Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

5 Pages123>»
Mister No - cijene sa aukcija
Pajper
#1 Posted : 26. rujna 2014. 22:17:23(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 26.9.2014.(UTC)
Posts: 47
Location: Slovenija
Najprije da pohvalim vaše izdanje Mister No-a, jako lijepo ste to napravili. Nisam ni znao za vašu firmu da to postoji, jer niste na kioscima a po striparnicama ne putujem puno, jer ih u Sloveniji baš i nema puno.
Nabavio sam neke knjige od Mister No-a i imam pitanje u vezi cijena na aukcijama:


-zašto su cijene za brojeve 60, 61, 62, 63, 64 tako visoke, dok su npr za broj 5, 7, 9 dosta niske?

Recimo vaš član Renky na stripovi.com prodava broj 61 za 280 kuna, 62 za 250 kuna itd,....a cijene za broj 5, 7 - (za mnoge najbolja epizoda Mister no-a svih vremena,...), 9,...cijene se kreču tamo oko 130-160 kuna,...

Mislim, ok, razumijem da svaki prodavač može tražiti za svoje stripove koliko god želi, ali u čemu je fora?

Zar nisu uvijek prvi brojevi najtraženiji i najskuplji a ovdje imam utisak da su brojevi, koji su "tek" izašli, a imaju veču cijenu nego oni koji su izašli prije par godina, na početku serijala?

Možda ovo ima veze sa ovim, da ste smanjili tiraž sa 500 na 300?

Ali zašto ste smanjili tiraž, kada su se očito ovi brojevi razprodali pa sada imaju tako visoku cijenu? Da niste smanjili tiraž, ovi bi se stripovi još uvijek mogli kupiti od vas a ne od preprodavača po višim cijenama....jer ako su se prvi brojevi prodavali u 500 primjeraka, znači da ima toliko kupaca, ako ne i više, ako ste prva dva broja čak reprintali?

Ili su kolekcionari pratili izdanje do 20 broja, pa su onda neki odustali, ali sada se izgleda vračaju, pa biste možda trebali podignuti tiraž?
bubo
#2 Posted : 26. rujna 2014. 22:30:59(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 783
Man
Location: mostar
Pajper wrote:
Najprije da pohvalim vaše izdanje Mister No-a, jako lijepo ste to napravili. Nisam ni znao za vašu firmu da to postoji, jer niste na kioscima a po striparnicama ne putujem puno, jer ih u Sloveniji baš i nema puno.
Nabavio sam neke knjige od Mister No-a i imam pitanje u vezi cijena na aukcijama:


-zašto su cijene za brojeve 60, 61, 62, 63, 64 tako visoke, dok su npr za broj 5, 7, 9 dosta niske?

Recimo vaš član Renky na stripovi.com prodava broj 61 za 280 kuna, 62 za 250 kuna itd,....a cijene za broj 5, 7 - (za mnoge najbolja epizoda Mister no-a svih vremena,...), 9,...cijene se kreču tamo oko 130-160 kuna,...

Mislim, ok, razumijem da svaki prodavač može tražiti za svoje stripove koliko god želi, ali u čemu je fora?

Zar nisu uvijek prvi brojevi najtraženiji i najskuplji a ovdje imam utisak da su brojevi, koji su "tek" izašli, a imaju veču cijenu nego oni koji su izašli prije par godina, na početku serijala?

Možda ovo ima veze sa ovim, da ste smanjili tiraž sa 500 na 300?

Ali zašto ste smanjili tiraž, kada su se očito ovi brojevi razprodali pa sada imaju tako visoku cijenu? Da niste smanjili tiraž, ovi bi se stripovi još uvijek mogli kupiti od vas a ne od preprodavača po višim cijenama....jer ako su se prvi brojevi prodavali u 500 primjeraka, znači da ima toliko kupaca, ako ne i više, ako ste prva dva broja čak reprintali?

