Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

Ridjobradi 15 & 16
Dado A.
#1 Posted : 6. ožujka 2013. 9:50:09(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.658
Location: Makarska
Sto se staroga dobroga bradatog pirata tice, tu su dva nova albuma a naslovi su “Maur Khair” (Ridjobradi 15) i “Zatočenica Maura” (Ridjobradi 16).

Autore ovoga genijalnog serijala znate, to su Jean-Michel Charlier i Victor Hubinon, a Ridjobradog, Erica, Babu, Tronogog i ostale ovaj put sudbina nosi prema Mediteranu i to zbog jedne prekrasne djeve koja se zove Carolina Di Muratore (ah, uvijek nekakvi problemi zbog zenaSmile)...

Promotivna cijena tijekom prva dva mjeseca (do 7.5.2013.) bit ce 96 kuna, a potom 120. Evo i naslovnica (znam, dosadan sam, ali samo da napomenem kako je i ovo od danas u prodaji):Smile








Misty
#2 Posted : 6. ožujka 2013. 10:09:48(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 147
Man
Location: Stuttgart
Čujem da je neki Renault pisao tekstove :D
split85
#3 Posted : 6. ožujka 2013. 10:35:27(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 751
Man
Location: Split
Tužno, ali istinito, imam doma sve brojeve i još ih nisan otvoria.
Kad stignu ova dva onda krečem sa čitanjem.
anto
#4 Posted : 6. ožujka 2013. 15:10:08(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 322
Man
Location: Čačak
Pre svega ću reći super,napokon,odlično,... i to zaista mislim.Ova dva albuma, kao i Spiroue ću kupiti čim dođu u Darkvud da iskoristim promotivnu cenu.
Najiskrenije se nadam još četiri albuma Riđobradog gusara do kraja godine i još dva Spiroua (+Boy vampire & Klara).

Međutim, ne mogu da ne prokomentarišem zaista (meni) neshvatljive cene.
Odmah ću reći da ne želim da se svađam, jer znam da ništa ne mogu da promenim, i da je ovde najtačnija ona " ko hoće, neka kupi; ko neće, ne mora".
Ali ...

Puna cena za Riđobradog i Spiroua je 120 kuna, odnosno 16 evra.To je 33% više nego za ranije albume.PDV je podignut 5%.Koliko mi je poznato Riđobradi se dobro prodaje, i ne treba smanjivati tiraž (koji pretpostavljam nije ni smanjen).Voleo bih da znam otkuda još tih 28%.

Ja sam čak očekivao, jer je bila priča o pomoći od strane EU , da stripovi BD produkcije budu niži nego pre.Tako da mi je ovo poskupljenje još neverovatnije.

Neću ja biti ovde ništa ugrožen po pogledu finansija, i meni je najbitnije da ove stvari izlaze; ali se najiskrenije bojim, da sam ja u manjini, i da će ljudi zbog zbog vaših cena sve više i više odustajati od Libelusovih izdanja - ne znam; nadam se da grešim.

A sa druge strane, izdajete Vešticu u manjem tiražu i sa duplo malnjom cenom od Očiju i Tame.
Dado R.
#5 Posted : 6. ožujka 2013. 23:31:48(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
anto wrote:

Međutim, ne mogu da ne prokomentarišem zaista (meni) neshvatljive cene.
Odmah ću reći da ne želim da se svađam, jer znam da ništa ne mogu da promenim, i da je ovde najtačnija ona " ko hoće, neka kupi; ko neće, ne mora".
Ali ...

Puna cena za Riđobradog i Spiroua je 120 kuna, odnosno 16 evra.To je 33% više nego za ranije albume.PDV je podignut 5%.Koliko mi je poznato Riđobradi se dobro prodaje, i ne treba smanjivati tiraž (koji pretpostavljam nije ni smanjen).Voleo bih da znam otkuda još tih 28%.

Ja sam čak očekivao, jer je bila priča o pomoći od strane EU , da stripovi BD produkcije budu niži nego pre.Tako da mi je ovo poskupljenje još neverovatnije.

Neću ja biti ovde ništa ugrožen po pogledu finansija, i meni je najbitnije da ove stvari izlaze; ali se najiskrenije bojim, da sam ja u manjini, i da će ljudi zbog zbog vaših cena sve više i više odustajati od Libelusovih izdanja - ne znam; nadam se da grešim.

