Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

Libellus - PRIJEVODI
Nostromo Zarkoff
#1 Posted : 10. ožujka 2015. 20:13:29(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 4.8.2011.(UTC)
Posts: 50
Man
Location: Split
Palo mi na pamet da nebi loše imat topic u kojem možemo komentirati prijevod.

Prvo pitanje je povezano (naravno) s Zagorom Glare i zadnjom turom priče o Vikinzima.
Naime, Andrej, u priči o Vikinzima koja je izdala prije 20 godina SD, a prevela Elizabeta, kad vikinzi napadaju imaju poklič "ODINEEEEEE" šta, mora se priznat, puno efektnije i moćnije (ostalo mislim svima koje se site te epizode u sjećanju, baš taj poklik) zvuči od tvog odabira"Za Odina" što zvuči formalno i nekako bez dinamike,a još zanimljivije mi je to što je sad pararelno s ovom epizodom izašla na trafike i ludensov kolor "Guthrumov povratak" s vikinzima di isto ti (zamisli BigGrin ) prijevodiš, al ovaj put si se odlučija za onako kako spada "Odineeeee"?Confused Blink
Da čujem komentar ako more, šta je u talijanskom originalu ne znam ni sam?

I jedna želja ako može. Odlično prijevodiš, al volija bi da daš sebi više slobode (ako ti dopuštaju :-) u komičnom i akcijskom dijelu priče (ne samo Zagora već ostalih junaka), jel najbolji prijevodi ovih prostora su nastali iz improvizacija kao A.F. i A.Z., al opet ponavljam, samo komične i akcijske scene, jel se to tad može. Npr, riječi kao polusvjet, talog društva...itd su sami po sebi smješniji od npr. probisvijet, razbojnik. Npr. u ovoj priči igraju šah Guthrum i neki viking, dođe čiko i raz*jebe sve... u SD Guthrum reče, "pusti ga, vidis da je poluluđak" il tako nešto...ti kažeš "maličice lud"...me razumiš ukratko? Nekako smišnije su mi te naše, domaće, krčmarske, ma nazovi to i balkanske, riči.

Pozzz i nadam se da se ne ljutiš na malo (nadam se) konstruktivne kritike.Smile
Nostromo Zarkoff
#2 Posted : 15. ožujka 2015. 20:20:35(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 4.8.2011.(UTC)
Posts: 50
Man
Location: Split
Odjeba me doc...Crying Blushing
Users browsing this topic
Guest
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,034 seconds.