Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

2 Pages12>
Libellus na Beogradskom sajmu knjiga i Interliberu
Dado R.
#1 Posted : 9. listopada 2013. 20:22:24(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
Baš kao i zadnjih nekoliko godina, Libellus će i ove godine imati štand na Interliberu, a više o svim detaljima doznat ćete u danima koji slijede. Zasad, evo samo nekoliko kratkih informacija koje našim čitateljima mogu biti zanimljive. Naime, od ove godine više neće biti paketa s izdanjima na popustu, kao što neće više postojati ni akcija uzmi 6 plati 5, nego smo za ovu godinu pripremili nešto posve novo.

Ukratko, na Interliberu ćete biti u mogućnosti nabaviti pojedinačna izdanja uz popust od 15%, a kupci koji odaberu šest ili više izdanja dobit će popust od čak 35% na ukupan iznos!

Vjerujemo da je to izvrsna prigoda da se popune neke rupe u kolekcijama naših izdanja, no također želimo naglasiti i da ova akcija neće vrijediti za izdanja koja su u tom trenutku već na uobičajenome dvomjesečnom popustu koji iznosi 20%. Nadalje, posebno želimo naglasiti da neće biti nikakvog popusta ni na izdanja koja su u prva dva mjeseca svoje prodaje već bila na popustu od 20%, što u prijevodu znači da će se ti naslovi na Interliberu moći kupiti isključivo po regularnim cijenama.

Kako ne bi bilo nikakvih nedoumica, uskoro ćemo objaviti popis izdanja koja neće biti na akciji, kao i popis svih onih stripova za koje će akcijski popusti od 15% i 35% vrijediti. Također, predlažemo svim zainteresiranima da kao i dosad naprave prednarudžbe kako bismo sa svoje strane mogli osigurati da željena izdanja doista budu na štandu u trenutku njihova dolaska, a uskoro očekujte i još više detalja o svemu tome.

Naravno, vrijedi spomenuti da će se, baš kao i prethodnih godina, i ovaj put na štandu naći i određeni broj oštećenih izdanja koja će se moći kupiti po drastično sniženim cijenama.

Na kraju, ovom prilikom želimo dodati i jednu obavijest za naše čitatelje iz Srbije. Naime, Libellus će imati identičan popust i na Sajmu knjiga u Beogradu (20.-27.10.) na štandu našeg zastupnika - striparnice Darkwood - a sve dodatne informacije o tome moći ćete uskoro dobiti i izravno od njih. Također, tijekom toga istog sajma imat ćemo i manju ponudu oštećenih naslova koji će se po sniženim cijenama moći kupiti na našemu štandu koji će biti u sklopu velikog štanda Hrvatske gospodarske komore, no više detalja o svemu tome očekujte unutar sljedećih nekoliko dana...
bubo
#2 Posted : 10. listopada 2013. 8:26:42(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 783
Man
Location: mostar
svaka čast!!ThumbsUp ThumbsUp ThumbsUp ThumbsUp ThumbsUp ThumbsUp ThumbsUp
maddjuro
#3 Posted : 10. listopada 2013. 15:05:23(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 11.8.2011.(UTC)
Posts: 348
Man
Location: land down under
steta da ste odlucili ukinuti plati 5 uzmi 6
Dado R.
#4 Posted : 10. listopada 2013. 15:22:28(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
maddjuro wrote:
steta da ste odlucili ukinuti plati 5 uzmi 6

Zasto? Zar nije ovako bolje, sad ispadne plati 4 uzmi 6? A uz to mozes i dalje birati izdanja po zelji. Smile
Garfield
#5 Posted : 10. listopada 2013. 15:41:49(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 1.889
Location: Mostar
Dado R. wrote:
maddjuro wrote:
steta da ste odlucili ukinuti plati 5 uzmi 6

Zasto? Zar nije ovako bolje, sad ispadne plati 4 uzmi 6? A uz to mozes i dalje birati izdanja po zelji. Smile


Da, ali to opet nije plati 5 uzmi 6 Flapper
Dado R.
#6 Posted : 10. listopada 2013. 16:00:51(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
Garfield wrote:
Dado R. wrote:
maddjuro wrote:
steta da ste odlucili ukinuti plati 5 uzmi 6

