali insekti - kvalitet?
Slabije znam vasu scenu, ali npr. Rozga, Severina - kvalitet? Koliko ljudi je npr. culo za Damira Urbana? U Srbiji samo sebe znam da ga slusam. Ili npr. Svadbas, pomeni ih nekom ovde. Ne verujem da su nesto popularni ni u Hrvatskoj.
A mogo si da navedes npr. Britni, sve moguce Dzastine, Selene i slicno - kvalitet?
Holivudska produkcija - koliko tu ima kvaliteta?

Ti se uhvatis za nesto sto je opstalo i vremenom se dokazalo kao neosporan kvalitet - to se zove zamena tezaSmile

A i primas se lako, da mislim da je Zagor neko poslednje djubre od stripa ne bih ga ni kupovao. Ima tu dosta dobrih prica i uopste nista sto spada pod SBE ne smatram sundom. Ima dobrih i losih prica kao i u svakoj drugoj skoli stripa, ni manje ni viseCool Samo je ipak Tex - TexFlapper
Garfield
#223 Posted : 1. ožujka 2015. 14:53:41(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 1.889
Location: Mostar
To je trenutna situacija, a ne kao sto si ti naveo "kvalitet uvjek slabije prolazi od sunda". Ne uvjek ... i naveo sam ti primjer. Sve ovo sto sam naveo su palili i zarili sto znaci da to uvjek ne prolazi. :)

Ali nemoj se ti sekirati sto slabije ide prodaja Tex'a nego ostalih junaka. Jednostavno je to tako. Uvjek se moze smanjiti tiraz i usporiti sa izlazenjem, ali nece se ugasiti :)

Mogu ga prebaciti kao Nick Raider pa nek izdaju 4 knjige godisnje.Mozda ni to nije losa ideja Flapper
SixH
#224 Posted : 1. ožujka 2015. 17:11:32(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 5.1.2015.(UTC)
Posts: 260
Man
Location: Sesvete
Po mom mišljenju relativna je stvar da li se Tex "slabije prodaje"....naime letimičnim pregledom stanja na skladištu uočljivo je da su brojevi od 30-40 večinom prodani u cca 400-tinjak primjeraka, neki malo manje, neki malo više.
Dok je situacija sa brojevima od 40-50, već nešto malo lošija i večina je prodana u cca 350-tak primjeraka.
Tada je još naklada bila 500 komada, ali otkad je naklada smanjena na 350, uglavnom ih na skladištu više nema, od broja 51-63 sve je stanje na nuli.
Znači ostajemo na zadnja tri broja od kojih je jedan izdan u listopadu (ostalo ih još 11), drugi u prosincu (još 57 kom), a zadnji prije 14 dana i ima ih još 67.
Dakle LL je smanjio tiraž Texa na razinu koju može rasprodati i to relativno "brzo"....
Kod kolor biblioteke situacija je maltene identična...otkad je tiraž 300 komada uglavnom su ili rasprodani ili pri isteku zaliha....
Isto tako je i sa kolor specijalima i Texonima...ili su prodati ili su pred istekom zaliha...
Ako uzmemo u obzir činjenicu da je Tex i krenuo sa 500 komada tiraže, smanjenje od 150 primjeraka je relativno "malo", pogotovo ako ga usporedimo sa npr Zagorom koji je krenuo sa 1200 pa pao na 400 nakon 20 brojeva.....Kad on doše do broja 66 vidjet ćemo kolike će biti tiraže....
Kaj se tiće i ostalih "junaka" sve je to "tu negdje"(cca 300 kom)..... poneka popularnija epizoda se razgrabi, kao što smo vidjeli u danu, neke u dva tri dana, ali sve je to relativno i mislim da nemoramo nužno previše polemizirati oko "šunda i kvalitete".
Po meni "brzina prodaje"uglavnom najviše odaje popularnost određene epizode, jer se tada ubace i "povremeni kupci", dok je ukupni broj prodanih primjeraka po broju, manje više "standardan" i sličan kod svih junačina redom ....
Možda jednom kad nastupe bolja financijska vremena poneki lik odskoči bitnije u odnosu na ostale, ali u trenutnoj situaciji mislim da je to manje-više nemoguće...BigGrin
Tex Willer
#225 Posted : 1. ožujka 2015. 19:51:09(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.467
Man
Location: Nis
Garfield wrote:
To je trenutna situacija, a ne kao sto si ti naveo "kvalitet uvjek slabije prolazi od sunda". Ne uvjek ... i naveo sam ti primjer. Sve ovo sto sam naveo su palili i zarili sto znaci da to uvjek ne prolazi. :)

Ali nemoj se ti sekirati sto slabije ide prodaja Tex'a nego ostalih junaka. Jednostavno je to tako. Uvjek se moze smanjiti tiraz i usporiti sa izlazenjem, ali nece se ugasiti :)

Mogu ga prebaciti kao Nick Raider pa nek izdaju 4 knjige godisnje.Mozda ni to nije losa ideja Flapper


