Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

Tex 127 - “MEFISTOV TRIJUMF”
Dado A.
#1 Posted : 21. veljače 2023. 14:12:35(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.661
Location: Makarska
Što se Texa tiče, 2022. godina u Italiji bila je u cijelosti u znaku Mefista jer nakon trodijelne “Umobolnice doktora Weylanda” odmah je - u srpnju, kolovozu, rujnu i listopadu - uslijedio četverodijelni “MEFISTOV TRIJUMF” koji ćemo mi objaviti kao 127. knjigu naše redovne biblioteke!

Inače, riječ je o pustolovini koja je u Italiji objavljena u brojevima 741, 742, 743 i 744 redovnog serijala; scenarist je ponovno neumorni Mauro Boselli, a crtež potpisuje naš stari prijatelj Fabio Civitelli!

Autor naslovnica je, naravno, sjajni Claudio Villa, a što se tehničkih detalja tiče radi se o klasičnome Bonellijevom formatu (160 x 210 mm), knjiga ima 472 stranice (c/b; tvrde korice), s unutarnjim naslovnicama u boji. Naklada je 350 primjeraka.

U paru s “Umobolnicom doktora Weylanda”, “Mefistov trijumf” zaokružuje spektakularan povratak najvećega Texova neprijatelja u kojem se osim njega pojavljuju i mnogi drugi naši stari znanci poput - između ostalih - Toma Devlina, Padme, Yame, El Morisca, Lily Dickart itd., a mi vam ga donosimo u trećoj ovogodišnjoj turi koja će u prodaji biti u ožujku.

Kao i obično, popis svih naših izdanja u 2023. godini možete pronaći na sljedećem topicu - http://www.libellus.hr/F...aspx?g=posts&t=2359 - i za kraj još samo podatak da će regularna cijena “Mefistova trijumfa” biti 49,20 €, a tijekom prva dva mjeseca moći ćete ga kupiti po promotivnoj cijeni od 39,36 €.

Bacite pogled:



Dado A.
#2 Posted : 21. veljače 2023. 14:15:18(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.661
Location: Makarska
A evo i nekoliko stranica iz knjige:















mmihoci
#3 Posted : 21. veljače 2023. 15:08:18(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 18.12.2018.(UTC)
Posts: 525
Location: Koprivnica
Kao što rekoh ne bi me iznenadilo da u istoj turi budu obje knjige.

Ne bih čak imao ništa protiv da je to jedna knjiga bez obzira što su različiti crtači.
Paulo Adolfo
#4 Posted : 21. veljače 2023. 19:02:10(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 19.1.2021.(UTC)
Posts: 415
Location: Bar
mmihoci wrote:
Kao što rekoh ne bi me iznenadilo da u istoj turi budu obje knjige.

Ne bih čak imao ništa protiv da je to jedna knjiga bez obzira što su različiti crtači.

Da, ali kakva bi tek bila cijena jedne takve knjige? LOL LOL
I kako bi se to drzalo u rukama i citalo? Mislim da bi to bilo gotovo nemoguce, veoma nezgrapno i tesko. Licno ne volim takve vrste "cigli"... Da ne pominjem da bi kod nekih primjeraka (bez obzira na kvalitet LL izdanja) gotovo sigurno doslo do pucanja poveza zbog tolikog broja stranica.
Takodje, ako se dobro sjecam, bilo je negdje rijeci o tome da se (sem sto su u pitanju razliciti crtaci) ova prica na neki nacin sastoji iz dvije cjeline, tako da je ovo i vise nego logican potez. Jedna cjelina u jednoj knjizi, druga cjelina u drugoj knjizi.
A objaviti obje knjige u istoj turi takodje je ispravan potez, tu si potpuno u pravu. Smile
Jos da vidimo i Zagora 98 u ovoj turi kako ne bismo predugo cekali na zavrsetak epizode s Hellingenom... Smile Smile
Al
#5 Posted : 21. veljače 2023. 19:16:23(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 22.3.2019.(UTC)
Posts: 253
Location: BiH
Paulo Adolfo wrote:

Da, ali kakva bi tek bila cijena jedne takve knjige? LOL LOL
I kako bi se to drzalo u rukama i citalo? Mislim da bi to bilo gotovo nemoguce, veoma nezgrapno i tesko. Licno ne volim takve vrste "cigli"... Da ne pominjem da bi kod nekih primjeraka (bez obzira na kvalitet LL izdanja) gotovo sigurno doslo do pucanja poveza zbog tolikog broja stranica.
Takodje, ako se dobro sjecam, bilThumbsUp o je negdje rijeci o tome da se (sem sto su u pitanju razliciti crtaci) ova prica na neki nacin sastoji iz dvije cjeline, tako da je ovo i vise nego logican potez. Jedna cjelina u jednoj knjizi, druga cjelina u drugoj knjizi.
A objaviti obje knjige u istoj turi takodje je ispravan potez, tu si potpuno u pravu. Smile
Jos da vidimo i Zagora 98 u ovoj turi kako ne bismo predugo cekali na zavrsetak epizode s Hellingenom... Smile Smile

+1ThumbsUp
Al
#6 Posted : 21. veljače 2023. 19:18:26(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 22.3.2019.(UTC)
Posts: 253
Location: BiH
Poslastica
TEXno1
#7 Posted : 23. veljače 2023. 20:29:30(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 10.10.2021.(UTC)
Posts: 19
Bravo dečki! Baš sam gledao te talijanske Mefisto serije prošle godine, svi su imali znakić M na naslovnicama...pitao sam se koje godine bu to kod nas objavljeno, hehe.

ThumbsUp Cowboy2
Dado R.
#8 Posted : 11. ožujka 2023. 13:31:51(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
U prodaji! Smile
Users browsing this topic
Guest
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,073 seconds.