Zasto? Zar nije ovako bolje, sad ispadne plati 4 uzmi 6? A uz to mozes i dalje birati izdanja po zelji. Smile


Da, ali to opet nije plati 5 uzmi 6 Flapper

Pa ti mozes slobodno platiti 5 a uzeti sest, to nece biti zabranjeno...Smile
Garfield
#7 Posted : 10. listopada 2013. 18:06:27(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 1.889
Location: Mostar
Dado R. wrote:
Garfield wrote:
Dado R. wrote:
maddjuro wrote:
steta da ste odlucili ukinuti plati 5 uzmi 6

Zasto? Zar nije ovako bolje, sad ispadne plati 4 uzmi 6? A uz to mozes i dalje birati izdanja po zelji. Smile


Da, ali to opet nije plati 5 uzmi 6 Flapper

Pa ti mozes slobodno platiti 5 a uzeti sest, to nece biti zabranjeno...Smile


A imate li opciju da platim 6 i uzmem 6 ? BigGrin
Captain Jack Sparrow
#8 Posted : 10. listopada 2013. 19:13:01(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 5.3.2013.(UTC)
Posts: 201
Man
Location: Tortuga
Garfield wrote:
Dado R. wrote:
Garfield wrote:
Dado R. wrote:
maddjuro wrote:
steta da ste odlucili ukinuti plati 5 uzmi 6

Zasto? Zar nije ovako bolje, sad ispadne plati 4 uzmi 6? A uz to mozes i dalje birati izdanja po zelji. Smile


Da, ali to opet nije plati 5 uzmi 6 Flapper

Pa ti mozes slobodno platiti 5 a uzeti sest, to nece biti zabranjeno...Smile


A imate li opciju da platim 6 i uzmem 6 ? BigGrin

Ne nego plati 6 uzmi 5Flapper Flapper
Tex Willer
#9 Posted : 11. listopada 2013. 0:02:17(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.467
Man
Location: Nis
Garfield wrote:
Dado R. wrote:
Garfield wrote:
Dado R. wrote:
maddjuro wrote:
steta da ste odlucili ukinuti plati 5 uzmi 6

Zasto? Zar nije ovako bolje, sad ispadne plati 4 uzmi 6? A uz to mozes i dalje birati izdanja po zelji. Smile


Da, ali to opet nije plati 5 uzmi 6 Flapper

Pa ti mozes slobodno platiti 5 a uzeti sest, to nece biti zabranjeno...Smile


A imate li opciju da platim 6 i uzmem 6 ? BigGrin


A i ti si bezobrazan. Covek ti pruzi prst, ti oces celu sakuBigGrin
maddjuro
#10 Posted : 11. listopada 2013. 0:06:47(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 11.8.2011.(UTC)
Posts: 348
Man
Location: land down under
pošto izdanja uzimam čim izađu, da mi se nebi opet ponovilo da cekam akciju pa ostanem bez svog primjerka, kupim ih cim izađu, a nova izdanja koja cu kupiti ce biti s onim početnim popustom od 20% nece ulaziti u akciju s 35%-tnim popustom, tako da necuostvariti pravo na 35%-tni popust. S druge strane ako bi bila akcija plati 5 uzmi 6, u to bi ulazila i izdanja s popustom, tako da kupim nova izdanja, jedno sto inace nebi kupio ali svejedno kupim da ih imam 5, i onda bi si uzeo jos jedno "bonus" izdanje.
Dado R.
#11 Posted : 11. listopada 2013. 8:28:23(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
maddjuro wrote:
pošto izdanja uzimam čim izađu, da mi se nebi opet ponovilo da cekam akciju pa ostanem bez svog primjerka, kupim ih cim izađu, a nova izdanja koja cu kupiti ce biti s onim početnim popustom od 20% nece ulaziti u akciju s 35%-tnim popustom, tako da necuostvariti pravo na 35%-tni popust. S druge strane ako bi bila akcija plati 5 uzmi 6, u to bi ulazila i izdanja s popustom, tako da kupim nova izdanja, jedno sto inace nebi kupio ali svejedno kupim da ih imam 5, i onda bi si uzeo jos jedno "bonus" izdanje.