A sa druge strane, izdajete Vešticu u manjem tiražu i sa duplo malnjom cenom od Očiju i Tame.


Pitam se na koji nacin bi tebi uopce mogle biti shvatljive cijene, ako te vec interesiraju? Od koje tocke svoje racunice ti polazis?
Sto znaci da su zaista (tebi) neshvatljive? Raspolazes li uopce informacijama o troskovima koji formiraju neku cijenu?
Ako nisi, kako onda adekvatno mozemo pricati o tome? Trebam li ja napisati elaborat o tome da bi cijene bile mozda bolje ili lakse "shvacene"?
Iskreno, nije mi jasno uopce zasto bi se neki kupac uopce trebao zamarati oko cijena u smislu da ih (ne) shvata?
Zar nije logicno da kupac vidi cijenu i proizvod i sam procjeni odgovara li razina kvalitete nekog proizvoda njegovoj cijeni i vrijednosti
i sukladno svojim zeljama, mogucnostima i procjeni, odluci to kupiti ili ignorirati?

I zasto se samo u komentarima o poskupljenima navode pune cijene, one akcijske koje su dosta nize i koje traju dva mjeseca kao da ne postoje...?
Ako su nebitne, ne znace nista i ne vrijede komentara, valjda nikome nisu zanimljive i valjda ih onda treba ukinuti...
Sedam godina u drzavi sve poskupljuje, drasticno, i nije bila vijest da Libellus nije poskupljivao. Ali sad je vijest jer je nakon sedam godina Libellus
morao korigirati cijene u odnosu na prethodne. I sad je neshvatljivo da su te cijene 33% vise od prethodnih.
No nije mi jasno zasto su one prethodne shvatljive a ove sadasnje nisu ako nemate pojma o troskovima nekog izdanja?
Da bi se nesto probalo uopce shvatiti valjda treba imati informacije, a nemate ih vec nagadjate, poredite s neporedivim i tako redom.

Anto, znam da si fer momak, i samo zato ti odgovaram, i mogu zamisliti na koji nacin razmisljas o tim cijenama, no rasprava o tome je po mom
skromnom misljenju kao da ja sad idem pisati o tome da je meni neshvatljivo da Tex kupuje sva nasa izdanja a ti nisi.
Ili tako s bilo kim, da pitam ljude zasto kupuju ne znam, recimo nove patike, putuju, izlaze van, uplacuju u kladionice a ne kupuju sva nasa izdanja.

Kazes da ti je cijena neshvatljiva, OK, no evo reci ti meni sto ti mislis koliko nas kosta jedna knjiga Ridjobradog i Spiroua?
Napisi mi to, i procjeni po tome koliko bi onda po tebi trebala biti adekvatna "puna" cijena za kupce, kako bi ti to napravio?
Molim te napisi mi to pa cemo onda dalje nastavti o Ridjobradom i Spirou.
Isto tako me zanima kako si dosao do zakljucka ili informacije da se Ridjobradi dobro prodaje? Ti meni to odgovori, pa cu ti ja rado odgovoriti na sva tvoja pitanja...

Podrska EU nije za baciti, ali nisu te podrske tako velike da bi na svakom izdanju bitno promjenile cijenu.
I osim toga to je podrska izdavacima da lakse mogu objaviti neka djela, jer su svi projekti doista jako skupi, a nije podrska u smislu da se ide sa nizim cijenama
i pokusajem prodaje u vecim kolicinama. U tom slucaju bi te podrske trebale biti znatno drukcije i vece... Dakle nisu to podrske kupcima.
Zato mi nije jasno zbog cega si ocekivao da cijene budu nize nego prije, kojom logikom?
No kao sto rekoh, o Ridjobradom i Spirou cemo nastaviti kad mi ti das svoje procjene, zelio bih i ja probati shvatiti tvoje razmisljanje.

Ali za Vjesticu ti mogu odgovoriti zasto tako ima nisku cijenu, jer za to postoje tri kljucna razloga;
- Prvi je da smo tako Dado i ja odlucili, valjda bismo trebali imati slobodu sami kreirati cijenu za nesto sto mi placamo.
- Drugi je sto nam je Gigi veliki prijatelj i iznimno nam je stalo do toga da na najbolji moguci nacin prezentiramo njegova, uistinu odlicna djela.
Vec sam odabir formata za Oci i tama pokazao je u kojem pravcu razmisljamo o tome.
- I treci je da je podrska od EU za ovaj projekt znacajnija u odnosu na sva ostala izdanja koja su podrzali, ako se gleda broj stranica izdanja i njegovi ukupni troskovi.