Ili su kolekcionari pratili izdanje do 20 broja, pa su onda neki odustali, ali sada se izgleda vračaju, pa biste možda trebali podignuti tiraž?

dovoljno je da vidiš cijene novog mister noa i tog starog novi je u startu skuplji i to u promo periodu a te što navodiš da renky prodaje su rasprodati u 2 mjeseca ,naravno da je tiraž problem a imas i ovde pod izdanjima sve brojeve mister noa pa možeš vidjeti koliko je trebalo da se 500 komada proda odnosno koliko ih ima još neprodatih
Dado R.
#3 Posted : 26. rujna 2014. 23:19:59(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.778
Location: Zagreb
Pajper, hvala na pohvalama za Mister Noa. Sto se tice smanjenja naklade kao sto je vec bubo spomenuo, dovoljno je pogledati
aktualne kolicine na skladistu mnogih brojeva objavljenih u nakladi od 500 primjeraka i sve ce biti jasno.

Sto se tice cijena na aukcijama, ne znam zasto se to nas pita, zar ne treba pitati direktno na aukcijama prodavaca?
Ono sto znam iz ekonomije je da cijenu uvjetuje potraznja i ponuda. Pa pretpostavljam da je za neke brojeve potraznja nesto veca od ponude.

Pricu oko kolicina i preciznih naklada smo vec apslovirali nekoliko puta. No nije mi problem ponoviti da se za primjer moze uzeti i recimo
situacija gdje smo neke brojeve MNOa (57 i 58) radili u nakladi od 350 primjeraka pa ih jos uvijek ima oko 50 komada u prodaji.
A vjerujem da nikome tko je vec postojeci kolekcionar naseg Mister Noa nije problem poslati mail svojem prodavacu i dogovoriti rezervaciju
svakog novog izdanja, pa nema opasnosti da ce se ostati bez nekog broja.

Jasno mi je da je za nekog posve novog koji tek nedavno otkrije nase kolekcije malo teze u startu skupiti sve sto ga zanima, ali nije nemoguce.
No broj novih kupaca je nazalost zbilja mali, kao i broj onih koji bi se ponovo aktivirali nakon sto su odustali prije nekoliko godina...
U suprotnom bi mnogi brojevi Mister NOa od 21 do 58 vec bili rasprodani.
Renky
#4 Posted : 27. rujna 2014. 8:30:19(UTC)
Rank: Strip-Autor

Joined: 12.7.2011.(UTC)
Posts: 579
Man
Location: Gradac
Pajper wrote:
Najprije da pohvalim vaše izdanje Mister No-a, jako lijepo ste to napravili. Nisam ni znao za vašu firmu da to postoji, jer niste na kioscima a po striparnicama ne putujem puno, jer ih u Sloveniji baš i nema puno.
Nabavio sam neke knjige od Mister No-a i imam pitanje u vezi cijena na aukcijama:


-zašto su cijene za brojeve 60, 61, 62, 63, 64 tako visoke, dok su npr za broj 5, 7, 9 dosta niske?

Recimo vaš član Renky na stripovi.com prodava broj 61 za 280 kuna, 62 za 250 kuna itd,....a cijene za broj 5, 7 - (za mnoge najbolja epizoda Mister no-a svih vremena,...), 9,...cijene se kreču tamo oko 130-160 kuna,...



Pa vrlo jednostavno... Kad stavim normalnu cijenu, nitko ne bida, kad stavim veću cijenu... opet nitko ne bida. Flapper
Misliš da će to netko kupiti po takvim cijenama? Dakle postoji neki razlog zašto... moj razlog.
Trenutno na aukcijama ima na bar 20 rasprodanih LL stripova po izdavačkim cijenama. Niti jedna ponuda... Dakle slobodno se javite.Love
Garfield
#5 Posted : 27. rujna 2014. 9:46:05(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 1.889
Location: Mostar
Ovo prvo su ti objasnili, a sto se tice ovoga na aukcijama rekao bi na to bezobrazan ovaj Renky Flapper
Renky
#6 Posted : 27. rujna 2014. 12:15:07(UTC)
Rank: Strip-Autor

Joined: 12.7.2011.(UTC)
Posts: 579
Man
Location: Gradac
Jesam... s razlogomFlapper
Pajper
#7 Posted : 28. rujna 2014. 11:57:41(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 26.9.2014.(UTC)
Posts: 47
Location: Slovenija
bubo, pa i novi Superman je skuplji od starog Supermana (prvi broj je koštao 2 centa ili koliko več) a prodali su ga za 3 (ili koliko več) milijuna,....Sherlock


Dobro, pošto sam novi u vezi sa Libellusovim izdanjima, jel mi možete reči koja Libellusova izdanja, brojevi,...su danas jako traženi na aukcijama i shodno sa time dostignu i veču cijenu.