Posve krivo razmisljanje. Nakon proslog Interlibera mi smo promijenili nacin prodaje stripova i presli na 20% popusta tijekom prva dva mjeseca jasno rekavsi
da je sto se popusta tice na ta izdanja to - to. Tih 20 % se dobije tijekom prva dva mjeseca, to je maksimum i nakon sto prodje to razdoblje, popusta na ta izdanja nema.
Na izdanja od kraja 12. mjeseca prosle godine pa na ovamo ni u kom slucaju ne bi bilo popusta, cak i da je ostala akcija 5+1 od prosle godine.
A sto se starijih izdanja tice, odnosno izdanja koja mogu biti na popustu, prije su tu bili paketi i akcija 5+1, a ovih 35 posto omogucava jos veci popust i fleksibilnost...
Dado R.
#12 Posted : 11. listopada 2013. 8:30:02(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
Captain Jack Sparrow wrote:
Garfield wrote:
Dado R. wrote:
Garfield wrote:
Dado R. wrote:
maddjuro wrote:
steta da ste odlucili ukinuti plati 5 uzmi 6

Zasto? Zar nije ovako bolje, sad ispadne plati 4 uzmi 6? A uz to mozes i dalje birati izdanja po zelji. Smile


Da, ali to opet nije plati 5 uzmi 6 Flapper

Pa ti mozes slobodno platiti 5 a uzeti sest, to nece biti zabranjeno...Smile


A imate li opciju da platim 6 i uzmem 6 ? BigGrin

Ne nego plati 6 uzmi 5Flapper Flapper

Uvest cemo mi i akciju 5 + 1, plati 5 uzmi 1, po nasem izboru...BigGrin Wink
bubo
#13 Posted : 11. listopada 2013. 8:37:19(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 783
Man
Location: mostar
sa s com BigGrin BigGrin BigGrin



Originally posted by Villain

Originally posted by Markos

Već sam objasnio nekoliko stranica prije problematiku. Fibra sniženje može dati ako sama direktno vrši prodaju na sajmovima/festivalima, ali kad prodaja ide preko zastupnika, onda tu više nema prostora za dodatna sniženja. Jedino ako naši zastupnici u Srbiji imaju prostora/interesa da ponude kupcima sniženje.


Eno ga libellus sa maximalnih 35%
Tako da, se ne lažemo više, ustvari, hmmm, postoji jedna izreka za to: "ko hoće nađe rešenje, ko neće nađe opravdanje".


Svatko ima svoju prodajnu politiku. Ako me baš vučeš za jezik, prosječno Libellus izdanje je u startu bar 30-tak posto skuplje od sličnog Fibrinog izdanja. Ja sam mogu ići u detalje i objašnjavati zašto Libellus ovo, DW ono, Komiko ili netko treći to i to, a Fibra ovako, ali onda ćete mi doći da sam zlonamjeran, netrpeljiv, ovakav ili onakav, pa bolje da šutim.

Zato ću opet cu uzeti svoj Blast kao primjer. Blast se prodaje, sad sam provjerio, za 2300 u Srbiji (broj 1 i za 2450). Od toga Fibra dobije 1500. Gola, čista proizvodnja, bez ikakvih popratnih troškova (skladište, računovodstvo, hladni pogon) nas dođe 1150. Znači: 2300 - 1500 - 1150. Pametnom bi trebalo biti dovoljno.
bubo
#14 Posted : 11. listopada 2013. 10:34:15(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 783
Man
Location: mostar
nastavak markosovog izlaganja Blink Blink Blink Blink Blink




Oči i tama je izašao 2009. To je bilo drugo vrijeme. Govorimo o danas. Danas Alack Sinner #1 sa 400 stranica košta 20 kuna više od Boy Vampire #2 sa 176 stranica.
O Daredevilu i Zagoru, to tvoje "više manje isto" je upravo 10-20% razlike u cijeni/broju stranica.
Dado R.
#15 Posted : 11. listopada 2013. 11:19:53(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
bubo wrote:
nastavak markosovog izlaganja Blink Blink Blink Blink Blink




Oči i tama je izašao 2009. To je bilo drugo vrijeme. Govorimo o danas. Danas Alack Sinner #1 sa 400 stranica košta 20 kuna više od Boy Vampire #2 sa 176 stranica.
O Daredevilu i Zagoru, to tvoje "više manje isto" je upravo 10-20% razlike u cijeni/broju stranica.