Nema nista od toga dok je Dade R.Flapper
On bi se pre odreko leba da jede nego Texa da izdaje. E sad da je u pitanju meso jbmlg sta bi biloBigGrin
Orko
#226 Posted : 1. ožujka 2015. 20:12:28(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 5.12.2014.(UTC)
Posts: 32
Man
Location: Gradec
Samo bi još falilo da se i Tex počne rasprodavati u roku odmah Mad to bi bilo baš ono nešto što fali čovjeku da totalno skrene s uma LOL LOL LOL , jedva polovit ovog pilota, Zagora i ostale, samo bi još falilo da i Tex počne tako...
Garfield
#227 Posted : 1. ožujka 2015. 21:05:17(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 1.889
Location: Mostar
Tex Willer wrote:
Garfield wrote:
To je trenutna situacija, a ne kao sto si ti naveo "kvalitet uvjek slabije prolazi od sunda". Ne uvjek ... i naveo sam ti primjer. Sve ovo sto sam naveo su palili i zarili sto znaci da to uvjek ne prolazi. :)

Ali nemoj se ti sekirati sto slabije ide prodaja Tex'a nego ostalih junaka. Jednostavno je to tako. Uvjek se moze smanjiti tiraz i usporiti sa izlazenjem, ali nece se ugasiti :)

Mogu ga prebaciti kao Nick Raider pa nek izdaju 4 knjige godisnje.Mozda ni to nije losa ideja Flapper


Nema nista od toga dok je Dade R.Flapper
On bi se pre odreko leba da jede nego Texa da izdaje. E sad da je u pitanju meso jbmlg sta bi biloBigGrin


Ovo je i bilo namjenjeno Dado_R, ali posto si i ti tu ... :) Vidjet cemo jos. Za sad se jedino prodaje bolje od Nick Raidera, a kako je krenulo imam osjecaj da ce ga i Nick prestici po prodaji Flapper
SixH
#228 Posted : 5. ožujka 2015. 10:18:48(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 5.1.2015.(UTC)
Posts: 260
Man
Location: Sesvete
Tex Willer wrote:
Garfield wrote:
To je trenutna situacija, a ne kao sto si ti naveo "kvalitet uvjek slabije prolazi od sunda". Ne uvjek ... i naveo sam ti primjer. Sve ovo sto sam naveo su palili i zarili sto znaci da to uvjek ne prolazi. :)

Ali nemoj se ti sekirati sto slabije ide prodaja Tex'a nego ostalih junaka. Jednostavno je to tako. Uvjek se moze smanjiti tiraz i usporiti sa izlazenjem, ali nece se ugasiti :)

Mogu ga prebaciti kao Nick Raider pa nek izdaju 4 knjige godisnje.Mozda ni to nije losa ideja Flapper


Nema nista od toga dok je Dade R.Flapper
On bi se pre odreko leba da jede nego Texa da izdaje. E sad da je u pitanju meso jbmlg sta bi biloBigGrin

Sa Texom u vječnost....Flapper LOL BigGrin
Cowboy2 Cowboy Cowboy Indian
Tex Willer
#229 Posted : 5. ožujka 2015. 23:14:36(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.467
Man
Location: Nis
Orko wrote:
Samo bi još falilo da se i Tex počne rasprodavati u roku odmah Mad to bi bilo baš ono nešto što fali čovjeku da totalno skrene s uma LOL LOL LOL , jedva polovit ovog pilota, Zagora i ostale, samo bi još falilo da i Tex počne tako...


Bila bi fora da samo jedan kupac ostane bez primerka - Dado R.LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL
Garfield
#230 Posted : 6. ožujka 2015. 0:32:32(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 1.889
Location: Mostar
Tex Willer wrote:
Orko wrote:
Samo bi još falilo da se i Tex počne rasprodavati u roku odmah Mad to bi bilo baš ono nešto što fali čovjeku da totalno skrene s uma LOL LOL LOL , jedva polovit ovog pilota, Zagora i ostale, samo bi još falilo da i Tex počne tako...


Bila bi fora da samo jedan kupac ostane bez primerka - Dado R.LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL


Neki "ljubitelji" Zagora su ostali bez Zagor prica a jos bili na Interliberu gdje ih je bilo na sve strane. Necemo ga imenovati, jer vecina ekipe sa foruma znaju o kome je rijec :)
Tex Willer
#231 Posted : 6. ožujka 2015. 3:03:48(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.467
Man
Location: Nis
Garfield wrote:
Tex Willer wrote:
Orko wrote:
Samo bi još falilo da se i Tex počne rasprodavati u roku odmah Mad to bi bilo baš ono nešto što fali čovjeku da totalno skrene s uma LOL LOL LOL , jedva polovit ovog pilota, Zagora i ostale, samo bi još falilo da i Tex počne tako...