Recimo kod starih (zs, lms,..) izdanja to je lako, svi znamo za LMS 4, ZS 13, ZS 1, LMS 1,....koji vrijede pravo malo bogatstvo.

A koji su ti stripovi kod Libellusa?

Ne pitam samo za Mister No nego za sva Libellus izdanja.


Recimo, ono što sam ja odkrio u vezi Mister No. (pošto trenutačno čitam i pratim Mister No.....) mogu reči da se jako teško nađu brojevi 1 , 2, 3, 4. 1 i 2 mislim na prvu seriju, dok reprinta ima ponekada na aukcijama,....rasprodani su brojevi od 1-20 onda broj 26 i neki kasniji/noviji brojevi (zbog smanjenja tiraža).
Ali iako je prvih 20 brojeva rasprodano,na aukcijama ih ima i to po dosta "normalnim/povoljnim" cijenama osim broja 1 i 2 prva serija, 3, 4)

Možda bi mogli ovaj topik izkoristiti, da pratimo kretanje cijena a i ponude za one koji još nisu supjeli nabaviti sva izdanja, pa predlažem da najprije razmotrimo koja su izdanja jako rijedka, a onda ako netko negdje naleti na njih, da ovdje ostavi link, pa ih onda ljudi sa foruma mogu kupiti, ako ne barem, da vidimo po kakvim su cijenama otišli.

Ono da izkoristimo ovaj topik, nešto u stilu "Rekordi aukcija ili Vodič kroz aukcije".

Recimo pratimo aukcije, limundo/kupindo, bolha, ebay, aukcije hr.,......
Garfield
#8 Posted : 28. rujna 2014. 12:34:34(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 1.889
Location: Mostar
Pajper ima dosta izdanja Libellusa koja je pravo tesko naci i kad budu na aukcijama dostizu visoke cijene. Spomenuo si Mister No i prve brojeve. Broj 1 i 2 nije problem naci radi reprinta, ali zato je primjera br. 3 pravo na cijeni, pa onda br. 4 ...
Sad sto se tice starijih izdanja obicno su to prvi brojevi ako nisu radjeni reprinti, a ako su radjeni reprinti brojevi iza reprinta. Primjera i kod MM je radjen reprint 1 i 2 pa se mogu naci dok su vec brojevi poslije njih teze nabavljivi i vece su im cijene. Dosta je tu izdanja i tesko je nabrojati sve, pogotovu posto se smanjio tiraz pa se ova nova izdanja isto brzo rasprodaju pa su vec neki brojevi poceli dostizati velie cifre kao naprimjer MM 63 koji je rasprodan u rekordnom periodu od 20'ak dana. Od MM i starih izdanja tesko je nabaviti Almanah 1, pa mozda i 2, Gigant 3 i 4 (a i ostali su rasprodati), Superbook 1 i 2. To su sve stripovi koji dostizu preko 400 kuna cijenu.

Sto se tice Nathana br. 4 je teze nabavljiv, Gigant 1 i 2, Tex 1 i 2, Almanah 1, Magicni 1 i 2, Ridjobradi isto ima dosta brojeva, kao i Spirou ali njih jos nemam pa nisam bas pretjerano upratio koji su to brojevi :) Senior & Junior sam do sada samo jednom vidio na aukciji i krivo mi je sto ga nisam uzeo ...

U biti sigurno ima jos puno izdanja. Cim vidis da je rasprodato na Libellus sajtu to ces vec malo teze nabaviti i vjerovatno platiti vise nego sto je kostao, a ima gomila takvih izdanja. Morao sam prestati pisati jer me bubo zvao na kafu :)
Pajper
#9 Posted : 29. rujna 2014. 11:11:37(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 26.9.2014.(UTC)
Posts: 47
Location: Slovenija
U Sloveniji jedan čovjek prodaje KOMPLET stripova Mister No Libellus Biblioteka od broja 1-60 + dva almanaha.
Cijena za sve je 910 eura.
Možda če čovjek još spustiti cijenu, iako sumnjam,....

http://www.bolha.com/knj...725944&kw=Mister+No

Ako bi nas bilo više zainteresiranih, onda bi mogli kupiti ove stripove, pa ih onda podijelimo međusobom. Jer ja sam ne bi dao 910 eura.....ali u globalu to nas dođe dosta jeftino.