Ovo nije nekakav dugacki serijal, ovo je jedno izdanje, i zasto onda uz sve tri navedena razloga ne bismo nasim citateljima dali mogucnost
da procitaju ovo sjajno djelo za zbilja "smijesan" iznos, ako govorimo o kvaliteti izdanja i njegovoj stvarnoj vrijednosti.
anto
#6 Posted : 8. ožujka 2013. 19:08:02(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 322
Man
Location: Čačak
1.Pitam se na koji nacin bi tebi uopce mogle biti shvatljive cijene, ako te vec interesiraju? Od koje tocke svoje racunice ti polazis?
Sto znaci da su zaista (tebi) neshvatljive? Raspolazes li uopce informacijama o troskovima koji formiraju neku cijenu?
Ako nisi, kako onda adekvatno mozemo pricati o tome? Trebam li ja napisati elaborat o tome da bi cijene bile mozda bolje ili lakse "shvacene"?
Iskreno, nije mi jasno uopce zasto bi se neki kupac uopce trebao zamarati oko cijena u smislu da ih (ne) shvata?
Zar nije logicno da kupac vidi cijenu i proizvod i sam procjeni odgovara li razina kvalitete nekog proizvoda njegovoj cijeni i vrijednosti
i sukladno svojim zeljama, mogucnostima i procjeni, odluci to kupiti ili ignorirati?


odgovor:
za strip album poput Riđobradog shvatljive i razumljive cene su od 75 do 90 kuna, odnosno od 10 do 12 evra.Znači album formata A4 sa tvrdim uvezom, u boji, sa 46 do 62 stranice.Ovo kažem na osnovu cena po kojima su ovakvi albumi prodavani od strane hrvatskih i srpskih izdavačkih kuća (Bookglobe,Fibra,Libellus,Strip Agent, Marketprint,... pa čak i ultra jeftini Darkvud ima sličnu cenu (950 dinara, to jest 8,5 evra)).Ovakvih albuma sam kupio sto komada u zadnjih nekoliko godina i svi su bili ovog cenovnog ranga.
Pa kako da mi ne bude neshvatljiva cena od 120 kuna, to jest od 16 evra? Ali sam si lepo rekao :
1.imate promotivnu cenu koja je korektna (i po kojoj planiram da uzmem ove albume, tako da meni ne smeta vaša nova cena)
2.staro pravilo - "kome je skupo/preskupo, ne mora ni da kupi (pa nije to nešto od čega nam zavisi egzistencija)


2.I zasto se samo u komentarima o poskupljenima navode pune cijene, one akcijske koje su dosta nize i koje traju dva mjeseca kao da ne postoje...?
Ako su nebitne, ne znace nista i ne vrijede komentara, valjda nikome nisu zanimljive i valjda ih onda treba ukinuti...
Sedam godina u drzavi sve poskupljuje, drasticno, i nije bila vijest da Libellus nije poskupljivao. Ali sad je vijest jer je nakon sedam godina Libellus
morao korigirati cijene u odnosu na prethodne. I sad je neshvatljivo da su te cijene 33% vise od prethodnih.
No nije mi jasno zasto su one prethodne shvatljive a ove sadasnje nisu ako nemate pojma o troskovima nekog izdanja?
Da bi se nesto probalo uopce shvatiti valjda treba imati informacije, a nemate ih vec nagadjate, poredite s neporedivim i tako redom.


odgovor:
ne vidim da su i drugi izdavači podigli cene.Zato mi je to neshvatljivo.