Bubo, briga me, neka pisu sto hoce. Ako kome treba Libellus da opravda ili pojasni bilo sto, neka samo izvoli. Naucili smo mi na to.Smile Smile
To je isto kao kad bih ja sad na necije pitanje o Fibrinim cijenama ili popustima odgovarao u stilu Fibra moze imati tridesetak posto nize cijene jer recimo
ima oko 3000 posto vecu podrsku od nas pri otkupu knjiga Ministarstva kulture i slicno... Ali znas da se mi drzimo iskljucivo nas, nasih obaveza i odluka.
Svaki izdavac ima pravo sukladno svojim mogucnostima i potrebama raditi sa svojim izdanjima sto zeli, kad zeli i kako zeli, a kupci ce na to, ovisno svidja li im
se to ili ne, odgovoriti na nacin da ce nesto podrzati i kupiti ili nece podrzati i kupiti izdanja. Svaki pokusaj dublje price o cijenama, popustima i slicno
zavrsit ce kao i do sad neslavno u uvjeravanjima jednih i drugih i u ironiji da kupci uvijek znaju vise i bolje od izdavaca sto koliko kosta,
koliko se moze prodati i koja cijena treba biti.BigGrin Meni bi to moglo biti zabavno kad bih imao viska slobodnog vremena i dosadjivao se... ali nemam.Blushing
Zato ja ne mogu i prije svega ne zelim ici u detalje pojasnjavati zasto neki drugi izdavac radi ovo ili ono, pa mi nitko ne moze ni reci da sam zlonamjeran,
netrpeljiv, ovakav ili onakav, pa obicno sutim osim kad je Libellus u pitanju...Smile

I jos su u tom razgovoru promasili "ceo fudbal", prica se o popustima na sajmu a onda se spominje da Libellus ima tridesetak posto vece cijene, pa je kao valjda
lakse dati popust!? Kao prvo nije tocno da je to bas tridesetak posto razlike u cijenama, neka citatelji samo usporede sva izdanja a kao drugo izdanja kojima je
smanjena naklada i sukladno tome malo povecana cijena ionako nisu na popustu na sajmu tako da je besmisleno spominjati Boy Vampire 2 u tom kontekstu.
bubo
#16 Posted : 11. listopada 2013. 11:46:24(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 783
Man
Location: mostar
Dado R. wrote:
bubo wrote:
nastavak markosovog izlaganja Blink Blink Blink Blink Blink




Oči i tama je izašao 2009. To je bilo drugo vrijeme. Govorimo o danas. Danas Alack Sinner #1 sa 400 stranica košta 20 kuna više od Boy Vampire #2 sa 176 stranica.
O Daredevilu i Zagoru, to tvoje "više manje isto" je upravo 10-20% razlike u cijeni/broju stranica.


Bubo, briga me, neka pisu sto hoce. Ako kome treba Libellus da opravda ili pojasni bilo sto, neka samo izvoli. Naucili smo mi na to.Smile Smile
To je isto kao kad bih ja sad na necije pitanje o Fibrinim cijenama ili popustima odgovarao u stilu Fibra moze imati tridesetak posto nize cijene jer recimo
ima oko 3000 posto vecu podrsku od nas pri otkupu knjiga Ministarstva kulture i slicno... Ali znas da se mi drzimo iskljucivo nas, nasih obaveza i odluka.
Svaki izdavac ima pravo sukladno svojim mogucnostima i potrebama raditi sa svojim izdanjima sto zeli, kad zeli i kako zeli, a kupci ce na to, ovisno svidja li im
se to ili ne, odgovoriti na nacin da ce nesto podrzati i kupiti ili nece podrzati i kupiti izdanja. Svaki pokusaj dublje price o cijenama, popustima i slicno
zavrsit ce kao i do sad neslavno u uvjeravanjima jednih i drugih i u ironiji da kupci uvijek znaju vise i bolje od izdavaca sto koliko kosta,
koliko se moze prodati i koja cijena treba biti.BigGrin Meni bi to moglo biti zabavno kad bih imao viska slobodnog vremena i dosadjivao se... ali nemam.Blushing
Zato ja ne mogu i prije svega ne zelim ici u detalje pojasnjavati zasto neki drugi izdavac radi ovo ili ono, pa mi nitko ne moze ni reci da sam zlonamjeran,
netrpeljiv, ovakav ili onakav, pa obicno sutim osim kad je Libellus u pitanju...Smile