Javite se svi, koji biste bili zainteresirani, oglas važi još tri dana, pa bi onda ja mogao osobno do tog čovjeka, podiči stripove, pa čak sam spreman doči u tagreb npr ili neki drugi grad u Hrvatskoj (recimo udaljenost od Slovenije 100 km, da ne idem baš u Dubrovnik npr...) i tamo vam dostavim stripove.

Naravno prije toga se trebamo dogovoriti koliko bi tko bio spreman platiti i za koje stripove se zanimate.

Renky
#10 Posted : 29. rujna 2014. 12:18:04(UTC)
Rank: Strip-Autor

Joined: 12.7.2011.(UTC)
Posts: 579
Man
Location: Gradac
Renky wrote:
Jesam... s razlogomFlapper

Pajper
#11 Posted : 29. rujna 2014. 12:57:07(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 26.9.2014.(UTC)
Posts: 47
Location: Slovenija
ako nas bude 6 onda svaki dobije 10 stripova za 150 eura....ako budemo 3 onda svaki dobiva 20 stripova za 300 eura.
Mislim da se isplati, ako vam fali npr 20 stripova.....jer ako razmišljate koliko novca budete potrošili ako budete kupovali na aukcijama pojedinačno a uz to i ptt,....

javite se prije nego ovaj čovjek završi sa svom oglasom....

Mislim da je najbolje ako bi bilo zainteresiranih između 3-6 npr....
bubo
#12 Posted : 29. rujna 2014. 13:20:24(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 783
Man
Location: mostar
Pajper wrote:
ako nas bude 6 onda svaki dobije 10 stripova za 150 eura....ako budemo 3 onda svaki dobiva 20 stripova za 300 eura.
Mislim da se isplati, ako vam fali npr 20 stripova.....jer ako razmišljate koliko novca budete potrošili ako budete kupovali na aukcijama pojedinačno a uz to i ptt,....

javite se prije nego ovaj čovjek završi sa svom oglasom....

Mislim da je najbolje ako bi bilo zainteresiranih između 3-6 npr....



http://www.pik.ba/artika...ister-no-1-20-libellus/

po meni je bolje ti ovo kupit , tu su prvih 20 brojeva možda bi čovjek malo i spustio cijenu, od broja 20 do 50+ imaš još uvijek uzeti a ovih par najnovijih uzmeš sa aukcija....imaj na umu uskoro interliber i vjerovatno će biti kakvih akcija na libellusova izdanja sa skladišta.(tipa 4 platiš 6 dobiješ)...
Pajper
#13 Posted : 29. rujna 2014. 14:49:37(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 26.9.2014.(UTC)
Posts: 47
Location: Slovenija
nije ni to loše, samo meni ne treba svih 20 brojeva,...ja več neke od njih imam,....zato sam i mislio da si dijelimo troškove a i stripe podijelimo,....naravno da treba uzimati u obzir i da npr broj 1 vrijedi više nego broj 37 npr,...ali dobro sve je to stvar dogovora,.....možda stvarno najbolje sačekati neke sajmove,....
Garfield
#14 Posted : 29. rujna 2014. 18:46:02(UTC)
Rank: Ovisnik

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 1.889
Location: Mostar
Pajper wrote:
nije ni to loše, samo meni ne treba svih 20 brojeva,...ja več neke od njih imam,....zato sam i mislio da si dijelimo troškove a i stripe podijelimo,....naravno da treba uzimati u obzir i da npr broj 1 vrijedi više nego broj 37 npr,...ali dobro sve je to stvar dogovora,.....možda stvarno najbolje sačekati neke sajmove,....


Ako ti ne treba prvih 20 brojeva javis se Renky ili rocco21 i oni vjerovatno imaju sve te brojeve koji tebi trebaju. Siguran sam da cete naci zajednicki jezik :)
Pajper
#15 Posted : 29. rujna 2014. 20:50:53(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 26.9.2014.(UTC)
Posts: 47
Location: Slovenija
čovjek mi se javio za onaj komplet 1-60 + 2 almanaha, kaže da ako uzmemo ovaj tjedan da če nam dati za 800 eura.