3.Anto, znam da si fer momak, i samo zato ti odgovaram, i mogu zamisliti na koji nacin razmisljas o tim cijenama, no rasprava o tome je po mom
skromnom misljenju kao da ja sad idem pisati o tome da je meni neshvatljivo da Tex kupuje sva nasa izdanja a ti nisi.
Ili tako s bilo kim, da pitam ljude zasto kupuju ne znam, recimo nove patike, putuju, izlaze van, uplacuju u kladionice a ne kupuju sva nasa izdanja.


odgovor:
Dado, i ti se meni skroz pozitivan lik, a Libellus uz Fibru,DW i Feniks je izdavač čija su izdanja bez mane.Tex ti kupuje ona izdanja koja bi prodao i da nije njega.Ja ti kupujem ona, koja ti slabo idu (Font,LL biblioteka,...), tako da sam ti ja bitniji kupac od Texa BigGrin

4.Kazes da ti je cijena neshvatljiva, OK, no evo reci ti meni sto ti mislis koliko nas kosta jedna knjiga Ridjobradog i Spiroua?
Napisi mi to, i procjeni po tome koliko bi onda po tebi trebala biti adekvatna "puna" cijena za kupce, kako bi ti to napravio?
Molim te napisi mi to pa cemo onda dalje nastavti o Ridjobradom i Spirou.
Isto tako me zanima kako si dosao do zakljucka ili informacije da se Ridjobradi dobro prodaje? Ti meni to odgovori, pa cu ti ja rado odgovoriti na sva tvoja pitanja...


odgovor:
adekvatna cena bi bila 90 kuna kao puna cena, a 80 kao promotivna.Informacija da se dobro prodaje riđobradi mi je stigla od stanovitih Dada, vlasnika stanovite IK Libellus; a evo i dokaza :
http://www.libellus.hr/j/ridobradi/20/0/0
http://www.libellus.hr/j/ridobradi/20/0/0
koliko vidim, sva su vam izdanja rasprodata ili su pri isteku zaliha.

5.
Podrska EU nije za baciti, ali nisu te podrske tako velike da bi na svakom izdanju bitno promjenile cijenu.
I osim toga to je podrska izdavacima da lakse mogu objaviti neka djela, jer su svi projekti doista jako skupi, a nije podrska u smislu da se ide sa nizim cijenama
i pokusajem prodaje u vecim kolicinama. U tom slucaju bi te podrske trebale biti znatno drukcije i vece... Dakle nisu to podrske kupcima.
Zato mi nije jasno zbog cega si ocekivao da cijene budu nize nego prije, kojom logikom?
No kao sto rekoh, o Ridjobradom i Spirou cemo nastaviti kad mi ti das svoje procjene, zelio bih i ja probati shvatiti tvoje razmisljanje.



odgovor:
ma samo vi nastavite da izbacujete dobrim tempom Riđeg i S&F, i sve super.

a što se tiče Veštice, verujem da ne postoji Feniksovo izdanje ne bi ni bilo ove ultra-jeftine cene; ali uostalom, to je vaše pravo da kreirate cene kako hoćete.


AF
#7 Posted : 8. ožujka 2013. 19:31:28(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 19.11.2012.(UTC)
Posts: 15
Ja moram da pitam nesto, jer mi je nejasno.

Pre je puna cena bila 90 kuna, sada je promotivna 96. Puna 120.
Kako je u Darkvudu puna cena 1550 dinara, da li to znaci da ce jedan broj Ridjobradog po punoj ceni da kosta oko 2000 dinara?
Dado R.
#8 Posted : 8. ožujka 2013. 19:59:08(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
AF wrote:
Ja moram da pitam nesto, jer mi je nejasno.

Pre je puna cena bila 90 kuna, sada je promotivna 96. Puna 120.
Kako je u Darkvudu puna cena 1550 dinara, da li to znaci da ce jedan broj Ridjobradog po punoj ceni da kosta oko 2000 dinara?

Ne znam, to ces trebati pitati kod njih kad dobiju ta izdanja.
Dado R.
#9 Posted : 8. ožujka 2013. 20:18:10(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
anto wrote:

odgovor:
za strip album poput Riđobradog shvatljive i razumljive cene su od 75 do 90 kuna, odnosno od 10 do 12 evra.Znači album formata A4 sa tvrdim uvezom, u boji, sa 46 do 62 stranice.Ovo kažem na osnovu cena po kojima su ovakvi albumi prodavani od strane hrvatskih i srpskih izdavačkih kuća (Bookglobe,Fibra,Libellus,Strip Agent, Marketprint,... pa čak i ultra jeftini Darkvud ima sličnu cenu (950 dinara, to jest 8,5 evra)).Ovakvih albuma sam kupio sto komada u zadnjih nekoliko godina i svi su bili ovog cenovnog ranga.
Pa kako da mi ne bude neshvatljiva cena od 120 kuna, to jest od 16 evra? Ali sam si lepo rekao :
1.imate promotivnu cenu koja je korektna (i po kojoj planiram da uzmem ove albume, tako da meni ne smeta vaša nova cena)
2.staro pravilo - "kome je skupo/preskupo, ne mora ni da kupi (pa nije to nešto od čega nam zavisi egzistencija)