I jos su u tom razgovoru promasili "ceo fudbal", prica se o popustima na sajmu a onda se spominje da Libellus ima tridesetak posto vece cijene, pa je kao valjda
lakse dati popust!? Kao prvo nije tocno da je to bas tridesetak posto razlike u cijenama, neka citatelji samo usporede sva izdanja a kao drugo izdanja kojima je
smanjena naklada i sukladno tome malo povecana cijena ionako nisu na popustu na sajmu tako da je besmisleno spominjati Boy Vampire 2 u tom kontekstu.



ma apsolutno se slažem zato sam i stavio čisto da vidite šta on misli, a vidiš i sam da ne uzima cijene u prva 2 mjeseca nego konačnu, ima tu toliko neistine da je to strašno ,od nekih čitatelja i članova foruma se i ne čudiš ali ovo......
Dado R.
#17 Posted : 11. listopada 2013. 12:57:16(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
bubo wrote:

ma apsolutno se slažem zato sam i stavio čisto da vidite šta on misli, a vidiš i sam da ne uzima cijene u prva 2 mjeseca nego konačnu, ima tu toliko neistine da je to strašno ,od nekih čitatelja i članova foruma se i ne čudiš ali ovo......


Kao sto rekoh, mene vise nista ne cudi a jos manje me brine, neka pise sto god tko hoce.
Naslusao sam se, nagledao i prije svega nacitao svega i svacega o nama i o Libellusu kao izdavackoj kuci u zadnjih nekoliko godina... Smile
Onaj koga zanima i zeli cuti nase misljenje, iskljucivo o necemu vezanom za Libellus, tu smo, a sve ostalo, pogotovo neka prepucavanja
na drugim forumima, za to bas i nemamo vremena a i ne zanima nas bas previse... Smile

Treba smisljati taktiku za fantasy, ta zadnja dogadanja na tabeli me daleko vise brinu...Blushing BigGrinBigGrin
Tex Willer
#18 Posted : 11. listopada 2013. 14:19:41(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.467
Man
Location: Nis
Dado R. wrote:


Onaj koga zanima i zeli cuti nase misljenje, iskljucivo o necemu vezanom za Libellus, tu smo, a sve ostalo, pogotovo neka prepucavanja
na drugim forumima, za to bas i nemamo vremena a i ne zanima nas bas previse... Smile



Evo mene zanima ima li istine u onome sto je bilo neki dan u vestimaConfused
Kazu da sve izdavacke kuce koje ne izbace barem 20 knjiga Texa i 4 NR godisnje uglavnom vode ljudi homoseksualnog opredeljenja.
Pa da se nadovezem, jos koliko Texa ide do kraja godine i hoce li biti NR do kraja iste?
Hvala unapred na odgovorima

P.S. Inace ne volim da ucestvujem u raspravama i na forumima, pa sam se registrovao samo da ovo pitam, jer se navodno radi o naucnoj studiji.
Tex Willer
#19 Posted : 11. listopada 2013. 14:26:17(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 1.467
Man
Location: Nis
@bubo
Markos bi drzao jezik za zubima, ali izgleda da je s godinama pored kose izgubio i zube, pa jezik landara okoloLOL
Inace jednom glup covek. Uvek krene tako, kao cutanje je zlato, a onda prica i ono sto ga niko nije pitao.
Prenesi slobodno na s.com i napisi preneseno s LL forumaBigGrin
Dado R.
#20 Posted : 11. listopada 2013. 17:23:51(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
Tex Willer wrote:
@bubo
Markos bi drzao jezik za zubima, ali izgleda da je s godinama pored kose izgubio i zube, pa jezik landara okoloLOL
Inace jednom glup covek. Uvek krene tako, kao cutanje je zlato, a onda prica i ono sto ga niko nije pitao.
Prenesi slobodno na s.com i napisi preneseno s LL forumaBigGrin

Samo bez uvreda, molim.
Users browsing this topic
Guest
2 Pages12>
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,169 seconds.