Ako bi uzeli onaj komplet kojeg je bubo spomenuo 1-20 ja bi npr platio 100 eura i uzeo brojeve 1,2,3,4,10 znači za tih 100 eura bi uzeo tih 5 brojeva, dok ostalih 15 može uzeti netko od vas,....
bubo
#16 Posted : 29. rujna 2014. 21:32:10(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 783
Man
Location: mostar
Pajper wrote:
čovjek mi se javio za onaj komplet 1-60 + 2 almanaha, kaže da ako uzmemo ovaj tjedan da če nam dati za 800 eura.

Ako bi uzeli onaj komplet kojeg je bubo spomenuo 1-20 ja bi npr platio 100 eura i uzeo brojeve 1,2,3,4,10 znači za tih 100 eura bi uzeo tih 5 brojeva, dok ostalih 15 može uzeti netko od vas,....

manje više svi ti ovde imaju komplet mister noa i iskreno teško da ces naci nekoga ko bi usao utakvu kupovinu
Pajper
#17 Posted : 30. rujna 2014. 10:08:34(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 26.9.2014.(UTC)
Posts: 47
Location: Slovenija
bubo wrote:
Pajper wrote:
čovjek mi se javio za onaj komplet 1-60 + 2 almanaha, kaže da ako uzmemo ovaj tjedan da če nam dati za 800 eura.

Ako bi uzeli onaj komplet kojeg je bubo spomenuo 1-20 ja bi npr platio 100 eura i uzeo brojeve 1,2,3,4,10 znači za tih 100 eura bi uzeo tih 5 brojeva, dok ostalih 15 može uzeti netko od vas,....

manje više svi ti ovde imaju komplet mister noa i iskreno teško da ces naci nekoga ko bi usao utakvu kupovinu




judine krvi!

DER TEUFEL!
Pajper
#18 Posted : 4. listopada 2014. 22:18:13(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 26.9.2014.(UTC)
Posts: 47
Location: Slovenija
Pitanje za Libellus ekipu:

-da li čete imati nekakvu nagradnu igru pred kraj godine npr?

Recimo Stripovi.com organiziraju nagradnu igru, gdje se glasa za izdanja godine, pa se onda može usvojiti neke nagrade (stripove).

Jel imate nešto slično i kod vas? Pitam jer sam novi član pa ne znam.

Ako nemate, vrijedi razmisliti....

Drugo pitanje je u vezi "oštečenih stripova":

-jel imate možda neke oštečene Mister no stripove, koje biste se željeli riješiti "u pola cijene"?


Treče pitanje:

-jel možete staviti slike vaših osobnih kolekcija stripova,plakata, crteža,... koje imate vi osobno (ne kao firma, nego kao pojedinac, ono kod kuče)?
bubo
#19 Posted : 4. listopada 2014. 22:33:32(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 783
Man
Location: mostar
Pajper wrote:
Pitanje za Libellus ekipu:

-da li čete imati nekakvu nagradnu igru pred kraj godine npr?

Recimo Stripovi.com organiziraju nagradnu igru, gdje se glasa za izdanja godine, pa se onda može usvojiti neke nagrade (stripove).

Jel imate nešto slično i kod vas? Pitam jer sam novi član pa ne znam.

Ako nemate, vrijedi razmisliti....

Drugo pitanje je u vezi "oštečenih stripova":

-jel imate možda neke oštečene Mister no stripove, koje biste se željeli riješiti "u pola cijene"?


Treče pitanje:

-jel možete staviti slike vaših osobnih kolekcija stripova,plakata, crteža,... koje imate vi osobno (ne kao firma, nego kao pojedinac, ono kod kuče)?


oštećeni se uvijek prodaju na sajmovima( mafest,interliber i slično),slike kolekcije imaš ovde u forumu malo potraži ima topic o tome,nagradnih igara nije dosada bilo ali je recimo bilo na mafestu podijeljeno 400 izdanja besplatno))))...
Pajper
#20 Posted : 5. listopada 2014. 7:57:49(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 26.9.2014.(UTC)
Posts: 47
Location: Slovenija
puxa vida!
Users browsing this topic
Guest
5 Pages123>»
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,151 seconds.