Zasto su ti to razumljive cijene? Po kojoj osnovi? Ja nemam pojma koliko kosta neko izdanje nekog izdavaca niti imam pojma koliko cega prodaju?
Obje tocke koje si naveo su precizne i tako to treba funkcionirati.

anto wrote:

odgovor:
ne vidim da su i drugi izdavači podigli cene.Zato mi je to neshvatljivo.

Mozda drugi izdavaci mogu objaviti izdanja uz manje troskova i prodati ih bolje i brze. Nemam pojma, a iskreno me ne zanima.
Nigdje na svijetu ne funkcionira to na takav nacin. Kosta li svako mijeko jednako kod svih proizvodjaca u Srbiji, BiH, Hrvatskoj, Njemackoj...

anto wrote:

odgovor:
Dado, i ti se meni skroz pozitivan lik, a Libellus uz Fibru,DW i Feniks je izdavač čija su izdanja bez mane.Tex ti kupuje ona izdanja koja bi prodao i da nije njega.Ja ti kupujem ona, koja ti slabo idu (Font,LL biblioteka,...), tako da sam ti ja bitniji kupac od Texa BigGrin

Zahvaljujuci nama, Texu i kupcima poput Texa mozda ti imas priliku citati ta neka izdanja koja mozda ne bi mogao citati. Barem ne od nas.

anto wrote:

odgovor:
adekvatna cena bi bila 90 kuna kao puna cena, a 80 kao promotivna.Informacija da se dobro prodaje riđobradi mi je stigla od stanovitih Dada, vlasnika stanovite IK Libellus; a evo i dokaza :
http://www.libellus.hr/j/ridobradi/20/0/0
http://www.libellus.hr/j/ridobradi/20/0/0
koliko vidim, sva su vam izdanja rasprodata ili su pri isteku zaliha.

Nisi mi odgovorio na pitanje sto mislis koliko nas kosta jedna knjiga Ridjobradog i Spiroua?
Na osnovu cega zakljucujes da je ta cijena adekvatna? Znas li koliko su troskovi nekog izdanja?
Ako nekih izdanja nemamo vise na skladistu to niposto ne znaci da smo mi sve to prodali, pisao sam vec o tome nekoliko puta
i o Spirou izdanjima takodjer. Znas li uopce koliko smo tih izdanja podjelili? Koliko smo imali obaveznih primjeraka?
Koliko ih je potrebno prodati da bi se pokrili troskovi?

anto wrote:

a što se tiče Veštice, verujem da ne postoji Feniksovo izdanje ne bi ni bilo ove ultra-jeftine cene; ali uostalom, to je vaše pravo da kreirate cene kako hoćete.

Nije tocno. Do prije nekoliko dana nisam imao pojma ni da ce to netko raditi u Srbiji, jer ja bas ne pratim sto trenutno izlazi ili ce izaci, nemam vremena.
Imas pravo vjerovati sto god hoces, iskreno, svejedno mi, ali jedini pravi razlog je onaj koji sam vec napisao...
postoje tri kljucna razloga;

- Prvi je da smo tako Dado i ja odlucili, valjda bismo trebali imati slobodu sami kreirati cijenu za nesto sto mi placamo.

- Drugi je sto nam je Gigi veliki prijatelj i iznimno nam je stalo do toga da na najbolji moguci nacin prezentiramo njegova, uistinu odlicna djela.
Vec sam odabir formata za Oci i tama pokazao je u kojem pravcu razmisljamo o tome.

- I treci je da je podrska od EU za ovaj projekt znacajnija u odnosu na sva ostala izdanja koja su podrzali, ako se gleda broj stranica izdanja i njegovi ukupni troskovi.
anto
#10 Posted : 8. ožujka 2013. 22:45:11(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 322
Man
Location: Čačak
Dado, siguran sam da se ovako možemo vrteti u krug još 1000 postova.
Ja sam rekao svoje mišljenje, ti si mi dao odgovore.
Na vama je da kreirate cene, na meni da kupujem ili ne kupujem vaša izdanja.Meni i svim ostalima stripofilima.