Bila bi fora da samo jedan kupac ostane bez primerka - Dado R.LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL


Neki "ljubitelji" Zagora su ostali bez Zagor prica a jos bili na Interliberu gdje ih je bilo na sve strane. Necemo ga imenovati, jer vecina ekipe sa foruma znaju o kome je rijec :)


Samo nemoj da kazes da je najveci fan od svih fanova, onaj sto je nosio torbe Feriju :-0LOL
Renky
#232 Posted : 6. ožujka 2015. 13:30:00(UTC)
Rank: Strip-Autor

Joined: 12.7.2011.(UTC)
Posts: 579
Man
Location: Gradac
Star jesan ali rukijevske greške... ne neFlapper
Tex Willer
#233 Posted : 6. ožujka 2015. 15:59:55(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.467
Man
Location: Nis
Renky wrote:
Star jesan ali rukijevske greške... ne neFlapper


Ovo vec lici na jedan drugi strip : "Ja sam odvec star da bih posao sa tobom, ali poslusaj moj savjet..."LOL LOL LOL
Renky
#234 Posted : 6. ožujka 2015. 22:05:00(UTC)
Rank: Strip-Autor

Joined: 12.7.2011.(UTC)
Posts: 579
Man
Location: Gradac
Učim od najboljihFlapper
anto
#235 Posted : 15. ožujka 2015. 16:45:44(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 322
Man
Location: Čačak
Boneli&Leteri:Vrač Nana (Libelus,knjiga 19, originalne sveske 191-193)

Vrač Nana je relativno kratka (157 stranica), i vrlo neobična epizoda iz,sada već daleke, 1976. godine.Kažem neobična,jer je u celoj priči Tex podelio tek par šljaga,a pištolj nije ni vadio iz korica.I iako je tu sa svojim vernim prijateljem Kitom sve vreme prisutan,glavna radnja od početka do kraja se odvija bez njihovog učešća.
Vrača Nana je vrač,ali i desna ruka čuvenog apačkog poglavice Vitorija koji gine u bitci i zaklinje Nanu da ga osveti u ratu sa belcima.Međutim Nana ne uspeva u naumu, i povlači se u rezervat odakle planira da dođe do sakrivenog Vitorijevog blaga, sa kojim bi pokrenuo novu pobunu.
Za blago znaju i izvesni vlasnik saluna i doktor pijanica,i u njihovim glavama se javlja ideja da otmu vrača i da mu uz pomoć lekova-opijata izvuku informaciju o blagu.Sa druge strane,Tex i Kit dobijaju zadatak iz vojnog vrha da nađu Nanu i da ga privole da odustane od borbe.
Nepretenciozna i vrlo simpatična old-school priča starog majstora Đanluiđi Bonelija,koju je vizuelizovala još jedna stara vedeta,Leteri, i to u vreme crtačkog napona snage.
Ko voli stare dobre vesterne sa apačima,pustinjskim pejzažima i pokvarenim belcima,uživaće u ovoj priči.
8/10
Garfield
#236 Posted : 15. ožujka 2015. 17:52:40(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 1.889
Location: Mostar
Malo sam preslagao Tex'a i poredao ga po epizodama i ako sam dobro sracunao do sad u regurnoj biblioteci Tex je izaslo 140 epizoda (iako ne znam kolko ovo nekoga interesuje :) ) I izmedju broja 162 do 262 fali samo par epizoda. Sto se nadam da ce i to Libellus uskoro izbaciti pa da imamo kompletan niz od 100 epizoda :)

Ako sam dobro skontao 181, 211, 212, 213 te epizode nedostaju. Naravno ako grijesim slobodno me ispravite :)
Juice
#237 Posted : 15. ožujka 2015. 22:15:02(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 13.9.2012.(UTC)
Posts: 52
Man
Location: Slavonski Brod
180 drugi dio, 181, 182, 183 prvi dio - (G. Bonelli / A. Galleppini & V. Muzzi) priča između "Pljačke vlaka" i "Lova na čovjeka"
211, 212, 213 - (G. Bonelli / G. Letteri) priča između "Iskonskog juga" i "Dva suparnika"
Tex Willer
#238 Posted : 15. ožujka 2015. 22:34:50(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.467
Man
Location: Nis
Ima nas jos koji prateBigGrin Video odavno, pricao s Dadama i kako se obicno tad napijem - ne secam se odgovoraLOL
A bas bi bilo lepo imati kompletiran taj niz, ipak su to samo 2 knjigeSmile
Garfield
#239 Posted : 15. ožujka 2015. 23:05:14(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 1.889
Location: Mostar
Tex Willer wrote:
Ima nas jos koji prateBigGrin Video odavno, pricao s Dadama i kako se obicno tad napijem - ne secam se odgovoraLOL
A bas bi bilo lepo imati kompletiran taj niz, ipak su to samo 2 knjigeSmile


Potpisujem !!! Drool
iwekg3
#240 Posted : 15. ožujka 2015. 23:05:41(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 8.12.2014.(UTC)
Posts: 12
Location: Čakovec
Svega če bit al Texa dosta nikadDrool
Users browsing this topic
Guest (4)
16 Pages«<1011121314>»
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,162 seconds.