Meni je najbitnije da ovi serijali izlaze, promotivne cene mi nisu strašne, pune ću se potruditi da izbegnem (jer mi one jesu strašne) i svi srećni.

A siguran sam da si u pravu za onu rečenicu "Zahvaljujuci nama, Texu i kupcima poput Texa mozda ti imas priliku citati ta neka izdanja koja mozda ne bi mogao citati. Barem ne od nas." jer sigurno da ta izdanja omogućuju i neke neprofitabilne edicije, poput Font biblioteke ili Libelus biblioteke (iako su u njima svi od reda fantastični stripovi).
Dado R.
#11 Posted : 9. ožujka 2013. 16:14:00(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
anto wrote:
Dado, siguran sam da se ovako možemo vrteti u krug još 1000 postova.
Ja sam rekao svoje mišljenje, ti si mi dao odgovore.

Naravno. Samo sam ti htio ukazati na to da ja raspolazem s cinjenicama i preciznim informacijama kad su u pitanju troskovi i cijene nasih izdanja,
a ti se mozes osloniti samo na tudje ili vlastito misljenje, predpostavke i nagadjanja. I tu je kljucna razlika.
anto
#12 Posted : 26. ožujka 2013. 11:20:07(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 322
Man
Location: Čačak
Malopre mi stigoše novi albumi Riđobradog i Spiroua.
Kao i uvek, savršena izdanja mojih omiljenih junaka.
Sa neopisivim guštom sam ih prelistao i smestio u kolekciju.
A kakvo će tek biti uživanje čitati ih!!
Vid
#13 Posted : 27. ožujka 2013. 18:57:28(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 26.7.2011.(UTC)
Posts: 79
Pošto priča u 16. broju nije završena i nastavlja se u slijedečem broju, nadam se, da taj dolazi što prije ...
Dado R.
#14 Posted : 27. ožujka 2013. 19:16:49(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
Nece se dugo cekati...Smile
split85
#15 Posted : 27. ožujka 2013. 19:45:51(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 11.7.2011.(UTC)
Posts: 751
Man
Location: Split
Dado R. wrote:
Nece se dugo cekati...Smile


Do lita?
Dado R.
#16 Posted : 27. ožujka 2013. 19:58:16(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
Pa sigurno nece biti jesen... a ni zima.Smile
Dado A.
#17 Posted : 1. travnja 2013. 1:54:23(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3.658
Location: Makarska
Vid wrote:
Pošto priča u 16. broju nije završena i nastavlja se u slijedečem broju, nadam se, da taj dolazi što prije ...


Taj broj dolazi jako brzo, no u njemu se takodjer ne zavrsava prica (kraj sage o Maurima je u broju 18).Cool

Ali buduci da su me optuzili da gore promasujem najave nego Ilija Sivonjic praznu branku protiv Cibalije, strah me je bilo sto reci o preciznom datumu (ovo “jako brzo” moze znaciti i npr. 40-50 godina jer sto je tih pola stoljeca u odnosu na npr. razdoblje od dinosaura naovamo?!)...Smile
pajawizard
#18 Posted : 15. travnja 2013. 11:32:25(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 18.6.2012.(UTC)
Posts: 1
Man
Location: Lajkovac
Pozdrav i pitanje za Dada,

imam utisak da je boja u albumima 15 i 16 dosta tamnija, možete li mi reći razlog?
Dado R.
#19 Posted : 15. travnja 2013. 23:45:28(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4.780
Location: Zagreb
pajawizard wrote:
Pozdrav i pitanje za Dada,

imam utisak da je boja u albumima 15 i 16 dosta tamnija, možete li mi reći razlog?

Osobno smatram da ako ima razlike onda govorimo doslovce o malim nijansama.
Nazalost Francuzi nemaju digitalne materijale za Ridjobradog i kao sto znate mi to moramo skenirati i obraditi.
Ako je original po kojem radimo mozda nesto tamniji od prethodnih knjiga tesko mi mozemo napraviti bas ogromne popravke.
No, Melina svejedno cini cuda u obradi i skeniranju, gdje god je to moguce.
Dovoljno o svemu tome govori to sto su Francuzi odusevljeni obradom i skeniranjem od prvog dana.
Users browsing this topic
Guest
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,187 seconds.